• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات غیردرسی کنکور ۹۷

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
اینجا کسی هست که تا حالا پشتیبان(مشاور) بچه های پشت کنکوری بوده باشه؟:-"
اگه هست پ.خ بده لطفاً... یا بگه من پ.خ بدم :‌))
یه سوال مهم دارم :-‌<

sadegh dartoomian

پسر بد
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
میخواستم طلا بشم ولی نشد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینجا کسی هست که تا حالا پشتیبان(مشاور) بچه های پشت کنکوری بوده باشه؟:-"
اگه هست پ.خ بده لطفاً... یا بگه من پ.خ بدم :‌))
یه سوال مهم دارم :-‌<
امسال دو تا از شاگردام پشت کنکوری ان
بفرمایید....

frants

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
سلام من هردفعه که ازمون مثلثات داره خوبش می کنم مثلثاتمو میگم:)) بعد دوباره افت می کنه چی کنم

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
سلام من هردفعه که ازمون مثلثات داره خوبش می کنم مثلثاتمو میگم:)) بعد دوباره افت می کنه چی کنم
این طبیعیه که شما نمیتونید یه درسی رو تو بالاترین میزان آمادگی نگهش دارید. مثلا وقتی شما یه درسی رو تو مدرسه میخونید، میرید اون درس رو کار میکنید یه مدت تست میزنید نکاتش رو یاد میگیرید. اون موقع به آمادگی صد درصد خودتون تو اون درس میرسید. وقتی رفتید درس بعدی، طبیعتا آمادگیتون میاد پایین. مثلا هفتاد درصد. حالا اولا شما نباید بذارید از اون هفتاد دیگه کمتر شه. تلاش هم نکنید به صد برسه. همین که هر سری که مثلثات داره آزمون خوبش میکنید، خودش همین کار رو انجام میده. درس های دینی هم میتونم بگم همین طوریه. نکرانش نباشید. اون یکی دو ماه منتهی به کنکور، باید هی این درسا رو بخونید تقریبا آمادگی رو به نود و پنج اینا برسونید. فقط اگه مثلا الآن یه نکته خفن یا پرتکرار دیدید که خوبه به نظرتون، یادداشت کنید. من ماه آخر فقط خلاصه هامو میخوندم. دیگه نمیشه برید هر درس رو کامل بخونید.
موفق باشید!

frants

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
مثلا تصمیم می گیری سر یه کلاسی به هردلیلی نری وهمه مطالب تصمیم داری خودت بخونی بعد می بسنی دیگران هم همین تصمیم دارن ولی 3الی4تا یکی میرن سر کلاس چرا اون ها میرن سرکلاس ؟مثلا معلم گفته مستمرت صفره چی میشه؟

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
مثلا تصمیم می گیری سر یه کلاسی به هردلیلی نری وهمه مطالب تصمیم داری خودت بخونی بعد می بسنی دیگران هم همین تصمیم دارن ولی 3الی4تا یکی میرن سر کلاس چرا اون ها میرن سرکلاس ؟مثلا معلم گفته مستمرت صفره چی میشه؟
هر کی هر جور راحته عمل میکنه... من خودم المپیاد فیزیکی بودم سر کلاس فیزیک کنکور هم میومدم چون نکاتی که قرار بود با سه ساعت تست زدن دربیارم یارو میگفت. یه سری هم بودن هیچی بارشون نبود میگفتن یارو معلمه چرت و پرت میگه. یه سری هم بودن که واقعا بلد بودن ترجیح میدادن خودشون بخونن. خلاصه با بقیه کار نداشته باشید چیکار میکنن. کار خودتونو بکنید...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
مدت هاست ترازم روی 5500 تا 5600 گیر کرده.
حس میکنم دارم درجا میزنم
میشه یکم راهنماییم کنید؟
مشکلت توی کدوم درساست ؟
به نظر من هدفتو مشخص و روی درسای اختصاصی که توی زیرگروه موردنظرت ضریب بالا دارن خوب تمرکز کن
عمومیات در چه حالن ؟

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
اقا اینجا کسی سنجش ثبت نام کرده؟

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
به عنوان مثال كلاس ما سه نفر كلاس نرفتن زيستو و ترجيح ميدن با معلم پيش برن!خب حالا چه دليلي داره كه نرن سركلاس؟!
اون معلم مذكور هم فقط مستمرو نگفت،ترمو هم گفت عشقي نمره ميدم اسمو ميبينم صفر يا ٢٠ ميذارم بعد شروع به تصحيح ميكنم!
از طرف ديگه هم چندتا از بچه قصد مهاجرت دارند بعد از كنكور و نياز به ريزنمرات سال آخر دارن!
در كل اينكه هركس مختاره هرطور راحت تره رفتار كنه و اينكه تو تصميم گرفتي كلاسيو نري دليل نميشه بقيه هم تابع تو باشند!تو بايد كاريو كني كه حس ميكني براي خودت بهتره!

frants

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
من کاری به بقیه نداشتم می ترسیدم مسئله دیگه ای جز این ها باشه

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
پشت کنوری تجربی که که تابحال تو عمرش هندسرو درست نخونده و فقط برای پاس کردن میخونده تو مدرسه..الان چیکار کنه تو این بازه از سال و تو این وقت باقی مونده تا کنکور راجع بهش؟؟
هندسه بخونه؟؟نخونه؟
فقط فصل چهار هندسه و بخونه؟؟

andishe

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
پشت کنوری تجربی که که تابحال تو عمرش هندسرو درست نخونده و فقط برای پاس کردن میخونده تو مدرسه..الان چیکار کنه تو این بازه از سال و تو این وقت باقی مونده تا کنکور راجع بهش؟؟
هندسه بخونه؟؟نخونه؟

به نظرم کتاب خط ویژه ی گاج هم حجمش کمه ، هم خوب دسته بندی کرده. و خب به نظرم الان یکم زوده واسه کنار گذاشتن درس یا مبحثی.

