• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نقد و بررسی فیلم های سینمایی

YASAMIN

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
پاسخ : نقد و بررسی فیلم های سینمایی

فیلم crash

crash سرگذشت همه ما آدم ها ست . بیانگر سرگشتگی ها و در پی اثبات هویت ها و منیت ها بودن ما آدم ها . crash داستان زندگی آدم های گوناگون در طبقات مختلف اجتماعی است که در تعاملی عادی و در دل روزمرگی های زندگیشون در پی اثبات خود هستند ؛ همه آدم های فیلم وقتی جنبه ناروایشان به رو می آید که تصور می کنند که هویت و منیت آنها مورد تهدید و تحقیر قرار گرفته است و آنها برای اثبات هویت خویش ، دیگری را تحقیر می کنند .شاید جنبه روایی فیلم اشاره به تبعیض تژادی و تبعیض طبقاتی دارد ، اما همه آدم های فیلم سرشار از حس های مشترک و در پی رسیدن به سرگشتگی ها و اثبات هویت های خویش هستند . چندین خانواده که به زیباترین شکل ممکن در داستان در تعامل با یکدیگرند و بیننده به عنوان دانای کل و ناظر خارجی شاهد این تعاملات است که همچون زنجیر در دل یکدیگر قرار گرفته اند .

شاید یکی از زیباترین بخش های این فیلم برای من این بود که یکی از این چند خانواده ، یک خانواده ایرانی هستند ؛ و وقتی در سکانس دوم فیلم دیدم که این خانواده با زبان فارسی با هم حرف می زنند برام بسیار جالب توجه بود . سرشار از حس های خوب بودم وقتی که دیدم در شهری که پر از اقوام گوناگون است - لس آنجلس - یک خانواده ایرانی نیز در این زنجیر قرار داده شده اند و زبان فارسی تنها زبان غیر انگلیسی فیلم است و جالب است که این خانواده ایرانی نیز در دل تبعیض تژادی فیلم قرار می گیرند ، هنگامی که مادر خانواده می گوید : اينها فكر كرده‌اند كه ما عرب هستيم ، در حاليكه ما فارس هستيم نه عرب !

آدم های crash همانند زندگی همه ما ، آدم های خاکستری هستند که با از حس های متفاوت در درون خود . در شرایطی که منیت و هویت شان به تمسخر گرفته می شود ، دست به هر کار ناروایی می زنند و در جای دیگر جان خود را نیز برای دیگری فدا می کنند .

اين فيلم در بخش‌هاي زير نامزد دريافت جايزه اسكار در سال 2005 شده بود:
1- بهترين فيلم
2- بهترين كارگرداني براي پل هاگيس
3- بهترين بازيگر نقش دوم مرد براي مت ديلون
4- بهترين تدوين براي هيوز وينبورن
5- بهترين فيلمنامه غيراقتباسي پل هاگيس و رابرت مورسکو
6- بهترين ترانه

و در نهایت موفق به کسب جایزه بهترین تدوین و بهترین فیلم از اسکار 2005 شد .
crash_ver6_xlg.jpg

Reza313

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

منم این فیلم رو دیدم !
بر خلاف این دوستمون من از اینکه این خانواده ی ایرانی داخل فیلم بود زیاد هم خوشحال نشدم , چون که رسمن این اعتقاد که ایرانی ها تروریست هستن رو داشت القا میکرد !
البته من این فیلم رو 2 3 سال پیش دیدم. کلا فیلم خوبی بود اماخب . . .
ضمنا دوستانی که فیلم های اپیزودیک دوس دارن ( خودم که خیلی دوس دارم ) بهشون ((عشق سگی )) و ((بابل )) رو توصیه میکنم.
عشق سگی رو اصلن از دست ندین معرکه است.

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID
پاسخ : نقد و بررسی فیلم های سینمایی - انیمیشن 9

پس از مدتها عدم فعالیت این تاپیک، بار دیگه نقد و بررسی فیلم های سینمایی رو با یاری دوستان شروع می کنیم!

