• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آیین دوست‌یابی

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
سلام
شما چجوری دوست پیدا می کنید؟ چجوری باید دوست پیدا کرد؟ رل زدن منظورم نیست ها.
اسم تاپیک رو از یه کتاب برداشتم راجع به همین موضوع.

Behrad-J

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
رفسنجان
سال فارغ التحصیلی
1404
!سلام
اول اخلاق طرف رو میسنجم.(نه که اخلاقش باب میل خودم باشه ها، به صورت کلی)
بعد مثلا برای یه پروژه پیشنهاد هم گروهی بدم.
اگر در طول اون کار دیدم شخص خوبیه و نمیزنه زیر همه چیزL-:، خب میشه دوست جدیدم!;;):-"
ولی اینم بگم بعضیا هستن که وقتی همون اول میبینیم، میگیم آدمای خوبین!

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
من فکر کنم همه دوستامو از تو محیط مدرسه و کلاس پیدا کردم
و خب روندشم این جوریه که شما حداقل یه پنج ماهی تو کلاس باشی کم کم با همه بچه ها رفیق میشی، منتهی بعضی ها رفیق تر :)
من از مدرسه دبستانم 7 تا رفیق صمیمی پیدا کردم، تو بقیه دوران هم دوست پیدا کردما ولی خیلی صمیمی نیستم باهاشون
الانم که دهممون داره شروع میشه انشاالله چندتا دیگه هم پیدا کنیم :)

متین.

کاربر غیرحرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام
اگر هم بگین که چی جوری میشه یک دوست صمیمی رو شناخت.از کجا باید بفهمیم واقعا با یک نفر یک دوست صمیمی هستیم.

wisteria.

the val
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
farzanegan 1
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1403
راستش من خودم از اول اینجور بودم که دنبال کسایی بودم که بیشتر درسخون بودن، مهم نبود نمره بالا داشته باشنا نه، درس بخونن ، نمیدونم میگیرید یانه.
دلیلشم اینه که بنظرم وقتی سرت گرم درس و مدرسه و اینجور چیزا باشه کمتر میری سراغ فاز های دیگه
که همین به اخلاق مربوط می شه، مثلا من خودم یه دوستی داشتم تو سال چارم ابتدایی که واقعا دوسش داشتم، چون مثل بقیه نبود، ما همون سال یه همکلاسی ای داشتیم خیلی مشکل درسی داشت، و با اینکه بچه ها همه ازش بدشون میومد این دوست من رفت و کمکش کرد. و من خیلی چیزا ازش یاد گرفتم تا همین الانم.
ولی اینکه چجوری دوست شیم، بنظرم تا زمانی که تو شبیه کسی باشی که خودتم به عنوان دوست قبولش داری، بقیه خودشون میان طرفت، به شرطی که شخصیتای ساختگی نداشته باشی و خودت باشی

whale

Parisienne moonlight
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
خب من از اول دنبال دوستی بودم که اخلاق خوبی داشته باشه نه اینکه صرفا درسخون باشه. کلی دوست با نمره‌های پایین داشتم که اخلاق و شعورشون از صدتا ممتاز کلاس هم بهتر بود.
اخیرا بیشتر سعی میکنم با کسی بالاتر و بهتر از خودم دوست بشم که بتونم از طریق ارتباط با دیگران، خودم هم توی زندگیم پیشرفت داشته باشم.

متین.

کاربر غیرحرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1403
تا حالا با کسی یه مدت طولانی دوست بودین مثلا بیشتر از یکی دو سال؟
بنظرم معمولا اونایی که با هم همکلاسی میشن باهم دوست صمیمی میشن و بعد یک سال بعد اگه توی یک کلاس نباشن دیگه تقریبا همو فراموش میکنن..واقعا خیلی مزخرفه و بدم میاد

wisteria.

the val
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
farzanegan 1
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1403
بنظرم معمولا اونایی که با هم همکلاسی میشن باهم دوست صمیمی میشن و بعد یک سال بعد اگه توی یک کلاس نباشن دیگه تقریبا همو فراموش میکنن..واقعا خیلی مزخرفه و بدم میاد
اتفاقا اون دوستی که گفتم الان جای دیگه زندگی میکنه و بااین حال هنوز باهم ارتباط داریم
ولی از یه طرف دوستی داشتم که از پیش دبستانی باهم بودیم ولی به یسری دلایل بیخیالم شد که خودمم این دلایل و نمیدونم:-"

sara-s

panda^^
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
1403
اینجوری که میرم باهاش حرف میزنم، کم کم ارتباطو زیاد میکنم کمی و اینجوری دوست میشیم. هر چند خیلی از دوستیامو یادم نمیاد چجوری شروع شدن چون خیلی یهویی بودن:) تو دوست پیدا کردن هم همین که بتونم باهاش بسازم و شاد باشم کافیه.

