• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

عکس‌های ما

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : عکس های ما

به نقل از Farz :
شما این عکس رو ببینید
این چه طوریه؟؟

الان حدود 3 دقیقه است داره دانلود میشه عکست! چرا با این سایز آخه؟! کوچیک کن آپلود کن...! اونم تازه فرمت PNG?! یه ربع طول میکشه فکر کنم!
تا همین کوچولوش که پیداست، به نظرم اولین ضعفش عدم تقارنشه. نه اونقدر نا متقارنه که بشه گفت پرسپکتیو رو میرسونه، نه اونقد متقارن که بگی به زیباییش کمک کرده. شاید اگه سقف کلا کراپ می شد عدم تقارنش کمتر به چشم میومد.
دومین مشکلش به نظرم ته رنگ زردیه که داره. یه ذره طراز رنگها رو اصلاح می کردی خوب بود.
یه کمی اون خاکی که اون وسطه کر و کثیفه که با ادیت باز هم قابل اصلاحه.
در کل این عکست بهتر از اون یکیه. اما باز هم جای کار داره. بازم مدل دوربین و دم و دستگاه یادت رفت.
پ.ن. هنوز سایز بزرگش رو موفق نشدم ببینم.

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Farz :
مطمئن باشين كه من هم عكس هام رو سبك سنگين ميكنم قبل اينكه بزارم ولي مساله اينه كه ديد من با شما تو سبك سنگين كردن فرق داره چون من يه تازه كارم!!
واسه همين اينقدر زود قضاوت نكنين كه عكس ها رو بدون تفكر گذاشتم لااقل برا دل خودمم شده سعي ميكنم عكس خوبي رو بزارم
:)
اینکه شما بهترین عکستون رو انتخاب کنید و اینجا بذارید یه بحثه، اینکه به این نتیجه برسید که حداقل ها رو داره یه بحث دیگه است. من هنوز پافشاری می کنم، که جواب اون سوالها رو سر فرصت بدید، بدون تعصب. اگه جوابها برای خودتون قابل قبول بود یعنی من اشتباه می کنم. :)
من الان که عکسهای اوایل عکاسیم رو نگاه می کنم، متوجه می شم که چقدر مشکل داشته عکسهام و اون موقع متوجه نبودم. این یه چیز طبیعیه. من اون موقع ها زیاد به اون سوالا توجه نمی کردم، وگرنه همون موقع هم بهترین عکسهام، با وجود اینکه بهترین بودن، اما جوابهای خوبی به این سوالا نداشتن... پس من زود قضاوت نکردم، شما رو اما قطعا قصد داشتم سوق بدم به سمت اینکه اون سوالا رو جواب بدید.

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

78142066093668021882.jpg

این یکی عکسش چطوره؟؟بهتر نیست؟؟(گشتم این یکی رو هم پیدا کردم) :-"

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از #..!!!...f@himeh...!!!..# :
78142066093668021882.jpg

این یکی عکسش چطوره؟؟بهتر نیست؟؟(گشتم این یکی رو هم پیدا کردم) :-"
این هم زیاد بهتر نیست. پوز سوژه بدتره، زاویه بدتره، بک گراند بهتر نشده، فوکوس یه کم بهتره. در کل زیاد فرقی نداره.

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

اینجا کسی عکّاس ِ حرفه ای نیست واقعن . صرفا یه کم بیشتر راجب ِ عکسا میدونیم .
با عرض ِ معذرت؛ داشتم پست ِ خودمُ میخوندم,متوجّه ِ یه اشتباه ِ فجیع شدم :D
منُ داخل ِ حرفه ای ــا حساب نکنین ــا؛ اصن منظورم این نبود که منم چیزی از عکس میدونم . اینُ باید تغییر بدم به اینکه "یه سری از ماها یه کم بیشتر راجب ِ عکس میدونن" و اینکه خلاصه من حرفه ای نیستم . خیالتون راحت, اشتباه شد :-" :D

پایینی : واقعن هم زیاد فرقی نداره :-" همون نقد ِ قبلی بهش وارده :D

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

02879958055256974719.jpg

canon EOS 50D
ISO-400
1/391 sec.
F/18.2​

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از #..!!!...f@himeh...!!!..# :
02879958055256974719.jpg

canon EOS 50D
ISO-400
1/391 sec.
F/18.2​
عکسش خییییلی خوبه! سوژه عالی، اجرا عالی! اما به نظرم جای ادیت بهتر هم داشت. در کل عکس خوبیه لذت بردم.
یه نکته ای. سرعت شاتر 1/391 ثانیه چه صیغه ایه؟! چنین سرعت شاتری نداریم اصلا. 1/400 ثانیه است. دریچه دیافراگم هم 1/18.2 باز هم نداریم. 1/18 هست. کار خودته؟ لنز چی بوده؟!

