• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

عکس‌های ما

babak_eb

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
91
رشته دانشگاه
روانشناسی
اینستاگرام
پاسخ : عکس های ما

من عکاس حرفه ای نیستم
ادعایی هم ندارم
توی کادربندی و نور و ... هم قطعا خیلی اشکالات دارم
اما بعضی از سوژه های خاص رو واسه عکس گرفتن دوست دارم
حالا ازتون میخوام نظر بدین و به من کمک کنین تا عکسای بهتری بتونم بگیرم

ممنون

8->

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از شـکـیبـا :
اوّلی که کجه خطّ ِ افقش . اون نرده هه و اون شاخه درخت هم عناصر مزاحمه! عکسُ اگه کراپ میکردین بهتر میشد .
دوّمی هم که از شدّت ِ نور ِ زیاد درختا محو شدن اصن؛پرسپکتیوش خوبه ولی . الان آقای ِ پریسایی موهاشُ میکنه! :)) سر ِ ظهر عکس نگیرین که سایه های ِ تندی درست میشه . این گلا هم عناصر ِ مزاحمن این پایین .
همین دیگه . :D
تو عكس اول يه كم crop‏ كردم اما ديدم بيشتر بشه آسمونش هم ميره قشنگيش كم ميشه.
راجب عكس دومي هم چون سرشاخه هاي درختا محو بود اومدم درستش كنم با فتوشاپ بدتر شد.ولي به نظرم اون گلها باعث شدن كه عكس از يكنواختي دربياد.
در پايان اعتراف ميكنم تو كارهاي گرافيكي سليقه ام افتضاحه!

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از بابکـــ :

من عکاس حرفه ای نیستم
ادعایی هم ندارم

ممنون

8->

کسی اینجا ادعایی کلا نداره.
کادرت بده : از بدجایی اون پایین میوه هه بریده شده.
رنگهات غیر طبیعی شدن.
روشنی زیاد عکست باعث شده جزئیات از بین بره.
قوانین رو بخون، نوشته :
۵. لطف کنید عکس هایی بذارید که ارزش هنری داشته باشن ٬ لازم نیست هرچیزی که دوربین ثبت میکنه رو این جا بذارین .
و البته نوشته :
۷. برای هرعکسی که میذارید ٬ مشخصات دوربین و عکس و محل عکس رو ذکر کنید ٫ یا حداقل یه توضیح کوچیکی راجع به عکس بدید.
قبل از ارسال عکس، ببین که عکسی که گرفتی خوبه یا نه و از دید بیننده بررسیش کن. نه از دید خودت که گرفتیش و کلی هم باهاش حال کردی تازه.

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از همکلاسی !‌ :

خسته نباشید ، چقد خوبه که بچه های قدیمی تر هم دوباره عکس بزارن :)

کاش زاویه بهتری رو انتخاب می کردی، یه کمی ضایعه! :D
اما فضای عکس خیلی عالیه...

saeid01

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
شهر
کاشان

به نقل از amparisay :
کاش زاویه بهتری رو انتخاب می کردی، یه کمی ضایعه! :D
اما فضای عکس خیلی عالیه...
من واقعن نمیدونم چرا با این روحیه تخریب کننده عکس بچه ها رو نقد میکنی ، قاعدتن هدفت باید هدف خوبی باشه ولی شاید یه کم روشت غلطه :)

عکس اصلن یه عکس مستند اجتماعی ه ، زاویه بهتری که میتونی بزاری چیه ؟

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات

منم عکاس حرفه ای نیستم اصلا.تازه دوربین اینا خریدم و می خوام شروع کنم!

