• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ادامه ندادن کلاس زبان به خاطر کنکور

• شروع کننده موضوع

lia.sh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام بچه ها...
حقیقتش من یه مدتیه که دارم روی این مسئله فکر می کنم که از مهرماه امسال (که میرم یازدهم) کلاس زبانم رو دیگه ادامه ندم و تمرکزم رو بیشتر بزارم روی درس مدرسه و کنکور...
چیزی که باعث میشه نسبت به این تصمیم مردد بشم اینه که من زبان خوندن رو از 9 سالگی شروع کردم و تا امروز( که دیگه کم کم دارم وارد 17 سالگی میشم ) مرتب ادامه دادم و هیچ وقفه ای این ما بین نبوده..
الان دیگه سطح زبانم از سطحی که توی مدرسه داره تدریس میشه خیلی بالاتره ..در حدی زنگ زبان توی مدرسه برای من حوصله سر برترین و خسته کننده ترین زنگه...تا به امروز هم به هیچ عنوان توی خونه زمانی رو برای زبان خوندن برای مدرسه اختصاص نمی دادم و تکالیف رو توی زنگ تفریح قبل از کلاس آماده می کردم و همیشه هم نمرات عالی کسب می کردم و همیشه هم عملکردم مورد تشویق و تحسین معلم قرار می گرفت:D و علاوه بر همه ی این ها زبان رو بدون اینکه بخونم و یا بدونم از کجا تا کجا رو قلمچی می خواد امتحان بگیره 100 میزدم.. توی مکالمه هم به همین منوال و هیچ مشکلی ندارم... منتها همه ی این ها باعث میشه من بیشتر مردد بشم ..فکر می کنم اگه ادامه ندم کلاس رو همه ی اینا از بین میره و من کم کم همه چیز رو فراموش می کنم ..( هرچند که به خودم قول دادم حتی در صورتی که زبان رفتن رو کنسل کنم یه زمانی رو به زبان خوندن در روز اختصاص بدم ولی خب قطعا فرق می کنه با کلاس رفتن و توی اتمسفر بودن )
مسئله بعدی و خیلی مهم هم اینه که بسیییااار زمان بره این فرآیند کلاس زبان رفتن برای من .. یعنی من حتی اگه قرار باشه قبل از کلاس هیچی نخونم ! 3 ساعت آماده شدن ، رفتن ، اومدن ، لباس عوض کردن و .. وقت میبره .. دیگه چه برسه به این که بخوام کلی هم بخونم ..
وااقعا نمی دونم چی کار کنم ... شما آیا تجربه مشابه داشتین ؟؟ آیا سالای نزدیک به کنکورتون فعالیتی رو که مدت ها براش تلاش کرده بودین رو مجبور شدین کنار بزارین ؟ یا چی ؟ :( من الان چی کار کنم ؟؟ بی نهایت به یاری سبزتون نیازمندم ...

MHJazini

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
بم
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام
من میرم دهم و امسال کلاس رو ادامه میدم بعد دیگه نمیرم و متمرکز میشم روی بقیه درس هاا البته زبان رو روزی ی ساعت می خواهم بخونم چون ی خوده دامنه کلمات من پایینه

armin_att

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
تقریبا برق
به نظرم پیش روی نکن تو مباحث
فقط تو هفته چند ساعت وقت بزار تا فراموش نشه

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
سلام بچه ها...
حقیقتش من یه مدتیه که دارم روی این مسئله فکر می کنم که از مهرماه امسال (که میرم یازدهم) کلاس زبانم رو دیگه ادامه ندم و تمرکزم رو بیشتر بزارم روی درس مدرسه و کنکور...
چیزی که باعث میشه نسبت به این تصمیم مردد بشم اینه که من زبان خوندن رو از 9 سالگی شروع کردم و تا امروز( که دیگه کم کم دارم وارد 17 سالگی میشم ) مرتب ادامه دادم و هیچ وقفه ای این ما بین نبوده..
الان دیگه سطح زبانم از سطحی که توی مدرسه داره تدریس میشه خیلی بالاتره ..در حدی زنگ زبان توی مدرسه برای من حوصله سر برترین و خسته کننده ترین زنگه...تا به امروز هم به هیچ عنوان توی خونه زمانی رو برای زبان خوندن برای مدرسه اختصاص نمی دادم و تکالیف رو توی زنگ تفریح قبل از کلاس آماده می کردم و همیشه هم نمرات عالی کسب می کردم و همیشه هم عملکردم مورد تشویق و تحسین معلم قرار می گرفت:D و علاوه بر همه ی این ها زبان رو بدون اینکه بخونم و یا بدونم از کجا تا کجا رو قلمچی می خواد امتحان بگیره 100 میزدم.. توی مکالمه هم به همین منوال و هیچ مشکلی ندارم... منتها همه ی این ها باعث میشه من بیشتر مردد بشم ..فکر می کنم اگه ادامه ندم کلاس رو همه ی اینا از بین میره و من کم کم همه چیز رو فراموش می کنم ..( هرچند که به خودم قول دادم حتی در صورتی که زبان رفتن رو کنسل کنم یه زمانی رو به زبان خوندن در روز اختصاص بدم ولی خب قطعا فرق می کنه با کلاس رفتن و توی اتمسفر بودن )
مسئله بعدی و خیلی مهم هم اینه که بسیییااار زمان بره این فرآیند کلاس زبان رفتن برای من .. یعنی من حتی اگه قرار باشه قبل از کلاس هیچی نخونم ! 3 ساعت آماده شدن ، رفتن ، اومدن ، لباس عوض کردن و .. وقت میبره .. دیگه چه برسه به این که بخوام کلی هم بخونم ..
وااقعا نمی دونم چی کار کنم ... شما آیا تجربه مشابه داشتین ؟؟ آیا سالای نزدیک به کنکورتون فعالیتی رو که مدت ها براش تلاش کرده بودین رو مجبور شدین کنار بزارین ؟ یا چی ؟ :( من الان چی کار کنم ؟؟ بی نهایت به یاری سبزتون نیازمندم ...

