• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اثبات یا نقیض وجود خدا

• شروع کننده موضوع pico
  • تاریخ شروع

آیا به وجود خدا اعتقاد دارید؟

• رای‌دهندگان
    712
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
پاسخ : اثبات یا نقیض وجود خدا

به نقل از F@|-|!mEh :
قبول ندارم! به نظرم اصلا همچین نتیجه ای نمیشه گرفت !

پس طبق حرف شما میشه نتیجه گرفت هر چیزی میتونه وجود داشته باشه دیگه. انواع موجودات افسانه ای مثلن.

به نقل از Sepi :

اون شخصی ک خودکشی کرده بود، مرده بود و دوباره زنده شده بود، تو کما نرفته بود.
در مورد رویای صادقه هم خیلی آدما هستن خوابایی می بینن ک بعدا براشون همون اتفاق خواب میفته یا خواب کسایی ک مردن رو می بینن
یا مثلا خواهر من یه دفعه یه چیز خیلی مهمش رو گم کرده بود و تو خواب دیده بود کجاست و بیدار شده بود همون جا پیداش کرده بود. چیزهایی مثل این من زیاد شنیدم

یعنی چی زنده شده بود ؟؟ بعدشم اینا اصلن مستند نیستن. اصلن از کجا معلوم این یه چیز ساختگی نیست ؟ شاید زیرکی سازنده ی مستند بوده برای جذب مخاطب . کلن منظورم اینه که چرا نمیخواید به عقل رجوع کنید ؟

در مورد اون که بعدا" چیزایی که خوابشو دیدن تو واقعیت میبینن که توضیح دادن.

خواب کسایی که مردن هم میتونه دلیل روانی داشته باشه. کلن آدم به هر چیزی زیاد در طول روز فکر کنه تو خوابش اون چیزو میبینه یا چیزای مرتبط با اونو .

این ممکن نیست که خواهرتون تو خواب یادش اومده باشه کجا گذاشته اون چیزو ؟؟ مثل این که تو بیداری یاد آدم بیفته . حالا تو خواب افتاده.

تازه همه ی اینا فقط میتونه وجود یه دنیای دیگه موازی دنیای ما رو توضیح بده یا چیزایی شبیه به این. وجود خدا رو اثبات نمیکنه.

sepi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Tehran
دانشگاه
تهران یا بهشتی!

به جز این مستند خیلی افراد دیگه هم هستن که مردن و دوباره برگشتن، و همه چیز هایی مثل هم دیدن و این یه کم عجیبه!
در مورد رویای صادقه هم باید بگم واقعا وجود داره، خودم خیلی شنیدم و خیلی وقتا خوابایی دیدم ک حالت معنوی خاصی داشتن!
رویای صادقه می تونه روح رو اثبات کنه، روح نه اثبات علمی داره و نه دیده میشه، پس اگه باشه، خدایی هم می تونه باشه.
اون شخصی هم ک خودکشی کرده بود مرده بود و بعد از مدتی ک نمی دونم چه قد بود به زندگی برگشته بود.
در مورد معجزات قرآن ک خیلی چیزهای علمی رو ک تازه اثبات شده در اون زمان بیان کرده چی؟ در مورد این که حرفاش محدودیت مکانی و زمانی نداره! در مورد چیزهایی از دین مثل دروغ نگفتن و... ک الآن اثبات شده دروغ گفتن نقاط زیادی از بدن رو درگیر می کنه و... یا چیزی مثل این آیه:
و السماء و اطارق
و ما ادراک ماالطارق
انجم اثاقب
قسم به آسمان و ستاره کوبنده* و تو چه می دانی ک ستاره کوبنده چیست* همان ستاره شکافنده است
ثقب در عربی به معنای چاله و ثاقب به معنای ایجاد کننده چاله است، اشاره این آیه به سیاه چاله است!! اول یکی از کتاب هام درباره سیاهچاله ها این مطلب نوشته شده و من واقعا شگفت زده شدم، به عقیده من خیلی چیزها تو قرآن هست و هنوز کشف نشده و خیلی ها هست ک کشف شده اما من مطلع نیستم متاسفانه!

