• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

معلم زن - معلم مرد

Dawn

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
تهران
پاسخ : معلم زن - معلم مرد

ببينيد من از لحاظ درس دادن و تجربش بيشتر ميگم واقعا نميتونست درس بده توضيح ميداد ميگفتيم دوباره توضيح بده ميگفت بگذريم!

Sevda Gholami

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران

ماهم تمام دبیرای المپیادمون پسرن ومیانگین سنشون به 21 هم نمیرسه.
بعضی دانش آموزا مشکل ایجاد میکنن پس به جنبه دانش آموزها ربط داره.
ولی من ازخود دبیرامون هیچی ندیدم خداییش. :)

• لایک
امتیازات: Dawn

Dawn

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
تهران

به نقل از Sevda Gholami :
اره به جنبه بستگی داره ولی تو این مورد بیشتر مشکل از معلمه بود

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

بچه ها دعوا نداریم. هم معلم داریم 40 سالشه، سر کلاس دخترونه نمیشه فرستادش، هم معلم داریم 19 سالشه میشه. بستگی به معلم داره. بستگی به دانش آموز داره. بستگی به مدرسه داره... به خیلی چیزها بستگی داره. یه مدرسه که بچه های مودب با تربیت خانوادگی درست داشته باشه و یه معلم 19 ساله که خوب درس می ده هیچ مشکلی نداره. یه مدرسه که اولیای مدرسه به هیچی کار ندارن، بچه ها بی تربیت هستن و فکر می کنن خیلی باحاله که شخصیت یک دختر سالم و با فرهنگ و شخصیت رو نداشته باشن، و یه معلم بی سر و پای 50 ساله، پر از اشکاله. حالا ترکیبهای مختلف این فاکتورها رو می شه متصور شد. همه جوره اش هم موجوده نمونه هاش در سمپاد و غیر سمپاد.

یه مدرسه پسرونه میشناختم، معلم توی یه رشته پژوهشی کم آورد، میخواست معلم خانم بیاره. اولین جمله مسئول پژوهش به مدیر : سید، اینکار رو نکن! معلم بدبخت رو بچه ها اشکش رو در می آرن وسط مدررسه. می بینید که جامعه هنوز کشش مسائل خیلی ساده ای رو نداره که به نظرم واقعا نشات گرفته از نگاه جنسیتی واقعا بیمارگونه ماست که به خاطر شرایط عجیب جامعه بهمون تحمیل شده. باز هم می گم، دوستان عزیز من، پسران و دخترانی که نام ایرانی رو دارید که مسئولیت بسیار بزرگی هم هست! سعی کنید این مسائل رو خودتون کم رنگ کنید توی نسلتون. مرد قبل از مذکر بودن، انسانه. آفاست. زن قبل از مونث بودن انسانه. خانم ه. یاد بگیریم که حرمت ها رو حفظ کنیم. معلم مرد عزیزم، همکار خوبم! به دانش آموزات مثل فرزند خودت نگاه کن. این دخترای گلی که زیر دستت هستن هر کدوم عزیز یه خونواده هستن. دختر عزیزم که سر کلاسی! معلم مرد تو قبل از اینکه جنس مخالفت باشه، مثل برادر بزرگت یا پدرته. در مقام دانش آموز باهاش رفتار کن...

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

تمام معلمای مرد مدرسه ما رفتن
خب الان معلم از کجا میخوان بیارن؟
میگن معلما باید ماله ناحیه1باشن که بعد مث اینکه فقط معلمای مرد ما مال ناحیه2 بودن از شانس ما

tinaradvand

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره دوره 11 المپیاد نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

حذف

sahelbano

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان5
شهر
تهران
مدال المپیاد
یه مشت مرحله اول که کلا عادیه!
رشته دانشگاه
نرم افزار بهشتی

به نقل از Sevda Gholami :
گلم اگه تو مدرسه حواست رو بیشتر جمع میکردی از یکی از معلم المپیادیا تا دلت بخواد، میدیدی! البته منم با اینکه جنبه ی خود بچه ها باید بالا باشه موافق ترم اما بعضی از استادهای جوون عقاید (به قول خودشون) قرن بیستمی دارن و این عقاید رو به بچه ها هم سرایت میدن که کار درستی نیست! چون تو سن ما معمولا بچه ها هنوز راهشون رو انتخاب نکردند...
من وقتی به یکیشون اینو گفتم شروع کرد به بحث کردن و چون از خودش به جایی نرسیدم و سعی کرد منو بکوبه یخورده مقدمه چیدم که خدارو شکر انداختنش بیرون!!!! :D
البته از طرفی هم به خود من اثبات شده که حرف آقایون تو مدارس دخترونه بیشتر برو داره

Sahdis

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
:)مركز راهنمايي فرزانگان رشت
شهر
:)رشت

