• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اعدام به جرم توهین به پیامبر

حکم کسی که به پیامبر توهین میکند وقران اتش میزند چه باید باشد؟

• کشته شدن توسط شخص شنونده در اولین لحظه

رای‌ها: 0 0.0%

• رای‌دهندگان
    71
  • شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
زندانی سیاسی، سینا دهقان که به اتهام تشکیل کمپین اعتراضی معلمان و ”توهین به مقدسات“ از طریق نوشته‌هایش در شبکه لاین و اینستاگرام محکوم به اعدام شده است. در خطر اجرای این حکم ضدانسانی توسط قوه قضاییه آخوندی است.
سحر الیاسی هم پرونده‌یی وی که به اتهام شرکت در تجمعات اعتراضی معلمان در اسفند ۹۳ دستگیر و مجدداً به اتهام عضویت در کمپین عقیدتی در یک شبکه مجازی دستگیر شده بود به شش سال زندان محکوم شد.
یکی دیگر از متهمین این پرونده که نام وی مشخص نیست٫به حبس ابد محکوم شده است.
احکام هر سه این زندانیان در اردیبهشت امسال به آنها ابلاغ شد.
خاطر نشان می‌شود که سینا دهقان در زندان اراک زندانی می‌باشد.

صدور حکم اعدام برای سینادهقان و محمدنوری به اتهام سب‌النبی در شبکه‌های اجتماعی
دادگاه اراک

ماده 513 قانون مجازات اسلامی مقرر می دارد: «هر کس به مقدسات اسلام و یا هر یک انبیاء عظام یا ائمه طاهرین (ع) یا حضرت صدّیقه طاهره (س) اهانت نماید، اگر مشمول حکم سابّ النبی باشد، اعدام می شود و در غیر این صورت به حبس از یک تا پنج سال محکوم خواهد شد.»

۲- مستندات وجوب قتل سب کننده :

الف) حکم عقلی:
وجوب قتل سب کننده پیامبر (ص) یک حکم عقلی است؛ زیرا نظام صحیح عقیدتی و دینی اسلام که موجب رفاه بشر است اهانت به پیامبر معنایش آن است که پایه های رفاه بشری فرو می ریزد و این کار بدتر از کشتن دیگری است؛ زیرا کشتن یک فرد فقط سعادت همان فرد را متزلزل می کند، اما اهانت به پیامبر (ص) شروع به نابودی سعادت کل بشر است» (شیرازی، 87/386). فاضل هندی (2/415) در ای باره می نویسد: «سابّ النبی کشته می شود چون کافر است و دین و پایه های آن را تضعیف می کند.»

ب ) ادله شرعی:

[ صادق (ع) فرمود: سبحان الله آیا میان رسول خدا و اصحاب او تفاوتی نیست؟ (کلینی، فروع کافی، 7/266 269؛ طوسی، تهذیب، 10/84 85) امام (ع) فرمود: «پدرم به من خبر داد که رسول خدا فرمود: هر کس بشنود که دیگری مرا بدگویی می کند، بر او واجب است که دشنام دهنده را بکشد و نیازی به مراجعه به حاکم نیست و حاکم نیز اگر به او مراجعه شود، باید دشنام دهنده را بکشد. پس زیاد بن عبیدالله دستور داد که آن مرد را ببرند و بکشند.» این روایت نیز در کتاب معتبر فروع کافی و تهذیب مرحوم شیخ طوسی بیان شده که قرینة اعتبار آن است.
محمد بن مسلم گوید: از امام باقر (ع) پرسیدم چنانچه شخصی در حال حاضر به پیامبر (ص) دشنام دهد حکمش چیست؟ امام (ع) فرمود: «اگر بر جان خودت ترسناک نیستی، او را بکش» «در تفسیر عیاشی آمده از امام صادق (ع) درباره این آیه پرسیدم. فرمود: ای عمرو آیا دیده ای کسی به خداوند دشنام بدهد؟
گفتم: فدایت گردم، چگونه چنین چیزی ممکن است؟ امام (ع) فرمود: کسی که ولی خدا را دشنام دهد خدا را دشنام داده است».
.......
.......
۳-مجازات سبّ النبی:
هر گونه اهانتی به پیامبر (ص) مشمول عنوان سبّ النبی و مجازات آن اعدام است و این عنوان مجرمانه، قالب و لفظ خاصی ندارد؛ بلکه آنچه که در اینجا ملاک تشخیص (سبّ النبی) است، تحقق اهانت نسبت به پیامبر (ص) یا ائمه معصومین (ع) است.

