• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپادی‌های تهران [دبیرستان فرزانگان ۱]

مهسافت

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
صنایع غذایی
پاسخ : سمپادی‌های تهران [دبیرستان فرزانگان 1]

{ در راستاِ این نامه اعتراض }

نمیدونم متنِ اون روزنامه ( زرد ) ـُ کی ـا خوندن ولی همین کافی ـه که بدونین کـُـلی از اسم مدرسه ـمون سوء استفاده شـده . به نظر ـِتون راه ـی نیس که ما ـم بتونیم حرف ـِمونُ به همه برسونیم ؟ یه چیزی تو همین مایه ـاِ روزنامه این ـا ؟

Kathy

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یکــــ
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست

به نقل از مــهــســافــت...! :
{ در راستاِ این نامه اعتراض }

نمیدونم متنِ اون روزنامه ( زرد ) ـُ کی ـا خوندن ولی همین کافی ـه که بدونین کـُـلی از اسم مدرسه ـمون سوء استفاده شـده . به نظر ـِتون راه ـی نیس که ما ـم بتونیم حرف ـِمونُ به همه برسونیم ؟ یه چیزی تو همین مایه ـاِ روزنامه این ـا ؟
دبیر ریاضی ما یه چیز درستی میگفت: خب مام میتونیم یه نامه به همون روزنامه ی زردی که این گزارشو چاپ کرده بدیم و تو قالب طنز و لفافه و اینا(!) از خودمون دفاع کنیم. مثلا اینکه تو یه بخشی از نامه هه به حرف عبادی ارجاع بدیم که گفته بوده"بچه های فرزانگان از دیدن من هول شدن {-8" بعد بگیم "شما خودتون از دیدن ما هول شده بودین نمیدونستین برا جلب توجه، چطور آستینتونو بالا بزنین!" :)) X_X
این جوری هم آبروی شخص خاطی میره! : دی ؛ هم توهین به کسی نکردیم که بعدا جوابگو باشیم؛ هم وجهه ی مدرسه حفظ میشه. ;;)

م.ز

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک.
شهر
تهران

راجع به چکاد حرف بزنیم؟
-بزنیم.

• لایک
امتیازات: raman

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

قضیه ی این روزنامه چیه اسمش چی بوده ؟ خیلی دوست دارم دقیق بخونمش :-w

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

راجع به چکاد ...
سال‌های پیش رو که ما نبودیم، شما باید بگید ولی نسبت به پارسال، خیلی بهتر بود، خیلی!
متن‌ها اونقدر خوب نبودن، جَو رو هم یه جاهایی دوست نداشتم.
ولی دکور عالی بود، اطلاع رسانی خیلی خوب بود، برنامه هم خوب پیش رفت. نظم خوبی داشت.
به عنوان نشست اولِ امسال، راضی بودم. :D

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

به نظر من برای تبلیغات و اطلاع‌رسانی، پوستر زدن کافی نیست ؛ بهتره که بیاین سرِ کلاس‌ها و کامل درباره‌ی چکاد توضیح بدین. بیشتر اول‌هایی که این جلسه رو اومده بودن و من باشون حرف زدم، از قبل می‌دونستن چکاد چیه.

mahta.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یـکـ١
شهر
تـــهــرانــــ

تو معارفه چكاد كاملا معرفي شد به اولا؛ تقريبا همه بايد بدونن چيه،
بچه هاي سال بالايي تر هم ك از قبل ميشناسن چكاد رو

+ اينجور چيزاي مدرسه خيلي زياده،
نميشه واسه هر كدوم راه بيافتيم بيايم تو كلاسا : )

فرزانه ج

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیـرسـتان فرزانـگان 1
شهر
تـهران

به نقل از MAH :
تو معارفه چكاد كاملا معرفي شد به اولا؛ تقريبا همه بايد بدونن چيه،
بچه هاي سال بالايي تر هم ك از قبل ميشناسن چكاد رو

+ اينجور چيزاي مدرسه خيلي زياده،
نميشه واسه هر كدوم راه بيافتيم بيايم تو كلاسا : )
نه خب معارفه کافی نیس ، ینی من فک کنم کسی یادش نبود راجبه چکاد حرفی زده شد .
حداقل من که از بچه های کلاسمون می پرسیدم ، جدا از اینکه روز و ساعت و اینارو نمیدونستن ، کلا هم نمیدونستن قراره توی این نشست چیکار کنیم .
شاید از سال های پیش بهتر بوده باشه ، ولی اگر تبلیغات بیشتری بود ؛ مطمئنا افراد بیشتری میموندن .

