• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

موانع تفکر در جامعه

• شروع کننده موضوع

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
متاسفانه به مدال نرسید :(
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام
باز من تولید محتوا کردم :D:))
همون طور که از اسم موضوع معلومه دوست داشتم اگر مایلید درباره ی اینکه چرا امروزه در جامعه ما جمعیت زیادی از افراد واقعا به مسائل محیط پیرامونشون حای فکر هم نمیکنن و هیچ تجریه و تحلیل درباره ی حرف هایی که میشنون ندارن ، نظراتتونو بگید تا با دیدگاه های مختلف آشنابشیم و بتونیم ازشون استفاده مفید ببریم ...
ممنون میشم مشارکت کنید چون به نظرم موضوع مهمیه و اگه قراره ما آینده سازان کشور باشیم بهتر با دیدگاه های روشن تری به استقبال فردای خودمون و مردممون و کشورمون بریم ...

Arshawm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلي ٣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
چون مردم یا انقد بدبختن که وقت فکر کردن ندارن یا گرفتار شرن.

• شروع کننده موضوع

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
رشته دانشگاه
پزشکی
به نظر من الان توی جامعه ی امروزیمون مردم به طور کلی سه دسته ان :
۱_ گروهی از مردم که تعداد قابل توجهی هم دارن ! به همون اطلاعات کمی که بعضا هم دروغ هستن کفایت میکنن و نمیخوان حقایقو برای خودشون روشن کنن ! اونها همون دسته این که فریب حرف های سطحی و بی پایه و اساس را میخورن .
۲_ گروهی دیگه از مردم که متاسفانه جمعیت بسیار اندکی هستن اونایی ان که واقعا با اندیشه زندگی میکنن و به مسائل آگاهن اما خیلی چیزا مانع میشه که بتونن حرفشون رو بزن و دیدگکاهشون را بگن ... این افراد که باور و عقایدشون مدام سرکوب میشه به اجبار باید هر چی که با چشم خوشون میبینن رو از کنارش رد بشن و باز هم سکوت کنن !
۳_ دسته ای که باید ازشون ترسید ، گروهی هستن که با حرف های فریبندشون میخوان کوچک ترین حق یک انسان که تفکر را هم ازش بگیرن .... اینا همون گروهی هستن که باعث شدن اساس و ریشه ی تفکر کلا از بین بره و همون تعداد اندکی هم که فکر و اندیشه دارن را یا مجازات میکنن یا اون قدر سرکوب میکنن که همون افراد هم نمیتونن حتی نظراتشونو بیان کنن

tizechamoosh

Hasty Khoshg Daman
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
اینستاگرام
شرایط الان طوریه که اکثر افراد جامعه فقط سعی میکنن روزشونو شب کنن و همون روزو بگذرونن ... !
این شرایط بیشتر به قانون بقای طبیعت نزدیکه تا جامعه انسان های فکور !

HeiSenberG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
1399
طبق چه آماری این دسته بندی رو از لحاظ جمعیتی انجام دادید ؟ چرا مردم ایران رو بی فکر خطاب می کنید ؟
رفتاری که شما از مردم می بینی عملکردشونه
پس به نظر میرسه موضوع رو به موانع عملگرایی مثبت و روشن در جامعه تغییر بدید صوابش بیشتر باشه .

• شروع کننده موضوع

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
رشته دانشگاه
پزشکی
طبق چه آماری این دسته بندی رو از لحاظ جمعیتی انجام دادید ؟ چرا مردم ایران رو بی فکر خطاب می کنید ؟
رفتاری که شما از مردم می بینی عملکردشونه
پس به نظر میرسه موضوع رو به موانع عملگرایی مثبت و روشن در جامعه تغییر بدید صوابش بیشتر باشه .
من مردم را بی فکر خطاب نکردم فقط گفتم اون طور که به نظر میرسه باید اینجوری باشه و چیزی که گفتم فقط آماری بود که خودم بهش رسیدم نه چیزی دیگه و خب درسته که شاید دقیق نباشه اما اگه یکم گنگ توضیح دادم چون دیگه بیشتر از این نمیتونستم بش بپردازم

