1. اگر سمپادی هستید برای دسترسی کامل به مطالب و امکانات سایت عضو شوید :
    ثبت نام عضویت

کرونا

شروع موضوع توسط Admin2 ‏2020/1/31 در انجمن پزشکی، بهداشت و سلامت

1. Ahoora.o

Ahoora.o کاربر نیمه حرفه ای

امتیازات:
    +819 / -32
    نام مرکز سمپاد:
    استعداد های درخشان علامه حلی
    شهر:
    ملایر
    سال فارغ التحصیلی:
    1404
    دولت چین ماسک با پول گزافی میخره میده رایگان:eek::eek: به مردمش ، بعد سر کوچه ما ماسک فیلتر دار دونه ای 12ت می فروشن!:rolleyes:
    البته نباید فراموش کنیم اینجا ایرانه(ملایر شهرمون:D) اونجا چین هستش(ووهان شهرشون:D)
    تو وضعیتی که هیچ کشوری قبول نمی کنه چینی رو از 10 متری ببینه دولت ما بدو بدو میره میگه دوستان عزیز من هواپیما میدم دو لپی
    بیاید ایران و...
    به به چه خوش بحالمون شد. اگه کرونا نیاد ایران دولت به زور میارتش:D:)):RedHeart
    حالا دیگه نگیم کرونا اینجوری=P~=P~=P~میاد سراغمون میگه چه کشورشون بچه خوبیه !:D

آخرین ویرایش: ‏2020/2/9
    • لایک لایک x 6
  2. mahta.e

mahta.e کاربر حرفه ای
    کنکوری ۹۹

امتیازات:
    +2,506 / -154
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    1399
    تلگرام:
    به شدت احساس میکنم قراره کرونا بگیرم:// شمام از این احساسا دارید؟

• لایک لایک x 6
    • دیسلایک دیسلایک x 1
  3. آرش.

آرش. کاربر حرفه ای

امتیازات:
    +2,554 / -363
    نام مرکز سمپاد:
    شهریار
    شهر:
    شهریار
    سال فارغ التحصیلی:
    1389
    احتمال قطع به یقین یا وارد میشه یا وارد شده این مریضی!...

چون اولا واگیرداره و مثل سرطان معده نیست بگیم که منتقل نمیشه!
    دوما دولت اهتمام تامی داره که حتما هر طور شده واردش کنه ( با منع نکردن نقل و انتقال چینی ها با هواپیماهامون!)
    و جدی نگرفتنش و سکوتشون در قبال این بیماری در رسانه های میلی! ( به دلایل احتمالا امنیتی و متشنج نشدن جو و شاید همون فرضیه ی 22 بهمن که از این ها بعید نیست با توجه به منش 41 ساله ای که سراغ داریم ازشون!)

سوما ، اصولا ما تا یقمون رو نگیره ، جدیش نمیگیریم و هر موقع گرفتیم به زمین و زمان بد و بیراه میگیم!...و دولت و حکومت و خودمون و جامعه و غیره رو مقصر میدونیم (تقصیر بجاست اما فایده نداره غرغر کردن!)

قضیه این هم نیست که من نوعی جو گیر شده باشم و بخوام خیلی شرایط رو بحرانی جلوه بدم!...
    اما هر چقدر که ما از طریق رسانه های جمعی مثل تلگرام و این سایت ها به همدیگه هشدار بدیم و راه های پیشگیری رو معرفی کنیم به نفع هممونه!....

اینجا هم نه چینه نه استرالیا نه آمریکا که کسی بخواد یک کار درست و جمعی انجام بده و یا حتی کسی پاسخگو باشه و تنها کسایی که ضرر میکنن این وسط خودمونیم اگه پیشگیری نکنیم و جدیش نگیریم!

• لایک لایک x 9
    • دیسلایک دیسلایک x 1
  4. bio2

bio2 عاشقان را سر شوریده به پیکر عجب است عضو مدیران انجمن

امتیازات:
    +648 / -251
    نام مرکز سمپاد:
    علامه حلی1
    شهر:
    همدان
    سال فارغ التحصیلی:
    1400
    وزارت بهداشت از سال 91 منتظر این بیماریه و مشکل اصلی افغانستان و پاکستانه فقط مراقب باشید و رعایت کنید!

• لایک لایک x 5
    • دیسلایک دیسلایک x 1
  5. Ahoora.o

امتیازات:
    +819 / -32
    نام مرکز سمپاد:
    شهر:
    ملایر
    سال فارغ التحصیلی:
    1404
    کرونا وارد ایران شد.
    اینو تو ح.ب گذاشتم بعد گفتم اینجا هم بزارم بد نس

کرونا در قم؛ معاون وزیر بهداشت به خبرنگار ایرنا چه گفت
    قم - ایرنا - معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که به قم سفر کرده است، در گفتگو با خبرنگار ایرنا، توضیحات و توصیه هایی در خصوص بیماری کرونا ارائه کرد.

