• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حد و مرز ترنسی

• شروع کننده موضوع

DarkLightI

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علّامه‌حلّی۳
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1406
چند روز پیش یه پسر بچه تو پاکستان مرد، که معلم قرآنش بهش تجاوز کرده بود و بعد از ساختمون پرتش کرده بود پایین.

الان میشه من بپرسم حد و مرز مسلمونی کجاس؟
خیر، چون عمل این معلّم بخاطر مسلمون بودنش نبوده، ولی اعمالی که من برای مثال آوردمشون به خاطر و بهانه ی ترنس بودن انجام شده بودن.
جواب اینه که کودک آزار بودن طرف ربطی به مسلمون بودنش نداره، مگه این که یه جامعه‌ی اسلامی افراطی مثل پاکستان انقدر آدمارو عقده‌ای بار میاره و فرصت کودک آزاری بهشون میده که اینطوری بروز میکنن.

به همون اندازه مشکل روانی داشتن یه نفر ربطی به ترنس بودنش نداره، مگه این که جامعه انقدر طرفو سرکوب کرده باشه که روی سلامت روانیش تاثیر گذاشته باشه، که در اون صورت مشکل در درجه‌ی اول از جامعه ست نه اون فرد.
این درسته، من نمیگم فرد مشکل روانی داره چون ترنسه، من میگم فرد داره با ادّعای ترنس بودن به مشکل روانیش رسمیت می‌بخشه و مردم بهش اجازه میدن که بره و در قالب یه بچّه ی 6 ساله زندگی کنه چون ترنسه، و اگر ترنس نبود محال بود احدی اجازه ی این کارو رو به اون بده، پس اینجا ترنس بودن شخص اگرچه کاملا با مشکل روانیش بی ربطه ولی داره به عنوان دستاویزی برای طبیعی جلوه دادن مشکل روانی فرد میشه.
ممکنه بگی جوابم احمقانه بود، اما وقتی سوال احمقانه بپرسی چیزی جز جواب احمقانه نمیتونی بگیری
نه سوال من احمقانه بود و نه جواب شما.

mastermind81

... loading
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
به نظر من هم شاید سوال کمی بد مطرح شده ولی به مسئله ی جالبی اشاره میکنه...
در امریکا و برخی دیگه از بلاد کفر:) علاوه بر افرادی که حس میکنن مرد/زن هستن و در بدن اشتباهی قرار دارن ، افرادی هستن که معتقدن گرگ هستن یا گربه هستن یا قورباغه هستن و در بدن اشتباهی خلق شدن و تحت حمایت جامعه ی ال جی بی تی هم قرار میگیرن بعضا و خودشون رو بخشی از این اجتماع میدونن...
علاوه بر اون وجود ضمیر های زی/زم یا دی/دم که دنیز هم بهشون اشاره کرد ...
شاید بهتر باشه که این طور سوال رو پرسید ، که به نظر شما کدوم یکی از این دسته ها جزئی از ال جی بی تی کیو هستن، و کدوم هاشون صرفا اختلالات روانین؟

mastermind81

... loading
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
در امریکا و برخی دیگه از بلاد کفر:) علاوه بر افرادی که حس میکنن مرد/زن هستن و در بدن اشتباهی قرار دارن ، افرادی هستن که معتقدن گرگ هستن یا گربه هستن یا قورباغه هستن و در بدن اشتباهی خلق شدن و تحت حمایت جامعه ی ال جی بی تی هم قرار میگیرن بعضا و خودشون رو بخشی از این اجتماع میدونن...
شاید بهتر باشه که این طور سوال رو پرسید ، که به نظر شما کدوم یکی از این دسته ها جزئی از ال جی بی تی کیو هستن، و کدوم هاشون صرفا اختلالات روانین؟
حول این محور مستند what is a woman? اثر مت والش هم میتونه جالب باشه...
که البته یه کم ترنسوفوبه...

• شروع کننده موضوع

DarkLightI

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علّامه‌حلّی۳
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1406
بحث اینکه چه چیزی اختلال روانیه و چه چیزی نیست جداست و اتفاقا قصد دارم برای اون هم تاپیکی بزنم، ولی سوال من در اینجا اینه که به فرض صحت و درست بودن مسئله ی ترنس بودن، آیا درسته هرکی چون ترنسه دست به هر اقدامی که میخواد بزنه؟ آیا نباید چهارچوبی برای اختیاراتی که یک فرد ترنس داره تعیین بشه و یا نباید همون اوّل بشه راستی آزمایی کرد کی واقعا ترنسه و کی نیست که به واسطه ی این دو کار، از سواستفاده ها جلوگیری بشه؟
سوال بحث اینه.

mastermind81

... loading
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
  • شروع کننده موضوع

DarkLightI

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علّامه‌حلّی۳
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1406
حول این محور مستند what is a woman? اثر مت والش هم میتونه جالب باشه...
که البته یه کم ترنسوفوبه...
من هنوز این مستند رو ندیدم ولی خلاصه‌ش رو توی ویکی‌پدیا خوندم، اگه درست موضوع رو گرفته باشم با این مستند موافقم.
البته مستند رو هم خواهم دید و نظر کاملم رو دربارش میگم.