+ چکاد یکم فرق داره ، مثلا درسته واسه بوی سیب نمیشه راه افتاد توی کلاسا ،
ولی یه وقت 2 دقیقه ای بود که حداقل به اولا اعلام شه .
مثل کاری که واسه انجمن زیست کردن ، که خیلی هم خوب بود !
نمیدونم ؛ نظر من اینه .

Sahar.Z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شريف
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر - IT

اینکه اطلاع رسانی ضعیف بوده و هست فکر نمیکنم توجیه خوبی باشه.به هر حال نقص کار ِ و باید برطرف بشه.و خُب میتونیم از دفعه بعد به این قضیه توجه کنیمُ یه عده رُ مسئول کنیم براش.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

این یه ضعف هست، ولی همونطور که سحر گفت، توجیه خوبی نیست.
والا هیچ‌وقت اینجوری نبود که تو کلاسا اعلام عمومی شه. همونطور که یکی از پیشا گفت، معلمای ادبیات باید بیشتر روش مانور میدادن.
ولی خب در هر صورت تو معارفه گفتن و همون موقه اگه براتون گنگ بود باید میگفتین! :D
در هر صورت مشکل "تبلیغات" نبود. شاید منظور شما "جَو" باشه!

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نظرم اطلاع رسانی هم بد نبود ، یعنی عده خیـلی زیادی وجود داشتن که میدونستن دقیقا چیه و حتی به نوشتن و خوندن و ادبیات و اینا هم علاقه داشتن ، ولی خودم وقتی ازشون پرسیدم چکاد میمونی؟ برگشتن گفتن برو باو چه فازیه اصن ؛ یا این که گفتن نه حوصله ندارم ؛ نه درس دارم ؛ مامانم اینا نمیذارن تا شب مدرسه باشم ؛ شیمی فردا چی میشه پس ؛ حالا ایشالا دفعه بعدی ؛ اصن نوشته های بچه ها سیخی چندن ... یا مثلا یکی از بچه ها برگشت گفت اگه مثل سخنرانی بهبهانی باشه که عمرا بمونم . بعد خب من چی بگم به این آدما . ادبیات دوست ندارن . یا فکر میکنن فاز مسخره ایه چکاد . یا حوصله شو ندارن . خودم فکر میکردم فاز مسخره ایه (:-معترف!) ، موندم چون بچه ها موندن ، بعدم خوشم اومد دیدم نه ، خوب بود . کلا یا بچه ها شناخت درستی ندارن (مثل من) که باید یه جوری کشوندشون به زور اوردشون ، یا این که شناخت درست هم دارن حتی ولی علاقه یا حوصله ندارن که با این دسته آدم ها نمیدونم چیکار میشه کرد . ولی خب آدمی که دوست نداشته باشه ، هرکاریشم کنی باز دوست نداره :-?? کلا شاید تعداد کسایی که به همچین نشست ادبی ای علاقه داشته باشن نسبت به سال های پیش کم شده . و انصافا تو پایه ما هستن بســــیار آدم هایی که به نظرشون چکاد یا چیزهایی تو این مایه وقت تلف کردنه . [nb](این قدر بچه های پایه ما ، و مخصوصا بیشتر دوستان جدید سرشون تو خر زدن های الکی و درس و درس و باز هم درسه که کلا غافل شدن از هرچیز اضافه بر کتابی که توی مدرسه وجود داره و این خوب نیست ، اصلا خوب نیست ، تحلیل میرن و میریم این جوری ، بحثشم این جا نیست ولی سر این قضیه حرف زیاد دارم که بزنم) [/nb]
در کل نظر خودم مثبت بود و دوست داشتم . متن های بچه ها هم در کل خوب بودن ، یکی دو تاشونم انصافا خوب بودن 8-> بازم باشه نشست امسال ! 8- >

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

کلا شاید تعداد کسایی که به همچین نشست ادبی ای علاقه داشته باشن نسبت به سال های پیش کم شده . و انصافا تو پایه ما هستن بســــیار آدم هایی که به نظرشون چکاد یا چیزهایی تو این مایه وقت تلف کردنه .