فیلمی که این هفته برای نقد انتخاب کردم یک انیمیشنه، 9
داستان فیلم جنبه ای مابعد آخرالزمانی داره، ماجرا از زمانی شروع میشه که یک دانشمند موفق به تولید "مغز" میشه، یک ماشین هوشمند که خلاقیت داره و میتونه چیزهایی بسازه، اما چیزی که کم داره روحیات انسانیه! عاملی که دانشمند سعی در تکمیل اون داره اما هنگامی که صدر اعظم (که تا حدودی با توجه به دکوراسیون شهر، ظاهر خودش و حرکاتش به هیتلر شبیه شده) میخواد از "مغز" استفاده نظامی کنه دیگه نمیتونه اختراعش رو تکمیل کنه. روبات ها به جنگ انسانها وارد میشن و همه رو از بین میبرن، در اینجا دانشمند که میخواد همچنان زندگی انسانی جریان داشته باشه دست به ساخت 9 روبات پارچه ای میزنه که هرکدوم یک سری از ویژگی های انسانی رو دارن (و این ویژگی ها از خود دانشمند با دمیدن روحش در اون روبات ها به دست اومده، جوری که دانشمند، آخرین انسان روی زمین جونش رو فدای ساخت روبات ها می کنه). هنگام بیدار شدن روبات شماره 9، روبات های پارچه ای در نبرد با یک موجود به نام beast (که ترجمش میشه جانور، هیولا) به سر میبرن، و هدف این موجود...
:D خوب ادامشو نمیگم که برید فیلم رو ببینید، همینقدر بگم که کارگردان فیلم شین آکر ـه و این تضمینیه بر کیفیت فیلم

9_.jpg

چند نکته جالب درباره فیلم:
1. تاریخ اکران فیلم: 9/9/9
2. مخاطبان اصلی این فیلم بزرگسالا هستن و حتی یه سری جاها برای زیر 12 سال و یه سری جاها هم زیر 17 سال ممنوع شده (بخاطر کشمکش های عاطفی سنگین و صحنه های دلخراش!)

سعی کنید برداشت های خودتون رو از این فیلم، نکات آموزنده و نکات جالبی که دیدید رو در قالب حداقل 3 خط بیان کنید، تاثیری که روی شما گذاشته و اشکالاتی که در این فیلم میبینید رو بگید
بررسی کنید، تا فیلم بعدی 2 هفته فرصت باقیه

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

انیمیشن قوی بود کلا کارای تیم برتون (حالا چه به عنوان کارگردان چه تهیه کننده) قویه

من از مضمون اصلی داستان خوشم اومد و همچنین نحوه ی به تصویر کشیدن کاراکترا

ولی واقعا از سیاهی انیمیشن خوشم نیومد (کلا من با رنگ سیا واسه دیدن مشکل دارم :-")

قبول دارم که باید صحنه هایی از نابودی رو به تصویر میکشید ولی نه دیگه به این شدت!

و این که صدا گزاریش به نظر من زیاد جالب نبود جز خود شخصیت اصلی بقیه یکم تصنعی بودن

در کل خیلی جالب بود و پیشنهاد میکنم حتی 1 بارم که شده ببینین

پ.ن: بهتر نیست بریم یکم جلوتر؟! زمان حال رو بررسی کنیم؟! :-"

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

ببینم!

نمی خواید یه سری فیلم های شاخ بزارید؟

مثلا seven یا fight club یا the game ز دیوید فینچر!(آخه من عاشق کارگردانیشم)

یا اینکه ...!! این همه فیلم!! بعدشم یکم برای همشون بحث کنید آخه چیه تو 1 صفحه و نیم 10 تا فیلم گذاشتید واسه نقد!

Diana1

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

9 خیلی قشنگه ولی خیلی هم گریه داره.مخصوصا اون جایی که روح اون عروسکا آزاد میشه میره بالا...ینی میره تو آسمون بعدش هم بارون میاد. :(( :(( :((

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از LEGEND :
ببینم!

نمی خواید یه سری فیلم های شاخ بزارید؟

مثلا seven یا fight club یا the game ز دیوید فینچر!(آخه من عاشق کارگردانیشم)

یا اینکه ...!! این همه فیلم!! بعدشم یکم برای همشون بحث کنید آخه چیه تو 1 صفحه و نیم 10 تا فیلم گذاشتید واسه نقد!

فروم تخصصی نیست! یعنی به طور اختصاصی به بررسی و نقد و یا تحلیل فیلم ها نمیپردازه!
که به همین خاطر هم به نظر من اینجور بحث ها توش پیش نیاد بهتره! (البت گفتم که نظر من بود!)

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای

نظری راجع به مجموعه گرگو میش ندارین ؟

parnian.d

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزنگان1 بندرعبّاس
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

حیفه این تاپیک خوابیده. بیاین فیلم نقد کنیم خب!
من دوتا فیلم ایرانی پیشنهاد میدم. به نظرم ایرانی نقد کنیم جالب تره:

زندگی و دیگر هیچ از کیارستمی
شیرین از کیارستمی

کسی پیشنهاد دیگه ای داره بگه.

