• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور سوالات غیر درسی کنکور 1403

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
1
شهر
تبریز / میاندوآب
سال فارغ التحصیلی
1404
یه سوال ...
اگه کسی خدای نکرده کنکور ۴۰۳ رو پشت بمونه
برای کنکور ۴۰۴ معدل یازدهمش هم لحاظ میشه یا فقط دوازدهم؟
یا مثلا کسی ۴۰۴ رو پشت بمونه تو ۴۰۵ معدل دهمش حساب میشه؟

اگه حساب بشه امکان ترمیم هست؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
یه سوال ...
اگه کسی خدای نکرده کنکور ۴۰۳ رو پشت بمونه
برای کنکور ۴۰۴ معدل یازدهمش هم لحاظ میشه یا فقط دوازدهم؟
یا مثلا کسی ۴۰۴ رو پشت بمونه تو ۴۰۵ معدل دهمش حساب میشه؟

اگه حساب بشه امکان ترمیم هست؟
باید سوابق واسه خودش ایجاد کنه
اونایی که امتحان نهایی نداده رو شرکت کنه

...Maryam...

مرمرائیسم:)
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر لبخند:)
سال فارغ التحصیلی
1400
مارکوپولو ماز بهتره یا کنکوریوم؟

Artin...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
کنکوریوم رو خودم نداشتم ولی مارکوپولو که خیلی خوبه. کنکورا رو با فونت خودشون و دفترچه های جدا داره که میتونی توش پر کنی و با عکس گرفتن از روی دفترچه و آپلودش راحت تصحیحش کنی. امتحان نهاییای پارسال با راهنمای مصحح رو هم که داره. فکر نمیکنم چیز بیشتری نیاز داشته باشی

متین.

کاربر غیرحرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1403
کنکوریوم رو خودم نداشتم ولی مارکوپولو که خیلی خوبه. کنکورا رو با فونت خودشون و دفترچه های جدا داره که میتونی توش پر کنی و با عکس گرفتن از روی دفترچه و آپلودش راحت تصحیحش کنی. امتحان نهاییای پارسال با راهنمای مصحح رو هم که داره. فکر نمیکنم چیز بیشتری نیاز داشته باشی
کنکوریوم هم همینا رو داره 😏

طوطو

اقامت دائم تورتوگا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
سراغش نرفتم
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
فعلاً ژنتیک!
مارکوپولو امتحان نهایی ها رو هم داره ولی کنکوریوم نداره
کنکوریوم تعداد آزمونهاش از مارکوپولو بیشتره
مارکوپولویی که من داشتم(برای تجربی) کنکور ۹۸ و ۹۸ به بعد رو داشت ولی کنکوریوم از سال ۹۴ رو داره
مارکوپولو یه اپلیکیشن هم داره و واسه من سخته بخوام مداوم پاسخ ها رو از تو گوشی یا تبلت چِک کنم و تحلیل کنم ولی کنکوریوم به صورت کتابچه پاسخ ها رو نوشته و من این مورد رو بیشتر دوست داشتم
یکی هم کنکوریوم یه نقشه راه داره که مثلا میگه از فلان مباحث ، امسال احتمال سوال دادن بیشتره یا فلان مبحث ها مهمترن چون x تا تو کنکورهای قبل سوال داشتن و ...
من اگه میخواستم بین کنکوریوم و مارکوپولو یکیش رو بخرم کنکوریوم میگرفتم

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
1
شهر
تبریز / میاندوآب
سال فارغ التحصیلی
1404
تابستون امسال دهم و دوازدهم رو شروع کنم بهتره یا یازدهم رو یبار مرور کنم؟

چه جالب :|

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
اگه سال دیگه میری دوازدهم
دهم و یازدهم جفتشون اگه بتونی مرور کنی و تست بزنی به نظر من بهتره