اتفاقاً منم فکر می‌کنم که شاید اشکال از تبلیغات و این حرفا نبوده، شاید ایراد از پایه‌ی مائه. وقتی یه برنامه‌ای هست، حالا هر برنامه‌ای، باید کلّـــی اول بیان. الان یه جوّ خیلی بدی به وجود اومده، که اولویت بچّه‌های اول، شده درس‌خوندن. همین الان هم تعداد خرخون‌های ما از تعداد کسایی که بتونن کار فرهنگی بکنن، مسئولیت یه برنامه‌ای رو به عهده بگیرن و این‌جور کارها، خیلی خیلی بیشتره. چی کار کنیم؟!‌

× من از ورودی جدید‌هامون اصلاً راضی نیستم. خیلی منفعلن. فقط درس می‌خونن. کلی هم تشویقشون کردیم، اصلاً فایده نداشت. :‌|

بحثشم این جا نیست ولی سر این قضیه حرف زیاد دارم که بزنم

× کجا از این‌جا بهتر؟

Sahar.Z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شريف
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر - IT

ببینین فضای مدرسه طوری شده که بچه ها درسُ به فعالیت های فوق برنامه ترجیح میدن.در واقع یه جورایی جوّ ِ غالب ِ! به هر حال درس خوندنم لازمه ولی نه طوری که بخواد آدمُ از یه همچین تجربه هایی محروم کنه.ما هم نمیتونیم واسه بقیه تعیین تکلیف کنیم.ولی حداقل میتونیم جوّ ِشُ ایجاد کنیمُ این جور افرادُ یه جورایی تشویق کنیم واسه حضور تو این جور برنامه ها.
بعدشم فکر میکنم این قضیه تو همه پایه ها وجود داره منتها هر سال بیشتر میشه!به هر حال اینکه فرزانگانی ها دارن عوض میشن واسه هممون فکر میکنم مشخص ِ و هممون هم دوست داریم کاری براش بکنیم.
+نظرتون راجع به اینکه چه جوری فضای اینجور برنامه ها رُ ایجاد کنیم چیه؟

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از سـحر :
ببینین فضای مدرسه طوری شده که بچه ها درسُ به فعالیت های فوق برنامه ترجیح میدن.در واقع یه جورایی جوّ ِ غالب ِ!
بعدشم فکر میکنم این قضیه تو همه پایه ها وجود داره منتها هر سال بیشتر میشه!به هر حال اینکه فرزانگانی ها دارن عوض میشن واسه هممون فکر میکنم مشخص ِ و هممون هم دوست داریم کاری براش بکنیم.

ببین سحر، درسته که این جَو وجود داره ولی واقعا همه رو با هم در نظر نگیر! پایه‌ی اول رو نمیشه با هیچ پایه‌ای مقایسه کرد جدا.
به شدت جَو خرخونی غالب‌ـه تو پایه شون و خب خیلی چیزا باعث این قضیه شده.
یکی‌ش که بحث ورودی‌هاست که بی‌سابقه‌ست ماشالا! و یکی از دلایل دیگه‌ش هم اینه که من شنیدم سال آخر راهنمایی خیلی رو درس مانور دادن.
همونطور که گفتی این بد نیست، ولی خب تو پایه ی خودمون هم زیاده ن کسایی که هم به درس و هم به فعالیت های فوق برنامه به یه اندازه میرسن و آسیبی هم به درسشون وارد نمیشه.
کلا، به نظرم خیلی سختتون میشه تو فعالیتای مدرسه. (خطاب به اول‌های سایت! :D)

Sahar.Z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شريف
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر - IT

به نقل از ریـحـانـه :
ببین سحر، درسته که این جَو وجود داره ولی واقعا همه رو با هم در نظر نگیر! پایه‌ی اول رو نمیشه با هیچ پایه‌ای مقایسه کرد جدا.
به شدت جَو خرخونی غالب‌ـه تو پایه شون و خب خیلی چیزا باعث این قضیه شده.
یکی‌ش که بحث ورودی‌هاست که بی‌سابقه‌ست ماشالا! و یکی از دلایل دیگه‌ش هم اینه که من شنیدم سال آخر راهنمایی خیلی رو درس مانور دادن.
همونطور که گفتی این بد نیست، ولی خب تو پایه ی خودمون هم زیاده ن کسایی که هم به درس و هم به فعالیت های فوق برنامه به یه اندازه میرسن و آسیبی هم به درسشون وارد نمیشه.
کلا، به نظرم خیلی سختتون میشه تو فعالیتای مدرسه. (خطاب به اول‌های سایت! :D)
میدونم ریحانه.میگم که داره هر سال بیشتر میشه.نمیخوام هم سر ِ درستُ غلطی ش بحث کنم چون فک کنم تقریباً روشن ِ. :)دنبال ِ راه حل بگردیم.
+به هر حال میشه خورده خورده بچه ها رُ جذب ِ اینجور برنامه ها کرد.مسلماً دفعه اوّل اونقد نتیجه ای نداره ولی اگه ما جوّشُ ایجاد کنیم کم کم آدمای بیشتری میان سراغ ِ این جور چیزا.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