دوربین 600D canon فکر کنم تنظیمش اینا همه چیش اتومات بود :D
مکانش هم یه کوهی بود سمت نور.....رفته بودیم بالا مه اینا شد خفن! . اینام آغل(املا؟!) گوسفند اینا بودن.
85280700237270960230.jpg

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از آرمان حقیقی :

مکانش هم یه کوهی بود سمت نور.....رفته بودیم بالا مه اینا شد خفن! . اینام آغل(املا؟!) گوسفند اینا بودن.
85280700237270960230.jpg
قوانین رو بخونید :

۴. قبل از آپلود عکس ٬ حتما عکس هاتون رو ریسایز کنید ٬ طول عکس ها از عرض صفحه بیشتر نباشه . ( ۶۴۰ * ۴۸۰ سایز مناسبیه)
و البته :
۷. برای هرعکسی که میذارید ٬ مشخصات دوربین و عکس و محل عکس رو ذکر کنید ٫ یا حداقل یه توضیح کوچیکی راجع به عکس بدید.
دوربین هم مبارکه. این رو یادت باشه : دوربین عکس نمیگیره، عکاسه که عکس می گیره... خوبه که الان دوربین داری و مطمئنا عکسای خوبی در آینده ازت خواهیم دید.
این عکست هم چیزی جز یه سری چیز مات و نهایتا یه دونه آغل که وسط کادر انداختیش چیز زیادی نداره! یه کمی روی ادیتش می تونستی مانور بدی، یه کمی هم شاید روی کادربندی.
الان حست رو درک می کنم، منم دوربین که گرفته بودم از در و دیوار عکس می گرفتم و هی می گفتم اووووه چه خوب شد! اما یه کم که نگاش می کردم می دیدم همچین خوب هم نیستا! می رسیم به یه قانون دیگه :
۵. لطف کنید عکس هایی بذارید که ارزش هنری داشته باشن ٬ لازم نیست هرچیزی که دوربین ثبت میکنه رو این جا بذارین .
پس یادت باشه، شروع راهی هستی که خیییییلی درازه. اما خوبه که شروعش کردی. منتظر عکسای خوبت هستیم.

saeid01

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
شهر
کاشان

به نقل از آرمان حقیقی :

85280700237270960230.jpg

یه تصویر منظره . که خط افق با منحنی ِ که داره طوری به عکس ثبات میده که رعایت نکردن 1/3 به چشم نمیاد .

خسته نباشی آرمان . قرار نیس عکس ِ آدم دنیا رو از هم بپاشه که :)

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از بابکـــ :

من عکاس حرفه ای نیستم
ادعایی هم ندارم
ممنون
8->

خب؛ اوّل اینکه خوش اومدی به جمع ِ عکّاسان . :D
دوّم اینکه؛ هیچکس از اون اوّل ِ راه حرفه ای نیست؛ هرکسی با تلاش و زحمتِ زیاد به اینجا رسیده .
سوّم اینکه؛ آفرین که میخوای تلاش کنی,و آفرین که نقدپذیری و میدونی برای ِ بهترشدن ِ کارت باید نظر ِ دیگران رو هم بشنوی .

حالا, نقد :
بدترین ویزگیش اینه که نور ِ زیادی خورده بهش؛ باعث شده یه قسمتی از عکس سفید بشه و اصلن دیده نشه از شدّت ِ نور .
یه ویزگی ِ نه چندان جالب ِ دیگه ــش اینه که سوژه زیادی نزدیک ِ دوربین بوده, عمق ِ میدان[nb]مقدار فضای ِ واضح در یک عکس[/nb]نداره و اصلن اون میوه ها سوژه ــن که زیاد واضح نیفتادن و تو فوکوس نیستن .

