• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپادی های تهران [راهنمایی فرزانگان ۱]

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران
پاسخ : سمپادی های تهران [راهنمایی فرزانگان ۱]

دو زبان؟ گفت‌وگو؟ اینا؟ شیب؟ بام؟ یکی توضیح بده. :))

× این زنگ تماشای راهنمایی رو واقعا نظری ندارم. از یه طرفی خیلی خوبه و هرچی که خ.توکلی داشته باشه مستحق بوث‌بوث ـه. ولی اصولا زنگ تماشا بیلانگز تو دبیرستان. :-??

meme.rrr2

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای ادبی دوره‌ی بیست‌ونه

به نقل از مری ـم :
دو زبان؟ گفت‌وگو؟ اینا؟ شیب؟ بام؟ یکی توضیح بده. :))

× این زنگ تماشای راهنمایی رو واقعا نظری ندارم. از یه طرفی خیلی خوبه و هرچی که خ.توکلی داشته باشه مستحق بوث‌بوث ـه. ولی اصولا زنگ تماشا بیلانگز تو دبیرستان. :-??
بابا برو سایت رو ببین دیگه :)) قشنگ شیب و بام جلو چشات رژه می ره!
یه گفت و گوی ازاد ِ انگلیسی دارن :)) (اینا گفت و گو می کنن، معلم پول می گیره مثلا! (:|)
یه همین گفت و گو ! (حدس می زنم حرفه ای ها باشه .. مطمئن نیستم!)
عربی نذاشتن واسشون دیگه :)) یا مثلا فرانسه .. :-"

× ببین اخه مثلا تو راهنمایی فکر می کنی کلاس توکلی چی می شه ؟ دور هم می شینن اتش دزد می خونن؟ یا دارن شان؟ مگر اینکه خ.توکلی کلا نظام خوندن رو تو راهنمایی متحول کنه (:| اونم گوون نکنم!
ولی بذارن واسه دبیرستان کلا فازش بیشتره.

1tA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از apathetical :
یکتا این کلاسو تحریم می کنین .. گرفتین چی گفتم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :-w :-wاره خب .. ولی خیلیا به فضاهای اسلامی و عقیدتی علاقه ندارن
اگه هم بیان اون فضا رو به گند می کشن با مسخره بازیاشون (زیاد دیدم!)

اتفاقا من موافقم با این کلاسا.
اولن که اگه ما تحریم کنیم اولا می‌ریزن توش، پس قطعا به حد نساب خواهد رسید.
دومن خوبه، اولا برن یه چیزی توش یاد بگیرن، سال ِ دیگه خیال ـمون بیشتر راحته از بابت ِ افتاب.
سومن تدارکات شدن بدون ِ رفتن ِ این کلاسا هم امکان پذیره، ما که نمی‌ریم کلاس، تدارکات هم می‌شیم. اولا باید یاد بگیرن. اولا یه سال وخ دارن. خب؟ :D

آفتاب ِ امسال چیز ِ خوبی در میاد ایشالا. دلم روشنه. :- مادربزرگ ِ دل‌روشن. :-"

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

بابا بیاید من خودم براتون کلاس انگلیسی می‌ذارم. یعنی چی آخه؟ :)))

× منظور من اون فارسیِ بود که شبیه حرفه‌ای هایه خودمونه. اون مفیده یه‌کم براشون. :-?

× ببین یه مسئله‌ای هست آخه یکتا. به‌نظرت ماها یا سال بالایی ـامون اینا رو توی کلاس یاد گرفتیم؟ اگه توی ذات‌شون باشه؛ خودشون یاد می‌گیرن. اگه نه؛ عمممممرا نمی‌شه توی مخ‌شون فرو کرد.
تازه، مگه چیزیه که بشه با کلاس یا جزوه و معلم یاد گرفت؟ اگه می‌شد یاد گرفته بودن خیلیا.