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از Sepi :
به جز این مستند خیلی افراد دیگه هم هستن که مردن و دوباره برگشتن، و همه چیز هایی مثل هم دیدن و این یه کم عجیبه!
در مورد رویای صادقه هم باید بگم واقعا وجود داره، خودم خیلی شنیدم و خیلی وقتا خوابایی دیدم ک حالت معنوی خاصی داشتن!
رویای صادقه می تونه روح رو اثبات کنه، روح نه اثبات علمی داره و نه دیده میشه، پس اگه باشه، خدایی هم می تونه باشه.
اون شخصی هم ک خودکشی کرده بود مرده بود و بعد از مدتی ک نمی دونم چه قد بود به زندگی برگشته بود.
در مورد معجزات قرآن ک خیلی چیزهای علمی رو ک تازه اثبات شده در اون زمان بیان کرده چی؟ در مورد این که حرفاش محدودیت مکانی و زمانی نداره! در مورد چیزهایی از دین مثل دروغ نگفتن و... ک الآن اثبات شده دروغ گفتن نقاط زیادی از بدن رو درگیر می کنه و... یا چیزی مثل این آیه:
و السماء و اطارق
و ما ادراک ماالطارق
انجم اثاقب
قسم به آسمان و ستاره کوبنده* و تو چه می دانی ک ستاره کوبنده چیست* همان ستاره شکافنده است
ثقب در عربی به معنای چاله و ثاقب به معنای ایجاد کننده چاله است، اشاره این آیه به سیاه چاله است!! اول یکی از کتاب هام درباره سیاهچاله ها این مطلب نوشته شده و من واقعا شگفت زده شدم، به عقیده من خیلی چیزها تو قرآن هست و هنوز کشف نشده و خیلی ها هست ک کشف شده اما من مطلع نیستم متاسفانه!

آخه حالت معنوی خاص یعنی چی ؟

اینارو هیچ کس قبول نمیکنه. چون دلیل نیستن .

خیلی چیزایی که تو قرآن هست در مورد پدیده های طبیعی میشه به شکلای مختلف معنی کرد .

مثلا" هزار سال پیش که ملت فکر میکردن زمین مرکز دنیاست قرآنو اون جوری تفسیر میکردن که نشون میده زمین مرکز دنیاست.

بعدش که دیدن نه بابا ازین خبرا نیست اومدن گفتن اهه نگاه کنید قرآنم گفته خورشید مرکزه .

حالا اگه فردا هم علم پیشرفت کنه بعد بفهمن کلن سیاهچاله کشکه (چون هنوزم کسی سیاهچاله ندیده) میان یه برداشت دیگه ازین آیه میکنن .

یا مثلا" این که از هر چیزی جفت آفریدیم که تو قرآن اومده. آقایون سریع ربطش دادن به بحث ذره و ضد ذره تو فیزیک . حالا اگه فردا یه مدل جدید دانشمندا بسازن اینا منطبق میکنن حرف قرآنو با اون مدل.

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

تو کتابهای دینی دبیرستان هم اومدن و با نشانه ها و تمثیل وجود خدا رو اثبات میکنن. کلا هم اثبات متافیزیکی رو ملاک قرار دادن و چند تا مثال خیلی ساده از زنبور عسل و ترکیب هیدروژن و اکسیژن آوردن که مثلا یه کم بار علمی داشته باشه....مساله رو به جای اعتقادی کردن دارن اثبات میکنن..

sepi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Tehran
دانشگاه
تهران یا بهشتی!

به نقل از H O S E I N :
آخه حالت معنوی خاص یعنی چی ؟

اینارو هیچ کس قبول نمیکنه. چون دلیل نیستن .

خیلی چیزایی که تو قرآن هست در مورد پدیده های طبیعی میشه به شکلای مختلف معنی کرد .