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
سلام
اینکه ادم غلط زیاد میزنه و بی دقتی میکنه دلیلش چیه؟
و باید چیکار کنه؟
خیلی ممنون :)
سلام. سوالی که گفتید دلایل خیلی زیادی میتونه داشته باشه. ممکنه خوابتون قبل آزمون کم باشه و سر آزمون سوتی بدین تو سوالای ریاضی و فیزیک. ممکنه مبحثی رو خوب مسلط نشده باشید. مثلا تو درس دینی بین دو تا گزینه میمونید و هر چی فکر میکنید یادتون نمیاد و شانسی یکیو میزنید اشتباه میشه. یا تو ریاضی مثلا سوال دو بخش داره بخش اولو حل میکیند زمان هم گذاشتید بعد بخش بعدی رو بلد نیستید. و حیفتون میاد نزنید سوالو. یا مثلا ممکنه سوالاتو اشتباه میخونید. مثلا میگه کدوم آیه شما حدیث رو میزنید یا میگه چند مورد درست است شما غلط ها رو میزنید. تو شیمی شمارشی ها تسلط بالایی میخوان. دقت کنید تسلط با بلد بودن فرق داره. ممکنه سه تا شو بلد باشید و یکی رو ندونید بزنید همینطوری.
خلاصه دلایل زیاده. هر درسی کلی دلیل میتونه داشته باشه. برای بهتر شدن اگه غلط هاتون زیاد سعی کنید اونایی که شک دارید نزنید. و اینکه سوتی هاتون رو بنویسید یه جایی هی مرور کنید. مخصوصا تو درس ریاضی. و اینکه مسلط شید تو درسا:)
موفق باشید!

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
کسی هست از تراز آزمون های سنجش سر در بیاره؟ یعنی بدونه چی به چیه ، با چه ترازی میشه مثلا رشته خوب قبول شد و از این قبیل؟

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
کسی هست از تراز آزمون های سنجش سر در بیاره؟ یعنی بدونه چی به چیه ، با چه ترازی میشه مثلا رشته خوب قبول شد و از این قبیل؟
رشته به رشته فرق داره. در ضمن تعریف رشته خوب قبول شدن هم فرق داره. بالای ده هزار تو رشته ریاضی خوبه. ولی بازم رتبه تخمینی و اینا میده بهت.

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی
هندسه بخونه؟؟نخونه؟
الان هندسه رو کنار گذاشتن کار اشتباهیه واقعا،اصلا کنار گذاشتن هر درسی تا قبل از عید اشتباهه کلی زمان مونده ک میشه با ی برنامه درست و تکرار و تمرین ب حد عالی امادگی رسید،خط ویژه گاج نمیدونم هنوزم چاپ میشه یا نه ولی حجمش خیلی کمه مطالبو خیلی خوب دسته بندی کرده و کامل میتونی هندسه رو ببندی بعدم برا خودت ی بازه تست انتخاب کن مثلا سی تا برای هر فصل و اون تعداد تستا از رو ی کتاب تست بزن.4 تا تست داره تو کنکور اگ بتونی دوتاشم بزنی حداقل 7 درصد اضافه میکنی ب ریاضیت^_^

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
رشته به رشته فرق داره. در ضمن تعریف رشته خوب قبول شدن هم فرق داره. بالای ده هزار تو رشته ریاضی خوبه. ولی بازم رتبه تخمینی و اینا میده بهت.
رشته تجربی ، نه منظور زیر 2000 منطقه 2

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
من باب حذف کردن دروس، دوستانی بودن که امسال شیمی رو نخوندن و یکی از سال ها رو حذف کردن و تو کنکور ریاضی دیدن بودن فیزیک سخت ندید وقت شیمی رو دادن به فیزیک، خلاصه رفتن سر شیمی دیدن سوالات آسون و زمان اندک...
حذف نکنید آقا... حذف نکنید

aventador

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
Nahavand
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
۲ عدد برنز و یک عدد نقره
رشته دانشگاه
پزشکی
رشته تجربی ، نه منظور زیر 2000 منطقه 2
تو ازمون های الانش باید تراز بالای ۱۱۵۰۰ و ۱۲۰۰۰ بیاری ولی از بعد از عید تراز ۱۰ هزار ب بالا
حدود رتبش هم الان زیر ۳۰۰ کشوری باشی تقریبا معادل زیر ۲۰۰۰ عه

frants

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
سلام فصل 11 زیست پیش باید چه طوری خوند ؟

بالا