• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپادی‌ها و دروس حفظی

75_Tania

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیروان
مدال المپیاد
المپیاد؟؟؟چی هس؟؟
دانشگاه
univer safacity_e azade kamelan eslamie shirvan:|
رشته دانشگاه
کاردانی پشت و رو کردن کتلت :|
پاسخ : سمپادی‌ها و دروس حفظی

من ک اصلا فک نمیکنم بم بی احترامی میشه و اینا درسته مزخرفن ولی من چون حوصله ندارم نمیخونم :D
مگه امتحانای مدرسه ی شما واس درسای حفظی هم سختن؟؟؟ینی مفهومی ان؟؟؟؟(فک کن آمادگی مفهومی بشه.... =)))

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک

آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآخخخخخخخخخخخخخخخخخخ درسای حفظیییییییییی :-& :-& :-& :-& :-& :-&

ینی من حاظرم 100000000 بار از رو مبتکران سوال و جواب بنویسم ی خط زبان فارسی یا فیزیک بخش اکولوژیشو حفظ نکنم ! :((

ینی من واس ترم 1 زبان فارسی 3 دور مرور کردم اخرشم 18 شدم .... آخه اینم شد زندگی؟! :((دیگ داشم مطمئن میشدم من در زمینه حفظیات خنگی بسش نیستم! :))

sarina-k

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 7
شهر
تهران

به نقل از mosquito :
یکی ازدلایلی هم که من درسای حفظیم (؟)مثل جغرافی وامادگی واینا بد هست اینه که حوصله ی خوندنشونو ندارم
یااینکه سرکلاس میخوابم
1:مطالب کاربردی نیست
که متاسفانه این مشکل توی تمام کتاب های درسیمون دیده میشه
2:فک میکنم ارزش خوندن نداره واگه بخونم بم بی احترامی میشه
3:امتحانات درسای حفظی که صرفا برپایه ی اطلاعاتی هست که فردحفظ میکنه
شديدا موافقم
مثلا سر فيزيك اصلا حوصلم سر نميره ولي سر زنگ ديني يا زيست يا زبان در حد مرگ مي ميرم!! اصلا نميشه تحمل كرد...با اينكه معلمارم دوست دارم(جز ديني!)

75_Tania

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیروان
مدال المپیاد
المپیاد؟؟؟چی هس؟؟
دانشگاه
univer safacity_e azade kamelan eslamie shirvan:|
رشته دانشگاه
کاردانی پشت و رو کردن کتلت :|

معلم دینی ما ک مفهومی کار میکنه مثلا واسه جاخالی ها لازم نیس دقیقا مث کتاب باشه همین ک مفهومشو برسونه کافیه :D

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظرم درس حفظي رو فقط بايد حفظ كرد!
اينكه بخواي توضيح بدي و مفهوم و از اين حرفا به نظرم نميتونه واسه درساي حفظي موثر باشه!
مثلا همين ديني كه اينقدر الان سرش بحثه، بايد مثلا سخن فلاني رو حفظ باشي تا بتوني به سوال يا تست جواب بدي! حالا تو بيا مفهومشو درك كن... چه فايده اي داره خوب! رتبه 11 كنكور كه تو مدرسه ما بود مي گفت من كل آيه ها رو حفظ كردم!‌ فكر ميكنم دينيشو 93 زده بود تو كنكور!
به نظرم اينكه بعضي دبيرا ميان تو امتحان به مفهوم و تفت دادن نمره ميدن به ضرر خودمونه!‌ ما يه دبير ديني داريم كه خيلي عاليه!‌ سال دوم باهاش داشتيم به شدتم ازش ميترسيديم! و هر جلسه هم دو درس اخير رو ميپرسه و واو جا بندازي نمره كم ميكنه!‌ به عبارتي به شدت مجبورت ميكنه كه خط به خط كتابو حفظ باشي!‌ پارسال ما ميگفتيم خيلي بده و اينا... ولي تابستون رفتيم كلي التماس و درخواست كه واسه سال سومم همين دبيرو بذارين!‌ چون تاثير اين به زور خوندنو واقعا ديديم!‌ اكثرا بچه هاي ما درصد دينيشون زير 90 نمياد چون هر جلسه مجبورن كلمه به كلمه درسارو حفظ كنن!‌ اين حفظ كردن در نهايت تو كنكور به نفعمونه! درسته ديني خيلي درس مزخرفيه و نثر كتاب هم افتضاحه ولي بالاخره ما نميتونيم حذفش كنيم و چه سخت و چه آسون بايد ازش كنكور بديم...!
ولي باز قضيه تاريخو جغرافيو اينا فرق ميكنه! اونا واقعا خوندنشون حماقته...! بايد دبير مثلا جغرافي بدونه كه درسش واسه بچه هاي رياضي تجربي اهميتي نداره و سعي كنه راحت نمره بده! :D ولي ادبيات و ديني رو نميشه اينكارو كرد چون اگه اينارو جدي نگيريم فيزيك و شيمي 100% هم باشه با تاثير همين عموميا فاتحمون خونده ميشه! :|

