• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نقدی بر ازادی عقیده

AHN

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فارابی
شهر
بندرلنگه
سال فارغ التحصیلی
97
از اولین منبعت فهمیدم عقایدت چه قدر زلاله و شفافه ..‌.
:))
@پهلوی این اقای کسروی واقعاچرا باید دیوان حافظ رو بسوزونه؟
متنی که کپی کردیو خوندم دقیقا یه بخشی ازمتنی که اوردم ایران کمبریج بود اونجاش مسموم ومنسوخ بود اینجا که تعریف کرده مورد اعتبار شد ؟
@پهلوی به چه علت منابع من بی اعتباره مال تو بااعتبار
دوم اینکه از کدوم حرف من ب این استدلال رسیدی که من اخوندهارو قبول دارم ؟

آخرین ویرایش:

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
از اولین منبعت فهمیدم عقایدت چه قدر زلاله و شفافه ..‌.:))
خب پس از اول بفرمایید برای برچسب زدن اومدید، شما دکتر کسروی رو قبول ندارید -گر چه کسی رو در حد زیر سوال بردن دکتر ندیدم تا الان-؛ لا اقل بقیه رو که می‌تونید بخونید؟
چشماتون از بس نزولات آسمانی آخوند جماعت رو دیده که به اپسیلونی حرف حق حساسیت نشون میده؛ بهتر بگم: کور هستید و حقایق رو نمی‌بینید٬ فقط می‌آید مخالفت کنید و از هر جور جواب مستند و منطقی سر باز می‌زنید!

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
از اولین منبعت فهمیدم عقایدت چه قدر زلاله و شفافه ..‌.
:))
@پهلوی این اقای کسروی واقعاچرا باید دیوان حافظ رو بسوزونه؟
متنی که کپی کردیو خوندم دقیقا یه بخشی ازمتنی که اوردم ایران کمبریج بود اونجاش مسموم ومنسوخ بود اینجا که تعریف کرده مورد اعتبار شد ؟
@پهلوی به چه علت منابع من بی اعتباره مال تو بااعتبار
دوم اینکه از کدوم حرف من ب این استدلال رسیدی که من اخوندهارو قبول دارم ؟
من هرگز نگفتم ایران کمبریج منسوخه، چک کنید خودتون، ببینید به کدوما گفتم منسوخ از اول پیاماتون رو بخونید

سوزاندن دیوان حافظ؟ توضیحات احمد کسروی رو در این باره بخونید؛ گر چه من با این رفتار هرگز موافق نیستم، اما فکر نکنم منطق هاشون (گر چه با عقاید من سازگار نبود) باعث بشه از اون همه اعتبار ایشون کاسته بشه

من بیست تا مدرک دادم بهت تو فقط گفتی کوروش نامه گزنفون :|
خب همون ایران کمبریج که دارید میگید رو من ازش نقل قول کردم ایران کمبریج گفته کوروش آدم خیلی خونخوار و وحشی ای بوده؟
حرف های آخوند ها هم معرف حضور هست صد در صد :/
گرچه از کوروش پرست جماعت خیلی نفرت دارم، اما نفرتم از اون کسایی که کوروش رو نردبانی برای «روشنفکر جلوه دادن خودشون» قرار میدن بیشتره :|
شما هم به حرف هر کسی گوش نکن، چهار تا کتاب درست و حسابی دست بگیر شاید اون یه نفر مقرضانه حرف زده باشه :/

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
دوستان تند نرید!
یه نگاهی به اسم تاپیک بندازید!
این حجم از این انحراف تاپیک بی سابقست!
ادامه بحث رو اینجا ادامه بدید.

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
دوستان تند نرید!
متشکرم که یادآوری کردید چون من اگه میگفتم ایشون فکر میکردن من کم آوردم؛ در ضمن من دیگه حرفی بیشتر ندارم و همه ی حرف هامو توی این دو تا تاپیک گفتم(;

clever child

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Allame Helli.II
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
Tehran Polytechnic
رشته دانشگاه
Electrical Engineering
دوستان تند نرید!
لئوپارد درست میگه. مشخصن ایه ای که بگه کافرین مرتدین یا اهل کتاب رو بکشید وجود نداره ولی چیزی که داره میگه اسلام من در اوردیه و البته نمیخاد هم نظرات علمای دین رو قبول کنه

حالا رو به لئوپارد : شاید اسلامی که تو میگی و تفسیری که از قرآن میخای ارائه بدی خیلی صلح طلب باشه ولی عده ای ( که اکثریت هم هستن ) تعابیر دیگه ای از خیلی از ایات و روایات میکنن و تو عقلت رو خیلی توی تفسیر قرآن دخیل میکنی در حالی که خیلی از مسلمونا همچین اعتقادی ندارن و اگر بنا باشه ایات یه کتاب رو مطابق عقل خودمون تفسیر کنیم چرا اصلن بهش توجه میکنیم ؟

تو که همه مسائل دنیای امروزو پذیرفتی. مشکلت یه نماز روزه و محرم نامحرمه ؟ اینا که مسئله ای نیست. بچه هایی که از اسلام بحث میکنن کاری به تفسیر تو یا بقیه اصلاح طلب ها از قرآن ندارن، به تاریخ 1400 ساله و علمای اسلامی نگاه میکنن که عملا نماینده اسلام بودن

اکثر حرفایی که داری میزنی مخالف رای اکثر علمای اسلامیه و برای ما که منتقدیم اکثریت مهمه نه اقلیت

بالا