دارک وب(آنچه که شما از اینترنت نمی دانید!)

شروع موضوع توسط آقا حمیدرضا ‏2017/1/4 در انجمن شبکه و اینترنت

1. hossein9021

hossein9021 کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +7,919 / -365
    نام مرکز سمپاد:
    علامه ی حلی همدان1
    شهر:
    همدان
    سال فارغ التحصیلی:
    1395
    دانشگاه:
    علوم پزشكي شهيد بهشتي
    رشته دانشگاه:
    پزشكي
    تلگرام:
    اینستاگرام:
    من به طور کلی گفتم نه صرفا یک داستان خاص ،چون مثلا یه جا دیگه دیده بودم در آمریکای جنوبی فروخته میشن!!
    این مراقبت پزشکی ابتدایی و این حرفا توی بیمارستان های شیک اروپا هزینه بره و در کشوری مثل ایران و یا کشورای امریکای جنوبی شاید با هزینه های کمتر در جایی غیر از بیمارستان بشه انجامش داد ،
    در ضمن اقدامات خاصیم نیاز نیست برای قطع عضو که فک کنم فقط نباید عفونت کنه ،
    خرج خورد و خوراکم انقدرا نیست البته اونم باز توی یه کشور گرون با ارزون می تونه تفاوت زیادی داشته باشه

قطعا فروش اعضا و‌ یا فیلم برداری از رابطه با بچه ها پر سود تر می تونه باشه من صرفا خواستم امکان پذیر بودن از نظر سود و زیان جراحی رو بگم

• لایک لایک x 3
  2. Radikal

Radikal کاربر خاک انجمن خورده

امتیازات:
    +24,786 / -455
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    94
    دانشگاه:
    صنعتی شریف
    رشته دانشگاه:
    سیاستگذاری علم و فناوری
    من میگم از لحاظ منطقی هزینه ای که پیشنهاد شده واقعا قابل قبول نیست!

It was streamed on so-called ‘Hurtcore’ paedophile sites – where users paid up to $10,000 to stream videos of violent abuse and torture of children
    منبع
    بعد فقط بحث پزشکیش نیست ، بحث گرفتن کودکان از پرورشگاه هم یکم غیر منطقیه ، من چیزهایی که گفتم بر اساس این لینکیه که دادند و گفته شده توی اروپای شرقی هست.

و از همه‌ی اینها مهمتر هیچ منبعی هم وجود نداره که تاییدش کنه! حالا دوستان قرار شد اگر منبعی پیدا کردند بگن ولی من الان دو روزه دارم خبرگزاری های رسمی تر یا سایت های مربوط به پلیس رو میگردم چیزی پیدا نکردم ، و اینجا هم چیز جالبی گفته

As a general rule, if you see a sensational story like this, particularly one that doesn't offer any citation or any way to check on its validity, than no, they are false. Not only are they fictional, they are usually written by bad writers who can't create anything but an emotional vignette.

• لایک لایک x 3
  3. finn

finn Evangelion Fan

امتیازات:
    +3,784 / -217
    نام مرکز سمپاد:
    شهید دستغیب
    شهر:
    شیراز
    سال فارغ التحصیلی:
    1000
    کانال فراز تد(Faraz [email protected]) به بررسی و راستی آزمایی های شایعات میپردازه. خوشبختانه این کانال قبلا به لولیتا هم پرداخته و نتیجه نهایی اینه که هنوز مدرکی برای چنین چیزی نیست(در نتیجه باور بهش هم ناموجه ئه) که البته اگر هم بود حتما توسط سازمان ملل عمومی میشد نه اینکه فقط تو یکسری سایت اینترنتی مطرح بشه. ویدیوها و عکس های منتسب به لولیتا، ساختگی(یکیشون که مال یه فیلم ترسناک ژاپنی بود!) و به جهت سودجویی هستن(مثلا سایت "در جستجوی هیولا" هم ویدیوی اصلی لولیتارو فک کنم به قیمت 20000 تومن میفروشه!). داستان ادعایی جراح هم فقط فانتزی یک فرد سادیسته.
    با همه این موارد و باگ های این داستان، بنظرم میتونیم خوشبختانه این رو فقط در حد یک شایعه ترسناک بدونیم و نه بیشتر!

• لایک لایک x 5
  4. finn

finn Evangelion Fan

امتیازات:
    +3,784 / -217
    نام مرکز سمپاد:
    شهید دستغیب
    شهر:
    شیراز
    سال فارغ التحصیلی:
    1000
    متاسفانه توی دارک وب چنین اعمال شنیعی وجود داره. هرچند شاید نه به عجیبی لولیتا! ولی کودک آزادی و شکنجه و تجاوز و...
    یعنی وارد دارک وب شدید؟

• لایک لایک x 3
  5. finn

finn Evangelion Fan

امتیازات:
    +3,784 / -217
    نام مرکز سمپاد:
    شهید دستغیب
    شهر:
    شیراز
    سال فارغ التحصیلی:
    1000
    اوه، انتظارشو نداشتم! ((:
    واقعا اونقدری که میگن محیط وحشتناک و سادیستیکیه؟
    برای کسایی که بهش سر میزنن، اتفاق بدی ممکنه بیفته؟