M R X

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام
باز من تولید محتوا کردم :D:))
همون طور که از اسم موضوع معلومه دوست داشتم اگر مایلید درباره ی اینکه چرا امروزه در جامعه ما جمعیت زیادی از افراد واقعا به مسائل محیط پیرامونشون حای فکر هم نمیکنن و هیچ تجریه و تحلیل درباره ی حرف هایی که میشنون ندارن ، نظراتتونو بگید تا با دیدگاه های مختلف آشنابشیم و بتونیم ازشون استفاده مفید ببریم ...
ممنون میشم مشارکت کنید چون به نظرم موضوع مهمیه و اگه قراره ما آینده سازان کشور باشیم بهتر با دیدگاه های روشن تری به استقبال فردای خودمون و مردممون و کشورمون بریم ...
مخاطب به دودسته منفعل و فعال دسته بندی میشه که
مخاطب منفعل همون کسایی هستن که فقط پیام رسانه ها رو دریافت میکن و بدون هیچ تجزیه و تحلیلی اون رو درست میدونن و به باور های خودشون تبدیل میکنن
مخاطب فعال هم کسی که در مورد هر خبر فکر و تحقیق میکنه و دنبال منابع خبر میگرده تا از میزان صحتش آگاه باشه
مناسفانه بیشتر افراد جامعه ما(از جمله خودم) مثل یه مخاطب منفعل رفتار میکنیم.
من همیشه سعی میکنم که تبدیل به یه مخاطب فعال بشم ولی خب واقعا کار سختیه که بخوای در مورد همچی تحقیق کنی.

فک میکنم همین که بعضیا تعصب های بی خودی دارن به خاطر همین مسئله،چون اون ها اصن در مورد باور هاشون فک‌ نمیکنن که بخوان به باور مطلق برسن

Distorded Angel

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
دانشگاه تهران
البته این که بسیاری از مردم به علت شرایط سخت زندگی زمان کمتری برای تفکر دارن کاملا درسته ولی این علت پاک کردن صورت مسئله است جامعه ما تشکیل شده از تعداد زیادی آدم با مشاغل مختلف که تعداد زیادیشون هم زمان برای فکر کردن دارن حالا بعضی کمتر بعضی بیشتر حتی شخصی که تمام طول روز به کار مشغوله می تونه زمان کوتاهی رو صرفا برای فکر کردن به اعمال شخصی خودش اختصاص بده چه دلیلی داره کسی این کار رو نکنه وقتی با فکر کردن حتی شاید بتونه از وضعیت سختی که داره جدا شه؟
به نظر من دلیل اصلی این که به نظر میاد جامعه ای با تفکر سطحی داریم که هیچوقت صدای متفکرینش رو نمی شنوه(به کتاب صدایی که شنید نشد مراجعه کنید) تو تربیت فرزندان اون نهفته است(من جامعه شناس نیستم پس حدس منم سطحیه) من تو تربیت بچه ها خیلی می بینم که والدین می خوان دانای کل باشن و واقعا به بهونه زود بودن برای بچه بهش اطلاعات کمی می دن و خوب مسائل رو براش باز نمی کنن فقط از بچه می خوان کاری که می گن رو انجام بده اگرم داد می شه بچه خوب اگرم نه بچه بد. واقعا تو جوامعی که سطح تفکر بالاتره تربیت هم کاملا متفاوت هست بچه از همون سن های کم در جریان کلیتی از مسائل قرار می گیره و تلاش می شه که خودش به نتایج درست برسه..
این هم اضافه کنم حتی تو فلسفه دینی مام این نگاه به نظر من نادرست وجود داره که می گه علم نکم خطرناکه چون اون شخص که علمش کمه بر اساس اون علم کمش می تونه تصمیم های غلط بگیره و به گمراهی بره
من که به شخصه کاملا مخالف این مسئله هستم فک می کنم دانش هر مقدارش سود آوره صرفا باید آدم درک کنه چیا رو نمی دونه

Porsa

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان لاهیجان-فرزانگان5
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
تعصب و خودخواهی

بالا