ببینید به نظرم عادیه که جلسه‌ی اول چکاد اینجوری باشه. یه جورایی میشه گفت این اصلی نبود.
مهمان ویژه نداشتُ این‌ها. بچه‌ها خیلیاشون به خاطر مهمان میان. مطمئن باشید که دفعه‌های بعد چکاد خیلی شلوغ تر خواهد بود.
در واقع اصلا مشکلی وجود نداره. این که بچه‌های اول دارن میگن مشکل اطلاع رسانی بود، دقیقا واسه اینه که بچه‌های پایه‌ی خودشون نمیدونستن و نبودن. حق هم دارن. چون آدم دورُ بریاشُ بیشتر میبینه.
در واقع الان مشکل فقط پایه‌ی اوله! که اونم امیدوارم کم کم جَو مدرسه روشون تاثیر بذارهُ بیشتر به این‌چیزا اهمیت بدن. من مطمئنم بعد کارگاه هنر و کارگاه علوم، فکر و فضاشون خیلی فرق خواهد کرد.

× اولا راستی، مناسبت پایه‌تون رو انتخاب کردید؟ همون روز سمپاد دیگه؟ :-?

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

آره ؛ روز سمپاد شد. :D

فاطمه م.

فاطمه م.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

سلام:)
چند روز پیش خانوم یوسفی (دبیر ادبیات) یکی از این برگه هایی رو که توش تایپ شده بود "ادبیات، نور، رنگ،..." رو داد به یکی از بچه های ما که بده به من،و بریم ببینم بلاگتون رو، من سردبیر فصلنامه ادبی مدرسه ام، احتمالا با توجه به همین موضوع این کارو کرده بودن، الانم که تاریخ هایی رو که مراقبن نمیدونم برم ازشون بپرسم "چکاد" چیه؟! پست های بلاگ هم خوندم چیزی سر درنیاوردم، یکی لطف کنه خلاصه و مفید بگه این "چکاد" چیه؟!
ممنون :)

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از ریـحـانـه :
در واقع الان مشکل فقط پایه‌ی اوله! که اونم امیدوارم کم کم جَو مدرسه روشون تاثیر بذارهُ بیشتر به این‌چیزا اهمیت بدن. من مطمئنم بعد کارگاه هنر و کارگاه علوم، فکر و فضاشون خیلی فرق خواهد کرد.

ریحانه؟! انصافا تو سومایی که اون جا بودن رو شمردی؟ سوما یک سوم اولا هم نبودن ! دوما هم همچین حضور پرشوری نداشتن ! پایه ی کارگاه هنری دیده و کارگاه علوم دیده ی دوم و سوم چرا کم بودن پس؟ اگه اولا به خاطر کارگاه ندیدن کم بودن ، پس مشکل از دوما و سوماس که کارگاه های قبلی و (شاید) چکادهای قبلی رو هم دیده ن و باز کم بودن! بیچاره پیشا با اون همه درس و کار و بهانه هایی که میتونن برای نیومدن داشته باشن ده دوازده تایی بودن ؛ نزن این حرفو ریحانه ، نزن

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

آقا نمیشه گفت کی کم بوده کی کم نبوده ... و اینکه تعداد افراد توی چکاد کم بودن دلیلش مدرسه و برنامه ایه که چیده شده باور کنیبچه ها هیچ تقصیری ندارن ! اینو هممون باید باور کنیم که دیگه فرزانگان وجود نداره مدرسه ما شده مدرسه غیرانتفاعی و متاسفم برای یه سری افراد که باعث شدن جهت مدرسه ما هم به این سمت کشیده بشه :-<

بالا