• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور سطح کنکور ۱۴۰۲ - تیرماه

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
دیدم سارا تاپیکشو نزده هنوز، گفتم خودم دست به کار بشم؛
بچه‌های رشته‌ی ریاضی که امروز آزمونتون بوده بیاید بگید چطور بود؟
مثکه ریاضیش خیلی سخت بود طبق چیزایی که شنیدم. از ۱۴۰۰ بدتر بود؟

بچه‌های تجربی هم فردا بیاین.

Black tag

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
-2
سخت بود. نمیدونم در حد 1400 یا نه، من خودم 1400 رو تو خونه زده بودم خیلی بهتر زدم، ولی مطمئن نیستم به این دلیل بوده که آسون تر بوده یا به این دلیل بوده که کنکور واقعی نبوده و حال روحی روانی بهتری داشتم.
سر کنکور وقتی دیدم انقدر کم زدم اولین چیزی که به ذهنم رسید به این بود که:«سطح سوالا اوکی‌ان، من نمیدونم چه مرگم شده که انقدر زمان تلف کردم و انقدر کم زدم!» و کلی تخریب کردم خودمو. انقدر روم تاثیر بد گذاشت که اصلا نمیتونستم بفهمم سطح سوالا در چه حده. دیگه حتی نمیتونستم سوالی رو بفهمم.
اما به نظرم حداقل گسسته‌ش از گسسته 1400 سخت تر بود. (حسابان و اینا هم سخت بود اما نمیدونم از 1400 هم سخت تر یا نه.)
یکی از معدود سوالات آسونی هم که گسسته داشت جوابش تو گزینه ها نبود و امیدوارم حداقل انقدر وجدان داشته باشن که با این بلایی که امسال سر کنکوریا تا لحظه آخر اوردن، اون سوال رو حذفش کنن.
شیمی فیزیک چه‌طور بود؟

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
برام جالب بود چقدر موج و نوسان کم داده بودن
شکست و بازتاب و اینها نبود

شیمی هم توی حفظیاتی هاش اذیت کرده بودن تو ۴ ۵ تا سؤالش که اگه دقیق کلمه به کلمه کسی نخونده باشه احتمالا غلط زده.
ولی خب بازم میشد فیزیک شیمی رو ۵۰ زد

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
من یچی بپرسم؟
فیزیک واقعا از دوازدهم و کار دهم بیشتر از بقیه مباحث سوال اونده بود یا من توهم زدم؟
توهم زدی
هرچند درصد سوالات دهم نسبتا خوب پرچگال بود

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
سخت بود. نمیدونم در حد 1400 یا نه، من خودم 1400 رو تو خونه زده بودم خیلی بهتر زدم، ولی مطمئن نیستم به این دلیل بوده که آسون تر بوده یا به این دلیل بوده که کنکور واقعی نبوده و حال روحی روانی بهتری داشتم.
اما به نظرم حداقل گسسته‌ش از گسسته 1400 سخت تر بود. (حسابان و اینا هم سخت بود اما نمیدونم از 1400 هم سخت تر یا نه.)
یکی از معدود سوالات آسونی هم که گسسته داشت جوابش تو گزینه ها نبود و امیدوارم حداقل انقدر وجدان داشته باشن که با این بلایی که امسال سر کنکوریا تا لحظه آخر اوردن، اون سوال رو حذفش کنن.
خب من تو این فاصله رفتم سوالا رو چک کردم.

حسابانش کمی سخت بود اما ۱۴۰۰ سوالاش همچنان دست‌نیافتنی‌ان.

ساده: ۱ - ۸ - ۹ - ۱۰ - ۱۱ (۵ سوال)
متوسط: ۲ - ۵ - ۷ - ۱۲ - ۱۳ - ۱۴ - ۱۶ - ۱۷ - ۱۸ - ۱۹ (۱۰ سوال)
سخت: ۶ - ۱۵ - ۲۰ (۳ سوال)

هندسه‌ش چیز خاصی نداشت و تعادل بین سطح سوالا رعایت نشد. یا خیلی ساده بودن یا خیلی سخت.

ساده: ۲۵ - ۲۷ - ۲۸ - ۲۹ [شاید ساده‌ترین سوال آزمون] - ۳۱ - ۳۳ - ۳۴ (۷ سوال)
متوسط: ۳۰ (۱ سوال)
سخت: ۲۶ - ۳۲ - ۳۵ - ۳۶ (۴ سوال)

آمار، احتمال و گسسته هم بیشتر غلط و مبهم بود تا سخت!

ساده: ۳۷ [اصن یعنی چی این سوال؟ :‌)) جمله‌ی اولش داره چه داده‌ای به ما میده؟ ربطش به خواسته‌ی سوال چیه؟ چیز بدیهی‌ایه دیگه.] - ۳۸ (۲ سوال)
متوسط: ۲۲ - ۴۰ [باید می‌پرسید کدام می‌تواند باشد چون سوال حالت دیگه‌ای هم داشت.] (۲ سوال)
سخت: ۳ - ۴ - ۲۳ - ۲۴ (۴ سوال)
غلط: ۲۱ [چون لزوماً تمام وزیرا با معاوناشون جابه‌جا نمیشن و ۱۶ حالت جابه‌جایی میشه براشون درنظر گرفت. جواب نهایی ۳۸۴ حالته.] - ۳۹ [تعداد لونه‌ها بی‌شماره. می‌تونم بی‌نهایت زوج مرتب انتخاب کنم که جمع مؤلفه‌های اولشون و دومشون هیچ‌کدوم مضرب ۵ نشن.] (۲ سوال)

