• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

المپیاد فیزیک یا شیمی؟

• شروع کننده موضوع Zps
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

Zps

Zps
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
به عنوان ورودی دهم که تازه می خوام شروع کنم بین این دوتا کدوم بهتره؟ کدومشون حجم نسبتا کمتری دارن و با منابع کمتری می شه جمعشون کرد؟
تنبل نیستما فقط وقت خیلی کمتری نسبت به اونایی که از ششم شروع کردن دارم واسه همین نمی دونم چی کار کنم😥
از یه طرف علاقه شدیدی به فیزیک دارم ولی می ترسم نرسونم منابع رو بخونم و تموم کنم و حس می کنم شیمی منابعی که نیاز دارم واسه خوندن نسبتا کمتره؟
چی کار کنم😫

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
به عنوان ورودی دهم که تازه می خوام شروع کنم بین این دوتا کدوم بهتره؟ کدومشون حجم نسبتا کمتری دارن و با منابع کمتری می شه جمعشون کرد؟
تنبل نیستما فقط وقت خیلی کمتری نسبت به اونایی که از ششم شروع کردن دارم واسه همین نمی دونم چی کار کنم😥
از یه طرف علاقه شدیدی به فیزیک دارم ولی می ترسم نرسونم منابع رو بخونم و تموم کنم و حس می کنم شیمی منابعی که نیاز دارم واسه خوندن نسبتا کمتره؟
چی کار کنم😫
۱. واقعا مهم نیست که بعضیا از شیشم شروع کردن.
۲. حجم منابع هم خیلی بنظرم فاکتور مهمی نیست. به حجم نیست اصلا.
۳. علاقه فاکتور مهم تریه.

Cooly

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان x
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1405
چی کار کنم😫
از ششم شروع کردن؟!

• شروع کننده موضوع

Zps

Zps
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
  • شروع کننده موضوع

Zps

Zps
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
۱. واقعا مهم نیست که بعضیا از شیشم شروع کردن.
۲. حجم منابع هم خیلی بنظرم فاکتور مهمی نیست. به حجم نیست اصلا.
۳.
پس اون موقع باید برای المپیاد فیزیک بخونم
شما المپیاد فیزیک شرکت کردین؟بنظرتون مدرسه یکمی همکاری می کنه وقتایی که داریم واسه المپیاد می خونیم نریم مدرسه و یا بعضی وقتا تو کلاسای عمومی مثل عربی و دینی و.. شرکت نکنیم؟

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
آره همینکه از تیزهوشان قبول شدن شروع کردن واسه خوندن المپیاد
اصلا از سطح خفن فیزیکشون دهن آدم باز می مونه
بابا مهم نیست تو هم میری میخونی یاد میگیری.
پس اون موقع باید برای المپیاد فیزیک بخونم
شما المپیاد فیزیک شرکت کردین؟بنظرتون مدرسه یکمی همکاری می کنه وقتایی که داریم واسه المپیاد می خونیم نریم مدرسه و یا بعضی وقتا تو کلاسای عمومی مثل عربی و دینی و.. شرکت نکنیم؟
بله من شرکت کردم.
راستش در اون حد نیستم که بخوام مشاوره بدم. اما یه چیزی که واضحه اینه که نمیشه هم المپیادو رفت جلو هم کنکور و بنظرم بعضی جاها باید بعضی کلاسارو یا معافیت بگیری یا بپیچونی. نکته اینه که برای شما نمرات سال یازدهمتون تو کنکور تاثیر داره و پیچوندن کلاسا دیگه کار راحتی نیست. نکته مهم تر هم متاسفانه اینه که المپیاد یه بخش خوبیش دست چندتا مدرسه س(و بیشترشون تو تهرانن)، و خب نمیخوام ناامید کنم ولی اینا به این معنیه که کار سختی در پیش دارید.مثلا امسال از ۸۰ نفر قبول شده در مرحله دو، کلا ۲۵درصدشون از غیر از تهران بودن.
میتونید مثلا چمیدونم کلاس خوب برید، یا معلم بگیرید، یا بیاید تهران یه مدرسه بهتر. بهتره از بقیه که تجربه و اطلاعات بیشتری دارن بپرسید. من کلا خواستم یک سری چیزا رو روشن کنم.
راستی، به این که چرا المپیاد میخواید برید هم خوب فکر کنید. صرفا برای معافیت از کنکور یا لذت یادگیری؟...

بالا