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نظرم اصلا ربطى نداره و كي گفته زنگ تماشا بيلانگز تو دبيرستان؟ :-? از پارسال خ. توكلى كلاس داره تو دبيرستان. بعد به نظرم بدم نيست كه از راهنمايى كلاس داشته باشه. چون خيليا هستن كه كتابا كودك/نوجوان نخونده يهو ميرن كتاب پيچيده بزرگونه ميخونن. خوبه راهنماييم يكي مث خ. توكلي باشه كه بچه ها رو راهنمايى كنه چيا بخونن مناسب سنشون.

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

منظورم این نبود که "مال"ِ دبیرستانه. منظورم اینه که پتانسیل بچه‌ها برای خوندن توی دبیرستان بیشتره، سطح فکری‌شون هم بالاتر. بیلانگز، اینجا یعنی فیتز. زنگ تماشا مکمل دبیرستانه. و اون گفت‌وگوئه بیشتر به دردشون می‌خوره. :-?

+ با اینکه یکی باشه راهنمایی‌شون کنه موافقم البته. ولی اگه یه کتاب‌دار خوب داشته باشند مشکل‌شون برطرف می‌شه. اون‌قدر قضیه جدی نیست که کلاس جدا بخواد.

1tA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از مری ـم :
× ببین یه مسئله‌ای هست آخه یکتا. به‌نظرت ماها یا سال بالایی ـامون اینا رو توی کلاس یاد گرفتیم؟ اگه توی ذات‌شون باشه؛ خودشون یاد می‌گیرن. اگه نه؛ عمممممرا نمی‌شه توی مخ‌شون فرو کرد.
تازه، مگه چیزیه که بشه با کلاس یا جزوه و معلم یاد گرفت؟ اگه می‌شد یاد گرفته بودن خیلیا.

نه ولی شما یه سال وخ داشتین، تازه یه سال چیه؟ دو سال وخ داشتین که سال بالایی ـارو ببینین و یاد بگیرین. اینا امسال قراره تدارکات شن یهویی. ؛؛) :///
پس نمی‌تونن چیزی خودشون یاد بگیرن، باید یه کلاسی چیزی باشه که سریع دستشون بیاد از چه قراره.

×× از این به بعد هم اولا همه‌کاره هم می‌شن، تدارکات می‌شن، این می‌شن اون می‌شن. گور ِ بابای سوما اصن. ;;) :////

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

یه سوال، "قراره" تدارکات شن؟ هر سال فوقش دو-سه تا سال پایینی تدارکات می‌شدن و بقیه همه سوم. اینا این وسط چی کار قراره بکنن؟ :-?

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

حس نمی‌کنید زیادی جوّ ٍ «هر اتّفاق جدیدی، اشتباهه.» راه افتاده اینجا؟
۱. منظور از «قضیهٔ جدی» چیه مریم؟ خب انسان‌ها توی راهنمایی هم می‌تونند کتاب ٍ خوب بخونند، راجع بش بحث کنند و تصمیم بگیرن دوست دارند چه سبکی رو دنبال کنند، اینا کار یک کتاب‌دار نیست، کار یک میزگرد، یا یک کلاس‌ه درست و حسابیه. من خودم اکثر چیزی که از ادبیات کلاسیک خوندم و می‌دونم رو راهنمایی خوندم. خیلی از نویسندگان مورد علاقه‌م رو راهنمایی کشف کردم. نکته اینجاست که راهنمایی‌ها اون‌قدر که فکر می‌کنیم از ما کوچیک‌تر و دورتر نیستند. و نهایتاً این‌جور کلاس‌آ توی هر مقطعی تحسین‌برانگیزه.

۲. کلاس برای تدارکات آفتاب هم اصلاً چیز بدی نیست، البته اگر درست و حسابی باشه معلم‌ش! این‌که یک کار گروهی با اصول انجام بشه و آدم‌ها با درک بالاتری کاری رو که ما چند سال پیش خودجوش انجام می‌دادیم، انجام بدن چیز خوبی‌ه به نظر من. چون بعدش می‌تونن ایده‌های بهتری رو به صورت خودجوش انجام بدن!

