• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاور تحصیلی الزامی یا اختیاری؟

مشاور تحصیلی الزامی یا اختیاری؟

• رای‌دهندگان
    13
  • شروع کننده موضوع

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی
من ب شخصه علارقم این که بعد کنکورم مشاوره ی خصوصی میدم اما خودم مشاور خصوصی نداشتم.ب نظرتون حضور مشاور خصوصی چقدر در رشد تحصیلی یا افت وی می تونه موثر باشه.وجودش اجباره یا اختيار.

آخرین ویرایش:

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
به شخصه دلم میخواست که برم پیش مشاور و یه برنامه کلی بهم بده و بگه کلا چیکار کن امسال
با اینکه یه برگه میدن ساعت هاتو وارد کنی و اینا مخالفم.
ولی مشاورم شوهر خالم بود مامانم مجبورم میکرد برم.خیلی بد بود هر دوهفته یه بار همون چیزای قبل رو تکرار کنه.خودم بهتر میدونستم چیکار کنم.
بگذریم...مشاور باید هر وقت دچار مشکل شدیم بریم.وقتایی که از درس زده میشیم،وقتایی که نمیدونیم اینجای مسیر رو چه طور بریم،در مواقع نیاز.نه هردم به ساعت!

آخرین ویرایش:

Katerina

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 بوشهر
شهر
بوشهر
به شخصه دلم میخواست که برم پیش مشاور و یه برنامه کلی بهم بده و بگه کلا چیکار کن امسال
با اینکه یه برگه میدن ساعت هاتو وارد کنی و اینا مخالفم.
ولی مشاورم شوهر خالم بود مامانم مجبورم میکرد برم.خیلی بد بود هر دوهفته یه بار همون چیزای قبل رو تکرار کنه.خودم بهتر میدونستم چیکار کنم.
بگذریم...مشاور باید هر وقت دچار مشکل شدیم بریم.وقتایی که از درس زده میشیم،وقتایی که نمیدونیم اینجای مسیر رو چه طور بریم،در مواقع نیاز.نه هردم به ساعت!
واقعا با نظرتون موافقم من هنوز کنکور ندادم اما سر همین امتحان تیزهوشان خیلیا اذیت شدن اگه به مشاورا باشه میگن هر روز خصوصا تعطیلات از صبح ساعت شش صبح تا یازده شب فقط بخون و تست بزن فقط بیت هر دو ساعت ده دقیقه فاصله بزار برای غذا خوردن و کارای شخصی خیلی ها هم برای مشاور و کلاس تست و کنکور و هزآر تا جای دیگه هزینه ی ملیونی کردن ولی بازم به جایی نرسیدن و حتی قبولم نشدن حتی خانواده ها میگن دانش آموز باید کل وقتش رو درس بخونه و بیرون نره و تفریحم نکنه در صورتی که خودشون عمرا این کار ها رو نکردن من که با شیوه ی خودم و برنامه ی خودم پیش رفتم بسیار از دوستان و بستگانم که هزینه و وقت زیادی صرف کردن موفق تر بودم ولی به قول شما وقتی آدم به بن بست و بی برنامگی میخوره و نمیدونه چکار کنه باید با یه فرد وارد مشورت کنه مشاوره یک ضرورت نیست بستگی به شرایط مالی و توانایی خود فرد در برنامه ریزی و درس خواندن داره