Artin...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
تابستون امسال دهم و دوازدهم رو شروع کنم بهتره یا یازدهم رو یبار مرور کنم؟
بهترین کار اینه که دهم و یازدهم رو فول یه دور ببندی و کنارش دوازدهم رو هم تا یه قسمتی بخونی. خوبیش اینه که توی ذهنت مطالب دهم و یازدهم کامل مرتب میشن و حس تسلط خوبی میگیری و از اونجایی که دوازدهم هم فصلای اولش توی همه درسا مفصل تر و مشکل دار ترن میتونی کارتو واسه طول سال خیلی راحت تر کنی

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
مارکوپولو تقریبا قیمت اش نصف کنکوریم ه
داشتن دفترچه های کنکور و پاسخ و... که ویژگی هر دو هست
نرم افزار تخمین رتبه و تصحیح الکتریکی هم که هردو دارن
سوالات نهایی هم چیری نیست که برتری خاصی به مارکوپولو بده
درکل تنها ایراد مارکوپولو اینه پاسخ به صورت الکترونیکی ه و توی این دوران که همه دنبال دوری از گوشی ان یکم آپشن سمی محسوب میشه و خب اذیت کننده است بخوای یک کنکوررو باگوشی تبلت تصحیح کنی پاسخنامه هم خیلی مفصل و درسنامه طوری ه که هم میتونه خیلی کمک کننده باشه هم خیلی آسیب زننده (آسیب زننده از اون جهت که این منبع آموزشی نیست )

اگر مشکلی با قیمت نداری، کنکوریوم
اگر مشکلی با پاسخ الکترونیکی و تبلت اینها نداری و نمیخوای هم در حد کنکوریم هزینه کنی مارکوپولو

Sayna.

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1402
مارکو بنظرم پاسخنامه ریاضیش جالب نیست..اگه باهاش اوکی باشی یا بتونی یه پاسخنامه دیگه واس ریاضی جور کنی، چون دفترچه ها شبیه کنکوره مناسبتره..البته دفترچه های کنکوریوم هم زیاد تفاوت نداره..../:

طوطو

اقامت دائم تورتوگا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
سراغش نرفتم
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
فعلاً ژنتیک!
سلام
بچه ها برای کسی که دیپلمش مال ۱۴۰۰عه(تجربی) آیا ترمیم همهٔ درسها رو پیشنهاد میدید؟ من با اینکه دارم واسه همشون مطالعه میکنم اما واقعاً مرددم ...
مثلاً ادبیات، علوم اجتماعی، زیست شناسی، عربی و زبانم ۱۹/۷۵ شده؛ آیا واقعاً می ارزه دوباره امتحان بدم؟ حس میکنم هرچه قدر هم بخونم بالاخره بیست و پنج صدم یه جایی اشتباه پیدا میشه و در نتیجه همون نمره سوابق ۱۴۰۰ ام رو تاثیر میدن
چیزی که این وسط میره وقت و هزینه ای هست که براشون گذاشتم
در کل برای چه بازهٔ نمره ای پیشنهاد میدید ترمیم انجام بدم؟ از بازه ۱۷.۵ تا ۱۹.۷۵ نمره دارم

• شروع کننده موضوع
  • مدیر

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
سلام
بچه ها برای کسی که دیپلمش مال ۱۴۰۰عه(تجربی) آیا ترمیم همهٔ درسها رو پیشنهاد میدید؟ من با اینکه دارم واسه همشون مطالعه میکنم اما واقعاً مرددم ...
مثلاً ادبیات، علوم اجتماعی، زیست شناسی، عربی و زبانم ۱۹/۷۵ شده؛ آیا واقعاً می ارزه دوباره امتحان بدم؟ حس میکنم هرچه قدر هم بخونم بالاخره بیست و پنج صدم یه جایی اشتباه پیدا میشه و در نتیجه همون نمره سوابق ۱۴۰۰ ام رو تاثیر میدن
چیزی که این وسط میره وقت و هزینه ای هست که براشون گذاشتم
در کل برای چه بازهٔ نمره ای پیشنهاد میدید ترمیم انجام بدم؟ از بازه ۱۷.۵ تا ۱۹.۷۵ نمره دارم
اون نمره ای که تراز بیشتری داره رو توی کنکور اثر میدن نه اونی که نمرش بیشتره
مثلا ممکنه امسال درسی سخت باشه بقیه بچه‌ها بد بدن و تراز نمره ۱۷ اون درس در سال ۱۴۰۳ از نمره ۱۹ سال ۱۴۰۰ بیشتر بشه

r a m t i n

(⌐■_■)
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1402
پرسش نیست اما خواستم اطلاع رسانی کنم شاید به درد کسی بخوره
ثبت نام ترمیم معدل از یک اردیبهشت ماه در سایت my.medu.ir انجام می‌شه