ببینید . ب نظر من شما ب هیچ وجه من الوجوه زبان رفتن رو ترک نکنید تا زمانی ک یک مدرک معتبر بگیرین .. مثل تافل یا آیلتس .. در سطحی ک شما گفتید در تافل آی بی تی می تونید نمره بالای 85 روداشته باشید.. اگه فک می کنین زبان رفتن وقتتون رو میگیره می تونید هزینه چند ترم رو بگزارید و ی معلم خصوصی یک ماهه بگیرید ک ب صورت اختصاصی با شما تافل کار کنه .. چون بحث تافل و آیلتس با زبان جداست ... شما با این کار پرونده زبان رو می بندید.. و با در نظر گرفتن تمدید این مدرک شما نا خودآ"اه مجبور میشین زبان رو مرور کنید ...
زبان اونقدر ک میگن فرار نیست برای شما ب خاطر این که 7 .8. ساله دارین می خونین قشنگ جذب مغز شده
خلاصه بگم
تو این دو ماه آینده دنبال گرفتن تافل باشین (تافل چون دوره تمدیدش دو ساله هست برا وضعیت فعلی شما مناسب تره )
بعد می تونین رو درستون تمرکز کنین .. اینطوری کاری رو نصفه نیمه هم تموم نم کنین :)

• شروع کننده موضوع

lia.sh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1399
ببینید . ب نظر من شما ب هیچ وجه من الوجوه زبان رفتن رو ترک نکنید تا زمانی ک یک مدرک معتبر بگیرین .. مثل تافل یا آیلتس .. در سطحی ک شما گفتید در تافل آی بی تی می تونید نمره بالای 85 روداشته باشید.. اگه فک می کنین زبان رفتن وقتتون رو میگیره می تونید هزینه چند ترم رو بگزارید و ی معلم خصوصی یک ماهه بگیرید ک ب صورت اختصاصی با شما تافل کار کنه .. چون بحث تافل و آیلتس با زبان جداست ... شما با این کار پرونده زبان رو می بندید.. و با در نظر گرفتن تمدید این مدرک شما نا خودآ"اه مجبور میشین زبان رو مرور کنید ...
زبان اونقدر ک میگن فرار نیست برای شما ب خاطر این که 7 .8. ساله دارین می خونین قشنگ جذب مغز شده
خلاصه بگم
تو این دو ماه آینده دنبال گرفتن تافل باشین (تافل چون دوره تمدیدش دو ساله هست برا وضعیت فعلی شما مناسب تره )
بعد می تونین رو درستون تمرکز کنین .. اینطوری کاری رو نصفه نیمه هم تموم نم کنین :)

خب من که در این دو سال آینده قصد مهاجرت ندارم !
و اتفاقا چون دوره تمدیدش 2 ساله اس برای وضعیت فعلی من مناسب نیست :)
چون بلافاصله بعد از اتمام کنکور منقضی میشه و عملا من نمی تونم ازش استفاده کنم .. فکر می کنم اینطوری وقتم بیشتر تلف میشه

• شروع کننده موضوع

lia.sh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام
من میرم دهم و امسال کلاس رو ادامه میدم بعد دیگه نمیرم و متمرکز میشم روی بقیه درس هاا البته زبان رو روزی ی ساعت می خواهم بخونم چون ی خوده دامنه کلمات من پایینه
شما امسال رو قطعا ادامه بده .. اگر می تونید که درس رو در کنار مطالعه زبان هندل کنید تابستون سال آینده رو هم ادامه بدین .. متاسفانه این کاری بود که من نتونستم انجام بدم و این تابستونم رو عملا به خاطر زبان از دست دادم و نتونستم دروس دهم رو اونطور که باید و شاید مرور کنم ... موفق باشید

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
سلام بچه ها...