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از ParNiaN.D :
حیفه این تاپیک خوابیده. بیاین فیلم نقد کنیم خب!
من دوتا فیلم ایرانی پیشنهاد میدم. به نظرم ایرانی نقد کنیم جالب تره:

زندگی و دیگر هیچ از کیارستمی
شیرین از کیارستمی

کسی پیشنهاد دیگه ای داره بگه.
من با اینکه فیلم ایرانی نقد کنیم موافقم...ولی این دو تا رو ندیدم.... .

ermia

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HnschII
شهر
mashad
مدال المپیاد
ادبیات
دانشگاه
سوال خوبیه‏!‏
رشته دانشگاه
اینم سوال خوبیه‏!‏

کیارستمی کارگردانی برای نقد کردن نیست

کیارستمی بلد نیست کارگردانی برا همین

در فیلماش در استفاده از نابازیگرا افراط میکنه

تو فیلماش وقتی یه سوژه داره حرف میزنه برخلاف اصلیت فیلم ها به هیچ وجه مقید نیست که تصویر گوینده رو داشته باشه

تو فیلماش افراد باهم حرف میزنن

اینو من نگفتما فراستی گفته بود منم وقتی دقت کردم به نتایج مشابه رسیدم

کارای میرکریمی بدک نیستا
حاتمی کیا هم بدک نیست

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

بعد از مدت ها می‌خوایم بحث رو شروع کنیم!
راستش خیلی فکر کردم که باید با این تاپیک چی کار کرد. با توجه به اینکه خب تماشای گروهی هست و تاپیک های مختلف راجع به نقد فیلم ها.
فکر کردم بهترین کار اینه که این تاپیک بشه نقد فیلم مناسبتی. بسته به مناسبت های مختلف، یه فیلم متناسب با اون مناسبت رو میبینیم و نقد میکنیم. نزدیک ترین مناسبت هفته ی دفاع مقدس‌ـه. با این مناسبت شروع می‌کنیم.
این اتفاق ها لزوما نباید خاص باشن. منظورم اینه که مثلا پاییز خودش یه مناسبت به حساب میاد و میتونه به فیلم های خیلی خوبی ربط پیدا کنه. خلاصه اگه برای اتفاق های دیگه ای فیلمی مَد نظرتونه، حتما تو پ.خ پیشنهاد بدین.

هفته ی دفاع مقدس/فیلم خداحافظ رفیق

نویسنده و کارگردان: بهزاد بهزاد پور
سال تولید: ۱۳۸۲

درباره ی فیلم: خداحافظ رفیق یه فیلم اپیزودیک‌ـه به روایت سه داستان.
داستان اول درباره ی "مسلم"‌ـه که رزمنده بوده و حالا بعد از اتمام جنگ هنوز دلش پیش رفقای شهیدشه و خلاصه دلش از دنیا گرفته.
دلتنگی های مسلم فقط دلتنگی های یه رزمنده نیست؛ میتونه دلتنگی های هر آدمی از دنیا باشه. میشه گفت این اپیزود یه جورایی انتقاد به جامعه ی امروزی هم هست. و دیالوگ معروفش که به یکی از رفقاش میگه و شاید شنیده باشین:
"اين شهر همش شده زمين. ديگه آسموني نداره اين شهر. من دلم آسمون مي خواد مرتضي؛آسمون ..."

07636340135416349279.jpg

اپیزود دوم راجع به یه گروه فیلمسازه که میخوان در مورد جنگ فیلم برداری کنن و روایت اتفاقای عجیبیه که براشون میفته.
و روایت سوم هم، راجع به یه دختر گل فروشه که کنار قطار رزمنده ها منتظر می‌مونه و هردفعه گل‌ش رو به یه فرد خاص میبخشه.

فیلم یه فیلم کاملا متفاوته راجع به جنگ و توصیه میکنم دیدنش رو.
لینک دانلودش هم تو اینترنت هست ولی چون CDش رو می‌شه تهیه کرد بهتره که بخریدش. تلویزیون هم زیاد پخش کرده‌ش.
تاپیک حدود یک هفته قفل می‌مونه و بعد راجع به فیلم حرف می‌زنیم.

اگه نمیتونید فیلم رو ببینید یا میخواید پیش زمینه داشته باشید:
قسمتی از اپیزود اول فیلم
موسیقی فیلم خداحافظ رفیق

+ ۳۰ شهریور، شبکه ی ۳ خداحافظ رفیق رو ساعت یک ربع به ۱۲ پخش کرد. به خاطر هفته ی دفاع مقدس احتمالا شبکه های دیگه هم این کار رو میکنن! باز دیدم اطلاع میدم.

melika.m.r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیــرســتانِ فرزانگانِ یک
شهر
تــــهران!
دانشگاه
خدا بخواد ، تهران .

