• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مسمومیت‌ دانش آموزان

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1397
تلگرام
افسانه حمایت جمهوری اسلامی از تحصیل زنان
همزمان با شدت گرفتن مسمومیت‌های زنجیره‌ای در مدارس و خوابگاه‌های دخترانه در ایران مقامات جمهوری اسلامی با تاکید بر آمار تحصیلات زنان در ایران سعی در رفع اتهام از خود داشتند...

پ.ن: یک اشتباه در این مطلب هست که گفته شده دخترها نمیتونن مهندسی معدن بخونن در حالی که این محدودیت بوده و الان رفع شده. تغییری در اصل موضوع ایجاد نمیکنه.
اگر دنبال جزئیات باشیم، در دفترچه انتخاب رشته می‌بینیم که مثلا پذیرش در رشته مهندسی ماشین‌های ریلی و مهندسی خط و سازه‌های ریلی دانشگاه علم و صنعت برای دختران نسبت به پسران محدودیت داره. یا مركز آموزش عالی هوانوردی و فرودگاهی كشور اصلا دختران رو نمی‌پذیره. یا دانشگاه صدا و سیمای جمهوری اسلامی پذیرش دخترانش خیلی محدودتر از پسرانشه. یا دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی امام باقر دختران رو نمی‌گیره. موارد دیگه هم شاید هست. چک نکردم. که این‌ها همه باقی‌مانده از دوران‌هایی هست که در مطلب اشاره شده.

RREEZZAA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
جالب بود. اين مقاله بي بي سي رو بخونيد و خودتون قصاوت كنيد كه بي بي سي فارسي يك خبرگذاريه يا يك تروريست رسانه اي.
از قضيه مهسا به بعد، بي بي سي اون رفتار حرفه ايش رو هم كنار گذاشته و مثل اينترنشال علنا دروغ ميگه.مثلا داره مي گه مهندس معدن خانوم وجود نداره درحالي كه هست.مي تونيد پرس وجو كنيد.تو همين سايت يادمه يكي از خانوم ها در مورد دوست هم خوابگاهيش گفته بود كه مهندسي معدن مي خونه.
وقتي هدف سياهنمايي باشه آسمان به ريسمان بافته ميشه كه ج.ا دختران نمي تونن آتش نشان بشن و اصلا اشاره نميسه كه مگه چقدر تقاضاي آتش نشان شدن در خانوم ها وجود داره؟ به بعضي مسائل توسعه اي هم اشاره كرده كه خب كاملا طبيعيه حكومت ها يكسري سياست گذاري ها در قبال جنسيت داشته باشن. اصلا توسعه محل دخالت دولت هاست و هيچ جا توسعه براساس بازاركاملا آزاد اتفاق نمي افته. تو اقتصاد ميگن از موارد شكست بازار، توسعه هست.
يا به نطق يك نماينده مجلس اشاره كرده.نمايندگان مجلس زياد چرت ميگن اما تا وقتي تبديل به قانون نشه نميشه گفت موضع حكومته.
در كل بخونيد و بفهميد بي بي سي فارسي مخاطب فارسي زبان رو چي فرص كرده. ميگه انقلاب فرهنگي آغازي بر پايان تحصيل خانوم ها، ولي با اين خال نرخ تحصيلشون بالاتر از پسراست :))

Thea

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
nyb
سال فارغ التحصیلی
1405
  • شروع کننده موضوع