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
بحث اینکه چه چیزی اختلال روانیه و چه چیزی نیست جداست و اتفاقا قصد دارم برای اون هم تاپیکی بزنم، ولی سوال من در اینجا اینه که به فرض صحت و درست بودن مسئله ی ترنس بودن، آیا درسته هرکی چون ترنسه دست به هر اقدامی که میخواد بزنه؟ آیا نباید چهارچوبی برای اختیاراتی که یک فرد ترنس داره تعیین بشه و یا نباید همون اوّل بشه راستی آزمایی کرد کی واقعا ترنسه و کی نیست که به واسطه ی این دو کار، از سواستفاده ها جلوگیری بشه؟
سوال بحث اینه.
کسی ک ترنس نباشه علاقه ای ب تغییر جنسیت خودش نداره...
ی کم تحقیق کنی میبینی کلی ازمون و ازمایش و روان پردازی! روی افراد انجام میشه

• شروع کننده موضوع

DarkLightI

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علّامه‌حلّی۳
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1406
کسی ک ترنس نباشه علاقه ای ب تغییر جنسیت خودش نداره...
ی کم تحقیق کنی میبینی کلی ازمون و ازمایش و روان پردازی! روی افراد انجام میشه
می تونید بیشتر درباره ی این آزمون ها و آزمایش ها و روان پردازی ها و اینکه دقیقا چجوری تعیین می کنن فرد ترنسه یا نیست توضیح بدید؟

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
می تونید بیشتر درباره ی این آزمون ها و آزمایش ها و روان پردازی ها و اینکه دقیقا چجوری تعیین می کنن فرد ترنسه یا نیست توضیح بدید؟
اطلاعات زیادی ندارم..
چند وقت پیش بین بچه ها صحبتش بود و استادمون ی سری توضیح داد...
ب طور کل خب ی سریا همینم نمیپذیرن ولی با تعدادی سوال ک از جهات مختلف و با ی سری پیچیدگی هایی باشه میشه ب درس بودن یا نبودن ادعای شخص پی برد...
ن فقط در این زمینه... در مواردی مثل تعیین صلاحیت ورود ب ارتش، بچه دار شدن و حتی ورودی برخی دانشگاه ها هم این ازمون ها گرفته میشه..

amirTT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
-2
این موضوع به نظرم کمتر به LGBTQ+(البته هرروز یک حرف بهش اضافه میشه) ربط داره!
همچین چیزی راستی آزماییش هم انجام میشه و اینجا بیشتر به موضوعات هورمونی مربوط هم میشه تا دو.جن.سگی.
این جور افراد بیشتر به خاطر محیطی که حضور دارن، نوع تغذیه و چیزایی که بعضا باهاش روبرو میشن باعث میشه که با وجود مثلا صورت مردانه و مثلا مرد بودن اخلاقیات و احساسات زنانه داشته باشن و بالعکس و همینجوری الکی هم نیست برای اثبات ترنسی و اینجور موضوعات.
اما خب متاسفانه اینجور اتفاقات ربطی به این موضوع نداره. با برخی تبلیغات اشتباهی که در این باره میشه یا زیاده روی میشه همچین تلقین هایی هم به وجود میاد و به طرف به طور غلط القا میشه!

اما اختیارات یک فرد ترنس، اختیارات هر فرد یه چیز جامعه شمول و بعضا جهان شموله! این عملی که مثال زدید صرفا یه چیزی از تلقین اون موضوعه و خب شما جای اینکه بخواید برای ترنس ها حد و مرز تعیین کنید باید جلوی اول این تبلیغات اشتباه رو بگیرید.

عین این هست که به فرض شخصی یهودی بیاد علیه انجیل یاوه گویی کنه. طبیعتا اون شخص رو اعمال قانون میکنن یا برای جلوگیری از موضوع اعمال فرعی دیگه ای انجام میدن نه که بیای یهودی هارو محدود کنی!