به شخصه ازین فیلم راضی بودم.
فیلم هایی در بابِ جنگ ، زیاد دیدم. امّا سوژه هایی که بهشون نگاه کرده بود ، خیلی متفاوت ُ در عینِ حال ساده بودن. داستانِ اول ، یه مسئله یِ خیلی مهم ـی بود که بعد از جنگ تو جامعه اتفاق افتاد واسه رزمنده هایی که شهید نشده بودن ُ خیلی خوب بهش پرداخته بود.می شد قشنگ به مسئله نزدیک شد ُ سعی بر درکش کرد.
دومی هم یه جورایی تو مایه هایِ داستانِ شهادتِ شهید آوینی بود ؛ با یک مواردِ بیشتری در داستان ...
ماجرایِ سوم هم یک مسئله ای بود که همه یِ ما خیلی راحت باهاش برخورد می کنیم تو جامعه ُ داستان با یک سری چیز هایِ ویژه ای که داشت، با یه زبونِ خاصّی مطرح ـش کرده بود. با یک نگاهی ، دور از نگاهِ هر روزه یِ ما. خیلی معصومانه تر و نزدیک تر ...
اینکه از بازیگر هایِ خیلی معروفی هم استفاده نشده بود ُ این به فیلم لطمه ای هم نزده بود ، به نظرم یکی از ویژگی هایِ خیلی خوبش بود.
موسیقیِ متن ُ تیتراژش هم از نقاطِ قوّت ـش بودن ؛خیلی تأثیر گزار !
شاید بیشتر از همه ، از سادگیِ فیلم خوشم اومد.خیلی زیاد ! :)

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

میشه گفت خداحافظ رفیق یکی از فیلم های دوست داشتنی‌ی که تاحالا دیدم. (دوست داشتنی با "قوی" فرق داره البته!)
فیلم های دفاع مقدس همیشه محدود میشه به یه سری اِلمان. خاکُ خاکریزُ توپُ تانک ...
و تو خداحافظ رفیق بیشتر از هرچیزی احساس وجود داره و پره از سکانس های لمس شدنی.

اپیزود اول که از این لحاظ فوق العاده‌س. برای همه، با هر اعتقادی درک شدنیه.
اگه آدم به چشم یه رزمنده هم به مسلم نگاه نکنه، میتونه دلتنگی هاش رو بفهمه.
کسی که از رفیقاش جاموندهُ حالا دلتنگُ دلش گرفته از دنیا ...
اپیزود دوم هم با اینی که ملیکا گفت موافقم. حس شهید آوینی میداد به آدم. و اینکه خوب بود که اومده بودن جنبه ی هنری بهش داده بودن. اینکه فقط نمیرن مردم جنوب رو ببینن پند بگیرن. اومده بود از لنز دوربین یه کارگردان نگاه کرده بود انگار!
اپیزود سوم هم تاثیرگذار بود و سوژه‌ ی جالبی داشت. و البته برای کسایی که اعتقاد ندارن به این مسائل، یه ذره دور از ذهن بود.
میشد درکش کرد ولی قطعا نه مثل داستان دلتنگی مسلم.
دختره به شدت حس میداد به آدم، مخصوصا چشم ها و گریه هاش ...

قرار بوده چهار اپیزوده باشه گویا(اگه تو تیتراژش دقت کنید هم اسامی عوامل اپیزود چهارم رو مینویسه.) راجع به یه فرد بوده تو دنیای امروزیُ این ها که ربط پیدا میکرده به سه تا اپیزود قبلی. اجازه ی پخش ندادن فکر کنم! :-?
در کل، فیلمی‌ست به شدت دوست داشتنی، با موسیقی متن فوق العاده و بازی عالی بازیگرا که به دوست داشتنی شدنش بیشتر کمک میکنه!

!!!Anti-Law!!!

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۴
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک