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

به نظر من خیلی بد نیس ولی به پا تخصصیا نمیرسن

Mordred

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۲
شهر
مشهد

من کاملا مخالفم و به شخصه درسای عمومیم خیلی خیلی بهتر از اختصاصیامه مخصوصا عمومی های حفظیم حوبه

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

معاونای مدرسه و مدیر و اینا بیشتر به درسای تخصصی توجه می کنند!
از دفتر هم به معلمای عمومی بیشتر میگن تا زیاد برای ما سخت نگیرن!
خدا رو شکر معلما هم کم لطفی نمی کنند و امتحان ها رو به صورت گروهی برای ما آسون می کنند! حتی بعضی وقتا هم امتحانا رو لغو می کنند! :D
به نظر من هم درستش همینه! خب تفاوت ما با بچه های دیگه سر همین درسای تخصصیه و درسایی مثل تاریخ و جغرافیا درسایی هستن که بچه های دیگه هم اون رو می خونند به همون صورت ولی درسایی مثل فیزیک و ریاضی ما خیلی پیشرفته تر از درسایی هست که اونا می خونند!

hosseinsohrabi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید عسگری گنبد
شهر
ازادشهر

ببین حداقل تو مدرسه ی ما این جوری نیست و ما تو دروس حفظی و غیر حفظی مشکل نداریم.

mehdi-tamaddon

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید مفتح
شهر
جهرم

به نقل از Mordred :
من کاملا مخالفم و به شخصه درسای عمومیم خیلی خیلی بهتر از اختصاصیامه مخصوصا عمومی های حفظیم حوبه
من از درسای عمومی حالم بهم میخوره :(( :-??
تو درس عربی ضعیفم :-<
سر کلاس عربی میرم ته کلاس ریاضی و فیزیک میخونم =))
ولی اختصاصیم خیلی قویه
به طوری که کاملا جبران میشه
اختلاف تراز عمومی و اختصاصیم حدود هزار و پونصد هست :))
فیزیکم زیر 90% نمیاد
عاشق سینماتیک و دینامیکم x:
نمیدوم شما چه عمومی ها رو دوست دارین!

iran1372

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
...........
شهر
ساری
رشته دانشگاه
حقوق

قبلا که بچه های سمپاد باهوش بودن دروس عمومی براشون سختتر بود اما حالا بیشترشون خرخون و عاشق درسای عمومی.تازه آزمون ورودیشونم که توش پر از درسای عمومی بود. :Oیک چند نفری هم هستن که مثل من با درسای عمومی مشکل دارن ولی ما معلم دینی پارسالمون خیلی گل بود(گل بودن به معنای کیلویی نمره دادن نیست).درسای اختصاصیم که مثل عمومی امتحان میگیرن.سوالارو میدن با همون عددای توی جزوه!کلا شاید 3-4 تا سوالش جدید باشه تازه با این حال ما چند تا تجدیدی تو درسای ریاضی و فیزیک داشتیم.حالا به نظر شما هنوز درسای عمومی برا سمپادیا سختره؟(منظورم اکثر سمپادیای)

fateme78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F@rz@NeG@N H!gh $ch00l
شهر
eMN@n$