مثلا" هزار سال پیش که ملت فکر میکردن زمین مرکز دنیاست قرآنو اون جوری تفسیر میکردن که نشون میده زمین مرکز دنیاست.

بعدش که دیدن نه بابا ازین خبرا نیست اومدن گفتن اهه نگاه کنید قرآنم گفته خورشید مرکزه .

حالا اگه فردا هم علم پیشرفت کنه بعد بفهمن کلن سیاهچاله کشکه (چون هنوزم کسی سیاهچاله ندیده) میان یه برداشت دیگه ازین آیه میکنن .

یا مثلا" این که از هر چیزی جفت آفریدیم که تو قرآن اومده. آقایون سریع ربطش دادن به بحث ذره و ضد ذره تو فیزیک . حالا اگه فردا یه مدل جدید دانشمندا بسازن اینا منطبق میکنن حرف قرآنو با اون مدل.

اگر تفسیر ها سرصاحاب دار بوده باشه، نمی گفتن قرآن هم گفته زمین مرکزه، من تا حالا هم چین چیزی نشنیده بودم، وجود سیاه چاله هم از نظر ریاضی ای و فیزیکی اثبات شده (شما ک اثبات اینجوری رو کافی میدونین! اگه اثبات هم کفایت نمی کنه و حتما باید با چشم خودتون ببینین فک نمی کنم تو این دنیا هیچ وقت اعتقاد پیدا کنین خدا وجود داره!) هم چنین فک می کنم شواهدی مثل کم بودن ستاره ها در یک سری نقاط خاص یا شنیدن صداهایی مثل کوبیدن ک گفته میشه سیاه چاله موقع به درون کشیدن جرم یه همچین صدایی می ده وجود داره! در قرآن هم به کوبنده بودن اشاره شده هم به چاله بودن یا شکافنده بودن! این چیزی نیست که بگی مثلا منظورش شهابسنگه! منظور کاملا واضحه، هم چنین به یک جرم سماوی بودنش هم توسط کلمه "ستاره" اشاره شده.

منبع من در مورد مطالب زیر یه سایته:
اقیانوس شناسان به تازگی کشف کرده اند که وقتی دو دریا به هم می رسند با یک دیگر ترکیب نمی شوند آب دو دریای همسایه به دلیل وجود نیروی کشش سطحی ترکیب نمی شوند.

آب دریاهای مختلف غلظت های متفاوتی با هم دارند.و کشش سطحی ایجاد می کنند گویی که دیواره نازکی بین آن دو برپا شده است.

در اقیانوس اطلس جریان آب شیرینی وجود دارد که آن را گلف استیریم می نامند این جریان عظیم از سواحل آمریکای مرکزی حرکت می کند و سراسر اروپا را طی می کند و به سواحل اروپای شمالی می رسد.عرض این جریان 150 کیلومتر و عمقش حدود 800 متر و سرعتش 160 کیلومتر می باشد.و حرارت آن با آبهای اطرافش 10 تا 15 درجه تفاوت دارد و در آنجا هزاران کیلومتر آب وجود دارد که با آبهای اطراف خود مخلوط نمی شوند.و در آنها موجودات زنده هم زندگی می کنند.
در سوره الرحمن آیات 19-20-21-22 به این موضوع اشاره شده است:

مَرَجَ الْبَحْرَیْنِ یَلْتَقِیانِ (19) بَیْنَهُما بَرْزَخٌ لا یَبْغِیانِ (20) فَبِأَیِّ آلاءِ رَبِّکُما تُکَذِّبانِ (21) یَخْرُجُ مِنْهُمَا اللُّؤْلُؤُ وَ الْمَرْجانُ (22)

19. دو دریا را به گونه ای روان کرد که با هم برخورد کنند.20. اما میان آن دو حد فاصلی است که به هم تجاوز نمی کنند.21. پس کدامین نعمتهاى پروردگارتان را انکار مى‏کنید؟22. از آن دو، مروارید و مرجان خارج مى‏شود.