Denebolah

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
frzIV
شهر
thrn
سال فارغ التحصیلی
1403
دوستان کنکوری ریاضی ۴۰۲، خواستار روش شما برای مدیریت زمان سر دفترچه دوم هستم
معمولا اینطوری میکردم که فیزیک رو کامل میزدم (فیزیکم خوبه ، شیمی متوسط) بعد سر شیمی وقت کم میاوردم و از اونجا که شیمی خیلی تراز میده بد میشد
ایندفعه که اومدم بعد هر صفحه فیزیک یه صفحه شیمی بزنم وقت جفتشون کم اومد :‌)

Artin...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
دوستان کنکوری ریاضی ۴۰۲، خواستار روش شما برای مدیریت زمان سر دفترچه دوم هستم
معمولا اینطوری میکردم که فیزیک رو کامل میزدم (فیزیکم خوبه ، شیمی متوسط) بعد سر شیمی وقت کم میاوردم و از اونجا که شیمی خیلی تراز میده بد میشد
ایندفعه که اومدم بعد هر صفحه فیزیک یه صفحه شیمی بزنم وقت جفتشون کم اومد :‌)
اتفاقا ما تجربیا هم دفترچه دوممون فیزیک شیمیه و من دقیییقا مو به مو مشکل تو رو داشتم ولی بعد از چندتا آزمون جامع دادن و پرسیدن از بقیه استراتژیمو انتخاب کردم که فکر کنم بهترینه.
چیزی که هیچکس توش شک نداره اینه که از فیزیک باید شروع کنیم به دلایل معلوم. من بعد از امتحان دوتا کاری که تو هم کردی رو کردم و طبق نتیجه هام به این رسیدم که باید اولی رو انجام بدم و فیزیک رو فول و بدون نگرانی حل کنم. تنها کار دیگه ای که باید برای فیزیک بکنی اینه که حواست باشه که فیزیکت ترجیحا بیشتر از 35 دیقه طول نکشه اما اگر دیدی که طول کشید هم به خودت سخت نگیر و بذار تا 40 دقیقه طول بکشه اما دیگه به 40 دقیقه که رسیدی هرجا هستی برو سراغ شیمی
اما متوجه شدم که کار اصلی رو باید واسه شیمی بکنیم و اون کار خراب کردن فیزیک و وقت بیشتر دادن به شیمی نیست. اگه توی تحلیلات دقت کرده باشی شیمی خیلی سوالات آسون(مخصوصااااا مسایل آسون) داره که به یه شکل استراتژیکی بین سوالات سخت چیده شدن و تو توی اونایی که ردشون میکنی اون رو هم رد میکنی و بعد آزمون پشیمون میشی. اون سوالات رو حتما باید پیدا کنی. بهترین روشش هم اینه که متن تک تک سوالا رو بخونی حتی اگه 3 تا واکنش یا آنتالپی پیوند یا ترکیب آلی خیلی بزرگ یا هر چیز دیگه ای توش بود. اینطوری متوجه میشی که مثلا فلان سوال خودش موازنه ها رو کرده یا فلان سوال هر چهار تا موردش آسونن یا فلان مساله فقط یه استوکیومتری سادس و اینجوری سوالایی که نباید رو رد نمیکنی و گیج هم نمیشی

آمفیتامین

خسته اما امیدوار:)
نام مرکز سمپاد
دبیرستان استعدادهای درخشان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1402
سلام دوستان، برای ریاضی کنکور تقریبا خیلی ضعیفم نزدیک ۲۰ درصد شاید فقط بتونم درست بزنم، به نظرتون باید چطور تا کنکور تیر درصد ریاضی بالاتری بدست بیارم؟