الف)یکی از مصادیق ماده 226 و تبصره دوم ماده 295 ، قتل کسی است که به پیامبر دشنام دهد و فقیهان تقریباً اتفاق نظر دارند که هر کس بشنود که شخصی پبامبر را سبّ می کند بر او واجب است که سبّ کننده را بکشد و تنها قیدی که در اینجا وجود دارد، آن است ک شنونده سبّ ترس از جان خود یا دیگری نداشته باشد .صرف ادعای قاتل مبنی بر اینکه مقتول، پیامبر را سبّ کرده است کفایت نمی کند؛ بلکه باید ادعای خود را در دادگاه ثابت کند و دلیل کافی اقامه نماید و گرنه به جرم قتل عمد تحت تعقیب و مجازات قرار می گیرد.

ب) از ظاهر کلام فقیهان چنین دریافت می شود که قتل سبّ کننده بدون مراجعه به دادگاه فقط برای کسی جایز است که با گوش خود سبّ و دشنام را بشنود. بنابراین اگر کسی از دیگری بشنود که شخصی پیامبر (ص) را دشنام داده است نمی تواند خودسرانه او را بکشد.
......
همتون ماجرای فرخنده رو به یاد دارین.....دختری که به جرم اتش زدن قران تا حد مرگ کتک خورد سنگ خورد....با ماشین از روش رد شدن...اخرشم اتیشش زدن....والبته که پلیس دخالتی نکرد....کلیپش:
http://www.aparat.com/v/12xdF/

این اعدام هارو تایید میکنین یا نه؟چرا؟
چقدر ازادی بیان داریم درباره بیان اعتقاداتمون؟چرا مردم تحمل حرف مخالف رو ندارند؟
کسی که به پیامبر توهین میکنه یا فران اتیش میزنه رو باید کشت؟
این احکام اسلام و ماده های قانونی و چطور توجیه میکنین؟
چقدر از بحث واظهار نظرهای سیاسی وعقیدتی تو فضای مجازی میترسین؟چرا؟
چرا هیچ اعتراضی نسبت به این اعدامها از سوی جامعه مسلمان صورت نمیگیره؟

Tiny

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
زنجان
پاسخ : اعدام به جرم توهین به پیامبر

ببین در کل توهین کردن با آزادی بیان خیلییییییییی فرق داره.الان مثلا قرآن آتیش زدن توهین به مقدساته.واقعا هم نباید کسی اینکارو کنه.حتی اگه به خدا هم اعتقاد نداشته باشه حق نداره به مقدسات مردم توهین کنه.در ضمن فکر کنم یه کم احمقانه باشه اعدام.مثل همون داستانی که یه مشرک هر چی از دهنش در اومد به امام حسن(ع) و خاندانش و خانوادش گفت و امام فقط سکوت کرد و با آرامی جوابشو داد و مرد خودش پشیمون شد.

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

پست های اسپم وپیشنهادی بررسی وحذف شد.
ممنون از پیشنهاداتتون.

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از Tiny :
ببین در کل توهین کردن با آزادی بیان خیلییییییییی فرق داره.الان مثلا قرآن آتیش زدن توهین به مقدساته.واقعا هم نباید کسی اینکارو کنه.حتی اگه به خدا هم اعتقاد نداشته باشه حق نداره به مقدسات مردم توهین کنه.در ضمن فکر کنم یه کم احمقانه باشه اعدام.مثل همون داستانی که یه مشرک هر چی از دهنش در اومد به امام حسن(ع) و خاندانش و خانوادش گفت و امام فقط سکوت کرد و با آرامی جوابشو داد و مرد خودش پشیمون شد.
چرا فکر میکنین افراد حق ندارن کتابیو اتیش بزنن؟خوب پولشو دادن واون کتاب مال اوناست..فکر میکنین حرفاتون مخالف ازادی بیانه یا نه؟
توهین کتتده ها به مقدسات مردم هم فکر میکنین باید مجازات شن؟

Tiny

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
زنجان

به نقل از مينا :
چرا فکر میکنین افراد حق ندارن کتابیو اتیش بزنن؟خوب پولشو دادن واون کتاب مال اوناست..فکر میکنین حرفاتون مخالف ازادی بیانه یا نه؟
توهین کتتده ها به مقدسات مردم هم فکر میکنین باید مجازات شن؟
مثل اینه که بگی همه میتونن به هم فحش ناموسی و از این چیزا بدن چون دهن خودشونه و حق دارن از دهنشون استفاده کنن :| آزادی بیان هم همیشه یه خط قرمزی داره.منم تصمیم گیرنده نیستم و نمی تونم بگم باید مجازات شن یا نه.اطلاعاتم تو زمینه crime and punishment کمه.
مثلا من یه کتاب دارم(کتاب مذهبی نه مثلا کتاب رمان) اگه من بخوام واسه این که بگم از کتاب خوشم نیومده کتابو جلوی چشم مردم آتیش بزنم خب به نویسندش توهین کردم و کار بدیه!