MarMari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهسوار
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
زهی خیال باطل
دانشگاه
البرز
رشته دانشگاه
داروسازی
جالب بود. اين مقاله بي بي سي رو بخونيد و خودتون قصاوت كنيد كه بي بي سي فارسي يك خبرگذاريه يا يك تروريست رسانه اي.
از قضيه مهسا به بعد، بي بي سي اون رفتار حرفه ايش رو هم كنار گذاشته و مثل اينترنشال علنا دروغ ميگه.مثلا داره مي گه مهندس معدن خانوم وجود نداره درحالي كه هست.مي تونيد پرس وجو كنيد.تو همين سايت يادمه يكي از خانوم ها در مورد دوست هم خوابگاهيش گفته بود كه مهندسي معدن مي خونه.
وقتي هدف سياهنمايي باشه آسمان به ريسمان بافته ميشه كه ج.ا دختران نمي تونن آتش نشان بشن و اصلا اشاره نميسه كه مگه چقدر تقاضاي آتش نشان شدن در خانوم ها وجود داره؟ به بعضي مسائل توسعه اي هم اشاره كرده كه خب كاملا طبيعيه حكومت ها يكسري سياست گذاري ها در قبال جنسيت داشته باشن. اصلا توسعه محل دخالت دولت هاست و هيچ جا توسعه براساس بازاركاملا آزاد اتفاق نمي افته. تو اقتصاد ميگن از موارد شكست بازار، توسعه هست.
يا به نطق يك نماينده مجلس اشاره كرده.نمايندگان مجلس زياد چرت ميگن اما تا وقتي تبديل به قانون نشه نميشه گفت موضع حكومته.
در كل بخونيد و بفهميد بي بي سي فارسي مخاطب فارسي زبان رو چي فرص كرده. ميگه انقلاب فرهنگي آغازي بر پايان تحصيل خانوم ها، ولي با اين خال نرخ تحصيلشون بالاتر از پسراست :))
جناب. دست بی‌بی‌سی مدت‌هاست که رو شده.

RREEZZAA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
خیلی شبیه جریان پرواز اوکراینیه اتفاقا. کی باورش می‌شد بعد از اعتراضات ابان ۹۸، وقتی جو جامعه هنوز مشوش بود، سپاه هواپیمای مسافربری که اکثرش مردم خودش بودن رو بزنه؟ حتی اگه 'خطای انسانی' بود، برای چی دو بار شلیک کردن؟‌ بعد تو و امثال شما حرف از منطق می‌زنید؟‌ به چه رویی؟ به چه شهامتی؟ فردای روزی که هواپیمای مسافربری رو جای 'هواپیمای جنگی امریکا' زدن، اونم با همه این ادعاهایی که تو رادار ها و پیشرفت‌های نظامی‌شون داشتن، کدوم سردار سپاه، کدوم مسئول استفعا داد؟ کی محاکمه شد؟‌

در مورد مسمومیت هم اگه به من میگی نظامی که از بودجه همون مدارس زده و گذاشته روی وزارت اطلاعات و سپاهش، پشت این جریان نیست و صرفا نتونسته عاملین همچین قضیه‌ای رو تو این مدت شناسایی کنه، چطور از من انتظار داری به نظامی اعتقاد داشته باشم که حتی نمی‌تونه حتی از بچه‌های مدرسه‌ایش محافظت کنه؟‌

این ماجرا و خیلیای دیگه موقعی روشن میشه که این نظام بر چیده بشه، نه وقتی که چار تا ادم بی‌پناه رو دستگیر کنن و وادار به اعتراف اجباری کنن. اون روزی که پشت پرده همه این اتفاقات روشن بشه، روزیه که رو سیاهی نظام به شماهایی می‌مونه که همه اینا رو می‌بینید ولی تصمیم گرفتید سرتون رو بکنید زیر برف.
خب همون نظام شهامتش رو داشت هرچند با تاخير ٣ روزه، ماجرا رو گفت

گفتم ديگه، وقتي بگيرن هم بامبول درميارن يه عده كه اينارو به زور اعتراف اجباري گرفتن يا چه مي دونم كارتون خواب بودن گفتن به خانوادتون پول ميديم بيا اعتراف كن
وقتي هدف بقول شما برچيدن نظامه ، حقيقت مهم نيست بلكه كلا همه چي كار خودشونه

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
وای وای بسه.. بسهه

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

گفتم ديگه، وقتي بگيرن هم بامبول درميارن يه عده كه اينارو به زور اعتراف اجباري گرفتن يا چه مي دونم كارتون خواب بودن گفتن به خانوادتون پول ميديم بيا اعتراف كن
کاش در خط اول میگفتید:
هر انسان و هر سیستمی ممکنه اشتباه کنه..و در اون فقره هم نظام اشتباه کرد که ۳ روز "دروغ" گفت.

اینطوری میتونسم بگم انسان منصفی هستید.

