• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

رابطه با محارم در فرانسه

• شروع کننده موضوع

anaana251223

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
جایی همین حوالی
قانونی شدن رابطه جنسی با محارم در فرانسه از ۱۸ سال به بالا به بهانه جلوگیری از آزار جنسی کودکان!!!

دولت فرانسه در واکنش به بحث‌های اخیر در این کشور در مورد آزار جنسی کودکان از سوی اعضای خانواده و نزدیکان‌شان در نظر دارد تا قوانین موجود را اصلاح کند.
وزیر دادگستری فرانسه می گوید مایل است که ۱۸ سالگی را بعنوان سن قانونی برای ابراز رضایت نسبت به برقراری رابطه جنسی با اعضای خانواده تعیین کند! بیشتر از ۱۶۰ شخصیت فرهنگی و هنری فرانسه در بیانیه‌ای این درخواست را کرده بودند.
در بیانیه آن‌ها آمده بود که درصورت اصلاح قانون و تعیین سن ۱۸ سالگی برای رابطه جنسی رضایت‌مندانه با اعضای خانواده دیگر کسی نمی‌تونه ادعا کنه که قربانی با رضایت خودش تن به رابطه داده بود.
بحث بر سر حمایت از کودکان در برابر اذیت و آزارهای جنسی اعضای خانواده‌هاشان بعد از آن در محافل مختلف فرانسه مطرح شد که دختر وزیر خارجه پیشین این کشور با انتشار کتابی از اذیت و آزار جنسی برادرش از طرف ناپدری‌شان گفته بود./

به نظرتون این کار درسته؟مزایا و معایب؟

@marya21

خسته اما با امید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
G.H CITY
سال فارغ التحصیلی
1400
من متوجه نشدم چه ربطی به جلوگیری از ازار جنسی کودکان داره؟

@marya21

خسته اما با امید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
G.H CITY
سال فارغ التحصیلی
1400
اهان، سن قانونی برقراری رابطه ی جنسی در فرانسه ۱۵ ساله (یعنی قبل از ۱۵ اگر خود بچه هم رضایت داشته باشه بزرگسال مجرمه) و با تصویب این قانون دولت فرانسه میخواد از ازار جنسی خانگی افراد ۱۵الی ۱۸ سال جلوگیری کنه
در اصل این کار قانونی سازی نیست بلکه غیر قانونی کردن این کار قبل از سن هیجدهه.

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
جیرفت، قم
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
اگر اینطوره ینی صرفا سن حداقل رو 3 سال بردن بالاتر که خب ینی بدتر نشده. سگ زرد برادر شغاله ولی خوب بدیش کمتر شده.

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
من كلا با چنين چيزى مخالفم نبايد در بين محارم ازاد بشه چون اگر تجاوزى رخ بده براى كسى كه بهش تجاوز شده خيلى سخته كه از يكى از اعضاى خانوادش به جرم تجاوز شكايت كنه و متاسفانه باعث ميشه كه اون اين كارو نكنه و اين دقيقا بخش بد مارجراست.اينكه به شخص تجاوز بشه اما به خاطر اينجور مسائل توان شكايت كردنو نداشته باشه.از اين موارد در دنيا زياد داشتيم و خب متاسفانه با اين اوصاف صحيح نيست اين عمل قانونى باشه،حالا از هر سنى

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
خوب توئه ۱۸ سال یکم عقل و زور طرف شاید بیشتره و از ۱۸ سالگی فک کنم باید از خونه بره

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
یک سوال بنیادین و بسیار مهم:

به ما چه؟
این کصافط کاریای اونا

به ما چه؟

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
رابطه با محارم کلا زیر ۱۸ و بالای ۱۸ نداره ، خیلی منزجر کنندست ؛ مثلا طرف بیاد با والدین خودش رابطه جنسی داشته باشه؟ مگه حیوانه؟ حتی بعضی حیواناتم از این کارا نمیکنن

sombrero04

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1400

به ما چه؟
این کصافط کاریای اونا

به ما چه؟
جدی که نمیگین؟؟؟!

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
جدی که نمیگین؟؟؟!
حالا براچی از من نقل قول میکنی؟!

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
من كلا با چنين چيزى مخالفم نبايد در بين محارم ازاد بشه چون اگر تجاوزى رخ بده براى كسى كه بهش تجاوز شده خيلى سخته كه از يكى از اعضاى خانوادش به جرم تجاوز شكايت كنه و متاسفانه باعث ميشه كه اون اين كارو نكنه و اين دقيقا بخش بد مارجراست.اينكه به شخص تجاوز بشه اما به خاطر اينجور مسائل توان شكايت كردنو نداشته باشه.از اين موارد در دنيا زياد داشتيم و خب متاسفانه با اين اوصاف صحيح نيست اين عمل قانونى باشه،حالا از هر سنى
تجاوز به معنی رابطه‌ی بدون رضایت یک طرف در هر صورت غیر قانونیه . سخت بودن شکایت از اعضای خانواده ام در هر صورت وجود داره ، این مسائل ربطی به این قانون یا هر قانون دیگه‌ای در این زمینه نداره .
منظورم اینه که الآن تو کشوری که کل این روابط جرمه هم ممکنه چنین آزار هایی رخ بده و بازم برای افراد سخته از اعضای خانوادشون شکایت کنن.