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :'(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام

هندیها به گاو احترام میگذارند
منم به اعتقادشون احترام میزارم
ولی اگر گاوشون به من شاخ بزند ،
من نه تنها به گاوشون احترام نمیگذارم
بلکه شاخ گاوشون هم میشکنم

چارلز بوکوفسکی

Tiny

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
زنجان

به نقل از آقا حمید رضا :
هندیها به گاو احترام میگذارند
منم به اعتقادشون احترام میزارم
ولی اگر گاوشون به من شاخ بزند ،
من نه تنها به گاوشون احترام نمیگذارم
بلکه شاخ گاوشون هم میشکنم

چارلز بوکوفسکی
این جمله ای که تو گفتی با توهین کردن به مقدسات فرق داره.نمیشه گاوو با یه کتاب مقایسه کرد! الان قرآن به کی تا حالا شاخ زده؟ کیو فحش داده؟ قرآن یه کتابه! میتونی اگه دوسش نداری دیگه نخونیش!.فکر کن یه دفترچه راهنماست.دلیل نمیشه چون یه حرفی گفته که با عقاید تو در تضاده آتیشش بزنی! اونم وقتی که میتونی این حرفو قبول نکنی و دیگه نخونیش! وقتی یه گاو آدمو شاخ میزنه بهتری که دیگه نزدیک اون گاو نشی! خب معلوم هم هست که اکثریتی که قرآنو خوندن مشکلی باهاش ندارن!(مثل دکتر شریعتی که فکر کنم بزرگترین روشنفکر قرن ایران بوده")یه نکته ی دیگه ای هم هست که تفسیر های غلطیه که از قرآن به دست میاد(اینو گفتم که بگم خودم قرآنو قبول دارم ).با گاو هم کاری نداشته باشی شاخت نمیزنه.الان من برم هند اولا که اصلا پرستیدن گاو تو هند زیاد رایج نیست و مثل پاستا گرایی خیلییییی کمه.اکثرا بودایی و هندو هستن.پس نمیشه گاو پرستی رو با اسلام و مسیحیت مقایسه کرد.دوما هم که اگه با گاو کاری نداشته باشی شاخت نمیزنه.سوما هم که فرض کنیم گاوه کرم داره و همینجوری شاخت زد.من خودم ترجیح میدم دیگه به اون گاو نزدیک نشم تا اینکه شاخشو بشکونم.

ولی قبول دارم که اعدام خیلی مجازاته بوقیه برای این کار :|

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :'(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Tiny :
این جمله ای که تو گفتی با توهین کردن به مقدسات فرق داره.نمیشه گاوو با یه کتاب مقایسه کرد! الان قرآن به کی تا حالا شاخ زده؟ کیو فحش داده؟ قرآن یه کتابه! میتونی اگه دوسش نداری دیگه نخونیش!.فکر کن یه دفترچه راهنماست.دلیل نمیشه چون یه حرفی گفته که با عقاید تو در تضاده آتیشش بزنی! اونم وقتی که میتونی این حرفو قبول نکنی و دیگه نخونیش! وقتی یه گاو آدمو شاخ میزنه بهتری که دیگه نزدیک اون گاو نشی! خب معلوم هم هست که اکثریتی که قرآنو خوندن مشکلی باهاش ندارن!(مثل دکتر شریعتی که فکر کنم بزرگترین روشنفکر قرن ایران بوده")یه نکته ی دیگه ای هم هست که تفسیر های غلطیه که از قرآن به دست میاد(اینو گفتم که بگم خودم قرآنو قبول دارم ).با گاو هم کاری نداشته باشی شاخت نمیزنه.الان من برم هند اولا که اصلا پرستیدن گاو تو هند زیاد رایج نیست و مثل پاستا گرایی خیلییییی کمه.اکثرا بودایی و هندو هستن.پس نمیشه گاو پرستی رو با اسلام و مسیحیت مقایسه کرد.دوما هم که اگه با گاو کاری نداشته باشی شاخت نمیزنه.سوما هم که فرض کنیم گاوه کرم داره و همینجوری شاخت زد.من خودم ترجیح میدم دیگه به اون گاو نزدیک نشم تا اینکه شاخشو بشکونم.