چه جالب :|

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
درصد ریاضی رو خیلی از کسایی که شریف هستن هم من میشناسم زیر ۱۵ درصد زده بودن
پیشنهاد منه که رو نقاط قوت بیشتر تمرکز کنی چون وقت زیادی نیست البته نمیدونم

MRΣZA

کاربر حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام دوستان، برای ریاضی کنکور تقریبا خیلی ضعیفم نزدیک ۲۰ درصد شاید فقط بتونم درست بزنم، به نظرتون باید چطور تا کنکور تیر درصد ریاضی بالاتری بدست بیارم؟
سلام.
اول باید ببینی علت اینکه درصدت پایینه چیه.
تو آموزش مشکل داری؟ تست و تمرینت مشکل داره؟ غلط های زیادی داری؟ مهارت آزمون دادن رو خوب نمی‌دونی؟ سرعتت پایینه؟
اول از همه باید روی کتاب درسی تسلط کامل داشته باشی.
هم خودش رو بخونی و هم از جزوه‌ی دبیر و درسنامه با مثال های زیاد یادگیری‌ات رو تقویت و تثبیت کنی.
تو ریاضی تا جایی که میشه سعی کن چیزی رو بدون اینکه تمرینی ازش حل کنی یا دلیلش رو ندونی، حفظ نکنی. و تا جایی که می‌تونی سعی کن قضیه ها و فرمول ها رو با اثبات یاد بگیری.
حل تمرین و تست زیاد تاثیر خیلی خوبی داره و تنها راه قوی شدن هم همینه. بعد یه مدت که تسلطتت بیشتر شد راه های سریع‌تر حل سوال رو خودت کشف می‌کنی و از روش های سریع‌تر هم استفاده می‌کنی، ولی از اول نباید صرفاً فرمول ها رو حفظ کنی چون باعث میشه موضوع رو خوب یاد نگیری و نمی‌تونی سوالای متفاوت و متنوع رو حل کنی.
بعد از آموزش باید بری سراغ تست زدن. تست زدن آموزش رو تکمیل می‌کنه. چون یاد می‌گیری که از هر مبحث، قضیه و فرمولی چطوری سوال میدن و چطوری باید از اونا استفاده کنی. رفته رفته باید سطح تست ها دشوارتر بشه.
در نهایت باید سرعتت رو زیاد کنی. برای این کار هم باید موقع تست زدن تو خونه زمانت رو محدود کنی. مثلاً اگه تو کنکور به ازای 10 تا سوال 18 دقیقه وقت داریم، تو به خودت 14 دقیقه وقت بده. اینجوریه که سرعت خوبی پیدا می‌کنی. البته یه نکته‌ی مهمی که وجود داره اینه که نمیشه یهویی به این رسید. یعنی اول باید از 20 دقیقه (یا یکم بیشتر) برای 10 تا سوال شروع کنی و رفته رفته زمان رو کم می‌کنی. البته تسلط تو محاسبات و تسلط تو اون مبحث مهم‌ترین چیزیه که باید بهش توجه کنی.
و تو آزمون ها هم سر سوال های سخت ریاضی گیر نکن. صورت سوال رو بخون و یه نگاهی به گزینه ها بنداز، اگه سوال سختی بود رد کن. اول سوالات آسون رو باید جواب داد، بعد از یک دور دیدن کل سوالات و جواب دادن به سوالای آسون و متوسط، بر می‌گردی و با خیال راحت هرچند تا که تونستی سوال سخت و وقت‌گیر جواب میدی. خیلی وقت ها آدم یه سوال سخت ریاضی رو رد نمی‌کنه و چند دقیقه گیر می‌کنه و استرس و حتی نرسیدن به جواب باعث میشه نتونه درست آزمون رو مدیریت کنه.
البته از الان تا کنکور تیر وقت نسبتاً کمی باقی مونده و این مراحل رو باید خیلی فشرده‌تر طی کنی. :D
موفق باشی.

بالا