۳. این کلاس مکالمه زبان و فرانسه و اینا به هیچ‌وجه به نظر من «پژوهش» نیست. این رو حتماً بهشون ذکر کنید. البته بسیار چیز خوبیه، چون همه‌مون توی کانورسیشن می‌لنگیم و دبیرستان، وقتی داریم تست انگلیسی گاج می‌زنیم وقت خوبی برای مکالمه نخواهیم داشت. امّا پژوهش نیست.

#نگاه به جنبهٔ مثبت.

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

خب به نظرت، اگه به جای اینکه خ.توکلی رو بیارند راهنمایی، اون خ.قاسمیِ نابودگرِ ادبیات رو می‌فرستادند یه‌جای دیگه بهتر نبود؟ راهنمایی کلا اینطوریه که هیچ‌کس وظیفه‌ش رو انجام نمی‌ده، و یکی دیگه رو می‌آرن که گندای اونا رو جمع کنه. اگه یه کتاب‌دار خوب و یه معلم ادبیات خوب -و معلم انشای خوب- داشتن، واقعا نیازی نمی‌شد.

بعد این تصور که هر چیز جدیدی بده رو قبول دارم که غلطه. ولی واقعیت اینه که وقتی ماها راهنمایی بودیم هر بلایی که می‌خواستن سرمون می‌آوردن به اسمِ چیز جدید. هنوزم مشکل داریم با این خب.

اصلا خیلی هم خوب. #تلاش‌دراز‌بین‌بردن‌تصورات‌ِگذشته. ؛؛)

1tA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از مری ـم :
یه سوال، "قراره" تدارکات شن؟ هر سال فوقش دو-سه تا سال پایینی تدارکات می‌شدن و بقیه همه سوم. اینا این وسط چی کار قراره بکنن؟ :-?

آره، الویت ِ تدارکاتی بودن با کسایی هس که اون کلاسا رو برن. و اینکه خانوم ِ امیرجاملوئی ِ عزیز تصمیم دارن اولا رو هم مث ِ سوما تو برنامه های مدرسه جا بدن، پس مطمئنن از اولا تدارکات داریم. زیاد هم داریم.
حالا متاسفانه یا خوش‌بختانه.

پ.ن: اولا رو چی کارشون کنیم که ازمون حساب ببرن؟ و در عین ِ حساب‌بردن بامون لج نکنن؟ واقعا چه‌جوری باید تو این یه سال باشون رفتار کنیم؟ خوب باشیم پررو می‌شن، بد باشیم قهر (!) می‌کنن. :)) مثن یه سری قهر کردن نیومدن حلقه. :))
مسخرس واقعا. چی کارشون کنیم؟ :///

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

معلم ادبيات و كتابدار خوب، كارايى كه تو زنگ تماشا ميشه رو پوشش نميدن خب. مثلا من دو ساله بهههترين معلم ادبياتو دارم؛ اما همچنان به زنگ تماشا حسوديم ميشه. :D

بعدم اين كه اولا همين كه ساينا گفت. اين يكي دو سال فاصله با راهنمايى ها اون قدر "سطح فكرى" و "پتانسيل كتاب خوندن" رو عوض نميكنه!!! به علاوه اين كه من پارسال كه دورادور زنگ تماشاو اولا رو ميديدم يه انتقادى داشتم بهشون؛ اونم اين كه بعضي وقت ها كتابايى رو ميخوندن كه براى خوندنش دير بود يكم. مثلا "من و خارپشت و عروسكم". خب اگر توى راهنمايى همچين كلاسى باشه و بچه ها اون موقع اين كتابا رو بخونن بهتره. در واقع زنگ تماشاى راهنمايى ميشه مقدمه ى همين زنگ توى دبيرستان و دوره ى طولانى ترى رو هم پوشش ميده. به جاى اين كه بعد از يه سال تموم شه.