جمله ای که گزاشتم خیلی واضح بود
داره میگه من به اعتقادات دیگران احترام می زارم هر چه قدر که احمقانه باشه تا جایی که اون اعتقادات به من آسیب نرسونه.
اما باید بگم که قرآن باعث میشه که من شلاق بخورم من سنگسار بشم از هزاران کار که فقط به خودم مربوطه محروم بشم. با یه کتاب معمولی خیلی فرق داره.
افتاد؟! :-"

Tiny

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
زنجان

به نقل از آقا حمید رضا :
جمله ای که گزاشتم خیلی واضح بود
داره میگه من به اعتقادات دیگران احترام می زارم هر چه قدر که احمقانه باشه تا جایی که اون اعتقادات به من آسیب نرسونه.
اما باید بگم که قرآن باعث میشه که من شلاق بخورم من سنگسار بشم از هزاران کار که فقط به خودم مربوطه محروم بشم. با یه کتاب معمولی خیلی فرق داره.
افتاد؟! :-"
شلاق و سنگسار که مجازات هستن برای یه سری جرم(که مجازات ها برای جرم رو نمیشه گفت غلطه یا درسته) قرآنم نگفته حتما حتما ببه من عمل کن.الان دستورات قرآن جزو قوانین کشورن.قوانین هر قدر هم احمقانه باشن از تو قرآن کپی برداری نشدن که! چند تا باسواد قرآنو بررسی کردن مثلا شلاق زدن شاقه هاشو عوض کردن بعد شده قانون.والا منم تو قرآن چیزی پیدا نکردم که نشون بده قرآن با ما دشمنی داره و میخواد اذیت کنه.مثال میزنم:
شلاق و سنگسار کیفر مجازات هستند.کار بد نکن شلاق نخور.(الان هم تو ایران سنگسار نیستش و نمیشه گفت اذیتت می کنه)
برای حجاب حتما نگفته چادر سیاه.تا جایی که اعضای مشخصی پوشانده باشن کافیه.اصلا هم کار سختی نیستش واقعا!
این جمله ای هم که گفته کافرا رو بکشید واقعا تفسیر های مزخرفی ازش شده تو جامعه.اگه یه کم به حدیثا و اینا دقت کنید میفهمید که قرآن میگه وقتی کافرا بهتون حمله کردن بکشیدشون.اصلا هم غیر منطقی نیست!
کنیز و برده داری هم که اگه حضرت محمد(ص) اون موقع یه دفعه میگفت حرامه با وضعی که اون موقع بود به نظرتون کی حرفشو گوش میکرد؟ خودشم همیشه تو تلاش بود که برده ها وکنیز هارو آزاد کنه.
رابطه با کنیز هم واسه این بوده که نیاز جنسی کنیز برطرف شه.
ازدواج با عایشه جنبه سیاسی داشته و واسه شهوت رانی نبوده.
ازدواج با زنان بیوه هم واسه تامین جنسیشون بوده.
اینا رو گفتم که بگم که قرآن جلوتو نمیگیره! این قوانین جامعست که جلوته!
دیگه هم نظر نمیدم چون میبینم دشمنی تون با اسلام ریشه بسیااار عمیقی داره.
بیخیال :-" :-" :-"

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
آزادی بیان مساوی توهین نیستش.یه مثال خیلی ساده میزنم.الان من تو خیابون راه بیفتم به مردم فحش خواهر مادر بدم :|
خب اگه کسی قرآنو قبول نداره میتونه خیلی ساده بگه قبول ندارم و دلیلشو بگه.دیگه آتیش زدن چرا :| وحشی بازیه! الان مثلا من راسلو قبول ندارم(مثلا.اینو میگم چون میدونم تقریبا شخصیت مورد قبولیه اینجا) بهتره که خیلی مودبانه نقدش کنم یا بیام تاریخ فلسفه غرب رو آتیش بزنم :|