• لایک لایک x 2
  6. AliR3za

AliR3za کاربر فوق فعال

امتیازات:
    +256 / -27
    نام مرکز سمپاد:
    ...
    شهر:
    ...
    سال فارغ التحصیلی:
    1391
    رشته دانشگاه:
    مهندسی نرم افزار
    جدا از چیزهای وحشتناکی که توش هست از استخدام قاتل های حرفه ای بگیر تا فروش عکس و فیلم های مستهجن بچه های 8 9 ساله ولی استفاده های مفید هم داره مثه انتشار اسناد ویکی لیکس یا تصاویر فیلم تظاهرات مردمی تو کشور های سرکوبگر و این چیزا . ولی فکر نکنم هیچوقت کارم بکشه اونجا مگه اینکه کنجکاو شم.

• لایک لایک x 3
  7. Radikal

Radikal کاربر خاک انجمن خورده

امتیازات:
    +24,786 / -455
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    94
    دانشگاه:
    صنعتی شریف
    رشته دانشگاه:
    سیاستگذاری علم و فناوری
    حالا فارغ از این چیزها، دارک وب واقعا محیط خیلی امنی برای کاربران میتونه باشه و اطلاعات اونها رو از حکومت های استبدادی حافظت میکنه.
    علاوه بر این، جلوی سانسور شدن و فیلتر ‌‌‌شدن توسط نهاد های دولتی هم به حد خوبی میگیره.

بیشتر جنبه های منفی‌ش گفته میشه متاسفانه اما خوبی های زیادی هم داره
    ;;)

• لایک لایک x 2
  8. parsa.e

parsa.e کاربر حرفه ای

امتیازات:
    +1,135 / -7
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    شهرکرد
    سال فارغ التحصیلی:
    1402
    اما احتمال هک خیلی خیلی زیاده .
    اون ها حتی میتونن به راحتی وبکم لپ تاپ رو روشن کنن و از شما تصویر برداری کنن.
    ضمنا خود دولت ها هم برای ارتباطات از دارک وب استفاده می کنن .

• لایک لایک x 3
  9. Milad8

Milad8 گرافیست انجمن

امتیازات:
    +548 / -59
    نام مرکز سمپاد:
    شهید دستغیب یک (ناحیه 2)
    شهر:
    شیراز
    سال فارغ التحصیلی:
    1390
    دانشگاه:
    بین هاروارد و آکسفورد موندم :|
    رشته دانشگاه:
    بین مغزاعصاب و قلب موندم :|
    خدایا ، اگر امام زمانی هست،دیگه منتظری چی سرمون بیاد که ظهور کنه و اینارو از بین ببره....
    حتما باید لولیتا واقعیت داشته باشه مردم؟ینی ماجرای رد رووم که صد در صد واقعیه براتون ناراحت کننده نیست،رگ های قلبتون نمیگیره؟
    ینی یه انسان اینقدر باید نیازمند باشه که حاضر بشه برای صد هزار دلاری که بفرستن برا خانواده ش جلو دوربین بیاد خودشو کالبد شکافی کنه؟چرا اینقدر دل سخت و بی رحم شدیم ما؟

• لایک لایک x 4
  10. N_MATHS

N_MATHS کاربر فوق فعال

امتیازات:
    +395 / -49
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان حضرت زینب (س) ری
    شهر:
    تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    95
    دانشگاه:
    علم و صنعت
    رشته دانشگاه:
    مهندسی ماشین های ریلی:)
    بعد از هر تراکنش بیت کوین،آدرس کیف پول عوض میشه؟
    فک نکنما!

• لایک لایک x 1
  11. tiberium

tiberium کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +1,128 / -50
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی سمنان
    شهر:
    سمنان
    سال فارغ التحصیلی:
    1389
    دانشگاه:
    صنعتی شریف
    رشته دانشگاه:
    مهندسی فن آوری اطلاعات
    یکم پبچیدست سیستمش ولی در اصل اره عوض میشه !