به نقل از مُحسن :
sampadia_1.jpg

توضیحات عکس اول: دوربین Canon Kiss X5، ایزو رو یادم نیست، فکر کنم 400 بود، سه تا عکس با سه تا Exposure تایم مختلف که فکر کنم سومی 1و نیم بود، عکس به طبق ادیت هم شده.

sampadia_2.jpg

توضیحات عکس دوم: همون دوربین، ایزو 100، سه تا عکس با Exposure تایم مختلف و ادیت. هر دو عکس HDR ان.

رزولوشن که پایین میاد این عکسا یه جوری میشن، به هر حال، با کیفیت اصلیش تو پروفایل فیس بوکمه، اگر خواستید اونجا ببینید.

آفرین، عکسا و ادینا خیلی خوبن. فقط دلیل اینکه توی چنین فضایی HDR گرفتی رو متوجه نشدم. توی هردو با اینکه عکس HDR هست یه جاهایی Overexpose شده عکس. اینم دلیل خاصی داشته؟

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از amparisay :
عکسش خییییلی خوبه! سوژه عالی، اجرا عالی! اما به نظرم جای ادیت بهتر هم داشت. در کل عکس خوبیه لذت بردم.
یه نکته ای. سرعت شاتر 1/391 ثانیه چه صـیغ‍‌‍ه ایه؟! چنین سرعت شاتری نداریم اصلا. 1/400 ثانیه است. دریچه دیافراگم هم 1/18.2 باز هم نداریم. 1/18 هست. کار خودته؟ لنز چی بوده؟!

عکس رو خودم گرفتم . تابستون دریاچه اوان بود .
لنزش هم لنز اصلی خود دوربین بود فکر کنم 200-28

راستش مشخصاتشو که دقیقا یادم نبود اینا رو از properties عکس نوشتم اون سرعت شاتر 1/395 ه اشتباه نوشتم ولی همینو اینجا نوشته !!!

Shutter Speed: 1/395 sec
Lens Aperture : F/18.2

دقیقا همینه !

F- Number : F/18
Exposure time: 1/400 sec

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

عکس پاناروما بود مجبور شدم لینک بدم
دست نخورده
شوشتر
نوروز91
موبایل ویواز مال مامانم
+اینم بگم من این عکسو چشم بسته گرفتم چون نور واقعا بدجور چشمو میزد و هیچی تو دوربین _موبایل_ معلوم نبود.
http://up.toca.ir/images/qolp3wk07xazycxuutax.jpg

• لایک
امتیازات: n.r

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از مُحسن :
علت HDR خارج شدن از حالت طبیعی بوده، نمیخواستم عکس ها رنگ و بوی جنس واقعی بدن و بیشتر حالت سورئال مد نظرم بوده، مخصوصا برای دومی.

در مورد OverExpose توی عکس اولی دیده میشه بیشتر، دلیل خاصی نداشته، خودم هم بهش توجهی نداشتم.
بدون گرفتن 3 شات هم میشه حالت عکس HDR رو ایجاد کرد. یه سرچ بزن، فوتوشاپ میکنه این کار رو.

saeid01

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
شهر
کاشان

به نقل از مُحسن :
sampadia_1.jpg

توضیحات عکس اول: دوربین Canon Kiss X5، ایزو رو یادم نیست، فکر کنم 400 بود، سه تا عکس با سه تا Exposure تایم مختلف که فکر کنم سومی 1و نیم بود، عکس به طبق ادیت هم شده.

sampadia_2.jpg

توضیحات عکس دوم: همون دوربین، ایزو 100، سه تا عکس با Exposure تایم مختلف و ادیت. هر دو عکس HDR ان.

رزولوشن که پایین میاد این عکسا یه جوری میشن، به هر حال، با کیفیت اصلیش تو پروفایل فیس بوکمه، اگر خواستید اونجا ببینید.