Radikal_2002

عزازیل
نام مرکز سمپاد
یکی از مدارس سمپاد گیلان(شرق)
شهر
گیلان
سال فارغ التحصیلی
1400
به نظر من توهین کردن چیز بدیه که جزو فرهنگ ما شده . توهین کردن به هرکسی کار اشتباهی است و باعث پایین آمدن سطح شعور انسان به چشم دیگران میشود(حالا چه به پیامبر باشه یا چه انسان معمولی) ولی اعدام کاملا اشتباه است.[-|

Radikal_2002

عزازیل
نام مرکز سمپاد
شهر
گیلان
سال فارغ التحصیلی
1400
و چیز دیگر آتش زدن یا پاره کردن قرآن . قرآن یه کتاب مقدسه (مثل انجیل و تورات ) و مسلمانان به آن احترام میگذارند. که در هر صورت نباید آن ها را آتش زد حتی اگر به آن ها اعتقاد نداشته باشیم . ولی کردن اینکار باعث نمیشود که جان انسانی را گرفت زیرا با آتش زدن قرآن حق دیگران را نگرفته اید ولی با اعدام حق زندگی را از یک انسان میگیریم.

آخرین ویرایش:

clever child

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Allame Helli.II
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
Tehran Polytechnic
رشته دانشگاه
Electrical Engineering

مثل اینه که بگی همه میتونن به هم فحش ناموسی و از این چیزا بدن چون دهن خودشونه و حق دارن از دهنشون استفاده کنن :| آزادی بیان هم همیشه یه خط قرمزی داره.منم تصمیم گیرنده نیستم و نمی تونم بگم باید مجازات شن یا نه.اطلاعاتم تو زمینه crime and punishment کمه.
مثلا من یه کتاب دارم(کتاب مذهبی نه مثلا کتاب رمان) اگه من بخوام واسه این که بگم از کتاب خوشم نیومده کتابو جلوی چشم مردم آتیش بزنم خب به نویسندش توهین کردم و کار بدیه!

وَاقْتُلُوهُمْ حَيْثُ ثَقِفْتُمُوهُمْ وَأَخْرِجُوهُمْ مِنْ حَيْثُ أَخْرَجُوكُمْ وَالْفِتْنَةُ أَشَدُّ مِنَ الْقَتْلِ وَلَا تُقَاتِلُوهُمْ عِنْدَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ حَتَّى يُقَاتِلُوكُمْ فِيهِ فَإِنْ قَاتَلُوكُمْ فَاقْتُلُوهُمْ كَذَلِكَ جَزَاءُ الْكَافِرِينَ ( 191 بقره )

اگ میخای حدیث بیاری و ... حرفی نیست
ولی اگ کتابی همچین جمله ای توش باشه و یک میلیارد ادم معتقد باشن که این کتاب از طرف خدا اومده حتما باید سوزوندش ...

گروهایی مثل داعش برای توجیه کاراشون از امثال همین ایه ها استفاده میکنن. حالا تو هزاریم بیا بگو حدیث هست که فلان و روایت هست که بهمان. اون حدیثایی ک هی میخاین قرانو باهاش توجیه کنین کلا 200 300 میلیون نفر بهش اعتقاد دارن و بقیه اصلا به اون حدیثا اعتقادی ندارن ولی به این کتاب اعتقاد دارن

توهین به مقدسات اگ اون مقدسات عامل فساد باشه به هر فردی واجبه...

Radikal_2002

عزازیل
نام مرکز سمپاد
شهر
گیلان
سال فارغ التحصیلی
1400
وَاقْتُلُوهُمْ حَيْثُ ثَقِفْتُمُوهُمْ وَأَخْرِجُوهُمْ مِنْ حَيْثُ أَخْرَجُوكُمْ وَالْفِتْنَةُ أَشَدُّ مِنَ الْقَتْلِ وَلَا تُقَاتِلُوهُمْ عِنْدَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ حَتَّى يُقَاتِلُوكُمْ فِيهِ فَإِنْ قَاتَلُوكُمْ فَاقْتُلُوهُمْ كَذَلِكَ جَزَاءُ الْكَافِرِينَ ( 191 بقره )

ولی اگ کتابی همچین جمله ای توش باشه و یک میلیارد ادم معتقد باشن که این کتاب از طرف خدا اومده حتما باید سوزوندش ...

