• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات غیردرسی کنکور ۹۷

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
1- چجوری باید خلاصه‌نویسی کرد؟ چه چیزهایی رو باید نوشت؟ یعنی باید درسنامه رو مختصر و مفید بنویسیم یا نکات پراکنده؟ یا جفتش؟ و اینکه از الان باید شروع کنیم یا از مهر هم دیر نیست؟ بعدم تو چی خلاصه نویسی میکنید دفتر، دفترچه یا چی؟ جدی برام سواله:))

2- خود کتاب ادبیات اصلا نکته‌ی اضافه‌ای داره که توی کتابکارها نباشه؟ ادبیات موضوعی و کتابای هامون سبطی رو بخونم بس نیست؟ و برای زبان فارسی کتابی هست که نکات حفظیشو جمع بندی کرده باشه(به جز دستور)؟

3- برای تست فیزیک من گاج نقره ای دارم ولی چون معمولا جزوه‌هام کامل نیست یه کتاب برای درسنامه میخوام که مختصر و مفید هم باشه و مثل درسنامه‌های نشر الگو زیاد نباشه. اصلا همچین کتابی هست؟ چون شنیدم که کتابکارهای فیزیک هیچ کدوم درسنامه های خیلی خوبی ندارن. و اینکه من گاج نقره‌ای پایه دارم برای پیشم همونو بگیرم خوبه؟ فیزیک IQ چطوره؟

1-خلاصه نویسی درس هایی مثل شیمی و زیست و زبان فارسی باید تو خود کتاب باشه یعنی خوب خلاصه که نمیشه کرد ولی نکات تست هایی که میزنید یا جزوه های معلم رو به متن کتاب منتقل کنید که همه چیز رو تو کتاب و کنار هم داشته باشید.
درس هایی مثل فیزیک ریاضی هم من دفتر خلاصه نویسی دارم مثلا فرمول ها و یه سری راه حل هایی که برای یه سری سوالا همیشگیه رو تو اون مینویسم و حفظیات مهمی که ممکنه یادم بره(فیزیک مخصوصا) و شکل های مهم

2-برای ادبیات هم خوب مثلا نکته یه چیزایی مثلِ بعضی آرایه ها و قرابت هاست که ممکنه نکته داشته باشه وگرنه بقیش بیشتر کلمه ها و تاریخ ادبیات که نکته خاصی نداره کتاب هم فکر کنم ادبیات موضوعی و زبان فارسی هامون سبطی خوب باشه برای حفظیات هم مهروماه کتاب های لقمه داره
3-من از درسنامه های خیلی سبز جامع استفاده میکنم که خوب خلاصه است و کامل و خیلی از نکته های تستیو گفته ولی بازم بستگی به سلیقه خودتون داره گاج نقره ای هم برای کتاب اول خوبه به نظرم ولی کافی نیست و اینکه IQ رو باید آخرین کتاب و به عنوان پایان دهنده استفاده کنید نه تقویت کننده

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری
بچه ها جوگیر نشید.

shiva93

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرز
شهر
کــرج
سال فارغ التحصیلی
1398
سلام ..دو تا سوال ..یکی اینکه برای قبولی پزشکی دانشگاه تهران (منطقه 2) چه رتبه ای لازمه حداقل ؟
دوم اینکه یزد جز کدوم منطقس ؟

اگه می شه جواب بدین

A.D.00

A.D.00
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
سلام ..دو تا سوال ..یکی اینکه برای قبولی پزشکی دانشگاه تهران (منطقه 2) چه رتبه ای لازمه حداقل ؟
دوم اینکه یزد جز کدوم منطقس ؟
براي پزشكي دانشگاه تهران رتبه بايد زير ٨٠ باشه فكر م

shiva93

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرز
شهر
کــرج
سال فارغ التحصیلی
1398

frants

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
1-خلاصه نویسی درس هایی مثل شیمی و زیست و زبان فارسی باید تو خود کتاب باشه یعنی خوب خلاصه که نمیشه کرد ولی نکات تست هایی که میزنید یا جزوه های معلم رو به متن کتاب منتقل کنید که همه چیز رو تو کتاب و کنار هم داشته باشید.
درس هایی مثل فیزیک ریاضی هم من دفتر خلاصه نویسی دارم مثلا فرمول ها و یه سری راه حل هایی که برای یه سری سوالا همیشگیه رو تو اون مینویسم و حفظیات مهمی که ممکنه یادم بره(فیزیک مخصوصا) و شکل های مهم

من برای قرابت با هامون سبطی خیلی موافق نیستم یعنی لذت بخشه اما کنکوری نیس برای شیمی هم خلاصه نویسی حفظیات خارج از کتاب نوشتن عالیه بعدم خلاصه نویسی یه مسئله خیلی شخصیه وبه عشق وعلاقه فراوان نیاز داره اینه که سعی کن همش شخصی سازی کنی ولذت بخشش کنی وحالشو ببری تا بتونی به این کار ادامه بدی ولی با بقیه صحبتاشون خیلی هم موافقم

forest

forest
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی
من برای قرابت با کتاب دکتر سبطی خیلی موافقم خودم ادبیاتو 94 زدم

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
من هم قرابت سيطي نگفتم زبان فارسيو گفتم و براي قرابت فكر كنم همون موضوعي كافي باشه
شيمي هم من نظر مشاورمو گفتم و شيوه اي كه براي خودم تا الان(:D) مفيد بوده و دليلش هم بعدا خواستي توضيح ميدم طولانيه:D
ممنون