مريم تو اصن مگه ديروز غايب نبودى؟ سر زنگ تماشا كه نرفته بودى :-""

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

ببین مشکل من با زنگ تماشا نیست. این روال راهنماییه. فرهنگی گندش دراومد، خ.مبینی رو به زور فرستادنش که بره جمع‌ش کنه. ولی هیچ تغییری نکرد. معلم بی‌خود می‌آرن، معلم انشایی که وقتی گفتیم نمی‌شه نمایش‌نامه یا کتاب کوتاه بیاریم بخونیم طوری برخورد کرد که انگار فوشش دادیم، قاسمی رو هم که معرف حضورتون هست.
اگه واقعا قراره تغییری حاصل بشه خیلی هم عالیه. ولی اگه خ.توکلی تلاش کنه و یکی دیگه خنثی‌ش کنه به هیچ جا نمی‌رسه.

× غایب بودم، ولی از خیللی وقت پیش از جریانات کلاس خبر داشتم و دارم.

meme.rrr2

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای ادبی دوره‌ی بیست‌ونه

به نقل از 1tA ! :D :
آره، الویت ِ تدارکاتی بودن با کسایی هس که اون کلاسا رو برن. و اینکه خانوم ِ امیرجاملوئی ِ عزیز تصمیم دارن اولا رو هم مث ِ سوما تو برنامه های مدرسه جا بدن، پس مطمئنن از اولا تدارکات داریم. زیاد هم داریم.
حالا متاسفانه یا خوش‌بختانه.

پ.ن: اولا رو چی کارشون کنیم که ازمون حساب ببرن؟ و در عین ِ حساب‌بردن بامون لج نکنن؟ واقعا چه‌جوری باید تو این یه سال باشون رفتار کنیم؟ خوب باشیم پررو می‌شن، بد باشیم قهر (!) می‌کنن. :)) مثن یه سری قهر کردن نیومدن حلقه. :))
مسخرس واقعا. چی کارشون کنیم؟ :///
ببین اولا نه ، دوما رو میارن .. چون دوما یه سالو دیدن .. خ.امیرجاملویی رو می شناسم (و ازش هم خوشم نمیاد!) ولی این قدر حواسش هس به افتاب که یکی که اصن نمی دونه چیه رو وارد نکنه !

پ.ن : بهشون توجه نکنین .. اگه بهتون توجه داشتن باهاشون درست رفتار کنین .. نه خشک نه مهربون !
حد و حدودا رو بفهمونین .. تا مثه پارسال ِ ما نشه .. خل شدیم از دستتون ! :))

به نقل از مری ـم :
خب به نظرت، اگه به جای اینکه خ.توکلی رو بیارند راهنمایی، اون خ.قاسمیِ نابودگرِ ادبیات رو می‌فرستادند یه‌جای دیگه بهتر نبود؟ راهنمایی کلا اینطوریه که هیچ‌کس وظیفه‌ش رو انجام نمی‌ده، و یکی دیگه رو می‌آرن که گندای اونا رو جمع کنه. اگه یه کتاب‌دار خوب و یه معلم ادبیات خوب -و معلم انشای خوب- داشتن، واقعا نیازی نمی‌شد.

بعد این تصور که هر چیز جدیدی بده رو قبول دارم که غلطه. ولی واقعیت اینه که وقتی ماها راهنمایی بودیم هر بلایی که می‌خواستن سرمون می‌آوردن به اسمِ چیز جدید. هنوزم مشکل داریم با این خب.

اصلا خیلی هم خوب. #تلاش‌دراز‌بین‌بردن‌تصورات‌ِگذشته. ؛؛)
دقیقا !
چون هرچیز ِ جدیدی که دیدیم بد بوده!
ما و کلا نسل ِ ما نقش موش ازمایشگاهی بدبخت رو داشتیم .. به همه چیز با همین دید نگاه می کنیم!
و مطمئن باش نتیجه کار هویدا بیشتر درس خونی هس تا پژوهش!!!