این نظام اگر روزی عوض بشه مطمئنا بر اثر توانایی اپوزسیون ناتوان و فشلش نیست بخاطر عمده پوزسیون و افراد طرفدار فشلترشه که نمیتونن یا نمیخوان حتی در کوچکترین جایی جانب انصاف رو رعایت کنن

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
1
شهر
تبریز / میاندوآب
سال فارغ التحصیلی
1404

من کاری به اینکه مسمومیت کار کیه ندارم
ولی حداقل برادر انصاف داشته باش
یعنی اینا نمیدونستن کار کیه ؟

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
کدوم نیرویی فارغ و خارج از رژیم در ایران هست که قادر به چنین عملیاتی در چنین مقیاسی باشه؟حمله با گاز در چندین استان و در برخی استان ها در چندین مدرسه.از زاهدان تا تبریز و از تهران و اهواز تا فلان روستا در اردبیل.

ضمنا،سم استفاده شده مورد متعارفی نبوده،طوری که هنوز به طور دقیق مشخص نشده که ماهیتش چیه. میشه نتیجهه گرفت تجهیزاتی به خصوص و لابراتوار های مجهزی دارند در حدی که در چندین استان توزیعش بکنن.کدوم نیرویی،چه مخالف و یا "عنصر تندرو افراطی" چنین تدارکاتی داره؟

بعد ادعا می کنن کار مخالفینه؟حقیقت امر ما خوشحال می شدیم اگر جریانی با چنین گستردگی و تدارکات و سازماندهی می داشتیم،منتهی بدیهیه که نداریم.دلیلی هم وجود نداره که چنین کاری بکنیم،اولا که مسموم شدن این دختران هیچ منفعتی برای مخالفین نداره و دوما اینکه یک سازمان انقلابی با چنین توانایی و سازماندهی عظیمی اساسا چرا باید به چنین حرکت بی معنی دست بزنه در حالیکه با همون امکانات قادره ضربات کاری به رژیم وارد بکنه؟چنین تدارکاتی رو معطل بکنند برای مسموم کردن دختران دبیرستانی؟

کی رو مسخره می کنید؟چه کسی جز رژیم توانایی و یا انگیزه(هرچند مبهم) برای چنین کاری داشت؟

Ali 2002

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
رتبه ۲۰۶ کنکور ۱۴۰۱
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
کامپیوتر
شیعه یه سرطان بدخیمه آدمای عقده ای، مریض و مغروری میسازه که فکر میکنن فقط خودشون حالیشونه و کل دنیا فریب خوردن آزادی عقاید بلد نیستن همش میخوان عقیده مزخرف شون رو توی ذهن بقیه فرو کنن هر جا هم میرن باعث ویرانی و جنگ میشن ادعاشونم کون خرو پاره میکنه هیچ پخی نیستن جوامع شیعه هیچ گاه رنگ خوشبختی ندیدن(همشونم دیکتاتوری هستن) منتظر یه شخص موهومن که معلوم نیست اصلا وجود داره یا نه صفر تا صد زندگیشون حاصلِ علم و تمدنه ولی باهاش مخالفن از این آدما دوری کنید.
من قبلا فکر میکردم مشکل از اسلامه ولی پس عربستان قطر امارات بحرین و عمان چطور از همه نظر پیشرفت کردن؟(البته قوانین اسلام باعث عقب ماندگی میشن و این کشور ها بخش زیادیش رو گذاشتن کنار)پس مشکل از شیعه هست تا این فرقه در راس حکومته هیچ گاه ایران رنگ خوشختی را نخواهد دید.