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
کسی نظری نداره؟

سرعتت در چه حد پایینه؟یعنی مثلا چقدر وقت اضاف میاری اخر ازمون؟
اگر اینجوری هستی که مثلا وقت نمیکنی فلان درس رو کلا بزنی مشکلت از چند جاست:1- کم تست میزنی 2-کم درس میخونی 3-تمرکز پایین موقع ازمون 4-استرس زیاد که باید سعی کنی این مشکلات رو به حداقل برسونی

اما اگر اینجوری هستی که به تمام درسا میرسی ولی اخر کار مثلا 3 دقیقه وقت اضافه میاری که به درد هیچ جا نمیخوره و دلت میخواد مثلا یه ربع اضاف بیاری باید از روش ضربدر منفی دایره استفاده کنی.
اعتراف میکنم که مشکل من این بود و راه حلش رو هم قلمچی میگفت ولی چون من دیدگاهم نسبت به قلمچی بد بود دیر اقدام به برطرف کردنش کردم(فروردین:D) .پس شما اگر در پی حل این مشکلی از این روش استفاده کن.
به این شکل که در دو دور ازمون میدی! اول اونایی رو که بلدی...بعد اونایی که وقت گیرن!
دور اول که تمام سوالات رو میخونی و اسوناش رو جواب میدی باید منفی برای اونایی که کلا مبحثش رو نخوندی و نمیدونی و نزده ها بذاری و ضربدر برای سوالایی که وقت میگیرن ولی حل میشن و دایره هم برای سوالایی که نمیدونی جزو کدوم دستن!
کم کم که از این روش استفاده کنی مهارت پیدا میکنی و سوال هایی رو که قبلا دایره میذاشتی دیگه دایره نمیذاری!چون تمام سوالات جزو ضربدر و منها میشن و توانایی تشخیصت در نوع و تیپ سوال افزایش پیدا میکنه.
ارزو میکنم نزده هاتون بیشتر از غلطاتون باشه تا حدی که تمام غلطهاتون یه روزی نزده باشه.

نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
آزاد لاهیجان
رشته دانشگاه
پرستاری
ميشه يكي كه فيزيكو خلاصه نويسي كرده و مفيد بوده براش
بياد برا من بگه دقيقا چ كرده كه منم بكنم:]

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
من تا حدود زیادی خلاصه نویسی کمکم کرد:)
فرمول ها,یه سری نکات حفظی و تیپ شناسی سوالو یادداشت کن مثلا یه یه سری سوال ها هستند که با یه راه ساده و همیشگی حل میشند اون راه و یه تست ازشو هم بنویس که یادت بمونه:)

mahtab1998

mahtab0m
نام مرکز سمپاد
farzanegans!
شهر
خرم اباد/کرمانشاه/بم/
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
پزشکی
ببین اون یه سهمیه ای داشته.. به احتمال زیادی هیئت علمی! از طرفی گزینش پزشکی ناحیه ای هست مثلا پزشکی بهشتی پارسال از استان های اطراف تهران با رتبه های ۶۰۰هم حتی پذیرش داشته اما طرف از یه ناحیه دیگه با ۲۵۰قبول نشده!
رفتم تو سایت ..با رتبه 563 کشوری هم زده قبولی پزشکی دانشگاه تهران

mahtab1998

mahtab0m
نام مرکز سمپاد
farzanegans!
شهر
خرم اباد/کرمانشاه/بم/
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام
من واسه همه فصلا این کارو نکردم و خیلی پشیمون شدم.تو دوران جمعبندی خلاصه فرمول ها و سوالای متداول فیزیک شدیدا به درد میخوره!!

Marzie

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مرودشت
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
یزد
رشته دانشگاه
اتاق عمل
سلام.وقت بخیر
شما باشید از ی نفر رتبه زیر 100 ک دوسال از کنکورش میگذره ولی خودش مشاور نداشته،مشاوره میگیرید
یا کسی ک شغلش مشاوره هست و سابقه رتبه برتر داشتن رو داره؟

Ayda-323

MAH
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
97
برای بالا بردن درصد ریاضی و مفهومی یادگرفتنش چه راهی پیشنهاد میکنین:rolleyes:
در نظر بگیرین که تا حالا این درسو در حد امتحانای مد میخوندم و میخوام بکوبونم از نو بسازم:|

• لایک
امتیازات: ats

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
از پایه شروع کن
چند جمله ای ها تابع مثلثات حد مشتق انتگرال
اگه رشتت ریاضیه و جزوه ی نسبتا خوبی داری کتاب میکرو بانک گاجو(جامع) بگیر شروع کن کار کن
نکته مهم :اول رو تستای کنکور مسلط شو بعد برو سراغ تالیفی(مث الگو و...)
برای بالا بردن درصد ریاضی و مفهومی یادگرفتنش چه راهی پیشنهاد میکنین:rolleyes:
در نظر بگیرین که تا حالا این درسو در حد امتحانای مد میخوندم و میخوام بکوبونم از نو بسازم:|

نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
آزاد لاهیجان
رشته دانشگاه
پرستاری
يه تجربي كه درصد رياضيشو ٨٠ اينطورا زده و پايه رياضيش اول سال كنكور متوسط بوده لطفا بياد به من بگه چي كار كرده
و منابعش چي بوده
و من كه معلم خيلي خفني نداره:[[[متوسط رو ب پايينه
چ كنم:[[[

بالا