فعلن اوّل ِ راهی؛ امیدوارم تا وقتی به آخرش برسی دونه دونه عکسای ِ بهترتُ برامون بیاری .
:-)

به نقل از همکلاسی !‌ :

خسته نباشید ، چقد خوبه که بچه های قدیمی تر هم دوباره عکس بزارن :)
عاغا دست مریزاد! :D
عالیه این عکس! فضاش عالیه؛ سیاهُ سفید بودن ِ عکس که اون حسه رو قشن منتقل میکنه؛ سر ِ کج ِ اون دختربچّه؛ عالیه ! :D ببخشید زیادی ذوق زده شدم :-" :D
درکل عکس ِ خیلی خوبیه [و آقای ِ پریسایی؛ زاویه بهتر ینی چه جوری باید باشه؟ :-"]

به نقل از آرمان حقیقی :
85280700237270960230.jpg
اوّلا که؛ دوربین مبارک باشه . :D
دوّما که؛ اینجا کسی عکّاس ِ حرفه ای نیست واقعن . صرفا یه کم بیشتر راجب ِ عکسا میدونیم .
سوّما که؛ خوبه که پشتکار داریُ میخوای شروع کنی .
چهارما که؛ املای ِ آغل کاملا درسته . :D

حالا بریم سر ِ نقد :
اون تهُ مه گرفته؛ یه کم باعث ِ ناواضحی ِ عکس شده .
بعد سوژه ـت هم یه کم تاره .
یه مقداری از آسمونُ هم کات کنی بهتر میشه به نظرم .
درکل؛ به عنوان یکی از اوّلین عکسات؛ خیلی خوبه . (;

امیدوارم تو راهی که تازه شروعش کردی موفّق باشی .
:-)

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

آغا مام که عکاس حرفه ای اینا نیستیم :-"
آماده هرنوع انتقاد در جهت پیشرفت

ساختمونِ در حال ساخت+ داربست هاش

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Farz :
آغا مام که عکاس حرفه ای اینا نیستیم :-"
آماده هرنوع انتقاد در جهت پیشرفت

ساختمونِ در حال ساخت+ داربست هاش

میشه قبل از اینکه پست بذارید قوانین رو بخونید دوستان؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!
و صد البته :
خودتون به این سوالا جواب بدید :
1- اینی که الان گذاشتید تکنیک عکاسی خاصی توش به کار رفته؟
2- زیبایی بصری خاصی داره؟
3- منظور خاصی رو القا می کنه؟
4- کادربندی جذاب یا خاصی داره؟
5- رنگهای خیلی خاصی داره؟
6- ادیت خاصی شده؟
7- کلا هدفی داره؟
اگه این سوالات رو جواب بدید ممنون می شیم.

در کل دوستان دقت کنید :
ایم سوالاتی که پرسیدم مربوط به همه میشه. لطفا قبل از ارسال به این سوالات اگر تونستید جواب قانع کننده بدید عکس بذارید. یاد بگیرید قبل از عکس گذاشتن یه کم فکر کنید. اینکه با این توجیه که "خوب من که عکاس حرفه ای نیستم پس اینم عکسم : "عکس ترک دیوار" "به نظرم عذر بدتر از گناهه. سعی کنید کمی حرفه ای تر به قضیه نگاه کنید، قبل از ارسال عکس به همه جوانب خوب فکر کنید، و واقعا احساس کنید که با گذاشتن اون عکس یا خودتون یا بقیه چیز یاد میگیرن...! اینطوری که عکس می ذارید معلومه که با خنده و شوخی عکس می ذارید. پس لطف کنید، قبل از گذاشتن عکس با خودتون یه کم کلنجار برید، اگه به این نتیجه رسیدید که باید بذارید، بذارید.

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

72776913973365525603.jpg

با گوشی vivaz گرفته شده
مکانش هم شمال

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از amparisay :
میشه قبل از اینکه پست بذارید قوانین رو بخونید دوستان؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!
و صد البته :
خودتون به این سوالا جواب بدید :
1- اینی که الان گذاشتید تکنیک عکاسی خاصی توش به کار رفته؟
2- زیبایی بصری خاصی داره؟
3- منظور خاصی رو القا می کنه؟
4- کادربندی جذاب یا خاصی داره؟
5- رنگهای خیلی خاصی داره؟
6- ادیت خاصی شده؟
7- کلا هدفی داره؟
اگه این سوالات رو جواب بدید ممنون می شیم.