قاسم جان بابایی معاون وزیر بهداشت روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا در قم گفت که امکان درگیری هر کشوری با ویروس کرونا به دلیل شرایط مسری بودن وجود دارد، همان‌طور که در کشورهای اطراف نیز موارد مبتلا بوده است؛ البته به ایران با تاخیر ورود پیداکرده است.
    وی افزود: در کشور ما نیز ورود پیداکرده و تشخیص اولیه ۲ مورد مثبت بوده که ساکن شهر قم بوده‌اند و آزمایش های تکمیلی در حال انجام است و نتیجه قطعی به اطلاع مردم می‌رسد.
    این بیماری کشنده‌تر از آنفلوانزا نیست، ولی مراقبت و رعایت بهداشت فردی در جلوگیری از همه‌گیری بسیار مهم است.
    دانشگاه علوم پزشکی یکی از بیمارستان‌ها را برای درمان بیماران مشکوک در نظر گرفته است و علایم افرادی که مشکوک به کرونا می‌باشد در این بیمارستان زیر نظر قرار می‌گیرند.
    بیمارستان دوم و تمام کادر درمانی بیمارستان‌های شهر قم به حال آماده‌باش درآمده است؛ لوازم مصرفی کادر درمانی و بیماران آماده است و از نظر دارو و امکانات کمبودی در استان قم وجود ندارد.
    وی افزود: با دستور وزیر بهداشت، روز گذشته گروهی از اداره کل بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت در استان قم مستقرشده‌اند و به رییس دانشگاه علوم پزشکی قم نیز کمک می‌کنند تا این مساله مدیریت شود.
    معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: جای نگرانی نیست و از مردم درخواست داریم با رعایت بهداشت فردی، از دست دادن و روبوسی خودداری کنند و ترجیحا از رفتن به اماکن شلوغ خودداری کنند، در غیراین‌صورت از ماسک استفاده نمایند.
    تاکنون گزارشی از ابتلا به ویروس کرونا در شهرهای دیگر گزارش نشده، ولی امکان ابتلا در شهرهای دیگر نیز وجود دارد.
    نیازی به استفاده از ماسک توسط همه مردم نیست،‌ بلکه افرادی که با بیمار در ارتباط هستند از جمله همراهان و کادر پزشکی و یا افرادی که مشکوک به این ویروس هستند باید از ماسک استفاده نمایند.
    از نظر تامین ماسک جای نگرانی نیست و در صورت کمبود از استان تهران تامین می‌شود.

اطلاعات تکمیلی خبرنگار ایرنا نشان می دهد این دو نفر از افراد مسن و از دو منطقه جداگانه قم بوده و نه تنها سفر خارجی بلکه سفر خارج از استان هم نداشته اند. با این حال هنوز علت و چگونگی ابتلای احتمالی آنان به کرونا مشخص نیست و موضوع در دست بررسی است.

• لایک لایک x 2
  6. Ahoora.o

امتیازات:
    +819 / -32
    نام مرکز سمپاد:
    شهر:
    ملایر
    سال فارغ التحصیلی:
    1404
    مرگ دو بیمار مبتلا به کرونا در قم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم:

2نفر در یکی از بیمارستان‌های قم بر اثر بیماری تنفسی فوت کردند که امروز تست اولیه این دو فرد در مورد بیماری کرونا مثبت اعلام شد./مهر

• لایک لایک x 4
  7. dinsiora

dinsiora کاربر فوق حرفه ای
    عضو کادر مدیریت مدیر داخلی

امتیازات:
    +10,934 / -603
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    1400
    خدا بخواد هممون قراره بمیریمممم^____^

• لایک لایک x 6
    • دیسلایک دیسلایک x 1
  8. Sobhan81

Sobhan81 لک لک D:

امتیازات:
    +1,409 / -167
    نام مرکز سمپاد:
    علامه حلی
    شهر:
    ساوه
    سال فارغ التحصیلی:
    1400
    معلم زیست ما از قم میاد ...... برگاام
    من دیگ نمیرم مدرسه

• لایک لایک x 3
  9. Ahoora.o

امتیازات:
    +819 / -32
    نام مرکز سمپاد:
    شهر:
    ملایر
    سال فارغ التحصیلی:
    1404
    ۲ فرد مشکوک‌به کرونا در بابل

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل:
    دو فرد مشکوک به ویروس کرونا در شهرستان بابل شناسایی شدند.

این دو فرد هم اکنون در قرنطینه قرار دارند و نمونه گیری از آنها در حال انجام است.

تا قبل از مشخص شدن نمونه گیری از این دو فرد نمی توان به طور دقیق در مورد ابتلاء آنها به ویروس کرونا اظهار نظر دقیقی داشت./ ایرنا

10. Ahoora.o

امتیازات:
    +819 / -32
    نام مرکز سمپاد:
    شهر:
    ملایر
    سال فارغ التحصیلی:
    1404
    کروناویروس به اراک رسید

تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت خبر داد:

بر اساس شواهد آزمایشگاهی، ابتلای سه نفر از بیماران بستری در قم و اراک به کرووید19 تایید شده و بیماران مذکور در حال حاضر در بیمارستان تحت مراقبت قرار دارند.

