• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سختی در مدارس سمپاد

مدارس سمپاد سخته؟

• بله

• خیر

• نظری ندارم

نتایج فقط بعد از رای‌دادن قابل مشاهده هستند. لطفا الکی رای ندید!
  • شروع کننده موضوع

Taha_nori

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1406
هر کس که میخواد وارد سمپاد بشه این سوال رو از خودش میپرسه
(درس های سمپاد سخته؟)
از نظر من نه
ولی میخوام نظر شما رو هم بدونم

نام مرکز سمپاد
اژه ای یک
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1404
جدید اومدم
هیچ ایده ای ندارم چجوریه
به نظرم شاید به هوش، دبیر ها و بچه های اون مدرسه بستگی داره که طرف اذیت بشه یا ن

Bk_201

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دیگه سمپاد نیستم
شهر
به شما ربطی نداره
سال فارغ التحصیلی
1404
وقتی هدفی داشته باشی که اون مدرسه به تو در رسیدن بهش کمکت کنه اون اذیت ها و سختی ها رو تحمل میکنی
کسی نیست اذیت نشه

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
اگه درس های سمپاد برای کسی سخت نیست احتمالا طرف خیلی باهوشه دیگه. با اینکه به خیلی چیزا بستگی داره(مدرسه، معلما و...) اما فکر‌میکنم به طور متوسط فشار به دانش اموز وارد میشه.
حالا یا مثلا درسا سخته، یا حجمشون زیاده یا... که همشون طبیعیه و بنظرم باید همینطور باشه اصلا. وقتی میای سمپاد یعنی جایی که یکم نبست به بقیه جاها شرایط سخت تره چون سطحش کمی بالاتره.
چه المپیاد چه کنکور فرقی نداره. هرکی که تو هرکدوم میخواد موفق باشه تا حد خوبی از وقتشو باید برای درسخوندن و اینا بذاره و این یعنی که این فشارو باید تحمل کنه. حالا بعضیا راحت تر تحمل میکنن بعضیا سخت تره براشون.

wisteria.

the val
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
farzanegan 1
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1403
تاپیک و موضوع پل اونقدام بهم ربط ندارن‌.
اره، سمپاد سخته. بعنوان کسی که تو دبستان نه تنها شاگرد اول کلاس خودش بود بلکه شاگرد اول کل پایه بود میگم. کسی که مثل من بوده باشه، اینجا هیچوقت نمیتونه شاگرد ۱ باشه. به دوتا تا دلیل:
۱- اینجا همه چی تخصصی تره و هرکی تو یه چی خوبه. سطح خیلی از بچه هام تو بعضی درسا تقریبا تو یه پله‌ان.
۲- اکثر ماها وقتی اولین نمره بدمونو گرفتیم، ناامید شدیم و گفتیم تهش ۲۰ که نمی‌شیم.
ولی فشار رو خود بچه ها یا مادر پدرا و آدمای اطراف وارد میکنن. اگه کسی واقعا نتونه بعد گذشت ۱ سال با جو سمپاد کنار بیاد، پس قطعا نمیتونه تو محیط کارشم با ددلاینا و انتظارات کنار بیاد. و اگه کسی بلد نباشه چطور با حرفای بقیه کنار بیاد و به خودش امید بده، خب قطعا نه تنها تو سمپاد بلکه تا ته زندگیش به مشکل بر میخوره و تنها راه دووم آوردن تو جمع رقابتی سمپاد، پیدا کردن دوستای مثبته.

Sety

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1405
نمیدونم شاید جو مدرسه ی ما اینجوری باشه
ولی خب تا الان برای من سمپاد سختی ای نداشته
درسته آزمونای پشت هم و تدریس مباحث سنگین و داشتیم ولی
به وقتش استراحت و شیطنتامونم کردیم و من میتونم بگم تو این دو سال بیشتر از هر سال دیگه ای راحت بودیم توی مدرسه
میخوام بگم اگه خود بچه ها و مدرسه بخوان میتونن کاری کنن که درس ها فشار زیادی به بچه ها وارد نکنن

• شروع کننده موضوع

Taha_nori

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1406
موافقم

Bk_201

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دیگه سمپاد نیستم
شهر
به شما ربطی نداره
سال فارغ التحصیلی
1404
هر کس که میخواد وارد سمپاد بشه این سوال رو از خودش میپرسه
(درس های سمپاد سخته؟)
از نظر من نه
ولی میخوام نظر شما رو هم بدونم
البته شما هنوز اول راهی بعدا میفهمی سختی چیه

• شروع کننده موضوع

Taha_nori

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1406
بله 100 درصد من تازه یک ساله وارد شدم

Hecate

گُله
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
.-.
سال فارغ التحصیلی
1403
دوشواری؟
ما دوشواری نداریم
download_bvsv.jpg