اگه براي زن ها خونه داريو بچه داري نبود حتما زن ها موفق ميشدن ولي....مرد ها همه ي زدگيشون كارشون...بخاطر همين معلم خوب بيشتر مرد و زن....
من فكر ميكنم ميخوان يه كاري كنن كه دخترا ترك تحصيل كنن....چشم ديدن اينو ندارن كه زن ها دارن پيشرفت ميكنند....
(اين برداشت من بود....ديگران رو نميدونم)

goldokhtar

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
دانشگاه
همینجا
رشته دانشگاه
حقوق

معلم زن تو رباتیک اصلا موفق نیست اما معلم مرد خیلی کارشو بهر انجام میده
برای ما ک اینطوری بود

Aqa milad

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتي
شهر
شیــــــــــــــروان
مدال المپیاد
او......................(او سرش ناپیداست)
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی بجنورد
رشته دانشگاه
پزشکی

معلم های مرد خیلی فعال و دارای اطلاعاتی بس بیشتر از معلم های زن هستن اما دلیل این که مردها نمیتونن در مدارس دخترونه درس بدن بر میگرده به قوانین ودید کشور

anahita_ashg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان-رشت

به نقل از milad jeddi :
معلم های مرد خیلی فعال و دارای اطلاعاتی بس بیشتر از معلم های زن هستن اما دلیل این که مردها نمیتونن در مدارس دخترونه درس بدن بر میگرده به قوانین ودید کشور
دوست عزیز شما چند تا معلم زن داری که این حرف رو میزنی؟
+
به نظرم نمیشه کلی گفت. به افراد بستگی داره. به نظرم نباید به آدما برچسب بزنیم که این معلم بخاطر اینکه زنه (یا مرده) خوبه (یا بده)

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از ســاحـديـثــ :
اگه براي زن ها خونه داريو بچه داري نبود حتما زن ها موفق ميشدن ولي....مرد ها همه ي زدگيشون كارشون...بخاطر همين معلم خوب بيشتر مرد و زن....
من فكر ميكنم ميخوان يه كاري كنن كه دخترا ترك تحصيل كنن....چشم ديدن اينو ندارن كه زن ها دارن پيشرفت ميكنند....
(اين برداشت من بود....ديگران رو نميدونم)
خانوم ها همین الان هم موفق هستن، ربطی هم به خونه داری و بچه داری نداره. مردها هم هزار جور بدبختی دارن. اینکه چه طوری خونه ای "داشته باشن!" که خانوم اون رو "بداره!" و اینکه خرج بچه ی بی نوا رو چه طوری بدن که خانوم "بداره!". بعد هم یه طوری میگین اینگار عصر حجره! بدبخت مردا هم خونه داری من کنن، بچه داری هم می کنن. دیگه همه باید بدو بدو کنن که بتونن شب سیر بخوابن!
این جمله تون رو هم نفهمیدم : "بخاطر همين معلم خوب بيشتر مرد و زن...." بیشتر مرد و زن؟! یعنی چی؟!
کی دقیقا چشم این رو نداره که دخترا پیشرفت کنن؟ :D دختر خوب، پیشرفت کجا بود!؟ همه دارن پسرفت می کنن، دختر و پسر! سمپاد هم که شده یکه تاز پس رفت توی سیستم آموزشی! چی می گی تو دختر گل؟ بعد هم چشم دیدن موفقیت دخترا رو نداشتن چه ربطی داره به اینکه معلم زن، معلم مرد؟!؟! یه کمی لطفا دیدت رو بازتر کن، یه کمی نفس عمیق بکش، چشمهات رو بازتر کن، به مسائل عمیق تر شو، بعد نظرت رو به دور از تعصب بگو.