Ali 2002

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
رتبه ۲۰۶ کنکور ۱۴۰۱
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
کامپیوتر
کاری به بقیه حرفات ندارم ولی بخش آخرش جالبه خیلی باید آدم احمق باشه که فکر کنه چون آمار تحصیل دختران بیشتره پس نظام بهشون اهمیت میده!! اولا که اکثرشون بعدا بیکارن مگر در رشته هایی خاص دوما اتفاقا این نشون میده اکثر دختران فرصت پیشرفت در زمینه های دیگه رو ندارن بخاطر کمبود امکانات و فرهنگ داغون کشور که رو به تحصیل بیهوده میارن والا من خودم نه از ۱۲ سال مدرسه نه از یک ترم نیمه دانشگاه چیزی یاد نگرفتم که بدرد زندگی بخوره نمیدونم چرا به این چیزا افتخار میکنید.
هر وقت حق پوشش آزاد رو که ابتدایی ترین حق هر انسانه به رسمیت شناختید بیا نظر بده آیا تا به حال به این فکر کردی اگر حجاب اجباری نبود نه مهسا کشته میشد و نه اون اتفاقات تلخ رخ میداد و کلی خانواده عزدار نمیشد؟ قوانین احمقانه شما بارها شکست خوردن نمیدونم کی میخوای بفهمی اینو جالبش اینه هنوزم گشت آشغال در شهرها فعاله من خودم یکی دو بار دیدم لجبازی با مردم به ضرر خود حکومته
همیشه به امثال تو توصیه میکنم یه برید کشور های همسایه مثل ترکیه یا ارمنستان تا ببینید دنیا چطور زندگی میکنه و قوانین حکومت چقدر احمقانن و هزینه به کشور تحمیل میکنن
باید خیلی داغون باشی که فک کنی حجاب اجباری بخاطر دینه چون نه در زمان پیامبر و امامان و نه در حال حاضر هیچ کشور اسلامی حجاب اجباری نداره. حجاب نوعی سرکوبه نشانه ی تحت سلطه بودن توسط حکومته.به همین خاطر ازش کوتاه نمیان البته من مخالف حجاب نیستم مخالف اجباری بودنش هستم هیچ چیز اجباری نتیجه خوبی نداره

RREEZZAA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
کدوم نیرویی فارغ و خارج از رژیم در ایران هست که قادر به چنین عملیاتی در چنین مقیاسی باشه؟حمله با گاز در چندین استان و در برخی استان ها در چندین مدرسه.از زاهدان تا تبریز و از تهران و اهواز تا فلان روستا در اردبیل.

ضمنا،سم استفاده شده مورد متعارفی نبوده،طوری که هنوز به طور دقیق مشخص نشده که ماهیتش چیه. میشه نتیجهه گرفت تجهیزاتی به خصوص و لابراتوار های مجهزی دارند در حدی که در چندین استان توزیعش بکنن.کدوم نیرویی،چه مخالف و یا "عنصر تندرو افراطی" چنین تدارکاتی داره؟

بعد ادعا می کنن کار مخالفینه؟حقیقت امر ما خوشحال می شدیم اگر جریانی با چنین گستردگی و تدارکات و سازماندهی می داشتیم،منتهی بدیهیه که نداریم.دلیلی هم وجود نداره که چنین کاری بکنیم،اولا که مسموم شدن این دختران هیچ منفعتی برای مخالفین نداره و دوما اینکه یک سازمان انقلابی با چنین توانایی و سازماندهی عظیمی اساسا چرا باید به چنین حرکت بی معنی دست بزنه در حالیکه با همون امکانات قادره ضربات کاری به رژیم وارد بکنه؟چنین تدارکاتی رو معطل بکنند برای مسموم کردن دختران دبیرستانی؟

کی رو مسخره می کنید؟چه کسی جز رژیم توانایی و یا انگیزه(هرچند مبهم) برای چنین کاری داشت؟
وقتي چند تا سرويس اطلاعاتي به جريان زن زندگي كمك مي كنن امكانش هست.اطلاع ندارم، دارم در مورد امكان صحبت مي كنم. و ما ديديم كه اين شورش همه جوره توسط دولت هاي مخالف ج ا حمايت ميشه
منفعت هم واصحه به كي ميرسه. اوصاع آروم شده، دختران مدرسه اي بهترين وسيله ان برلي تحريك افكار عمومي و فراخوان مجدد اعتراص

شما بفرماييد فايدش براي ج ا چيه؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400

