• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

شغل تون در آینده

متین.

کاربر غیرحرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام رفقا!

اینجا میخوایم درباره شغل آینده مون حرف بزنیم....
بنویسین که چه شغلی رو دوست دارین در آینده بهش برسین و حتی الآن چه شغلی دارین؟:-b

سلام!
من که دوست دارم مهندس مکانیک بشم، حالا اینکه کجا کار کنم معلوم نیس
و به معلمی هم خییلی علاقه دارم و دوست دارم درکنار شغلی که دارم یه معلم هم باشم
البته شاید نظراتم تا چند سال دیگه تغییر کنه ولی حالا

فعلا دارم رو سپاهی شدن مانور میدم. ، دانشگاه افسری رو قبول شم دیگه از حالت مانور به شغلم تغییر میکنه =) ولی خب تا صد در صدی نشه با اطمینان نمیشه گفت =)

اين مسئله در طول زندگي من تغييرات زيادي داشته مخصوصا دو سه سال اخير.
از اون اول اولش كه ميخواستم دكتر شم خير سرم. بعدش راهنمايي كه اومدم يه مدت ميخواستم مهندس عمران شم. بعدش ميخواستم معلم ادبيات شم خيليم واسش مصمم بودم واقعا هم ادبيات رشته مورد علاقم هست هنوز. بعدش باز گفتم پزشك عمومي. بعد گفتم پاسدار بشم. بعد دوباره گفتم پزشك عمومي. الانم دارم به جراحي عمومي فكر ميكنم منتها قبلش حس ميكنم بايد اين درد كمرم رو حل كنم.

نظر من راجع به این موضوع تو سه چهار سال اخیر به صورت مداوم در حال تغییر بود
اول میخواستم دندان پزشک بشم ! شغلی پر از متقاضی :) بعد تصمیم گرفتم استاد دانشگاه بشم بعد نظرم عوض شد تصمیم گرفتم مربی بدنسازی بشم بعد دوباره مودم عوض شد و در حال حاضر گیر دادم به مهندسی کامپیوتر که بورسیه بگیرم !
حالا نمیدونم اینم قراره دو روز دیگه به یه چیز دیگه تغییر کنه یا نه :/

امیدوارم بتونم قبل از 50 سالگی به عرصه‌ی چوپانی برگردم. تا اون موقع همین شغلی که الان دارم (مدیریت فرآیندها) و مشاغل مشابهش رو ادامه میدم :))

از چهارم دبستان به طرز عجیبی دوست داشتم وزیر صنعت معدن تجارت بشم:-"

مدیر کارخونه هم دوست دارم...مثلا کارخونه عطر یا چرم یا حتی صنایع شیمیایی
رئیس پژوهشکده بودن هم بنظرم جذابه
تو پالایشگاه ها هم دوست دارم مشغول به کار بشم{سمتش مهم نیست}

خب فک کنم دلم میخواد به این موضوع بیشتر فک کنم
تا دوسال پیش به دندون پزشکی فک میکردم با اینکه شاید هیچوقت بهش علاقه نداشتم
بعد از اون علاقه زیادی به جراحی عمومی پیدا کردم
البته بنظرم عادی بود که بعد از دیدن سریال د گود داکتر اینجوری بشه
ولی جدیدا خیلی خیلی به داروسازی و رشته های مرتبط با شیمی علاقه پیدا کردم

خب دو تا شغل رو خیلی دوست دارم ولی با توجه به نصیحت دکترم اگر بخوام انتخاب کنم همون تخصص اطفال گوگولی تر و بهتره، از طرفی جراحی رو هم دوست دارم.