در کل ۱۴ سوال ساده، ۱۳ سوال متوسط و ۱۱ سوال سخت و ۲ سوال غلط داشت.
اینکه ۴۰ سواله شده خودش یه عیب بزرگه چون عملاً خیلی از مباحثی که تدریس میشه پوشش داده نمیشن و waste میشن. الان ماتریس با اون همه مطلب فقط یه دونه دترمینان ۲×۲ که حالا ترکیب شد با عبارات جبری و لگاریتم سوال اومد ازش. یا این نکته که جمع مجذور ریشه‌ها فرمولش چیه دو بار ازش سوال داد که خب ارزشی نداره تکراری بپرسی.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
@امین ریاضی هنر رو بررسی نمی‌کنی؟ :-"
امسال نسبت به سالای قبل سخت‌تر شده بود. هم دی هم الان.
شناختی از سوالاش ندارم ولی یه نگاه بهشون می‌ندازم. درک عمومی ریاضی و فیزیک هم فک کنم با هم تلفیق باشن، نه؟ ریاضی و فیزیک قاطی‌ان با هم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400
شناختی از سوالاش ندارم ولی یه نگاه بهشون می‌ندازم. درک عمومی ریاضی و فیزیک هم فک کنم با هم تلفیق باشن، نه؟ ریاضی و فیزیک قاطی‌ان با هم.
آره تهش چندتا سوال فیزیک هم میده.

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
وقتی امین آزمون رو تحلیل میکنه و میگه نصف سوالا آسون و قابل حل بودن:

images_8pcp.jpeg

Black tag

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
-2
برید خدا رو شکر کنید دادید تموم شد.
من که تازه اولشم.
توصیه‌ای چیزی؟
ریاضی.

PARS4

کاربر فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
حسنی به سمپاد نمیرفت.
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
میخوام بدونم فقط اون سوالایی که نوشتید اسون
چقدر خوندید که اونا شده اسون

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
میخوام بدونم فقط اون سوالایی که نوشتید اسون
چقدر خوندید که اونا شده اسون
ببین این که مثلاً ازت بپرسه بین مثلثایی که مساحتشون ۳۰ عه و روی ضلع ۱۵ مشترکن کمترین محیط کدومه بیشتر با common sense حل میشه تا «چقدر خوندن». معلومه هرچقدر مثلث منتظم‌تر بشه محیطش کمتر میشه و ذهن میره به سمت متساوی‌الساقین با ارتفاع ۴ و قاعده‌ی ۱۵. توی خود کتاب درسی هم ازش نمونه اومده تو تستا هم بارها اومده. آسون تلقی نمیشن اینا؟ تنها چالششم فقط فیثاغورسش بود که باید ۷.۵ رو مجذور و با ۱۶ جمع می‌کردی رادیکال می‌گرفتی که اصلاً احتیاج نبود چون کافی بود ۸ و ۱۵ و ۱۷ رو به عنوان اعداد فیثاغورسی می‌شناختی، ساق سریع به‌دست میومد ۸.۵ .
تمام سوالاتی که اونا رو آسون دونستم همین‌مدلی ان و صرفاً با دونستن یک نکته و با محاسبات نه چندان زیادی حل میشن و پیچیدگی خاصی ندارن. ممکنه سر جلسه همون یک نکته هم طرف فراموش کنه طبیعی هم هست اما باعث نمیشه که سطح سواله بره بالا. متوسطا علاوه بر اینکه باید چند نکته می‌دونستی نیاز به محاسبات بالاتری هم داشتن و ممکن بود حتی دور اول نشه حلشون کرد. سختا هم تکلیفشون روشنه خلاقیت و تسلط و گاهی محاسبات خیلی بالا می‌خوان و ایده‌ی حلش ممکنه به ذهن هرکسی نرسه.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
زمینم تحلیل کردم
برین توی کانال ببینین (میدونین چه کانالی رو میگم دیگه. خواستم تبلیغ نکنم مثلا)

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
الان می‌بینم گفتی باید ۵۰ می‌زدید میرم زیرگذر خودم و می‌ندازم پایین
ننداز چون سوالاش انصافاً سگن. از رشته‌ی ریاضی سخت‌تره حسابانش :‌)) بقیه‌شو هم حل کنم تحلیلم رو می‌گذارم.

Black tag

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
-2
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آبادان
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
هوشبری
فیزیک شیمی هم سخت می‌شه سال دیگه؟
یازدهمی؟
بهش فکر نکن الان. حتی حدودی هم نمیشه پیش‌بینی کنیم هر سال سطح سوالا چطوری قراره باشه. یعنی می‌خوام بگم ما دو تا کنکور کمتر از یه سال دادیم ولی سطحشون یکسان نبود؛ برای سالِ دیگه رو که هیچکی خبر نداره ر:

• لایک
امتیازات: uwu

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
فیزیک شیمی هم سخت می‌شه سال دیگه؟
سخت اذیت کن نیست
شما ۵۰ ۶۰ بزنی کارت رو راه میندازه در هرحال که خب خونده باشی میزنی
فشار_کاروانرژی_مغناطیس_دینامیک_موج و نوسان و فیزیک اتمی هسته ای_ فصل ۱ دهم و بعضا گرما و تعادل اینها

بالا