در کل دوستان دقت کنید :
ایم سوالاتی که پرسیدم مربوط به همه میشه. لطفا قبل از ارسال به این سوالات اگر تونستید جواب قانع کننده بدید عکس بذارید. یاد بگیرید قبل از عکس گذاشتن یه کم فکر کنید. اینکه با این توجیه که "خوب من که عکاس حرفه ای نیستم پس اینم عکسم : "عکس ترک دیوار" "به نظرم عذر بدتر از گناهه. سعی کنید کمی حرفه ای تر به قضیه نگاه کنید، قبل از ارسال عکس به همه جوانب خوب فکر کنید، و واقعا احساس کنید که با گذاشتن اون عکس یا خودتون یا بقیه چیز یاد میگیرن...! اینطوری که عکس می ذارید معلومه که با خنده و شوخی عکس می ذارید. پس لطف کنید، قبل از گذاشتن عکس با خودتون یه کم کلنجار برید، اگه به این نتیجه رسیدید که باید بذارید، بذارید.

بنده ج سوالاتون رو ميدم،فقط نميدونم چرا هميشه نسبت به عكسايي كه من ميگيرم جبهه گيري خاصي ميكنين،همون طور كه ميدونين بعد اون قوانين خاص كه گذاشته شد من چون دوربين عكاسي حرفه اي نداشتم هيچ عكسي رو آپ نكردم ولي اين چند روز عكس هايي كه گذاشته شده هم با دوربين گوشي گرفته شده و هم عكس هاي افراد غيرحرفه اي بوده خُب من هم گفتم كه دوتا عكس رو قبلن گرفته بودم كه يكيش با گوشيم(اين عكس) و يكي هم با يه دوربين سوني بود بزارم و نظر اونايي رو كه از من بيشتر سرشون ميشه بدونم تا بتونم بهتر عكس بگيرم!
اين عكس هم من رو پيچ يكي از داربست ها فُكُس كردم كه به نظرم عكس خوبي دراومده بود ولي ظاهرا از ديد شما كه يه عكاس حرفه اي هستين كار كاملا بيخوديه!!
باز هم ميگم كه من يه عكاس حرفه اي نيستم ولي فك نكنم شما هم از اولين باري كه عكس گرفتين يه كار فوق العاده اي بوده باشه و فك نكنم كسي هم تا اين اندازه هربار كه عكس ميگرفتين ميزد تو ذوقتون و تحقير... (من فقط كمك خواستم در راستاي پيشرفت هنر عكاسيم كه اگه راهِ غلطي رو طي ميكنم متوجه شم نه اين كه هربار عكس بزارم بترسم از تحقير ها)
اگه واقعا مشكلي هست كه من با گوشي عكس ميزارم و الان توانايي مالي براي خريدن يه دوربين حرفه اي ندارم ،من قبول ميكنم و ديگه اينجا عكس نميزارم
درضمن قابليت حذف پُست با من نيست وگرنه همين الان پاك ميكردم عكس رو خودتون زحمتش رو بكشين
:)

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از #..!!!...f@himeh...!!!..# :
72776913973365525603.jpg

با گوشی vivaz گرفته شده
مکانش هم شمال

او مای گاد...
نورپردازی ضعیف (میشد با ادیت یه دستی به سر رو روش کشید که نکشیدید)
کادربندی نامناسب (سوژه وسط کادر، شاخکش زده بیرون از کادر)
بک گراند نامناسب ( یک چیز قرمز نا همگون نامشخص)
فوکوس نامناسب ( کلا عکس تاره!)