من هیچ وقت هدف مشخصی تو ذهنم نداشتم خیلی چیزا با هم تو ذهنم بوده اکثر اوقات میخواستم نویسنده و طراح شم (شاید یه روزی جدی تر دنبالشون کردم ) بعد اون یه تایمی میخواستم زبانشناس بشم که فعلا رو هواس و جدیدا چیزی که تو ذهنمه و یه نمه هم استعدادشو دارم میخوام شف بشم دلم میخواد یه روزی رستوران خودمو داشته باشم واقعا برام جذابه^^

یک مشتغل به کار فاینانس(حالا هرطور) که زبان هم درس میده! و از این کشور به اون کشور!(برای دوران جوانی که مشغول به تحصیل و کسب تجربه هستم خیلی خوبه این!)
و بعد این خیلی دوست دارم رایزن اقتصادی بشم! توی وزارت امور خارجه! یه دفعه دیدید شدم معاون دیپلماسی اقتصادی:))
و شاید اگر عمری شد، یه کسب و کاری هم بزنم! در همون زمینه فعالیتم:heart_eyes:

اين مسئله در طول زندگي من تغييرات زيادي داشته مخصوصا دو سه سال اخير.
از اون اول اولش كه ميخواستم دكتر شم خير سرم. بعدش راهنمايي كه اومدم يه مدت ميخواستم مهندس عمران شم. بعدش ميخواستم معلم ادبيات شم خيليم واسش مصمم بودم واقعا هم ادبيات رشته مورد علاقم هست هنوز. بعدش باز گفتم پزشك عمومي. بعد گفتم پاسدار بشم. بعد دوباره گفتم پزشك عمومي. الانم دارم به جراحي عمومي فكر ميكنم منتها قبلش حس ميكنم بايد اين درد كمرم رو حل كنم.
پاسدار؟:-? چی هست دقیقا؟ واسه دخترام هست؟

کلاس دوم ابتدایی که بودم ، روپوش سفید دکترا ، راه منو به سمت پزشکی تغییر داد ، تا اونجایی که با اصرار خودم کلاس زبان ثبت نامم کردن ، کلاس سوم که بودم رفتم تحقیق کردم و فهمیدم که هیچ از زیست خوشم نمیاد ، تازه دلشو ندارم پس پزشکی کنسل شد ، بعد از اون تصمیم گرفتم معمار بشم ، این هدف تا ۱۳ سالگی که تو پژوهش مدرسه معماری انتخاب کردم ادامه داشت ، ولی از اونجایی که دیدم باز هم معماری برام مناسب نیست و تا آخر سال فقط سرگرم مقاله نویسی بودم ، جهتم به سمت رشته ی برق تغییر پیدا کرد ، اینم بگم که تو دروس عمومی خیلی خوبم ، علاقه ی شدیدی به وکالت دارم و پتانسیلشو دارم ، ولی متاسفانه اون طوری که شنیدم رشته ای نیست که تو خارج از ایران قابلیت ارتقا و رشد داشته باشه ، پس فعلا خودم رو در قالب یک مهندس برق پذیرفتم ، لازم به ذکر است که بسی فیزیک را دوست دارم:D

اوایل که محصل بودم و هنوز شغل نداشتم میخواستم قاضی بشم.چون واقعا قضات شریف لازم بودن و هستن .اما خب،متوجه شدم اصلا شغل جالبی نیست(با وجود حقوق عالیش).چون اصلا نمیتونم به خودم هموار کنم که برای اینکه یه جوون بدبخت بره پای دار یا نه تصمیم بگیرم.(برخلاف وکالت در قضاوت تو چندان حق انتخاب بین پرونده ها نداری) خب،الان هم اینجا قرار دارم دیگه.انتخابم تا اینجا خوب بوده.

من میخوام برم رشته کامپیوتر بعدش هم نرم افزار
کلا به برنامه نویسی خیلی علاقه دارم. در ضمن تدریس کردن هم برام خیلی جذابه پس احتمالا در کنار کار اصلیم توی دانشگاه هم درس بدم:D:sunglasses:

همیشه گوشهٔ ذهنم بوده که رهبر خودکشی‌های دسته‌جمعی بشم .----.

Back
بالا