بیشترین دلیلی که باعث وقوع چنین پدیده ای می شود غلطت شوری و شیرینی دریاهاست که باعث جلوگیری از ترکیب آنها می شود در آیات دیگری از قرآن نیز بطور دقیق به این موضوع اشاره شده است:

سوره مبارکه فرقان آیه 53:

« و هو الذی مَرَجَ البحرینِ هذا عَذبٌ فُراتٌ و هذا مِلحً اُجاجً وَ جَعَلَ بَینَهما بَرزَخا و حِجراً مَهجوراً»

و اوست کسی که دو دریا را موج زنان به سوی هم روان کرد این یکی شیرین و آن یکی شور و تلخ است ومیان آندو حریمی استوار قرار داد.

سوره مبارکه فاطر آیه 12:

وَمَا یَسْتَوِی الْبَحْرَانِ هَذَا عَذْبٌ فُرَاتٌ سَائِغٌ شَرَابُهُ وَهَذَا مِلْحٌ أُجَاجٌ وَمِن کُلٍّ تَأْکُلُونَ لَحْمًا طَرِیًّا وَتَسْتَخْرِجُونَ حِلْیَةً تَلْبَسُونَهَا وَتَرَى الْفُلْکَ فِیهِ مَوَاخِرَ لِتَبْتَغُوا مِن فَضْلِهِ وَلَعَلَّکُمْ تَشْکُرُونَ

این دو دریا یکسان نیستند: یکی آبش شیرین و گواراست و یکی شور و تلخ، از هر دو گوشت تازه می خورید، و از آنها چیزهایی برای آرایش تن خویش بیرون می کشید و می بینی که کشتی ها برای یافتن روزی و غنیمت، آب را می شکافند و پیش می روند، باشد که سپاسگزار باشید.

سوره مبارکه نمل آیه 61:

اَمَّنْ جَعَلَ الْاَرْضَ قَرَارًا وَ جَعَلَ خِلالَهَا اَنْهَارًا وَ جَعَلَ لَهَا رَوَاسِیَ وَ جَعَلَ بَینَ الْبَحْرَیْنِ حَاجِزًا ءَاِلهٌ مَعَ اللهِ بَلْ اَکْثَرُهُمْ لَا یَعْلَمُونَ ﴿61﴾

[آیا شریکانى که مى‏پندارند بهتر است‏] یا آن کس که زمین را قرارگاهى ساخت و در آن رودها پدید آورد و براى آن، کوه‏ها را [مانند لنگر] قرار داد، و میان دو دریا برزخى گذاشت؟ آیا معبودى با خداست؟ [نه،] بلکه بیشترشان نمى‏دانند.

خیلی از این معجزات در این سایت اومده و آیات طوری نیستن ک بشه ازشون تفسیر دیگه ای داشت البته من خودم بعضی موارد رو زیاد قبول ندارم و همین تفسیر های نامربوطه ک نظر افراد در مورد تفاسیر درست رو عوض میکنه، بعضی تفسیرا درست و منطقین ک اعتبار اونا رو هم با تفاسیر غیر منطقی (من درآوردی) زیر سوال می برن :-? http://miraclesofthequran.blogfa.com/

August McJoseph

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاش II
شهر
مشهد

مث اينكه بازم بايد بيام به اين تاپيك.
من وقت كنم نت هم در دسترسم باشه باز يه پست ديكه برا اينجا مينويسم، از اين جهت كه بحث داره منحرف ميشه به اعتقادي و مطالب شبه علم و اشتباهات فاحش علمي تو پستا ديده ميشه، باز وقت كنم جواب ميدم
+جان فرزانداتان بحث هارو يه نكاهي بكنيد قبلش، اكه حوصله نداريد بخونيد پست نديد هم به شعورتون شك نميكنند،اكر بخونيد اول مورد قبول خدام واقع ميشه،والا!

khashayarfn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر - علوم تصمیم و دانش