• لایک لایک x 2
  12. mosiano

mosiano کاربر فعال

امتیازات:
    +165 / -11
    نام مرکز سمپاد:
    کرمان
    شهر:
    کرمان
    سال فارغ التحصیلی:
    1398
    درود
    ببینید، دیپ وب جایی نیست که شما برین واسه گشتن و وقت گذرونی!
    نرید سمتش بهتره چون چیز جذابی برای شما نداره
    -----
    یکی از دوستان گفته بود که قضیه نهنگ آبی هم از همین دارک یا دیپ وب شروع شده که درست نیست این حرف
    نهنگ آبی توسط یک دانشجوی اخراجی روانشناسی ساخته شده. در اصل نهنگ آبی یک گروه بوده در شبکه اجتماعی VK . ادمین این گروه همون دانشجو بوده که به قولی میگن می خواسته انتقام بگیره. هر کی عضو میشده باید یک برنامه خاص رو روی سیستمش نصب می کرده که با این کار ردگیریش برای اون فرد ممکن می شده. یعنی مثلا میگفته باید فلان کار رو انجام بدین و اگه شما میگفتین من نمی خوام ادامه بدم با استفاده از چیزی که داده بوده به شما و شما نصبش کردین میتونسته ردتون رو بگیره و اسم یک مکان در نزدیکی شمارو براتون ارسال می کرده و میگفته ما میدونیم شما کجایی و داریم میایم سراغت و شما هم از ترس این که نکنه بلایی سر خانواده یا سایر نزدیکان و آشنایانتون بیاد میرفتید و ادامه میدادید تا این که برسید به مرحله خودکشی!
    حالا سوال پیش میاد که اگه اینجوریه پس چرا یه چند وقت بازی نهنگ آبی و برنامش تو اینترنت فراوون شد؟!
    همون طور که گفتم در واقع نهنگ آبی اصلا برنامه یا بازی نیست که بخواین نصبش کنید و تمام! میدونید که هکرا عاشق استفاده کردن از موقعیت ها هستن پس اونا وقتی دیدن که بازار نهنگ آبی داغه و همه دارن دربارش حرف میزنن اومدن و یه برنامه همین جوری به اسم نهنگ آبی ساختن که در اصل یک ابزاره برای این که هکر بتونه از شما جاسوسی کنه!
    پس توصیه میکنم گول نخورید و هرکی هم بهتون گفت بیا نصبش کن جواب نه بدین

• لایک لایک x 3
  13. dark shadow

dark shadow -هَمه هیـــــــچَم کنکوری ۹۹

امتیازات:
    +7,329 / -106
    نام مرکز سمپاد:
    Farz2
    شهر:
    KRG
    سال فارغ التحصیلی:
    1399
    والا چیزی ک ما شنیدیم خیلی با این فرق میکرد
    گویا کسی ک ابداعش کرده بود ی دانشجوی روانشناسی روسی بوده ک اخراج شده بود از دانشگاهش.بعد اصن نهنگ آبی ربطی ب جاسوسی و این داستانا نداره.استارت ساخت نهنگ آبی هم اینطور بوده ک این ایده ب ذهن همون روانشناس میرسه ک یه برنامه بسازه تا بتونه آدمایی ک از لحاظ ذهنی مشکل دارن رو پیدا کنه و از جامعه حذفشون کنه.در مورد مکان یابی برنامه هم باید بگم ک کامان بابا!الان اگر GPSی گوشی ای روشن باشه مسلما موقعیت اش معلومه.شما اگر روشنش کنی و ی عکس بگیری تو گوشیت لوکیشن اون منطقه تو گالری برات نوشته میشه دیگه.بیشتر داستانای مربوط ب نهنگ آبی درصد بالاییش جو دادن بود.طرف نت گوشیش روشنه جی پی اس اش هم روشنه بعد انتظار داره مکانش پیدا نشه؟!
    مهم ترین نکته هم تاثیرگذاری روانیه.شما میدونی داری چ چیزی با چ شرایطی رو ب اصطلاح بازی میکنی یا باهاش در ارتباطی.میدونی دقیقن چیه و چ محیطی داره از طرفی پیامایی ک سرور بازی میفرسته هم خیلی تاثیر میذاشت.
    البته اینم بگم ک قضیه چون مال خییل وقت پیش بود الان ماجرای ساخت اش ب طور دقیق یادم نیست.حس میکنم بازم جزئیات داره و من فراموشش کردم:د

• لایک لایک x 1
  14. mosiano

mosiano کاربر فعال

امتیازات:
    +165 / -11
    نام مرکز سمپاد:
    کرمان
    شهر:
    کرمان
    سال فارغ التحصیلی:
    1398
    این که دانشجوی اخراجی روانشناسی بوده رو که منم گفتم
    من نگفتم نهنگ آبی در اصل برای جاسوسی ساخته شده! گفتم هکرا از این موقعیت برای جاسوسی استفاده کردن
    درمورد مکان یابی هم که حرفمون چندان تناقضی نداره. خب اون میتونست از خیلی راه ها برای پیدا کردن مکان شخص استفاده کنه یکیش این بود که یه ابزار جاسوسی بده به خورد شخص که اشاره کردم و یکیشم شما اشاره کردین که از طریق عکس هم میشه فهمید. خب اینم نشون میده که به هر حال هردوتامون داریم میگیم مکان رو خلاصه یه جوری پیدا میکرده. بله همون طور که گفتین اگه یه عکس بگیرین و برای کسی بفرستین میشه فهمید که از کجاست و چون بعد از هر مرحله باید عکسی رو ارسال می کردن پس اینم میتونه یه روش باشه

• لایک لایک x 1
  15. Mamad2

Mamad2 کاربر جدید

امتیازات:
    +10 / -1
    نام مرکز سمپاد:
    Tokan
    شهر:
    Malekan
    سال فارغ التحصیلی:
    1398
    تو اینترنت یه سایت هست به اسم سمپادیا اگه رو دست وقت با ارزشت موندی برو تو این سایت

• لایک لایک x 4