البته من حقیقتا راستشو بگم این رو هرچی تراوش کرد مغزم نوشتم و اشتباهاتش فکر کنم بخواید بخونید بینهایته پس اگر اشتباهی دیدید لطفا اصلاحش کنید :))

زار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0
این قضیه ورزش ترنس ها+استفاده هر کره خری که یکم رژ مالیده به لبش و یه دامن پاش کرده از خوابگاه های دخترونه توالت های زنونه و... +این قضیه ای ایدنتیفای عز فلان+این ضمایر های عجیب دی دم زی زم و... رو واقعا هیچ کوفتی نمیتونه توجیح کنه. یکجایی باید رید یه این جماعت. احترام به این کصشعرا هم حدی داره
منم با ورزش موافقم. تفاوت‌های فیزیکی سیس و ترنس میتونه باعث بی‌عدالتی بشه.
ولی این قضیه دستشویی و اینارو نمیفهمم واقعا😀 متعرض فارغ از جندرش برای انجام دادن کارش نیاز به همچین بستری نداره. کسی که بخواد وارد سرویس زنونه بشه و تعرض کنه بدون لباس و میکاپ هم میتونه انجامش بده. راجع به bathroom debate سرچ که کنید مطالب بی‌نهایت پیدا میشه.
این آرتیکل بنظرم جالب و کامل اومد.
While there is *no* empirical evidence to indicate that transgender people pose any kind of threat to cisgender people in public bathrooms, the reverse is not true.

This was a large survey of 27,715
transgender people across the United States. The main bullet-points from their “Experiences in Restrooms” section (pp. 224–230) reads:

Nearly one-quarter (24%) of respondents said that someone had questioned or challenged their presence in a restroom in the past year.
Nearly one in ten (9%) respondents reported that someone denied them access to a restroom in the past year.
One in eight (12%) respondents were verbally harassed, physically attacked, or sexually assaulted when accessing or using a restroom in the past year.
More than half (59%) avoided using a public restroom in the past year because they were afraid of having problems.
Nearly one-third (32%) limited the amount they ate or drank to avoid using the restroom in the past year.
Eight percent (8%) reported having a urinary tract infection, kidney infection, or another kidney-related problem in the past year as a
result of avoiding restrooms.

“In our sample of transgender and nonbinary US adolescents, the 12-month prevalence of sexual assault was 25.9%, substantially higher than national rates of 15% among cisgender high school girls and 4% among cisgender boys. After adjusting for potential confounders, compared with nonrestricted youth of the same gender identity and sex assigned at birth, school restroom and locker room restrictions were associated with 1.26 times the risk of sexual assault for transgender boys, 1.42 times the risk for nonbinary youth AFAB and 2.49 times the risk for transgender girls.”
خوندن این یکی هم خالی از لطف نیست
In a study from UCLA’s Williams Institute, nearly 70% of transgender people said they had experienced verbal harassment in a situation involving gender-segregated bathrooms, while nearly 10% reported physical assault. And, advocates argue, laws that force transgender people to use restrooms where they can look out of place make .them more likely targets​
کلا لیبل‌ها و خیلی پیچیده کردن این مسائل توی کون خود من نمیره. ولی صدا کردن آدما با ضمیری که باهاش راحتن چقد میتونه سخت باشه؟ نمیفهمم کجای they them عجیبه

• لایک
امتیازات: uwu

زار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0
الان وقتی هفت تا بچه داری چطوری میخوای ترنس باشی
فارغ از اینکه کل تاپیک داره بیماری روحی، کینک، یا هرچیز دیگه اون مرد کاناداییو به ترنس بودنش ربط میده، چیزی که تو گفتی کلا ربطی نداره. خیلی آدما کل زندگیشونو جوری که نیستن میگذرونن و میمیرن.
اون چیزی که تو میگی اختلاله
که طرف فکر میکنه جنس مخالفه و دوست داره اون باشه اون اختلاله
ولی ترنسی که تو میگی کاملا از نظر جنسی و فیزیکیه
ها؟

• لایک
امتیازات: uwu

Xpac

Physics Fucker
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ایذه
سال فارغ التحصیلی
1405
مدال المپیاد
المپیاد کاشتن خیار
برای همینه که میگم کارش معقول نیست.

من اینو نگفتم، من گفتم راهی باشه که برای ترنس بودن چهارچوب تعیین کنه، که هرکسی نتونه با ادّعای ترنس بودن هر سواستفاده ای بخواد بکنه.

اینی که من براش مثال آوردم و بهش اشاره کردم جنسی و فیزیکی نیست، بلکه مواردی هستن که طرف صرفا حس کرده (یا وانمود کرده) جنس مخالفشه، و برای همین بهش اختیاراتی داده شده که نباید (توی مثال هایی که زدم این اختیارات ترک خانواده و ادای یک دختربچّه ی ۶ ساله رو درآوردن و شرکت در مسابقات شنای جنس مخالف بودن)
اینا مشکلات روانیه

بالا