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
من ب شخصه علارقم این که بعد کنکورم مشاوره ی خصوصی میدم اما خودم مشاور خصوصی نداشتم.ب نظرتون حضور مشاور خصوصی چقدر در رشد تحصیلی یا افت وی می تونه موثر باشه.وجودش اجباره یا اختيار.
توایران نباشنم فکر نکنم اشکالی پیش بیاد
مشاورا چند دستن (که هیچکدومشون تقریبا کمکی نمیکنن)
دسته ۱
مشاورایی ک تو مدرسن :پولی که بهشون میدن انگار خیلی کمه مشاوراهم میان رو ادمای قوی فقط وقت میزارن که صرفابعد اینکه رتبه برتر طرف بشه جز رزومه کاری(یااینکه خصوصی باهاشون برداری این جوریم تحویلتون میگیرن)
دسته۲ یه سری مشاورا هستن که خودشون کار میکنن مثل علی رضاافشار امااین قدر شاگرد دارند به نظرم وقت کافیو نمیتونه برات بزاره و صرفا یه برنامه بهت میده .....(باز دسته۲ به عقیده من بهتره منصف ترن)
دسته۳ یه سری ادما هستن یه تیم درست کردن مث میرصادقی که به نظرم فقط فکر جیب خودشونن وجز یه سری خانواده های نسبتا پولدار نمیتونن از مشاوره هاش استفاده کنن(مثلا اردوی نوروزی بارسا ۱/۵میلیون تومن بود اگه اشتباه نکنم)
........
شمااگه میخوای مشاوره بدی علاوه برکارهایی که اینا میکنند وقت بیشتری بزاری به مشکلاتشونم گوش بدی وگرنه به نظرم برنامه رو بدی معلم برات بریزه خیلی بهتره چون تواناییتو بیشتر از مشاور میشناسه
و به نظرم معلم دل سوزتر هست
.........‌‌
[همه اینا تجربه ی من از سال کنکور بود ]

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی
توایران نباشنم فکر نکنم اشکالی پیش بیاد
مشاورا چند دستن (که هیچکدومشون تقریبا کمکی نمیکنن)
دسته ۱
مشاورایی ک تو مدرسن :پولی که بهشون میدن انگار خیلی کمه مشاوراهم میان رو ادمای قوی فقط وقت میزارن که صرفابعد اینکه رتبه برتر طرف بشه جز رزومه کاری(یااینکه خصوصی باهاشون برداری این جوریم تحویلتون میگیرن)
دسته۲ یه سری مشاورا هستن که خودشون کار میکنن مثل علی رضاافشار امااین قدر شاگرد دارند به نظرم وقت کافیو نمیتونه برات بزاره و صرفا یه برنامه بهت میده .....(باز دسته۲ به عقیده من بهتره منصف ترن)
دسته۳ یه سری ادما هستن یه تیم درست کردن مث میرصادقی که به نظرم فقط فکر جیب خودشونن وجز یه سری خانواده های نسبتا پولدار نمیتونن از مشاوره هاش استفاده کنن(مثلا اردوی نوروزی بارسا ۱/۵میلیون تومن بود اگه اشتباه نکنم)
........
شمااگه میخوای مشاوره بدی علاوه برکارهایی که اینا میکنند وقت بیشتری بزاری به مشکلاتشونم گوش بدی وگرنه به نظرم برنامه رو بدی معلم برات بریزه خیلی بهتره چون تواناییتو بیشتر از مشاور میشناسه
و به نظرم معلم دل سوزتر هست
.........‌‌
[همه اینا تجربه ی من از سال کنکور بود ]
اقاي ميرصادقي ازمجهولاي حل نشده ي سال كنكورمه ب شخصه من براي انتخاب رشته مشاور گرفتم از بارسا راضي بودم واقعا
همايش هاش قيمتش خيلي بود اما مشاوره هاش نه اصلا همون طور ك تو گفتي
ولي كارگاه و همايش هاش عاليه وقتي حوصله درسو نداري 25 ت اين طوراس بعضياشم 50 ت

pouryaa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
ببینید واقعیت اینه که مشاور نمیتونه واسه دانش اموز معجزه بکنه،اما خوب مزایاش هم قابل چشم پوشی نیست،مثلا من مشاور خصوصی نداشتم اما پشتیبان ویژه کانونم خیلی بهم کمک میکرد ،بعضی وقتا یک ساعت باهم حرف میزدیم وسوال میپرسیدم،پس نمیشه گفت به مشاور احتیاج نداشتم،
ولی خوب خدایی یکم نقش مشاور بدجا افتاده وبد اجرا میشه،مشاور باید انگیزه بده،روش ها رو یاد بده ودانش اموزروهدایت کنه تا اون بچه با دانش وخلاقیت خودش واسه خودش تصمیم بگیره وبرنامه ریزی کنه،متاسفانه سیستم خیلی از مشاورا اینه که دانش اموز رو تبدیل به یه ربات فرمانبرمیکنن وهیچ نقشی واسه بچه تو این قضیه درنظر گرفته نمیشه که باعث میشه بچه هااستقلال شخصیتیشون رو ازدست بدن

بالا