به نقل از Sepi :
اگر تفسیر ها سرصاحاب دار بوده باشه، نمی گفتن قرآن هم گفته زمین مرکزه، من تا حالا هم چین چیزی نشنیده بودم، وجود سیاه چاله هم از نظر ریاضی ای و فیزیکی اثبات شده (شما ک اثبات اینجوری رو کافی میدونین! اگه اثبات هم کفایت نمی کنه و حتما باید با چشم خودتون ببینین فک نمی کنم تو این دنیا هیچ وقت اعتقاد پیدا کنین خدا وجود داره!) هم چنین فک می کنم شواهدی مثل کم بودن ستاره ها در یک سری نقاط خاص یا شنیدن صداهایی مثل کوبیدن ک گفته میشه سیاه چاله موقع به درون کشیدن جرم یه همچین صدایی می ده وجود داره! در قرآن هم به کوبنده بودن اشاره شده هم به چاله بودن یا شکافنده بودن! این چیزی نیست که بگی مثلا منظورش شهابسنگه! منظور کاملا واضحه، هم چنین به یک جرم سماوی بودنش هم توسط کلمه "ستاره" اشاره شده.

منبع من در مورد مطالب زیر یه سایته:
اقیانوس شناسان به تازگی کشف کرده اند که وقتی دو دریا به هم می رسند با یک دیگر ترکیب نمی شوند آب دو دریای همسایه به دلیل وجود نیروی کشش سطحی ترکیب نمی شوند.

آب دریاهای مختلف غلظت های متفاوتی با هم دارند.و کشش سطحی ایجاد می کنند گویی که دیواره نازکی بین آن دو برپا شده است.

در اقیانوس اطلس جریان آب شیرینی وجود دارد که آن را گلف استیریم می نامند این جریان عظیم از سواحل آمریکای مرکزی حرکت می کند و سراسر اروپا را طی می کند و به سواحل اروپای شمالی می رسد.عرض این جریان 150 کیلومتر و عمقش حدود 800 متر و سرعتش 160 کیلومتر می باشد.و حرارت آن با آبهای اطرافش 10 تا 15 درجه تفاوت دارد و در آنجا هزاران کیلومتر آب وجود دارد که با آبهای اطراف خود مخلوط نمی شوند.و در آنها موجودات زنده هم زندگی می کنند.
در سوره الرحمن آیات 19-20-21-22 به این موضوع اشاره شده است:

مَرَجَ الْبَحْرَیْنِ یَلْتَقِیانِ (19) بَیْنَهُما بَرْزَخٌ لا یَبْغِیانِ (20) فَبِأَیِّ آلاءِ رَبِّکُما تُکَذِّبانِ (21) یَخْرُجُ مِنْهُمَا اللُّؤْلُؤُ وَ الْمَرْجانُ (22)

19. دو دریا را به گونه ای روان کرد که با هم برخورد کنند.20. اما میان آن دو حد فاصلی است که به هم تجاوز نمی کنند.21. پس کدامین نعمتهاى پروردگارتان را انکار مى‏کنید؟22. از آن دو، مروارید و مرجان خارج مى‏شود.

بیشترین دلیلی که باعث وقوع چنین پدیده ای می شود غلطت شوری و شیرینی دریاهاست که باعث جلوگیری از ترکیب آنها می شود در آیات دیگری از قرآن نیز بطور دقیق به این موضوع اشاره شده است:

سوره مبارکه فرقان آیه 53:

« و هو الذی مَرَجَ البحرینِ هذا عَذبٌ فُراتٌ و هذا مِلحً اُجاجً وَ جَعَلَ بَینَهما بَرزَخا و حِجراً مَهجوراً»

و اوست کسی که دو دریا را موج زنان به سوی هم روان کرد این یکی شیرین و آن یکی شور و تلخ است ومیان آندو حریمی استوار قرار داد.