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Farz :
بنده ج سوالاتون رو ميدم،فقط نميدونم چرا هميشه نسبت به عكسايي كه من ميگيرم جبهه گيري خاصي ميكنين،همون طور كه ميدونين بعد اون قوانين خاص كه گذاشته شد من چون دوربين عكاسي حرفه اي نداشتم هيچ عكسي رو آپ نكردم ولي اين چند روز عكس هايي كه گذاشته شده هم با دوربين گوشي گرفته شده و هم عكس هاي افراد غيرحرفه اي بوده خُب من هم گفتم كه دوتا عكس رو قبلن گرفته بودم كه يكيش با گوشيم(اين عكس) و يكي هم با يه دوربين سوني بود بزارم و نظر اونايي رو كه از من بيشتر سرشون ميشه بدونم تا بتونم بهتر عكس بگيرم!
اين عكس هم من رو پيچ يكي از داربست ها فُكُس كردم كه به نظرم عكس خوبي دراومده بود ولي ظاهرا از ديد شما كه يه عكاس حرفه اي هستين كار كاملا بيخوديه!!
باز هم ميگم كه من يه عكاس حرفه اي نيستم ولي فك نكنم شما هم از اولين باري كه عكس گرفتين يه كار فوق العاده اي بوده باشه و فك نكنم كسي هم تا اين اندازه هربار كه عكس ميگرفتين ميزد تو ذوقتون و تحقير... (من فقط كمك خواستم در راستاي پيشرفت هنر عكاسيم كه اگه راهِ غلطي رو طي ميكنم متوجه شم نه اين كه هربار عكس بزارم بترسم از تحقير ها)
اگه واقعا مشكلي هست كه من با گوشي عكس ميزارم و الان توانايي مالي براي خريدن يه دوربين حرفه اي ندارم ،من قبول ميكنم و ديگه اينجا عكس نميزارم
درضمن قابليت حذف پُست با من نيست وگرنه همين الان پاك ميكردم عكس رو خودتون زحمتش رو بكشين
لطفا الکی جبهه نگیرید، خودتون مگه نمیگید عکسی نذاشتید، پس چطوری می گید من جبهه گرفتم؟!! در برابر عکسی که نذاشتید جبهه گرفتم من؟!
اما در مورد سوالات هم من جوابی ندیدم، فقط گفتید که از چی عکس گرفتید. من سوال پرسیدم، که این عکس از نظر خودتون چه چیز قابل تاملی داره که شما رو ترغیب کرده برای به اشتراک گذاشتنش؟ کسی اگر چنین عکسی میگذاشت شما چه چیزی ازش دستگیرتون میشد که الان که شما گذاشتید بقیه دستگیرشون بشه؟ بنده با شخص شما دشمنی خاصی دارم؟ 10 تا پست اخیر بنده رو توی همین تاپیک نگاه کنید لطفا، جمعا چندتاش رو می بینید که بهتر از مال شما جواب داده شده باشه؟! من اصلا صحبتی در مورد گوشی موبایل کردم؟!
الان اتفاقا صحبت برخورد من بود، من گفتم که قصدم اینه که بچه ها قبل از گذاشتن عکس یه کمی "فکر" کنن! همین! به این فکر کنن که عکسی هست که الان اگه بذاریم فلانی بهمون بگه به به آفرین؟!؟! الان برید ببینید، من یه عکس اخیرا آپلود کردم، کلا 5تا لایک داره. این یعنی لزوما هر عکسی رو که ما میذاریم بقیه باهاش ارتباط برقرار نمی کنن. الان شما که این عکس رو گذاشتید، کدوم دسته از آدما باهاش ارتباط برقرار می کنن؟ بنده زیاد متوجه منظور عکستون شاید نشدم.
در مورد اولین تجربه های عکاسیم هم بگم که بنده به روش های بسیار بدتری به معنی واقعی کلمه "تحقیر" شدم تا تونستم چیز یاد بگیرم و با سماجت عکسهایی بگیرم که بشه جاهایی هم منتشرش کرد. من شماها رو هرگز "تحقیر" نکردم، واقعا نمی دونم جماعت سمپادیا چرا اینقدر "تحقیر ندیده" شدن!!! من صرفا مشکل کار شما رو بزرگنمایی کردم، با چندتا سوال ساده که قبلش همه باید "یاد بگیرن که از خودشون بپرسن" قبل از گذاشتن عکس. لطفا به دل نگیرید، و دفعه بعد عکسهای بهتری بگیرید و به اشتراک بذارید. دور جدید آموزش عکاسی هم قراره شروع بشه، احتمالا یه مسابقه هم بعدش برگزار کنیم که چیزایی که یاد گرفتید رو استفاده کنید تو اون مسابقه. الان هم یه نفس عمیق بکشید، برید یه سر به یه سایت عکاسی درست و حسابی بزنید (مثلا www.500px.com) بعد یه کمی که لذت بردید متوجه بشید که چقدر تا "ایده آل" فاصله دارید. اون موقع خودتون متوجه میشید که از هر 2000تا عکس شاید یکیش میتونه منتشر بشه جاهای مختلف که بقیه هم نظر بدن راجع بهش.
این جمله رو قبلا هم گفتم، الان هم می گم : گاهی رسالت عکاس، عکس نگرفتنه.
یعنی یه وقتایی شرایط مهیا نیست که عکس خوب بگیریم، خوب نمیگیریم چه کاریه! اصلا هم دلیل نمیشه که بلد نیستیم. اتفاقا چون بلدیم، خودمون عکسای خودمون رو خوب از 10 تا صافی میگذرونیم، اگه چیزی بیرون اومد میذاریم بقیه هم ببینن.

