• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مهاجرت تحصیلی (مقطع لیسانس به ارشد)

کشور مقصد شما برای مهاجرت در مقطع ارشد کجاست؟

• ایتالیا

رای‌ها: 0 0.0%
  • آلمان

رای‌ها: 2 14.3%
  • کانادا

رای‌ها: 5 35.7%
  • آمریکا

رای‌ها: 6 42.9%
  • کشورهای اسکاندیناوی

• شرق اسیا

• پرتغال، اسپانیا، فرانسه

• سایر

رای‌ها: 1 7.1%

• رای‌دهندگان
    14
  • شروع کننده موضوع

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک-طراحی کاربردی
سلام دوستان،
میدونم یه تاپیک اپلای هست اما چندان اطلاعات زیاد طبقه بندی شده و به روزی رو ندیدم. با توجه به اینکه مهاجرت مخصوصا مهاجرت تحصیلی خیلی همه گیر شده این روزا احساس کردم نیازه که این تاپیک گسترش پیدا کنه.
دوستانی که مهاجرت کردند یا در حین پروسه اپلای از مقطع لیسانس به ارشد، یا ارشد مجدد هستند لطفا اگر اطلاعاتی دارید
1. روندش رو برای کشور مقصد خودتون توضیح بدید
2. توصیه هاتون رو بنویسید
3. بگید که چرا تصمیم گرفتید برای این مقطع اقدام کنید

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
شیطان پرستیِ آنتوان لاوی(ص)
این آبسشن(obsession) با معدل و جوی که توش هستیم واقعا درسته؟
یعنی معدل خیلیییی مهم تر از کریز و رزومه ست؟
و چیزهایی که یاد گرفتی و کارهایی که کردی و پروژه هایی که انجام دادی؟
الان من الکترونیک ۱م رو ۱۳ شدم ولی خیلی دوست داشتم درسو حتی یکی از پروژه های ازادشم انجام دادم

Iman Rage

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
نه اینور نه اونور
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1394
نگاه کنین قطعا معدل همه چیز نیست. ولی‌ اگه از لیسانس اپلای میکنین معدل (حداقل معدل درسهای تخصصی) یه جورایی چکیده اینه که شما چکار کردین تو اون چند سال.
نکته دیگه که به ذهنم میاد نمره زبان هست که البته یه جورایی خودش رو تو مصاحبه نشون میده.

آخر از همه هم کارآموزی (خارجی) یا ریسرچ هست که واقعا کسی توقع نداره از دانشجوی کارشناسی ولی باشه بهتره.

اگر با ارشد باشین احساس میکنم همه نکات قبلی درسته ولی‌ اهمیت تز‌ ، کیفیت کار و مقالات تو رتبه اول قرار میگیره.

و اینو هم بگم کلا دانشگاه زیاد هست و شما تلاشتون رو کنین جای نسبتا بهتر قبول شید و قطعا داستان اینجا تموم نمیشه و اگه بخواین میتونین دوباره اپلای کنید(اگه ناراحت باشید)

ایشالا موفق و موید

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1397
تلگرام
من اپلای نکرده‌م ولی قانون و درست و غلط نداره که. کی می‌خواد تعیین کنه «درست» اینه که معدل باید فلان قدر درصد اهمیت داشته باشه و gre بیسار قدر درصد و این‌ها..
استاد با استاد، دانشگاه با دانشگاه، کشور با کشور فرق می‌کنه. صفحه دانشگاه‌ها و استادها رو که بررسی می‌کنی تفاوت در معیارهاشون رو می‌بینی.
اون استاد یا کمیته پذیرش قراره مطابق معیارهای شخصی خودش قضاوت کنه.
مثلا توصیه‌هایی که این استاد کرده رو خیلی جاها به اشتراک گذاشته‌ن. این میگه توی ایمیلتون اگه معدل و gre و هر گونه نمره و رتبه‌ای بنویسین من بدم میاد و نسبت به شما دید منفی پیدا می‌کنم چون شما انتظار دارید با ارائه چنین معیارهای انتزاعی عددی شانستون از دیگران بالاتر باشه. و تازه ادعا می‌کنه که بیشتر اساتید دیگه هم احتمالا باهاش هم‌نظر هستن.
در حالی که از نتایج و تجربه دیگران و نگاه کردن به توصیه‌های اساتید دیگه من چنین چیزی رو برداشت نمی‌کنم و فکر می‌کنم اکثریت ترجیح می‌دن دانشجو همه نتایج آزمون‌ها و معدل و این‌ها رو تو ایمیل ارائه کنه.
یا مثلا از تجربه کسانی که قبلا اپلای کردن این رو میشه دید که به طور متوسط توی کانادا با معدل پایین سخت‌تر از آمریکا میشه اپلای کرد یا توی آمریکا نسبت به کانادا اهمیت بیشتری به gre داده می‌شه. و اساسا ریکوآیرمنت دانشگاه‌های با رنک یکسان در مورد gre بعضا صد و هشتاد درجه با هم فرق می‌کنه.
حالا کی می‌خواد تعیین کنه کدوم «درست»ـه؟

بالا