آنچنان ربطی نداره به نظرم، من با یکی از کلاس اول دوست بودم و بعد کلاس اون عوض شد و بعدش حتی مدرسش یکی دو سال عوض شد، ولی دوستی قطع نشد و موندگار بود و هست. بستگی به خود دو طرف داره که بخوان اون دوستیو نگه دارن یا نه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400
در فضای مجازی: اول ازش خوشم میاد. بعد برای نزدیک شدن بهش، بسته به شخصیتش، یا هی سوال میپرسم، یا اینکه هرچی عکس و نقاشی دارم میفرستم بهش و سعی میکنم ازش عکس و نقاشی بگیرم:-<

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
برق
این رو چطوری ادامه میدین خدایی ((:
هربار یکی این رو گفت دیگه چیزی برای ادامه دادن نبوده.
ازش می پرسیم میم نگاه میکنه/ دوست داره ؟
اگه جوابش اره بود با میم صحبت رو ادامه می دیم اگه جوابش هم نه بود که ما به توافق نرسیدیم و همون بهتر که این دوستی شکل نگرفت :)))
+ حالا من فکر می کنم اگه فضا واقعی بود و اینا معمولا یخ طرفین با بازی ای چیزی اب میشه :-"

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
پزشکی
در حالت غیر مجازی: بدون قضاوت قبلی سرصحبت رو باز کردن(از شرایط آب‌ و هوا(!) هم حتی شروع میشه و ...)و اگر چنانچه علایق و شرایط به هم نزدیک بود این دوستی ادامه پیدا خواهد کرد.مگر اینکه برحسب خطوط قرمزامون فرد مقابل کاری خارج از پسندمون رو انجام بده،که با بیان دلیل میشه جلوی پیشرفت ارتباط رو گرفت.

در حالت مجازی: واقعا نمیدونم باید چیکار کرد:)

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
من با دوستام یه 3،4 سالی دوست هستیم در حالی که از کلاس ششم دیگه هم مدرسه ای نبودیم
البته سه چهارتامون هم محله ای هستیم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی
ازش می پرسیم میم نگاه میکنه/ دوست داره ؟
اگه جوابش اره بود با میم صحبت رو ادامه می دیم اگه جوابش هم نه بود که ما به توافق نرسیدیم و همون بهتر که این دوستی شکل نگرفت :)))
+ حالا من فکر می کنم اگه فضا واقعی بود و اینا معمولا یخ طرفین با بازی ای چیزی اب میشه :-"
این روش بیشتر تو همین مجازی کاربرد داره.
و خب تهش دو طرف شماره هم رو میگیرن اکانت هم رو سیو میکنن و شاید یه تبریک تولد بهم تو همون سال بگن و همین.
البته اگه قبلش تقریبا کل حس تمایل به دوستی از بین نره از بس که این سوال و حتی جواب مثبتش حالت سنگینی ایجاد میکنه برای ادامه گفتگو.

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
این رو چطوری ادامه میدین خدایی ((:
هربار یکی این رو گفت دیگه چیزی برای ادامه دادن نبوده.
این شوخی بود بیشتر: ))
حالا برای مورد خاص مشخص نمیدونم
ولی رندوم سخت نیست میشه راجع به چندتا موضوع حرف زد اگر اشتراک باشه معمولا تمایل پیدا میکنیم بیشتر همو بشناسیم

amir_

پوچه
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
(: 0
شهر
:)
سال فارغ التحصیلی
1403
خب مجازی طور فعلا اصلا دوست جدید ندارم حضوری که شد یکاریش میکنم(حوزه درس و مدرسه و..)

من دوستای مدرسه ایم عموما یا توی یه میز بودیم یا یه کار مشترک داشتیم مثلا جفت مون انتظامات بودیم یا مثلا جفت مون مشق ها رو میدیدیم و....

ولی دوستای دیگه م هم بیشتر تو فوتبال دستی پیدا کردم چون معمولا بین کلاس های بیرون مدرسه با بچه های کلاس میرفتیم فوتبال دستی وخب تو بازی میشه شخصیت افراد رو زمانی که می بازن و یا می برن فهمید

به نظرم کلا دوستی میتونه با یه همکاری خوب شروع بشه و اون همکاریه میتونه بازی تو پارکینگ ساختمون باشه و یا شرکت تو یک کلاس و یا مسابقه دادن (جو مشترک)

ماهرو

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1402
سلام بامن دوست میشی؟
باید عملیاتو غیرمستقیم انجام بدی،یعنی نباید بفهمه قصدت از صحبت کردن باهاش اینه که یه دوست جدید داشته باشی
من ترجیح میدم غیرمعمول و فان طور حرف بزنم چون یسری شوخیا فضارو صمیمی تر و غیررسمی تر میکنه.هیچوقت برای شروع از "سلام ،خوبی،چیکار میکنی، چه خبر و غیره" استفاده نکردم،چون جواب نمیده

بالا