RREEZZAA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
کاری به بقیه حرفات ندارم ولی بخش آخرش جالبه خیلی باید آدم احمق باشه که فکر کنه چون آمار تحصیل دختران بیشتره پس نظام بهشون اهمیت میده!! اولا که اکثرشون بعدا بیکارن مگر در رشته هایی خاص دوما اتفاقا این نشون میده اکثر دختران فرصت پیشرفت در زمینه های دیگه رو ندارن بخاطر کمبود امکانات و فرهنگ داغون کشور که رو به تحصیل بیهوده میارن والا من خودم نه از ۱۲ سال مدرسه نه از یک ترم نیمه دانشگاه چیزی یاد نگرفتم که بدرد زندگی بخوره نمیدونم چرا به این چیزا افتخار میکنید.
هر وقت حق پوشش آزاد رو که ابتدایی ترین حق هر انسانه به رسمیت شناختید بیا نظر بده آیا تا به حال به این فکر کردی اگر حجاب اجباری نبود نه مهسا کشته میشد و نه اون اتفاقات تلخ رخ میداد و کلی خانواده عزدار نمیشد؟ قوانین احمقانه شما بارها شکست خوردن نمیدونم کی میخوای بفهمی اینو جالبش اینه هنوزم گشت آشغال در شهرها فعاله من خودم یکی دو بار دیدم لجبازی با مردم به ضرر خود حکومته
همیشه به امثال تو توصیه میکنم یه برید کشور های همسایه مثل ترکیه یا ارمنستان تا ببینید دنیا چطور زندگی میکنه و قوانین حکومت چقدر احمقانن و هزینه به کشور تحمیل میکنن
باید خیلی داغون باشی که فک کنی حجاب اجباری بخاطر دینه چون نه در زمان پیامبر و امامان و نه در حال حاضر هیچ کشور اسلامی حجاب اجباری نداره. حجاب نوعی سرکوبه نشانه ی تحت سلطه بودن توسط حکومته.به همین خاطر ازش کوتاه نمیان البته من مخالف حجاب نیستم مخالف اجباری بودنش هستم هیچ چیز اجباری نتیجه خوبی نداره

بيكاري و ساير مسائل براي پسرها هم هست و اين مربوط به اقتصاد كلان و وصعيت كلي جامعه هست و همه رو فراميگيره و اختصاص به دختران نداره.بنابراين مغالطه نكن

بحث كلا تو حوزه آموزش هست بعد شما حجاب رو مطرح مي كنيد.كلا دغدغه اين جريان هم همين لخت شدن و آزادي هاي اينچنينيه وگرنه پيشرفت هاي واقعي تو حوزه زنان رو ميدين.اين رو براي شما مسئله كردن
سياست هاي غلط هم وجود دارن.من هم نگفتم موافق اجبار يا گشت ارشاد هستم. قيمه ها رو كلا ريختي تو ماستا

RREEZZAA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400

رنگین کمان

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
پيشرفت هاي واقعي تو حوزه زنان
در اکثر حالات مدرک گرفتن تو این دانشگاه‌های بی‌اعتبار که بعدا نه برات کار میشه نه مهارت و نه چیز دیگه‌ای کار چندان سختی نیست که موفقیت حسابش می‌کنن. انقدر آدم میشناسم که مدرک ادبیات دارن و اصلا نمی‌دونن ادبیات چیه و برای گرفتن این مدرک اندک زحمتی نکشیدن.
هر ساله هزاران مقاله تو دانشگاه‌های ایران نوشته میشه با کمترین ارجاع علمی، مقاله‌هایی که گاهی حتی خود طرف هم اونو ننوشته و خریده! اگه یک درصد این مقاله‌ها علمی و واقعی بودن وضعیت کشور الان خیلی بهتر بود.

arina._.sorayyaei

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
بيكاري و ساير مسائل براي پسرها هم هست و اين مربوط به اقتصاد كلان و وصعيت كلي جامعه هست و همه رو فراميگيره و اختصاص به دختران نداره.بنابراين مغالطه نكن

بحث كلا تو حوزه آموزش هست بعد شما حجاب رو مطرح مي كنيد.كلا دغدغه اين جريان هم همين لخت شدن و آزادي هاي اينچنينيه وگرنه پيشرفت هاي واقعي تو حوزه زنان رو ميدين.اين رو براي شما مسئله كردن
سياست هاي غلط هم وجود دارن.من هم نگفتم موافق اجبار يا گشت ارشاد هستم. قيمه ها
با اینکه ربطی به موضوع نداره
عزیز شما اگه متوجه معنی آزادی نیستی کرامتشو پایین نیار
همین کلمه که شما تو لخت شدن خلاصش کردی کم خون نداده
پیشرفت یه امر نسبیه.شما نمیتونی بگی آره نسبت به چهل و خورده ای سال پیش انقد پیشرفت تحصیلی داشتیم
اگر ادعاشون داری بیا در سطح جهانی اکنون مقایسه کن
گرچه یه آمارهایی از سایت های عرزشی در میاری که آدم نمیدونه چی بگه و از همین گیج شدن آدم به خاطر این حجم از....سو استفاده میکنین و میگین دلیل آوردم و شما نتونستین جواب بدین.

بالا