به نقل از ریــحــانــه :
قرار بوده چهار اپیزوده باشه گویا(اگه تو تیتراژش دقت کنید هم اسامی عوامل اپیزود چهارم رو مینویسه.) راجع به یه فرد بوده تو دنیای امروزیُ این ها که ربط پیدا میکرده به سه تا اپیزود قبلی. اجازه ی پخش ندادن فکر کنم! :-?
من تو چندتا سایت خوندم ک موضوع اپیزوده چهارم این شاهکار اینه ک : پسر جوان و امروزي، سه اپيزود بالا را در سينما مشاهده كرده و تحت تأثير قرار مي‌گيرد. او براي رفتن به گيشا سوار خودرويي مي‌شود كه راننده‌اش، شهيدي است كه قبلاً در فيلم مشاهده كرده‌ايم. پسر جوان با ديدن شهدايي كه تصاويرشان را در سينما ديده، همراه آنان مي‌شود. راننده به مقصد رسيده گويا پسر جوان، خواب است و پياده نمي‌شود. معلوم مي‌شود او نيز به خيل شهيدان پيوسته است.
اما دلیلی واسه پخش نکردنش پیدا نکردم...
در کل این فیلم و به عنوان شاهکار هنری بهزاد بهزاد پور شناخته شده و به دلیل اینکه در عین سادگی فیلم تمامی کادر فیلم بخصوص کارگردان تونستن تلنگری بر احساسات بیننده بزنن فیلم محبوبی شده حتی در بین افرادی که علاقه ای به این سبک فیلم ندارن البته موسیقی متن خوبی برای این فیلم استفاده شده که تاثیر گذاری فیلمو چند برابر کرده. بازیگردانی فیلم هم خیلی خوب بوده مخصوصا انتخاب دختر بچه ی اپیزوده سوم (گل شیشه ای ) در حالی که دختر بچه همیشه ساکت بوده ولی بخوبی تونسته حس نقش خودشو به بینده القا کنه مخصوصا کلوز آپایی که از صورتش میگرفتن یا وقتی که با نگاهش از مادرش اجازه ی رفتن می خواست وگریه میکرد...و فیلم سوژه ی نسبتا جدیدی در مقایسه با فیلم های دیگه ی این سبک به مردم ارائه داده بود ...

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

من خیلی دوسش داشتم
اهنگ متنشم از نحوای یه استادی(اسمش را یادم نیست)برگرفته شده
همهی اپیزود هاش قشنگ بود بالاخص اپیزود سوم
گریم بازیگرا هم عالی بود

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از !!!Anti-Law!!! :
من تو چندتا سایت خوندم ک موضوع اپیزوده چهارم این شاهکار اینه ک : پسر جوان و امروزي، سه اپيزود بالا را در سينما مشاهده كرده و تحت تأثير قرار مي‌گيرد. او براي رفتن به گيشا سوار خودرويي مي‌شود كه راننده‌اش، شهيدي است كه قبلاً در فيلم مشاهده كرده‌ايم. پسر جوان با ديدن شهدايي كه تصاويرشان را در سينما ديده، همراه آنان مي‌شود. راننده به مقصد رسيده گويا پسر جوان، خواب است و پياده نمي‌شود. معلوم مي‌شود او نيز به خيل شهيدان پيوسته است.
به نظر من کار به شدت خوبی کردن که پخش نکردنش.
به سه تا اپیزود قبلی میشه خیلی نگاه ها داشت!
اینکه یهو بیان و نشون بدن که همه‌ش خوابه، همه ی فکر آدمُ میریزه بهم!

Ham!D ShojaE

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان جابرابن‌حیان
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی آی‌تی

به نظرم کلا فیلمی بود که یه نگاه تازه‌ای به جنگ داشت. در حالی که فیلمای اون دوره اکثریت با ژانر «اکشن» (مثن!:-") تولید می‌شدن و محوریت اصلی فیلم‌ها، خود «جنگ و جنگیدن» بود، خداحافظ رفیق میاد و سعی می‌کنه که اون رابطه‌ی حسی-معنوی رزمنده‌ها یا هم‌دیگه و خدا رو نشون بده. هرچند باگ‌های زیادی داشت، اغراق زیاد داشت، مقدمه‌‌چینی‌های زائد زیاد داشت؛ اما خوب بود در مجموع.
به‌علاوه ‌این‌که، خداحافظ رفیق از اون فیلم‌هاییه که آدم اصلا انتظار تموم شدنش تو اون سکانس رو نداره. طوری‌که وقتی می‌بینه تیتراژ داره جلوش رژه می‌ره، شوکه می‌شه و سوالِ «عه! چی شد آخر؟» براش پیش میاد. :د دوست دارم این پایان‌های غیر منتظره‌ رو.
همون سکانس‌های آخر، نقطه‌ی اوج این فیلمِ سراسر احساس بود و این فیلم هم تو اوج تموم شد به نظرم. :د
موسیقی فیلم هم خوب بود، راضی‌کننده بود. :د
در مورد اپیزود چهارم! ینی باید بگم خدارو شکر که همون جوری تموم شد. داستانش رو خوندم، عذر میخوام، ولی گند میزد به فیلم اگه بود.
در مجموع بخوام بگم :
به نقل از ریــحــانــه :
میشه گفت خداحافظ رفیق یکی از فیلم های دوست داشتنی‌ایه که تاحالا دیدم.

بالا