خلاصه بگم
خب من که در این دو سال آینده قصد مهاجرت ندارم !
و اتفاقا چون دوره تمدیدش 2 ساله اس برای وضعیت فعلی من مناسب نیست :)
چون بلافاصله بعد از اتمام کنکور منقضی میشه و عملا من نمی تونم ازش استفاده کنم .. فکر می کنم اینطوری وقتم بیشتر تلف میشه

تو سالانه هم می تونی تمدید کنی تافلتو اینجوری منقضی نم شه

• شروع کننده موضوع

lia.sh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1399
خلاصه بگم

تو سالانه هم می تونی تمدید کنی تافلتو اینجوری منقضی نم شه

خب برای تمدید کردنش دوباره باید آزمون بدم ؛ درسته؟
الان در این برهه زمانی وقتش رو ندارم و اصلا در نهایت به کارم هم نمیاد

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
تو مگه زبان میری به خاطر زبان مدرسه یا کنکور که حالا چون اونارو بلدی یعنی حله همه چی؟
تو حتی الان برای تافل و آیلتس هم نمیخونی!
ببین ما یه عده ى زیادی بودیم که از اول کانون زبان میرفتیم ترمای آخر میخورد به سال سوم که نهایی ها بود ،خیلی از بچه ها وقتی مثلا شروع اد بود نیومدن و واقعا واقعا الان پشیمونند!من اون سال تا ترم پاییز سال سوم رفتم مدرکمو گرفتم نه به درسم لطمه خورد نه الان پشیمونم و حتی مدرکم به دردم هم میخوره!
تازه تا اونجایی که میدونم شما امسال نهایی هم دارید و به تبعش وقتتون آزادتر از ماست،حساب کن میانگین چقدر در هفته وقتت رو بیخودی هدر میدی حالا به اندازه حداکثر هفته ای 10 ساعت(با فرض اینکه تو خونه هم بخونی و تمرین کنی)نمیتونی روش وفت بذاری؟برو بخون یه ترم دیگه اگه دیدی واقعا نمیتونی هندل کنی نخون و ادامه نده

panah

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نمیدانم آن کجا
سال فارغ التحصیلی
1397
خب برای تمدید کردنش دوباره باید آزمون بدم ؛ درسته؟
الان در این برهه زمانی وقتش رو ندارم و اصلا در نهایت به کارم هم نمیاد

بنظر من شما اول ببین که هدفت از کلاس رفتن چی بود؟
اینکه تو مدرسه جلو باشی؟برا کنکورت؟اگه این بود که خیلی خوب!الان به هدفت رسیدی و دیگه نرو...
ولی اگه هدفت مدرک و اینکه دوست داری زبانو و... هست...ببین میتونی طوری برنامه بریزی که درسای دیگه روو برسی؟! میتونی برسی ،اگه بخوای...
یه انتخابت هم میتونه این باشه ک بذاری بعد کنکور...
ولی تو این مدت اگه نرفتی حتما خودت فیلم و اهنگ و کتاب داستان ببین و بخون که زحمتات هدر نره و یادت نره چیزایی که بلدی...

ی سوال؟! از نه سالگی میرید هنوز تموم نشده؟(صرفا مدرک منظورمه...میدونم خیلی چیزا برا یاد گرفتن هست!)

• شروع کننده موضوع

lia.sh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1399
بنظر من شما اول ببین که هدفت از کلاس رفتن چی بود؟
اینکه تو مدرسه جلو باشی؟برا کنکورت؟اگه این بود که خیلی خوب!الان به هدفت رسیدی و دیگه نرو...
ولی اگه هدفت مدرک و اینکه دوست داری زبانو و... هست...ببین میتونی طوری برنامه بریزی که درسای دیگه روو برسی؟! میتونی برسی ،اگه بخوای...
یه انتخابت هم میتونه این باشه ک بذاری بعد کنکور...
ولی تو این مدت اگه نرفتی حتما خودت فیلم و اهنگ و کتاب داستان ببین و بخون که زحمتات هدر نره و یادت نره چیزایی که بلدی...

ی سوال؟! از نه سالگی میرید هنوز تموم نشده؟(صرفا مدرک منظورمه...میدونم خیلی چیزا برا یاد گرفتن هست!)

از لحاظ گرامر و تمام قواعدی که پایه یادگیری زبان هستش که تموم شده.. ولی خب همونطور که خودتون میدونید خیلی چیزا برای یادگرفتن هست :).. کلاس ما الان دیگه جوش اینطوریه که میریم میشینم هر جلسه راجب یک موضوع بحث و تبادل نظر می کنیم و این مابین هر جلسه کلی کلمه و اصطلاحات جدید هم یادمیگیریم.. مدرک رو هم هر موقع که بخوایم بهمون میدن .. میریم میگم مدرک می خوایم ، اونا هم توی مدرکمون تا اون سطحی که خوندیم رو لحاظ می کنن .

Zari78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
منم سال دوم دبیرستان کلاس زبانم رو گذاشتم کنار و دیگه نرفتم
به نظرم خوب بود ولی سعی کنین یه کتاب لغت داشته باشین و بخونین چون لغات یادتون میره
در ضمن آیلتس هم به نظرم به درد نمیخوره کلی پول باید خرج کنی فقط هم دوسال اعتبار داره

بالا