شیما؛

Shimolii
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1403
بستگی داره ما به موضوع چطور نگاه کنیم
اگه نگاهمون سطحی باشه ، بله درس خوندن توی سمپاد سخت خواهد بود
اما عمیق تر که نگاه کنیم واقعا کسی که علاقه داشته باشه سختی معنایی نخواهد داشت و اتفاقا به استقبال
چالش های بیشتری میره تا بیشتر رشد کنه

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
من میگم اره.. اما بستگی به شخص داره... به برنامه هاش.. خب یکی ک فقط درس بخونه و یک حد مشخصی از ای کیو رو هم داشته باشه شاید تا روزی 4 یا 5 ساعت درس کفایت کنه و دیگه کاری نداره....
اما اونی ک صبح پا میشه ورزش میکنه.. واسه المپیاد میخونه.. جشنواره شرکت میکنه.. چمیدونم ورزش و هنرم براش مهمه... ی ذره برنامش فشرده میشه.. ممکنه مجبور شه صبحا زودتر بیدار شه.. و خب این واسه ی سریا سخته...

چه جالب :|

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
ببین خیلی با بقیه مدارس فرقی نداره همه جا این سختی رو داره

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1397
تلگرام
تو مدرسه ما اتفاق خارق‌العاده‌ای نمی‌افتاد که کسی بخواد با برنامه منظم روزانه چندین ساعت درس بخونه. مطابق عادت طبیعی یک دانش‌آموز، ملت درس نمیخوندن (مگر/حتی اگر) مجبور باشن.
دلیلی برای ضد «درس» حرف زدن ندارم. واقعیت رو باید اون جوری که هست روایت کرد. بلوف زدن درباره ساعات درس خوندن میتونه به دیگران شوک عصبی بده.

Heisenbergg

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
1400
بحث اینه که طرف مقابل هم از استعداد و کوشش و تلاش ایده آلی برخوردار باشه،البته بنده خودم هم تازه ۱ سال هست که وارد این مدارس شدم و از نظرم تا به الان دشوار نبوده ولی طبعا در سال های آینده کمی فشار وارده افزایش پیدا می کنه ولی خب اون هم به همت فرد مذکور بستگی داره،بنده افرادی رو در کلاسمون می شناختم که این ایدئولوژی رو داشتند که چون در سمپاد قبول شدن نباید تلاش کنن و تفریط در کارهاشون به وضوح قابل دیدن بود و بنده معتقدم چنین افرادی شایسته دسترسی به پله های بالاتر نیستن،چه بسا سزاوار جایگاهی که در اون حضور دارند هم نیستند.

s.zhr.s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
لنگرود
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
رویاشو داشتم ولی عملی نشد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
اوووم...بنظرم ب سطح درس نیس چون یادگیری هر درسی برا اولین بار برا هیچکی آسون مطلق نیس!

فرق دانش آموزا توی اینه ک یسری پیگیر درس میشن یا یسری هم ول میکن...بنظرم اکثر بچه های تیزهوشان کسایین ک انتخاب شون پیگیر درس بودنه(پ‌ن:خیلی ها هم هستن ک مدارس دیگن و انتخابشون درسه) حتی بنظرم ب جای تیزهوشان باید گفت سخت کوشان...و سخت کوشی نیاز داره وقت بذاری و گاها از خیلی چیزا بگذری...و همین فرایند فارغ از سطح درس میتونه تحملش برا یسری آدما سخت باشه و حتی برا یسری دلنشین باشه!

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
جایی که اگه اورژانس اجتماعی بیاد چارتا اتوبوس آدم جمع میکنه میبره
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
ندارم متاسفانه

Retr026

:)
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
تلگرام
بستگی به خود استعداد آدم و صدالبته پشتکار و درس خوندنش (و معلم ها) هم داره . کسی که با درس خوندن مشکلی نداره براش راحته.
بعد هم کسی که وارد سمپاد میشه چه ورودی هفتم یا دهم از نظر هوشی خیلی خوبه ولی چیزی که از هوش مهم تر میشه اون تلاش و درس خوندنه.
من هم معلم هام معلم سمپاد بودن و هم امتحان و نمونه سوال هایی که امتحان دادم مال سمپاد بوده(مال مدرسه نبوده). و برام سختی آن چنانی نداشته مگر اینکه مطالعه نکرده باشم.
البته این حرف در صورتی صدق میکنه که المپیاد یا بعضی جشنواره ها رو شرکت نکنی و هدفت کنکور باشه. اگه بخوای توی جشنواره ها شرکت کنی یا برای المپیاد بخونی وقت مطالعه درس های مدرسه ات کم میشه و در نتیحه سختتر میشن.

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
جایی که اگه اورژانس اجتماعی بیاد چارتا اتوبوس آدم جمع میکنه میبره
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
ندارم متاسفانه
بالا