anahita_ashg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان-رشت

به نقل از amparisay :
خانوم ها همین الان هم موفق هستن، ربطی هم به خونه داری و بچه داری نداره. مردها هم هزار جور بدبختی دارن. اینکه چه طوری خونه ای "داشته باشن!" که خانوم اون رو "بداره!" و اینکه خرج بچه ی بی نوا رو چه طوری بدن که خانوم "بداره!". بعد هم یه طوری میگین اینگار عصر حجره! بدبخت مردا هم خونه داری من کنن، بچه داری هم می کنن. دیگه همه باید بدو بدو کنن که بتونن شب سیر بخوابن!
این جمله تون رو هم نفهمیدم : "بخاطر همين معلم خوب بيشتر مرد و زن...." بیشتر مرد و زن؟! یعنی چی؟!
کی دقیقا چشم این رو نداره که دخترا پیشرفت کنن؟ :D دختر خوب، پیشرفت کجا بود!؟ همه دارن پسرفت می کنن، دختر و پسر! سمپاد هم که شده یکه تاز پس رفت توی سیستم آموزشی! چی می گی تو دختر گل؟ بعد هم چشم دیدن موفقیت دخترا رو نداشتن چه ربطی داره به اینکه معلم زن، معلم مرد؟!؟! یه کمی لطفا دیدت رو بازتر کن، یه کمی نفس عمیق بکش، چشمهات رو بازتر کن، به مسائل عمیق تر شو، بعد نظرت رو به دور از تعصب بگو.
اغلب ما تو خونه هایی زندگی می کنیم که فرقی بین دختر و پسر نیست اما این فرق توی اجتماع کاملا حس میشه. باید دختر باشی تا شرایط یه دختر رو درک کنی، واسه همینم به نظرم حق داره یه کم تعصب به خرج بده.
حرفی که زدی در مورد آقایون درسته. اونا هم مشکلات زیادی دارن ولی حرفی که در مورد خانم ها زدی رو قبول ندارم. حرفت فقط در مورد خانم های خونه دار صدق می کنه. ولی خانم های شاغل همپای آقایون کار می کنن، بعد وقتی میان خونه دوباره باید وایسن کار کنن و اغلب مردای ایرانی هم هیچ کمکی نمیکنن. تازه این درحالیه که توان خانوم ها خیلی کمتر از آقایونه.
ولی بعد از همه ی این صحبت ها بازم میگم: تدریس به این چیزا ربطی نداره. فقط باید اطلاعات خوبی داشته باشی و بهشون مسلط باشی. بعد هم قدرت بیان اونارو با تکنیک درست داشته باشی. تو این شرایط هم فرقی بین خانوم ها آقایون نیست. هر دو گروه میتونن بهترین باشن.

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

از اتفاق دبیرای پیش ما که خانم بودن ( مردا رو بیرون کرده بودن :D ) خیلی دبیرای خوبی بودن خیلیا ...... من خودم 100 تا کلاس خصوصی رو دیده بودم .....زنا کم تر وقت کلاسو هدر میدن !منظم تر هم هستن .... ولی خیلی هاشون اعتماد به نفسشون خیلی کمه

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از ДNΛH!TΛ :
اغلب ما تو خونه هایی زندگی می کنیم که فرقی بین دختر و پسر نیست اما این فرق توی اجتماع کاملا حس میشه. باید دختر باشی تا شرایط یه دختر رو درک کنی، واسه همینم به نظرم حق داره یه کم تعصب به خرج بده.
حرفی که زدی در مورد آقایون درسته. اونا هم مشکلات زیادی دارن ولی حرفی که در مورد خانم ها زدی رو قبول ندارم. حرفت فقط در مورد خانم های خونه دار صدق می کنه. ولی خانم های شاغل همپای آقایون کار می کنن، بعد وقتی میان خونه دوباره باید وایسن کار کنن و اغلب مردای ایرانی هم هیچ کمکی نمیکنن. تازه این درحالیه که توان خانوم ها خیلی کمتر از آقایونه.
ولی بعد از همه ی این صحبت ها بازم میگم: تدریس به این چیزا ربطی نداره. فقط باید اطلاعات خوبی داشته باشی و بهشون مسلط باشی. بعد هم قدرت بیان اونارو با تکنیک درست داشته باشی. تو این شرایط هم فرقی بین خانوم ها آقایون نیست. هر دو گروه میتونن بهترین باشن.
الان فرقی که می گی توی اجتماع باید باشی تا حس بشه و اینا توی صحبتاش مطرح نبود. داشت از کار کردن زن و مرد می گفت که من اون حرفا رو زدم. وگرنه در مورد اجتماع و اینا حرفی زده نشد.
این جمله از کجا اومد؟ : "بعد وقتی میان خونه دوباره باید وایسن کار کنن و اغلب مردای ایرانی هم هیچ کمکی نمیکنن"؟!؟! این رو طبق کدوم آمار می گی؟! الان مردی دور و برت هست که مثلا ساعت 4 از سر کار بیاد بشینه رو مبل خودش رو باد بزنه؟!؟! یعنی هنوز هستن این مردا تو این دوره و زمونه!؟؟! نمونه ای (حتی اگه یه دونه!!) دیدی سلام بهش برسون! مرد هم هم پای زن میاد خونه و توی کار خونه شرکت می کنه. همیشه هم همینه. اگه اون طرفی هم مثال آوردی البته زیاد مشکلی نیست، این طرفیش هم هست. خانومایی که از صبح کلاس ایروبیک، یوگا، سولاریوم، گل آرایی، نقاشی، مجسمه سازی، استخر و ... میرن، شب هم با دوستاشون میرن "دورهمی". 24 ساعته هم از این شو لباس تو اون یکی، از این نمایشگاه به اون نمایشگاه، از این فروشگاه به اون فروشگاهن. نمی خوای بگی از این خانوما نداریم که!؟ پس روی مثال خاص لطفا استدلال نکنیم. عمومیت چیز دیگریست.
این جمله طبق کدوم استدلاله؟! : "توان خانوم ها خیلی کمتر از آقایونه" !؟!؟!؟!؟! این یکی که دیگه از اساس اشتباهه خواهر من. بحث اگر روی قدرت جسمانیه، اوکی حرف تو درست، عموما اینطوریه. اما بحث اگر سر "توان" هست، حرفت غلطه. یه مدرک علمی بیار...!