• لایک
امتیازات: farz

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از amparisay :
او مای گاد...
نورپردازی ضعیف (میشد با ادیت یه دستی به سر رو روش کشید که نکشیدید)
کادربندی نامناسب (سوژه وسط کادر، شاخکش زده بیرون از کادر)
بک گراند نامناسب ( یک چیز قرمز نا همگون نامشخص)
فوکوس نامناسب ( کلا عکس تاره!)

خب عکس اصلیش رو گذشتم
با گوشی هم نمیشه خیلی خوب نورپردازی کرد
رو سطل زباله بود و هی تکون میخورد کاری نمیشد کرد خب :-"

ولی خب امیدورم دفعه بعد بهتر شه! ;;)

مرسی (;

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

شما این عکس رو ببینید
این چه طوریه؟؟

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Farz :
شما این عکس رو ببینید
این چه طوریه؟؟
خب؛ خوبه که دارین تازه شروع میکنینُ امید به پیشرفت دارین . (;
این عکس سوژه ــش [که اون راهه باشه] جالبه . پرسپکتیوش هم جالبه . فقط اگه کادربندیت بهتربود [مثلا اون سقف ِ گلخونه با داربستاش معلوم نبود] میتونست عکس ِ خیلی بهتری باشه (;
گرچه الان هم عکس ِ خوبیه [به عنوان ِ عکسی که اوّل ِ راهت گرفتی]

عکس ِ قبلیت هم عمق ِ میدان ِ خوبی داشت, فقط کادربندیش خوب نبود .
موفّق باشی! (;

به نقل از #..!!!...f@himeh...!!!..# :
72776913973365525603.jpg

با گوشی vivaz گرفته شده
مکانش هم شمال
عکس ِ هنری نیست، چون از پدیده ای که برات عجیب بوده عکس گرفتی فقط .
ولی اگه بیشتر روش کار کنی [با ادیت] مطمئنا عکس بهتری خواهد شد . (;
موفّق باشی! (;