اخ ، چقد اولی خوبه محسن قبلنم بت گفتم ، دومی من ُ برد 2 سال پیش ، یه عکس اینطوری داشتم یادته ؟ مرسی که خاطرات کنکور واسم زنده کردی :))

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

× ممنون؛ممنون؛ممنون . منتظر ِ جواب بودم که بهش رسیدم . (:
ممنون که خوبُ عالی -واقعا عالی- نقد کردین نظرمُ؛ و واقعن قانع شدم :D
ممنون,ممنون,ممنون؛واقعن ممنونم از همه ــون؛و اگه کسی دراین جریان ناراحت شد من به شخصه,با تمام ِ وجود معذرت میخوام . (:
ممنون از همه ــتون,واقعن اشتباهمُ فهمیدم,و البته برای ِ بار ِ صدم بگم که من عکّاس نیستم,و اصن بلد نیستم! نه اینکه حالا بگین تیریپ فروتنُ اینا [:D :-"] واقعن من عکّاس نیستم! و ممنونم از لطف ِ همه ــتون. (;
یک دنیا ممنون؛محبّتتونُ نمیتونم با کلمات جبران کنم. (; >:D<
(:

Barium

فـ . بـ .
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قــُم
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
U of T
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی

به نقل از شـکـیبـا :
× خواهشا؛ خواهشا؛ جدّی دارم میگم؛ اون شش نفری که اون گل ــه رو لایک کردن میشه بگن چرا و به چه دلیل؟ ممنون میشم. :د

× یه تعدادی از دوستان هستن دارن همه رو لایک میکنن! یــَـنی اینجا همه چی خوبه دیگه؟ :د

× بدون ِ مخاطب ِ خاص .

× منتظر ِ دیس ها هستم؛ :د
میدونم اینجا جاش نیس. به نظر من اون گل ـه و هر عکس ِ دیگه ای که لایکش کردم واقعا قشنگ بود.
من مثل شماها انقد تو عکس گرفتن حرفه ای‌ نیستم که بتونم دقیقا عکس ـو بررسی کنم، ولی با چشم معمولی که دیدم ـشون به نظرم قشنگ بودن

.!؟

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
کرمان
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
معماري

به نقل از شـکـیبـا :
ممنون که این شیش تا لایک گرفت؛
ممنون که این هشت تا لایک گرفت؛
و ممنون که این فقط دوتا لایک گرفت.
خانوم ِ فهیمه شما چقد دوستاتون کمه تعدادشون!
:|
و ممنون که اینُ خیلی نگاه میکنین؛ :د
لایک از سر ِ راه آورده نشده؛قابل ِ توجّه. :|

× خواهشا؛ خواهشا؛ جدّی دارم میگم؛ اون شش نفری که اون گل ــه رو لایک کردن میشه بگن چرا و به چه دلیل؟ ممنون میشم. :د

× یه تعدادی از دوستان هستن دارن همه رو لایک میکنن! یــَـنی اینجا همه چی خوبه دیگه؟ :د

× بدون ِ مخاطب ِ خاص .

× منتظر ِ دیس ها هستم؛ :د
خانومه شكيباي عزيز:)
شايد متوجه نشديد كه يك تاپيك باز شد با مضمون اعتراض به روند فعلي تاپيك "عكس هاي ما"
اون اعتراض صرفا به اين موضوع بود كه تاپيك عكس هاي ما جاي انتقاد نيست و جاي "عكس هاي ما" هست!
و من لازم ميدونم گوشزد كنم علاوه بر اينكه جاي انتقاد نيست جاي هيچ صحبت ديگه اي هم به جز "عكس هاي ما" نيست!
و اينكه طبق شرايط گذشته من هيچ تمايلي به پست دادن نداشتم در اين رابطه و در اين تاپيك اما با توجه به اينكه عده اي از افراد كه اين تذكر ها و گوشزد كردن ها جزو وظيفشون هست و اين وظيفه رو ناديده گرفتن من لازم دونستم تذكر بدم!
+چون اين مورد رو زياد ديدم اين اواخر گويا به همين روند ادامه پيدا ميكنه اگر تذكري داده نشه
+از افرادي كه مسئول هستن چيزي رو بگن كه حدود يك ماه هست نگفتن خواهش ميكنم بيشتر دقت كنن (;

+
سيستم لايك و ديسلايك با اهداف خاص خودش طراحي و اجرا شده و هيچ لزومي به ارائه توضيح نيست !البته جاي ذكر هست كه شما كسي رو مجبور نكرديد و فقط خواستيد كه توضيح بدن چرا لايك كردن اما اساس كار اشتباهه
+
توضيح دوست قبليمون فكر ميكنم كافي بود كه هر كسي تواناييه بررسي كيفيت يك عكس از جهات متفاوت رو نداره و اين به هيچ وجه يك ضعف محسوب نميشه در حال حاضر!
اين توانايي قطعا يه نقطه ي قوت هست ولي عدم وجودش هم قطعا در اينجا ضعف محسوب نميشه و باعث نميشه افراد محروم بشن از ديدن عكسها و استفاده از همون سيستم لايك و ديسلايك

و به علاوه خيلي واضحه كه اين امتياز ها مسير زندگي هيچ كس رو تغيير نخواهد داد و حتي يك مسابقه ي ساده هم نيست!فقط نظر افراد رو جلوه ميده و ميتونه فقط صرفا بر اساس زيبايي ظاهري يك عكس باشه و موردي هم نداره!