anahita_ashg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان-رشت

به نقل از amparisay :
الان فرقی که می گی توی اجتماع باید باشی تا حس بشه و اینا توی صحبتاش مطرح نبود. داشت از کار کردن زن و مرد می گفت که من اون حرفا رو زدم. وگرنه در مورد اجتماع و اینا حرفی زده نشد.
این جمله از کجا اومد؟ : "بعد وقتی میان خونه دوباره باید وایسن کار کنن و اغلب مردای ایرانی هم هیچ کمکی نمیکنن"؟!؟! این رو طبق کدوم آمار می گی؟! الان مردی دور و برت هست که مثلا ساعت 4 از سر کار بیاد بشینه رو مبل خودش رو باد بزنه؟!؟! یعنی هنوز هستن این مردا تو این دوره و زمونه!؟؟! نمونه ای (حتی اگه یه دونه!!) دیدی سلام بهش برسون! مرد هم هم پای زن میاد خونه و توی کار خونه شرکت می کنه. همیشه هم همینه. اگه اون طرفی هم مثال آوردی البته زیاد مشکلی نیست، این طرفیش هم هست. خانومایی که از صبح کلاس ایروبیک، یوگا، سولاریوم، گل آرایی، نقاشی، مجسمه سازی، استخر و ... میرن، شب هم با دوستاشون میرن "دورهمی". 24 ساعته هم از این شو لباس تو اون یکی، از این نمایشگاه به اون نمایشگاه، از این فروشگاه به اون فروشگاهن. نمی خوای بگی از این خانوما نداریم که!؟ پس روی مثال خاص لطفا استدلال نکنیم. عمومیت چیز دیگریست.
این جمله طبق کدوم استدلاله؟! : "توان خانوم ها خیلی کمتر از آقایونه" !؟!؟!؟!؟! این یکی که دیگه از اساس اشتباهه خواهر من. بحث اگر روی قدرت جسمانیه، اوکی حرف تو درست، عموما اینطوریه. اما بحث اگر سر "توان" هست، حرفت غلطه. یه مدرک علمی بیار...!
شرایط اجتماعی رو به خاطر بحث تعصبی این مسئله مطرح کردم+دیدم که دارم میگم. شاید تو خانواده ی من و شما نباشه ولی همچین خانواده هایی هستن. اینم قبول دارم که خانوم هایی هستن که از صبح دنبال کلاس و خرید و اینجور چیزان ولی اینا پول می خواد که در شرایط فعلی که 80 درصد مردم ایران زیر خط فقرن (آمار این رو دیده بودم) در مورد همه صدق نمی کنه. من می دونم مردا هم مشکلات خیلی زیادی دارن. من فکر می کردم حرف بچه ها ناشی از طرز فکری باشه که تو پست قبلی گفتم. واسه همینم اونا رو نوشتم. +منظورم همون قدرت جسمانی بود.+ دیگه خیلی از بحث پرت شدیم. صحبت روی معلم بود. ما به کجا رسیدیم. اگه دوس دارین این صحبت رو تو پ.خ ادامه بدیم.

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان - فرزانگان ناحیه یک
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

دوستان لازمه اسم و موضوعِ تاپیک رو بگم ؟! ;;)
بحث رو منحرف نکنین لطفا !

-mina-

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میانه
دانشگاه
اهواز
رشته دانشگاه
دامپزشکی

به نظر من هيچ وقت نميشه گفت معلمي خوبه يابد.
چون نصف بچه ها از يه معلم خوششون مياد نصف كلاس بدشون مياد.ربطي هم به جنسيت نداره.
اگه تو مدرسه ي ما معلم مرد بيارن هيچ كي درس نميخونه.

mehdihosseini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
sampad neyshabour
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
فیزیک و شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
تربیت بدنی(دبیری )

به نظر من درسی که معلم مرد میده خیلی بیشتر فهمیده میشه تا همونو بخواد معلم زن بگه :-w

البته معلم زن شاید یه مزایایی نسبت به مرد داشته باشه اما در کل مردا از زنا بهترن (;

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

نه مردا از زنا بهتر نیستن معلمای مرد چون موقع درس دادن جدی ترن نمیشه خیلی مزه پروند کلاس ارامشش بیشتره و کلا مردا ریاضی و فیزیک بهتر تدریس میکنن
هستن کسانی که پرن و قدرت انتقال ندارن !

• لایک
امتیازات: tezar
بالا