• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دبیرستان (متوسطه)

پاسخ : ریاضی یا تجربی

100%تجربی

من با اینکه زیستو زیاد دوست ندارم و عاشق فیزیکو ریاضیم ولی رفتم تجربی

چون رفتن ب رشته ریاضی 1اشتباه بزرگه!خصوصا وا3ی دخترا!

• لایک
امتیازات: Shery

من خودم میخوام پزشکی بخونم ولی دبیرستان ریاضی فیزیک میخونم و زیست رو کنارش!
ریاضی و فیزیک رو خیلی دوست دارم و البته زیست رو هم خیلییییییییییییییییی دوست دارم! بخصوص ژنتیک

ریاضی و تجربی مهم نیست مهم اینه که ایرانیها بتونن از این وضع خارج کنن اگه ما میتونستیم مواد مورد نیازمونو خودمون تهیه کنیم دیگه لازم نبود بریم از کشورهای دیگه وارد کنیم و بعد با تحریم رو برو بشیم و تو چاه بیفتیم پس به نظر من مهم اینه که جوری درس بخونیم که بتونیم دانشمونو به کار ببندیم

به نقل از #..!!!...f@himeh...!!!..# :
من خودم میخوام پزشکی بخونم ولی دبیرستان ریاضی فیزیک میخونم و زیست رو کنارش!
ریاضی و فیزیک رو خیلی دوست دارم و البته زیست رو هم خیلییییییییییییییییی دوست دارم! بخصوص ژنتیک
بالاخره باید این بدبختها برن ریاضی یا تجربی؟

نمیشه آدم فقط فیزیک بخونه ولی دکتر شه؟ 8-> 8-> :D

به نقل از milad jeddi :
بالاخره باید این بدبختها برن ریاضی یا تجربی؟

منظورتو نفهمیدم یعنی چی ؟ بدبخت ها دقیقا منظورت کیان؟؟؟

خب هرکی ی علاقه ای داره
ب کسی هم نمیشه تحمیل کرد
من خودم میگم تجربی

به نقل از نـــگـــیـــن :
نمیشه آدم فقط فیزیک بخونه ولی دکتر شه؟ 8-> 8-> :D

چرا نشه دکترا ی فیزیک میگیری خیلی هم آینده ی خوبی داره

یکی استادای دانشگاه تهران یزدی هستن ایشون رتبشون 14 شد ولی فیزیک خوندن الانم دکترا دارن .

احتمالا منظورشون از دکتر، پزشک بود:D

خوب بستگی به شرایط داره مثلا من خودم ریاضی ام ولی میخوام برم تجربی. به چند دلیل.
من نگاه کردم در اینده:
نه پارتی داریم :D مثلا یکی رو میشناسم که وزیر نفت رفیق باباشه خوب این معلومه با لیسانس نفت از ازاد هم سریع با بهترین درامد کار گیرش میاد اونم تو تهران. ولی ما چی مجبوریم بریم عسلویه اولش چند سال کار کنیم.
نه سرمایه انچنانی داریم :D
خوب مایه دارم که نیستیم که مثلا با یه سرمایه ای بزنیم تو یه کاری.
من حساب کردم اگه برم رشته مهندسی پر درامد مثله نفت و... اونم از بهترین دانشگاه فوقش ماهی 4 یا 5 تومن. ولی اگه برم دندان پزشکی حداقل اولاش ماهی 10 تومن تازه بعدش بیشترم میشه. در صورتی که هیچ علاقه ای هم به تجربی و دندان پزشکی ندارم.
پس درامد خیلی مهمه. :D

بچه ها من به هیچکدوم از این دو رشتهعلاقه شدید ندارم برا انتخاب رشته چیکار کنم؟؟ :-s

به نقل از shiva33 :
بچه ها من به هیچکدوم از این دو رشتهعلاقه شدید ندارم برا انتخاب رشته چیکار کنم؟؟ :-s

خب چه رشته ای دوست داری خودت ؟؟

من ریاضی رو رو دوست دارم ولی از فیزیک بدم میاد تجربی هم دل پزشکی رو ندارم .همه میگن برم ریاضی!!!

به نقل از shiva33 :
من ریاضی رو رو دوست دارم ولی از فیزیک بدم میاد تجربی هم دل پزشکی رو ندارم .همه میگن برم ریاضی!!!
کاری به حرف بقیه نداشته باش .
هر چی دوست داریو فک میکنی میتونی باهاش یه عمر کار کنیو انتخاب کن !!