× این مریمو در انگلیسی جدی بگیرین :)) کلاس مفاهیم ِ اهنگ ِ تیلور هم واستون می ذاره :)) نرین این کلاسا رو :-< :-"
به نقل از نر‌‌‌‌‌‌گس :
معلم ادبيات و كتابدار خوب، كارايى كه تو زنگ تماشا ميشه رو پوشش نميدن خب. مثلا من دو ساله بهههترين معلم ادبياتو دارم؛ اما همچنان به زنگ تماشا حسوديم ميشه. :D

بعدم اين كه اولا همين كه ساينا گفت. اين يكي دو سال فاصله با راهنمايى ها اون قدر "سطح فكرى" و "پتانسيل كتاب خوندن" رو عوض نميكنه!!! به علاوه اين كه من پارسال كه دورادور زنگ تماشاو اولا رو ميديدم يه انتقادى داشتم بهشون؛ اونم اين كه بعضي وقت ها كتابايى رو ميخوندن كه براى خوندنش دير بود يكم. مثلا "من و خارپشت و عروسكم". خب اگر توى راهنمايى همچين كلاسى باشه و بچه ها اون موقع اين كتابا رو بخونن بهتره. در واقع زنگ تماشاى راهنمايى ميشه مقدمه ى همين زنگ توى دبيرستان و دوره ى طولانى ترى رو هم پوشش ميده. به جاى اين كه بعد از يه سال تموم شه.

مريم تو اصن مگه ديروز غايب نبودى؟ سر زنگ تماشا كه نرفته بودى :-""
ولی معلم انشا می تونه!
نه به صورت ِ اختصاصی .. ولی می تونه در حد ِ کم ..
و همین کم بودن ِ اماده می کنه افرادو واسه زنگ تماشای دبیرستان!

× اقا من خودم زنگ ِ تماشای دبیرستانو نرفتم .. کلی کلنجار رفتم با خودم بین 5 تا کلاس (کلا همه چی جز هنری ها) اخرشم رفتم سیری در قران!
ولی فکر کنم دلم بخواد زنگ ِ تماشا رو !! نمی دونم چرا :-?

به نقل از مری ـم :
ببین مشکل من با زنگ تماشا نیست. این روال راهنماییه. فرهنگی گندش دراومد، خ.مبینی رو به زور فرستادنش که بره جمع‌ش کنه. ولی هیچ تغییری نکرد. معلم بی‌خود می‌آرن، معلم انشایی که وقتی گفتیم نمی‌شه نمایش‌نامه یا کتاب کوتاه بیاریم بخونیم طوری برخورد کرد که انگار فوشش دادیم، قاسمی رو هم که معرف حضورتون هست.
اگه واقعا قراره تغییری حاصل بشه خیلی هم عالیه. ولی اگه خ.توکلی تلاش کنه و یکی دیگه خنثی‌ش کنه به هیچ جا نمی‌رسه.

× غایب بودم، ولی از خیللی وقت پیش از جریانات کلاس خبر داشتم و دارم.
دقیقا!
نرگس تو واقعا نمی فهمی راهنمایی که ما دیدیم رو!
شما کاملا تجربتون از راهنمایی با ما فرق داره ..
این قدر فرهنگی بی فرهنگی هس که ..
کلا شده کلاب .. یعنی کلا بچه های قرانی که .. بقیه هم بدتر!

معلمای انشا هم که همون‌جور که مریم گفت افتضان! انشاها و موضوعات پارسالو بگم که بخندی ؟!
(البته به شخصه 5 جلسه هم نشستم سر کلاسش چون واسم بی ارزش بوده) اگه یکی مثه نظری رو بیارن، دیگه خ.توکلی شاید به اونصورت لازم نباشه
یا حداقلش به قول مریم کارای خ.توکلی رو خراب نکنن!!