هر سه بیمار تابعیت ایرانی داشته و فرد مبتلا در اراک نیز ساکن قم و از همکاران پزشک ما است

با احتساب این موارد تعداد مبتلایان کرووید19 تایید شده در کشور به پنج نفر می رسد.

با دستور وزیر بهداشت، مرخصی تمامی روسا و معاونین دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور تا اطلاع ثانوی لغو و مقرر شد که تمامی ماموریت های خارج از کشور نیز از دستور کار، خارج شود.

پیشنهاد محدود کردن موقت رفت و آمد به حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س)، مسجد جمکران و سایر اماکن زیارتی و محال تجمع در شهر قم، ارائه شده و امیدواریم که با پیگیری و ابلاغ استانداری قم، این موضوع عملیاتی شود.

توصیه وزارت بهداشت، لغو اردوهای سیاحتی و زیارتی دانشجویی و دانش آموزی و همچنین لغو تمامی سمینارها و همایش ها در شهر قم تا اطلاع ثانوی است و این موضوع به اطلاع نهادهای ذیربط رسیده است.

پیشنهادات و توصیه های پیشگیرانه و بهداشتی برای برگزاری انتخابات در سراسر کشور و به ویژه حوزه انتخابیه قم، به اطلاع ستاد انتخابات کشور رسیده و وزارت کشور ضمن استقبال، این موارد را در دستور کار خود قرار داده است./ایسنا

• لایک لایک x 2
  11. maleck :)

maleck :) کاربر فوق حرفه ای
    عضو مدیران انجمن

امتیازات:
    +18,495 / -738
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بابایی قزوین
    شهر:
    قزوین
    سال فارغ التحصیلی:
    91
    دانشگاه:
    دانشگاه گیلان
    رشته دانشگاه:
    مهندسی صنایع
    عکسایی هم بود که نشون میداد بیمارستان بوعلی قزوین هم قرنطینه شده.

• لایک لایک x 2
  12. Ahoora.o

امتیازات:
    +819 / -32
    نام مرکز سمپاد:
    شهر:
    ملایر
    سال فارغ التحصیلی:
    1404
    داشتم اخبار رو چک میکردم گفتن همدان هم مشکوک دارن بیمارستان ها مجهز شدن

13. Ahoora.o

امتیازات:
    +819 / -32
    نام مرکز سمپاد:
    شهر:
    ملایر
    سال فارغ التحصیلی:
    1404
    وایت دکتر محمد مولایی، عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران از فوت بردارش بر اثر بیماری کرونا

✳️امروز از ICU بیمارستان کامکار قم به من خبر دادند تست کرونای برادرم مثبت شده است. این در حالی است که در این بیمارستان هیچ ایزولاسیونی صورت نمی گیرد. حتی خبر و هشداری هم در کار نیست.مسول آی سی یو روز اول به من گفت ما چند مورد دیگر با همین وضعیت داشته ایم که به مرور سطح اکسیژن آنها کاهش پیدا کرده و بعد انتوبه می شوند و بعد هم فوت می شوند.

✳️می گفت پروگنوز خوبی ندارند و لذا با تجربه ایی که دارم احتمال زنده ماندن آنها پایین است. به آنها گفتم برادر من هیچ سابقه بیماری نداشته است اما گفت موارد قبلی هم سابقه بیماری نداشته اند.

✳️گفتند تمام تست ها منفی شده است و مشخص نیست این چه عفونتی است که تمام داروهای وسیع الطیف آنتی باکتریال و انتی ویرال را دریافت می کنند ولی علایم نه تنها بهبود پیدا نمی کند بلکه بدتر هم می شود. ظاهرا سیاست بر خاموش نگه داشتن بیماری بوده است.

✳️جالب است که در مدت یک هفته ای که برادرم در بیمارستان بود درخواست تست عفونت کرونا برای او داده نشده بود و روز آخر با اصرار و خواهش من یک بال گرفتند و تست کرونا را به تهران فرستادند و امروز هم جواب تست آماده شد که مثبت بود. جالب اینکه که ده ها نفر با این علایم در بیمارستان های قم فوت کرده اند و فقط علت را پنومونی و عفونت ریه اعلام کرده اند.

✳️این بیماری کرونا هفته هاست که به ایران آمده و کشته می گیرد. ظاهرا تا کنون بنا نبوده است که از بیماران تست کروا گرفته شود. من یک شب قبل از فوت برادارم در ICU به مسئول بخش گفتم از بردارم تست کرونا ویروس گرفته شود. جواب دادند ما تست کرونا تا حالا نگرفته ایم. با اصرا و خواهش من بالاخره این کار را انجام دادند. ضمن اینکه طی این چند هفته تعدادی دیگری بیمار با همین تابلو و علایم فوت کرده اند.

• لایک لایک x 4