سوره مبارکه فاطر آیه 12:

وَمَا یَسْتَوِی الْبَحْرَانِ هَذَا عَذْبٌ فُرَاتٌ سَائِغٌ شَرَابُهُ وَهَذَا مِلْحٌ أُجَاجٌ وَمِن کُلٍّ تَأْکُلُونَ لَحْمًا طَرِیًّا وَتَسْتَخْرِجُونَ حِلْیَةً تَلْبَسُونَهَا وَتَرَى الْفُلْکَ فِیهِ مَوَاخِرَ لِتَبْتَغُوا مِن فَضْلِهِ وَلَعَلَّکُمْ تَشْکُرُونَ

این دو دریا یکسان نیستند: یکی آبش شیرین و گواراست و یکی شور و تلخ، از هر دو گوشت تازه می خورید، و از آنها چیزهایی برای آرایش تن خویش بیرون می کشید و می بینی که کشتی ها برای یافتن روزی و غنیمت، آب را می شکافند و پیش می روند، باشد که سپاسگزار باشید.

سوره مبارکه نمل آیه 61:

اَمَّنْ جَعَلَ الْاَرْضَ قَرَارًا وَ جَعَلَ خِلالَهَا اَنْهَارًا وَ جَعَلَ لَهَا رَوَاسِیَ وَ جَعَلَ بَینَ الْبَحْرَیْنِ حَاجِزًا ءَاِلهٌ مَعَ اللهِ بَلْ اَکْثَرُهُمْ لَا یَعْلَمُونَ ﴿61﴾

[آیا شریکانى که مى‏پندارند بهتر است‏] یا آن کس که زمین را قرارگاهى ساخت و در آن رودها پدید آورد و براى آن، کوه‏ها را [مانند لنگر] قرار داد، و میان دو دریا برزخى گذاشت؟ آیا معبودى با خداست؟ [نه،] بلکه بیشترشان نمى‏دانند.

خیلی از این معجزات در این سایت اومده و آیات طوری نیستن ک بشه ازشون تفسیر دیگه ای داشت البته من خودم بعضی موارد رو زیاد قبول ندارم و همین تفسیر های نامربوطه ک نظر افراد در مورد تفاسیر درست رو عوض میکنه، بعضی تفسیرا درست و منطقین ک اعتبار اونا رو هم با تفاسیر غیر منطقی (من درآوردی) زیر سوال می برن :-? http://miraclesofthequran.blogfa.com/

عذر میخوام من توی بحث نیستم ولی خوب جا داره یه چیزی بگم!

این آیه ها همشون چیزایی رو شرح دادن که یه نفر که به اونجا رفته باشه میتونه بفهمه به راحتی!
مستندی که من از همین پدیده دیدم کاملا دوتا دریا مرزش مشخص بود!
لینک
خوب یه نفر که بره اونجا هم میتونه شوری و شیرینی آب رو تشخیص بده هم اینو بفهمه که چون اینور شور هست اینور شیرین پس این 2تا آب قاطی نمیشن و پس یه مرز خیالی بینشون ترسیم کنه! :-?
شاید حرفام احمقانه باشن در نظر اول ولی خوب اگه دقت کنید امکان پذیر هست! مکه شهری بوده که مسیر کاروان های تجاری بوده که از طریق دریا به اونجا میومدن پس مردمی که از اونجا رد میشدن از خاطره هایی که دریا نوردا تعریف میکنن با خبر میشدن! این دریا ها هم توی اروپا قرار دارن بین دریای بالتیک (baltic sea) و دریای شمال (north sea) خوب اون زمان ایران و روم بزرگترین امپراطوریا و بودن و خوب به سبب جنگ از خیلی چیز ها با خبر میشدن!! از اون طرف هم روابط خوب بین ایرانی ها و هندی ها میتونسته باعث بشه که این اطلاعات به هندی ها هم منتقل بشه و نهایتا به سرزمین اعراب برسه!

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از August McJoseph :
مث اينكه بازم بايد بيام به اين تاپيك.
من وقت كنم نت هم در دسترسم باشه باز يه پست ديكه برا اينجا مينويسم، از اين جهت كه بحث داره منحرف ميشه به اعتقادي و مطالب شبه علم و اشتباهات فاحش علمي تو پستا ديده ميشه، باز وقت كنم جواب ميدم
+جان فرزانداتان بحث هارو يه نكاهي بكنيد قبلش، اكه حوصله نداريد بخونيد پست نديد هم به شعورتون شك نميكنند،اكر بخونيد اول مورد قبول خدام واقع ميشه،والا!