+نتيجه مدت زيادي سكوت كردن در مقابل بي نظمي اينه كه زياد ميشه يهو حرف ها:دي

Sarina_ahm

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين یکـــ
شهر
جَهــان / ٢
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشكى اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكى
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از شـکـیبـا :
×من کلاً لایک نکردم هیچ کدوم از این 3 تا عکسُ
ولی الان کی تعیین میکنه دقیقا معیارهای لایک دادنُ؟
شاید صرفاً سوژه ـش اینقـدر جالب بوده واسه ی 6 نفر که لایک ـش کردن
الان اگه بخوایم بررسی کنیـم بیشتر از 20 یا نـه اصن 50 یا حتّـی 100 نفر از این سایت عکاس حرفـه ای نیستن![nb]لبته مطمئن نیستم که همه جامع بودن رو به تخصصی بودن ترجیح بدن شخصا به نظرم توی سمپادیا اینطوری باید باشه[/nb]
فک نمیکنین با همه اتّفاقایی که داره میفتـه داره محـدود میشـه تعـداد آدمایی که رغبت میکنن عکس بذارن یا حتی یه عکس که به چشمشون زیبا میادُ لایک کنن!
عکس گذاشتن که دیگـه عادی شـده که مورد انتقـاد قـرار بگیـره
ولی امیدوارم از تخصصی شدن لایک صرف نظر کنین...
من ـم موافقـم که استفاده از سیستم امتیازدهی گاهـا درست نیست.
ولی هیچ کس به خاطر سلیقـه ی شخصیش نباید پاسخ گو باشـه!
من شخصـا تحسیـن میکنم علاقهُ مهارت شمـا در عکاسیُ
و اینکـه کاملا واضح انتقادتونُ بیان میکنیـن
و اینکـه با یه جملـه ی ساده "منتظر دیس ها هستم" استفاده درست از سیستم امتیازدهیُ یادآوری میکنین
و اینکـه انجمن عکس واستـون اینقـدر مهمّ ـه
ولی به جای یه نفـر از همون 6 نفر -نفر هفتم حتّی- حق دارم که نطرمو با لایک اعمال کنـم و لازم نباشه توضیحی بدم واسه ی اینکار

×بعـد اصـن یکی از هدف ـای هنرها من جملـه عکاسی مگه همیـن مورد پسند واقع شدن نیست؟
اونوقت اصول مغایرت ـی داره با این 4چوبِ کلی؟
حرفـه ای بودن یه قسمت عمـده ایش همین زیبـا بودنُ مورد پسند مخاطب بودن نیست؟!
میتونین بگین یه عکس زیباست از نظر 6 نفر ولی خب غیرحرفه ای ـه؟

×من بازم به خاطر به فکر بودنتـون و علاقتون و صراحتتون تشکر میکنم

××مثل اینکه یه قسمتی از حرفای پست قبل تکرار شد تو حرفام.

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

لطفا به بحث ها خاتمه بدید، از بالا دستور رسیده که عکس بذارید اینجا، صحبت هم نکنید. فقط عکس بذارید.

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از ~@ãB$~ :
عکس پاناروما بود مجبور شدم لینک بدم
دست نخورده
شوشتر
نوروز91
موبایل ویواز مال مامانم
+اینم بگم من این عکسو چشم بسته گرفتم چون نور واقعا بدجور چشمو میزد و هیچی تو دوربین _موبایل_ معلوم نبود.
http://up.toca.ir/images/qolp3wk07xazycxuutax.jpg
من الان نمیتونم اینو بزارم تو نقد عکس، نقد بشه؟

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از مُحسن :

HDR چیه؟؟؟ :-??

..........................................................................

پ . ن : فهمیدم . ممنون . لطف کردن بهم گفتن ...

sh fatemeh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
نرم افزار

http://s1.picofile.com/file/7614337418/DSC00239.jpg