خلاصه کلام که گروه ادبیات تو راهنمایی یکی از بی سباط(؟) ترین و بدترین گروهان!

nefas

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
راهنمایی فرزانگان 1
شهر
تهران

سوم ها خواهشا به فکر این نباشین که کاری کنین که ما ازتون حساب ببریم(!) :|
چون به اندازه ی کافی تو مدرسه از تون حساب می بریم :-ss #-o
از بابت این حرفیم که گفتین اگه جدی باشید قهر می کنیم!
خیلی مسخرس !...قهر !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!مگه بچه ی پیش دبستانی هستیم
دیـــــــــــــــــــــگــــــــــــــــــــــــــــه بعضیا دارن خیلی لوس بازی در میارن !!!!! ~X(
من نظرم عوض شد با ما بدتر شین بلکه امسال آدم شن !واقعا!
بچه های سوم
مریم ترقی خواه رو میشناسین؟
دوستمه!!! :-"
من شعر خونه ما اینجاست و گل گلدون و دیوار سنگی رو حفظ کردم :D
خیلی خوشحالم =P~

میترا

میترا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشکده‌ی هنر و معماری تهران مرکز
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

این اولا میخوان سال ِ دیگه تدارکات ِ آفتاب شن و مدرسه رو نگه دارن ؟ :|
این که امسال یه سریاشون تدارکات بشن ، خیلی ـم خوبه . چون واسه سال ِ بعد تجربه دارن و شاید بهتر بتونن از پس ـش بر بیان .
قطعی ِ که آفتاب ، اسفند ِ ؟ اصلن عوض نمیشه ؟!
قضیه ی هد چی شد ؟ همسایه ی ما ، یکی از پایه ی شماهاس ، صب دیدم با هد داره میره سوار ِ سرویس شه . :/

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

درباره‌ی زنگِ تماشا؛ من پارسال دورادور در جریان‌شون بودم :-" هدف‌ش می‌تونه این باشه که روندِ «کتابِ خوب و مناسبِ سن خوندن» رو در پیش بگیرن بچه‌ها؛ خب؟ این «کتابِ خوب و مناسبِ سن خوندن» از هر سنّی می‌تونه شروع بشه. به‌جای این که توی راهنمایی یه عدّه کتاب نخونن؛ یا کتابِ گنده‌ترازسن‌شون بخونن، چرا از همون راهنمایی شروع نشه این روند؟ چرا توی راهنمایی از کتاب‌هایی که می‌خونن فهمِ کامل نداشته‌باشن و لذّت ببرن ازش؟
معلّم انشا معمول‍اً درباره‌ی کتاب صحبت نمی‌کنه؛ درباره‌ی نوشتن صحبت می‌کنه. نهایتاً یه معرّفی کتاب و خوندنِ یه تیکه از کتاب باشه توی زنگِ انشا مثل‍اً. دقت کنید که زنگِ «انشا»ست! درحالی‌که اگه یه کل‍اسِ کامل باشه برای کتاب خوندن، خیلی مفیدتر و بهتر می‌شه.