من خیلی حواس پرت و سربه هوام...دروس حفظی یادم نمیمونه :(
کمترین نمره امتحانات ترمم نمره قرآن بود 18.5 X_X (خاک بر سرم) در سه سال راهنمایی یه بار هم تو حرفه بیست نگرفتم...موقع امتحان اجتماعی هم اینجوری میشدم :-\
ولی عاشق فیزیکم ریاضی رو هم دوس دارم x:
به نظرم من حفظیات چون صرفا حفظ میشن بعد از یه مدت فراموش میشن و دوباره باید مرورشون کرد ولی درسی مثه فیزیک فهمیدنیه یه بار که بفهمیش تمومه

1tA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397

چون توی مدارس ِ ما، بیشتر سعی می‌کنن بمون یاد بدن تا با حفظ کردن تو مخ ـمون فرو کنن. بچه‌ها هم خودشون دیگه کشش ـی به حفظ کردن ندارن.
این خیلی خوبه، امّـا مشکل وقتی پیش میاد، که یه امتحانی بگیرن که باید تک تک ِ جمله ـای کتاب ـو حفظ باشی تا بتونی جواب بدی. مشکل از آموزش نیست به نظر ِ من، این جور امتحانا، امتحان ـای مناسبی نیستن.
معلم ِ ما می‌گفت، بچه های سمپاد رتبه ـشون تو ریاضی و فیزیک و اینا بالاتره، و بچه های مدارس ِ دیگه توی دینی و حرفه و فن و اینا. این به خاطر ِ همون روش ِ درس دادن ـه هر مدرسه ـس به نظرم.

ساراخانوم

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
قم

واي ازدروس حفظي مث زبان فارسي من تو امسال هرروز زبان فارسي داشتم شب گابوس ميديدم معلممون تك تك جمله هاي كتابو عينشو ميخاست منم ك تو حفظ كردن ضعيف پدرم در ميامد

Potter Harry

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان قـزوین
پاسخ : یه تفاوت!!!چرا؟

به نقل از M'eYo :
همچین چیز خاصیم نیست.
بیرونیا خنگن، فقط خر زدن بلدن
ما بعضیامونم که به خر خون معروفن باز خرخون نیستن، اونا میخونن ولی نه در حد بیرونیا
وقتی یه اسکل میاد یه جمله رو 10 بار و بیشتر میخونه دیگه هر چی باشه فول میشه، ولی ما یه بارم نیگامونو درست بهش نمیندازیم.
واسه همین اونا درسته همه ی امتحانا رو خوب میدن ولی یه دونه از این درسام به درد آیندشون نمیخوره. چون فقط حفظ کردن.
یه ضبط صوت گویان. ولی ما اینطوری نیستیم.
بیرونیا خر زدن درسای چرت و مزخرف رو بلدن(مثل دینی :-& ،عربی L-: تاریخ :(( و...) که اگه همه ی عمرشون هم بخونن بازم به هیچ جا نمیرسن.
ولی بچه های سمپاد درسای عشق مثل ریاضی x: x:،فیزیک *-: *-: و... روخر میزنن که خیلی سخت و البته عالیه!! <D= <D=
واقعن از همگی ممنون من چقد دیس گرفتم...!!

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

والا واسه من نه درسایی مثل دینی و عربی سختن و نه درسایی مثل ریاضی و فیزیک :D

از نظر من تنها مشکل دروس حفظی اینه که باید به حافظه ی کوتاه مدت سپردشون و راه دیگه ای نیست

masijoon

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید صدوقی یزد
شهر
یزد
دانشگاه
دانشگاه شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

من از زمین شناسی متنفرم ...... یعنی آدم دینی رو از صب تا شب حفظ کنه بهتره تا دو ساعت زمین بخونه ... والا!!!!

hamedakb

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
مدنی2
شهر
تبریز

مشکل ما امتحان دادن و حفظ کردنش نیست چون به نظر ما درسای حفظی چیزه به درد بخوری نیستن معمولا زمان امتحان هم چندان توجهی بهشون نمیکنیم ولی بیرون از سمپاد دلشون به همین حفظیات خوشه که نمره بگیرن واسه همین کلی میخونن تا نمره بگیرن.

بالا