ببین تو ریاضی فیزیک درس خیلی مهمیه تو کنکورت !!
تجربی فقط پزشکی نیست که !! داروسازی , ژنتیک , مهندسی پزشکی , دندون ...

اخه مامانم اینا میگن یا ریاضی یا تجربی تو مدارس عادی میخونی میگن تجربی که تیزهوشان نمیخواد اخه رشته به جزپزشکی تو تجربی به درد نمیخوره

به نقل از shiva33 :
اخه مامانم اینا میگن یا ریاضی یا تجربی تو مدارس عادی میخونی میگن تجربی که تیزهوشان نمیخواد اخه رشته به جزپزشکی تو تجربی به درد نمیخوره

اتفاقا" رقابت تو تجربی سخت تره !! تو زیر 1000 نشی باید بری معلمی چیزی بشی !! و این همه تجربی سمپادی که سخت دارن میخونن ... دیگه مدارس عادیو بذار کنار ...
تجربی ریاضی و فیزیک هم داره خب , تو اونها هم باید قوی باشی !!

نه , دندون و داروسازی هم خوبن و از پزشکی بهترن از یه لحاظهایی ...
مثلا تو واسه پزشکی 7 سال که خوندی فقط یه عمومی داریو به هیچ دردت نمیخوره باید 3 سال دیگه واسه تخصص بخونیو کنکورشو بدی ... شیفت شب داره تو بیمارستانو ...

اما ریاضی 5000 هم بیاری یه مهندسی میتونی بری :D

به نظر من تجربی چون ذر همه کار ها به درد می خورد <D=

هدف هاااا رو چجوری تعیین کنیم؟
اصلا از کجا بفهمیم چیو دوست داریم؟
اگه جفتش/هیچکدومش/بی هدف ،بودیم چه کنیم؟؟

به نقل از ELNAZ.E :
نظر شما محترم و قابل احترام هست صبا جون ولي كي گفته؟
ايرانم داره ميشه مثل هند كه هزارتا دكتر و دارو ساز و... داره اينقدر هم كه دكتر و ... زياد شده كه تا 10 سال ديگه هر خانواده اي قرار يك پزشك خانوادگي داشته باشه.
من میگم تجربی واس دخملها بهتره

از نظر من پزشکی برای کسی که بهش علاقه نداره زندگیش رو به طور فاجعه آمیزی خراب میکنه.

دبیرستان باید همش کنکور بخونی تا قبول بشی.
7 سال باید رشته ی سخت پزشکی رو بخونی با شب کاری ها و ... تا تازه عمومی بشی. با توجه به آمار عمومی های بیکار باید بری تخصص
کنکور بدی و 3 سال دیگه تخصص بخونی
2 سال طرح خارج از مرکز بری
این ها همه حداقل زمان بود چون بالاخره بینش یه سال هایی میگذره ...
حالا 30 سالت میشه و حالا تازه وقتشه که یا مطب بزنی (که باید پول داشته باشی) یا تو یه بیمارستان کار کنی (که در این صورت باید تو فکر بیمار اورژانسی و استرس های مربوط بهش هم باشی)
تو فکر زن و بچه هم باشید ... به اون ها هم تو این مدت نمیتونید برسید.
در ضمن با این همه افرادی که میرن رشته ی پزشکی (آزاد رو هم در نظر بگیرید) معلوم نیست تا اون موقع درآمد یک پزشک چقدر باشه.

این مشکلات شاید برای کسی که علاقه داره هیچی نباشه ... ولی اگه کسی علاقه نداشته باشه این (حداقل) 12 سال عمرش زهر مار هست براش.
اونایی که فقط به خاطر درآمد میرن پزشکی یادشون باشه؛ پول رو برای این میخوایم که تو زندگیمون آسایش و رفاه داشته باشیم؛ نه این که به خاطر پول آسایش و رفاه رو از خودمون سلب کنیم.

برعکس چیزی هم که میگید پزشکی واسه دختر ها بدتر از این حرف ها است ... خونه داری و بچه بزرگ کردن و اینا در راهه.

برای کسی که دنبال پول باشه هم دندون پزشکی به مراتب بهتر از پزشکیه.

در نهایت علاقه حرف اول رو میزنه ... چون مشکلات رو به کامتون شیرین میکنه.

چقدر حرف زدم!

Back
بالا