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

زنگ‌تماشا توی راهنمایی؟ چقدر عالی. 8-> من خیلی خوش‌حال می‌شدم اگه وقتی راهنمایی بودم زنگ تماشا داشتیم. بچه‌های راهنمایی اصلا سطح فکری‌ و پتانسیل کتاب خوندنشون پایین‌تر نیست و زنگ تماشا خیلی می‌تونه چیز مفیدی باشه براشون. من مقدار زیادی کتاب توی راهنمایی خوندم و وقت زیادی هم برای کتاب خوندن داشتم. اگه فضایی - مثل زنگ تماشا - باشه که بچه‌ها کتاب‌های خوب بهشون معرفی شه و بخونن و بحث کنن عالیه.
زنگ تماشا «فیتز» دبیرستان؟ کام آن. زنگ تماشا از پارسال شروع شده تو دبیرستان. کارگاه هنری نیست که سنت فرزانگان باشه. کلاسیه که یک ساله راه افتاده و تو هم مریم٬ یک جلسه سرش حاضر بودی. من با یک‌سال کاملی که توش شرکت کردم٬ معتقدم خیلی هم فیتز راهنمایی.
+ سه روزه دبیرستانی شدین دوستان. یه ذره آروم‌تر. بذارین یه هفته بگذره بعد رساله بدین راجع به‌ش. :د
+ این اول‌های راهنمایی مثل اول‌های سابق نیستن که دو سال وقت داشته باشن از سال بالایی‌هاشون یاد بگیرن. یک سال وقت دارن. و به نظر من خیلی هم خوب خواهد بود که امسال تو برنامه‌های تدرکات شرکت کنن.
+ کی گفته اولا باید از سوما حساب ببرن؟ تو کارا شرکت کنن خودشون یاد می‌گیرن. اولای ما از ما حساب می‌بردن یا ما از ارغوان اینا یا چی٬ که الان قرار باشه اولی از سومی حساب ببره؟ :-" بیخیال. :د
حرف ساینا٬ ارغوان و نرگس تایید کامل می‌شه و پستمم فقط جهت تاکید بیشتر بود. :د

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

عزیزان، درمورد دبیرستان که رساله نمی‌دیم. درمورد راهنمایی بحث می‌کنیم. فقط می‌گیم که زنگ تماشا خیلی هم خوب و عالیه. ولی بهتره اول گروه ادبیات و انشای مدرسه گند زدن به شخصیت بچه‌ها و کتاب خوندن‌شون رو بس کنه، و بعد زنگ تماشا. اینطوری خیلی بهتره. حالا اگه شما فکر می‌کنید از یه طرف گند زدن و از یه طرف بهتر کردن؛ نتیجه‌ای جز خنثی شدن خواهد داشت، خیلی هم خوب. ؛؛)

× ستاره: نگفتم که "رسم"ه. دبیرستان همه چیزش حساب‌شده‌تر -حداقل از راهنمایی بهتره- و فانکشن و نتیجه‌ی همچین برنامه‌ای خیلی بیشتر و بهتره توش. از این لحاظ فیتز! راهنمایی مثل یه پازله که هیچکدوم از تیکه‌هاش با هم نمی‌خونه. طبیعتا یه تیکه‌ی دیگه بندازید اون وسط آن‌چنان کمکی به حل قضیه نمی‌کنه.

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

کره زمین جاییه که با انواع مشکلات سیاسی و اقتصادی و جنگ و فقر و قطحی و آلودگی و بیماری‌های لا علاج وضعش روز به روز وخیم‌تر می‌شه. پس به جای این که کارهای خوب بکنیم و کتاب بنویسیم و فیلم بسازیم و قابلیت‌های وسایل الکترونیک رو بهتر کنیم - یا به طور کلی کارهای کوچیکی بکنیم که کارهای خوبی حساب می‌شن - باید بریم اول تمام مشکلات کره زمین رو حل کنیم؛ و اونا که حل شدن سر فرصت به کارهای دیگه بپردازیم؟ استدلال هم این که چیزهای خوبی که وجود دارن مشکلات رو خنثی نمی‌کنند٬ هوم؟ من کاری به قاسمی و معلم ها و کارهای مسئولای راهنمایی جهت هرچه سریع تر گند زدن به مدرسه ندارم. زنگ تماشا خودش شخصا چیز خوبیه و اونا رو شاید خنثی نکنه ولی اینم استدلال درستی نیست که تو می‌گی. من پارسال قاسمی داشتم زنگ تماشا هم داشتم. امسال هم قاسمی دارم زنگ تماشا هم دارم. حالمم خوبه. هوم؟

بالا