اگه این جماعت دنبال اثبات علمی بودن به نظرت این بحث اینقدر طولانی میشد ؟

واقعا" همه چیز معلومه .

هیچ دلیل عقلی واسه اثبات خدا نیست (فعلا")

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

و همینطور برای رد وجود خدا.

بحث فقط ایمانه.

• لایک
امتیازات: hanan

nastaran.kt

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
مدال قهوه ای زیست
دانشگاه
بهشتی
رشته دانشگاه
دارو

به نقل از آنـــا :
و همینطور برای رد وجود خدا.

بحث فقط ایمانه.

خیلی جالبه برام ، طرف میخواد با قرآن وجود خدارو اثبات کنه...آخه برادر و خواهر عزیز من! ما میگیم نیس تو قرآن میاری وسط؟؟؟؟بعد میگی اسپم نیست و مربوط به تاپیکه؟؟؟؟

برای رد خدا هزاران دلیل هست ، برای اثبات خدا چند دلیل من جمله :قلبمون میگه هست!!!!!

بزرگی می گفتن : دین چیزی جز جبر جغرافیایی زمانه نیست ، اگر در هند باشی گاو پرست ، در ایتالیا مسیحیت و در فلان جا مسلمان... این هم همون قضیه اس ، از بچگی چیزی رفته تو ذهنمون و چون یه تکیه گاه محکم فرضش میکنیم نمیتونیم ردش کنیم...

و اینکه خیلی کارتون زشته که پست هارو نمیخونید و یهو میاید یه پست میدید ، این توهینی به خودتونه ، چون حرفایی که میزنید قبلا توی پست های قبلی به سادگی رد شدن...

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از نستـــــرن :
خیلی جالبه برام ، طرف میخواد با قرآن وجود خدارو اثبات کنه...آخه برادر و خواهر عزیز من! ما میگیم نیس تو قرآن میاری وسط؟؟؟؟بعد میگی اسپم نیست و مربوط به تاپیکه؟؟؟؟

برای رد خدا هزاران دلیل هست ، برای اثبات خدا چند دلیل من جمله :قلبمون میگه هست!!!!!

بزرگی می گفتن : دین چیزی جز جبر جغرافیایی زمانه نیست ، اگر در هند باشی گاو پرست ، در ایتالیا مسیحیت و در فلان جا مسلمان... این هم همون قضیه اس ، از بچگی چیزی رفته تو ذهنمون و چون یه تکیه گاه محکم فرضش میکنیم نمیتونیم ردش کنیم...

و اینکه خیلی کارتون زشته که پست هارو نمیخونید و یهو میاید یه پست میدید ، این توهینی به خودتونه ، چون حرفایی که میزنید قبلا توی پست های قبلی به سادگی رد شدن...

آی آی ... چی میگی خانوم؟
شما اصلا خودت متوجه منظور من شدی؟
حسین گفت دلیلی برای اثبات نیست. منم گفتم و برای رد خدا هم دلیلی نیست. و واقعا به این معتقدم که با استدلال های منطقی نمیشه درباره وجود خداوند حکم داد. و هر کسی، هر عقیده ای که داره فقط عقیده داره. همین.
به سادگی رد شدن؟!! نمیدونستم! واقعا خنده داره.

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

همش دارید حرفای تکراری میزنید .

واقعا" این موضوع خیلی بدیهیه که فقط اثبات وجود خدا اهمیت داره نه اثبات عدم وجود خدا.

میگید یه موجودی هست ... پس باید اثباتش کنید .

sepi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Tehran
دانشگاه
تهران یا بهشتی!