قانونی شدن از یه طرف باعث میشه افراد راحت تر در مورد این مسائل بتونن حرف بزنن و با توجه به قوانین باهاش برخورد کنن ولی از طرفیم تابوی مسائل رو میشکنه و ممکنه رواجشونو بیشتر کنه برای همین باید با کارهای کارشناسی و فکر بیشتری عمل کرد ؛ احتمالا در کشوری مثل فرانسه همین طوری اتفاقات پیش بره

به ما چه؟
این کصافط کاریای اونا

به ما چه؟

نکته‌ی درستی هست که این مسائل به ما ربطی نداره . در واقعیت مسائلی که ما باید در موردش حرف بزنیم چالش های راحت تری هست مثل اینکه چرا پدری که بچشو می‌کشه مجازاتش خیلی کمه به طوری که فرد در آگاهی کامل با سبک سنگین کردن مسائل به این نتیجه می‌رسه که کشتن بچم به مجازاتش میارزه .

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
نکته‌ی درستی هست که این مسائل به ما ربطی نداره . در واقعیت مسائلی که ما باید در موردش حرف بزنیم چالش های راحت تری هست مثل اینکه چرا پدری که بچشو می‌کشه مجازاتش خیلی کمه به طوری که فرد در آگاهی کامل با سبک سنگین کردن مسائل به این نتیجه می‌رسه که کشتن بچم به مجازاتش میارزه .

اره دیگه ما باید معضلای خودمونو روش بحث کنیم به ما چه که فرانسه زوج جوون کم اورده میگه با محارمتون زوج بشید!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
کاش یکی یه منبعی واسه حرفا و اطلاعات تو این تاپیک میاورد چون من راجع به این موضوع که سرچ کردم نه تنها بیشتر نفهمیدم قضیه چیه خیلی هم گیج شدم.:)) ولی چیزی که تا الان از سایتای خبری که خوندم متوجه شدم اینه که اولا اصلا 18 در کار نیست. ظاهرا قبل از این اصلا فرانسه سن consent نداشته هرچند رابطه با افراد زیر سن قانونی (که ظاهرا 18 هستش) غیر قانونی بوده ولی چیزی به اسم statutory rape نداشتن (که البته من واقعا درک نمیکنم چطور همچین چیزی ممکنه که غیر قانونی باشه ولی نه به این صورت) که به همین دلیل انگار خیلیا میتونستن با ادعای اینکه اون فرد زیر سن قانونی رضایت داده به رابطه جرمشونو از تجاوز کم کنن. ولی حالا به خاطر یه سری اتهامات جدید میخوان یه سن برای consent تعریف کنن که زیر این سن هر رابطه‌ای با بزرگسال خودکار تجاوز در نظر گرفته بشه بدون نیاز به اثبات خشونت و اجبار از طرف قربانی. و این سن تا جایی که من فهمیدم 15 هست نه 18. از طرفی قوانین رابطه با محارم تو فرانسه فقط شامل افراد زیر سن قانونی میشه یعنی رابطه مثلا والدین با بچه‌ی زیر سن قانونیشون ولی دو فرد بزرگسال مشکل نداره رابطه براشون. (و البته این فقط شامل رابطه جنسی میشه فکر کنم. ظاهرا ازدواج و اینا براشون مجاز نیست)

پس تا اینجا چیزی که من فهمیدم این بود که میخوان یه سن برای consent تعیین کنن یعنی 15 که افراد نتونن به راحتی از بچه‌هاشون سواستفاده کنن و بعد به دلیل اثبات نشدن اعمال خشونت و اجبار بتونن جرم سبک‌تری از تجاوز بگیرن. ولی اگر کسی دقیق‌تر میدونه لطفا برام توضیح بده و منابعش هم بگه. من چیزایی که خوندم اینا بود: 1 و 2 و 3 و 4 بودن که همون طور که گفتم خیلی کم از حرفاشون متوجه شدم.:)) (به علاوه پیج ویکیپدیای مربوط به قوانین کلی سن قانونی و رابطه با محارم) البته این سایت هم یه ذره بیشتر سوالاتی که جواب داده بود مفهوم بود برام.

!..Saman

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Helli 1
شهر
Arak
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی آزاد تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
اره دیگه ما باید معضلای خودمونو روش بحث کنیم به ما چه که فرانسه زوج جوون کم اورده میگه با محارمتون زوج بشید!
اره ...

ولی خب اینم یه بحثیه ، البته اگر بخواد باعث شه از رسیدگی به امور خودمون غافل بشیم کار درستی نیست‌.

اما اول اینکه فعلا چیزی دست ما نیست و بهرحال هر کسی میتونه در هر موضوعی نظری داشته باشه...!
..................
در ضمن ب نظر من باخبر بودن از اخبار روز جهان نیازه

mastermind81

... loading
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
من هم مثل شما چنین چیزی رو منزجر کننده و چندش میبینم ولی خوب یه زمانی هم این جور چیز ها نرمال و اصلا تقدیس شده بوده ( مصر و یونان باستان) و اینا فقط به دیدگاه جامعه ربط داره و نمیشه گفت صرفا درسته یا غلط...
ولی امیدوارم ازدواجشون دیگه ازاد نشه فرزندان متولد از ازدواج های خانوادگی از لحاظ جسمی ضعیف و دارای بیماری های زیادی میشن...
و این رو هم بگم که در کشور های غربی کازین ( دختر خاله پسرخاله پسر عمه و ...) ها هم جزو محارم و اینا حساب میشن...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
عام شاید براتون جالب باشه ولی همونقدر که الان به چشم این جامعه این پدیده منزجر کننده میاد
ازدواج دختر عمو پسر عمو (همون دوستانی که تو فرهنگ ما عقدشونو تو آسمونا بستن) تو کشور های غربی منزجرکننده ست
و تو همین کشور فرانسه ازدواجشون به رسمیت شناخته نمیشه
...
ولی به طور کلی اقدام خوبی در راستای تجاوز و این حرفا بوده

بالا