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از amparisay :
لطفا الکی جبهه نگیرید، خودتون مگه نمیگید عکسی نذاشتید، پس چطوری می گید من جبهه گرفتم؟!! در برابر عکسی که نذاشتید جبهه گرفتم من؟!
اما در مورد سوالات هم من جوابی ندیدم، فقط گفتید که از چی عکس گرفتید. من سوال پرسیدم، که این عکس از نظر خودتون چه چیز قابل تاملی داره که شما رو ترغیب کرده برای به اشتراک گذاشتنش؟ کسی اگر چنین عکسی میگذاشت شما چه چیزی ازش دستگیرتون میشد که الان که شما گذاشتید بقیه دستگیرشون بشه؟ بنده با شخص شما دشمنی خاصی دارم؟ 10 تا پست اخیر بنده رو توی همین تاپیک نگاه کنید لطفا، جمعا چندتاش رو می بینید که بهتر از مال شما جواب داده شده باشه؟! من اصلا صحبتی در مورد گوشی موبایل کردم؟!
الان اتفاقا صحبت برخورد من بود، من گفتم که قصدم اینه که بچه ها قبل از گذاشتن عکس یه کمی "فکر" کنن! همین! به این فکر کنن که عکسی هست که الان اگه بذاریم فلانی بهمون بگه به به آفرین؟!؟! الان برید ببینید، من یه عکس اخیرا آپلود کردم، کلا 5تا لایک داره. این یعنی لزوما هر عکسی رو که ما میذاریم بقیه باهاش ارتباط برقرار نمی کنن. الان شما که این عکس رو گذاشتید، کدوم دسته از آدما باهاش ارتباط برقرار می کنن؟ بنده زیاد متوجه منظور عکستون شاید نشدم.
در مورد اولین تجربه های عکاسیم هم بگم که بنده به روش های بسیار بدتری به معنی واقعی کلمه "تحقیر" شدم تا تونستم چیز یاد بگیرم و با سماجت عکسهایی بگیرم که بشه جاهایی هم منتشرش کرد. من شماها رو هرگز "تحقیر" نکردم، واقعا نمی دونم جماعت سمپادیا چرا اینقدر "تحقیر ندیده" شدن!!! من صرفا مشکل کار شما رو بزرگنمایی کردم، با چندتا سوال ساده که قبلش همه باید "یاد بگیرن که از خودشون بپرسن" قبل از گذاشتن عکس. لطفا به دل نگیرید، و دفعه بعد عکسهای بهتری بگیرید و به اشتراک بذارید. دور جدید آموزش عکاسی هم قراره شروع بشه، احتمالا یه مسابقه هم بعدش برگزار کنیم که چیزایی که یاد گرفتید رو استفاده کنید تو اون مسابقه. الان هم یه نفس عمیق بکشید، برید یه سر به یه سایت عکاسی درست و حسابی بزنید (مثلا www.500px.com) بعد یه کمی که لذت بردید متوجه بشید که چقدر تا "ایده آل" فاصله دارید. اون موقع خودتون متوجه میشید که از هر 2000تا عکس شاید یکیش میتونه منتشر بشه جاهای مختلف که بقیه هم نظر بدن راجع بهش.
این جمله رو قبلا هم گفتم، الان هم می گم : گاهی رسالت عکاس، عکس نگرفتنه.
یعنی یه وقتایی شرایط مهیا نیست که عکس خوب بگیریم، خوب نمیگیریم چه کاریه! اصلا هم دلیل نمیشه که بلد نیستیم. اتفاقا چون بلدیم، خودمون عکسای خودمون رو خوب از 10 تا صافی میگذرونیم، اگه چیزی بیرون اومد میذاریم بقیه هم ببینن.
مطمئن باشين كه من هم عكس هام رو سبك سنگين ميكنم قبل اينكه بزارم ولي مساله اينه كه ديد من با شما تو سبك سنگين كردن فرق داره چون من يه تازه كارم!!
واسه همين اينقدر زود قضاوت نكنين كه عكس ها رو بدون تفكر گذاشتم لااقل برا دل خودمم شده سعي ميكنم عكس خوبي رو بزارم

بالا