گیریم ک بحث دریاهای شور و شیرین اشتباه باشه، در مورد سیاهچاله ها چی!؟!؟!؟
من واقعا سعی کردم تا حدی ک می تونم یه کم بقیه رو به فکر وادارم ک به یه سری نتایجی برسن ولی مثل اینکه اثر نکرد!!! :-??
دلایل وجود خدا و نشانه هاش خیلی بیشتر از دلایل عدم وجودشه، تنها دلیل اینکه می گیم نیست ندیدنشه، من دیگه از بحث کردم خسته شدم، موفق باشید! h-:
(اگر هم کسی ک این موضوع رو ایجاد کرده منتظر بوده یه نفر اثبات فیزیکی کنه خدا رو، این از دست دانشمندا و فیزیکدانا برمیاد نه ما!!
پاک کردن پست دیگران هم اصلا کار جالبی نیستا!!!!! [-( )

Armator

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Helli II
شهر
Tehran

به نقل از نستـــــرن :

:لایک
به نظرم خدا یه باور قلبیه اگه بهش اعتقاد داری هست واگه نداری نیست به نظرم اثبات شدنی نیست...!!!!!

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از Armator :
به نظرم خدا یه باور قلبیه اگه بهش اعتقاد داری هست واگه نداری نیست به نظرم اثبات شدنی نیست...!!!!!

دقیقا منم نظرم همینه.
اثبات و رد نداره.
ولی خب متأسفانه درمورد حرفم برداشت اشتباهی کردن.

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از Armator :

من اصلا اینو قبول ندارم !!! یعنی چی ؟ یعنی اگه من اعتقاد داشته باشم نیست وجود نداره؟! اصلا مسخره س به نظر من !
اگر میشه همین مورد رو یکم توضیح بده چون اصلا نمیتونم درک کنم .

Armator

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Helli II
شهر
Tehran

این اعتقاد برمیگرده به دیدادما ...
چون ازبچگی به ماگفتن خدا هست نباید چشم بسته قبول کنیم
من نمی گم نیست میگم بحث بی فایده ایه چون هزار دلیل بربودن ونبودنش هست که بنظر هرکس یه سریش عاقلانه تره...
من میگم خدا باور قلبیه هیچ اثبات عقلی درست وحسابی براش پیدا نمیشه که همرو قانع کنه...

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از Armator :
این اعتقاد برمیگرده به دیدادما ...
چون ازبچگی به ماگفتن خدا هست نباید چشم بسته قبول کنیم
من نمی گم نیست میگم بحث بی فایده ایه چون هزار دلیل بربودن ونبودنش هست که بنظر هرکس یه سریش عاقلانه تره...
من میگم خدا باور قلبیه هیچ اثبات عقلی درست وحسابی براش پیدا نمیشه که همرو قانع کنه...

ولی اینکه بگیم واسه یکی هست واسه یکی نیست خیلی مسخره س!
یا واسه همه هست یا واسه هیشکی نیست ... 8->

• لایک
امتیازات: sepi

Armator

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Helli II
شهر
Tehran

فکر نکنم شما بتونی اثباتش کنی ...
این همه ادم تودونیاس که هیچ دوتایشون شبیه هم نیستن...
تو زنگی هیچ قانون کلیی نیست که همه قبول داشته باشن...
هرکس تو زندگی یه تعریفی داره یه ایدالی داره یه اعتقادی داره که همشون قابل احترامن... :-?

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از Armator :
فکر نکنم شما بتونی اثباتش کنی ...
این همه ادم تودونیاس که هیچ دوتایشون شبیه هم نیستن...
تو زنگی هیچ قانون کلیی نیست که همه قبول داشته باشن...
هرکس تو زندگی یه تعریفی داره یه ایدالی داره یه اعتقادی داره که همشون قابل احترامن... :-?

میدونم اینو ولی من میگم اگر وجود داشته باشه واسه همه وجود داره چه اونی که قبول داره چه اونی که نداریه و اگر هم وجود نداشته باشه واسه هیچکس وجود نداره چه اونی فکر میکنه هست چه اونی که میگه نیست ...

بالا