گروهایی مثل داعش برای توجیه کاراشون از امثال همین ایه ها استفاده میکنن. حالا تو هزاریم بیا بگو حدیث هست که فلان و روایت هست که بهمان. اون حدیثایی ک هی میخاین قرانو باهاش توجیه کنین کلا 200 300 میلیون نفر بهش اعتقاد دارن و بقیه اصلا به اون حدیثا اعتقادی ندارن ولی به این کتاب اعتقاد دارن

دوست عزیز با جمله آخرت کاملا مخالفم زیرا هر یک از ادیان خود را تایید و دیگری را رد میکنند حالا فاسد کدومه و آیا باید بهش توهین بشه؟؟:))

clever child

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Allame Helli.II
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
Tehran Polytechnic
رشته دانشگاه
Electrical Engineering
دوست عزیز با جمله آخرت کاملا مخالفم زیرا هر یک از ادیان خود را تایید و دیگری را رد میکنند حالا فاسد کدومه و آیا باید بهش توهین بشه؟؟:))
تو بیشتر ادیان ابراهیمی این قانون برای برخورد با کافران وضع شده. اره، باید به همشون توهین کرد

مشکلا دقیقا از این جا شروع میشه که فرض میگیریم یه دین حتما باید درست باشه، در حالی که میتونه همشون اشتباه باشه

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
خوب من فكر ميكنم اين دقيقا مثه اينه كه شما توي خيابون راه بريد و يك نفر فحاشي كنه يا به شما توهين كنه شما ميتونين از دستش مثلن شكايت كنين و اين ديگه قاضي هست كه تصميم ميگيره نميدونم ديگه بايد بره زندان يا جريمه بده يا مثلن توهين، ميدونين كه اگه يك نفر به شما توهين دزدي بزنه بدون هيچ مدركي، بازم شما ميتونيد بريد و شكايت كنين و قانوني برخورد ميشه
و اينكه يك نفر جلوي همه بخواد به هر چيزي (مخصوصا كه يه چيز خيلي خاص باشه مثلا اگه به پدر و مادرتون فحش بدن يا اينكه به معلمتون فحش بدن خيلي فرق ميكنه) مردم حق دارن كه عكس العمل نشون بدن و فكر ميكنم حكمش مثل همون بالايي هاست و قاضي مثل همونا تصميم ميگيره

clever child

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Allame Helli.II
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
Tehran Polytechnic
رشته دانشگاه
Electrical Engineering
خوب من فكر ميكنم اين دقيقا مثه اينه كه شما توي خيابون راه بريد و يك نفر فحاشي كنه يا به شما توهين كنه شما ميتونين از دستش مثلن شكايت كنين و اين ديگه قاضي هست كه تصميم ميگيره نميدونم ديگه بايد بره زندان يا جريمه بده يا مثلن توهين، ميدونين كه اگه يك نفر به شما توهين دزدي بزنه بدون هيچ مدركي، بازم شما ميتونيد بريد و شكايت كنين و قانوني برخورد ميشه
و اينكه يك نفر جلوي همه بخواد به هر چيزي (مخصوصا كه يه چيز خيلي خاص باشه مثلا اگه به پدر و مادرتون فحش بدن يا اينكه به معلمتون فحش بدن خيلي فرق ميكنه) مردم حق دارن كه عكس العمل نشون بدن و فكر ميكنم حكمش مثل همون بالايي هاست و قاضي مثل همونا تصميم ميگيره

فحاشی به دیگران واقعا مثال خوبی برای این قضیه نیست

فرض کنید من به یه سبک خاص موسیقی توهین کنم، این یعنی من به طرفدارای اون موسیقی توهین کردم ؟ ربطی نداره، مگه اون سبک موسیقی مال اون افراده ؟

دین اسلام که برای مسلمونا نیست که بگیم توهین بهش توهین به خود مسلموناست.

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399

وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که می‌توان مرتکب شد، چرا باید همان قدیمی‌ها را تکرار کرد. برتراند راسل
یعنی من میتونم با پیچ گوشتی گلوی یکی رو سوراخ کنم و بهتره کسی رو با تفنگ نکشم و با فرو کردن یه تیکه لیوان شکسته تو شش هاش بکشمش :|
میبینی؟ از هر چیزی میشه مزخرف ترین برداشت هارو کرد.الان من باید برم راسلو آتیش بزنم ؟ :|

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
فحاشی به دیگران واقعا مثال خوبی برای این قضیه نیست

فرض کنید من به یه سبک خاص موسیقی توهین کنم، این یعنی من به طرفدارای اون موسیقی توهین کردم ؟ ربطی نداره، مگه اون سبک موسیقی مال اون افراده ؟

دین اسلام که برای مسلمونا نیست که بگیم توهین بهش توهین به خود مسلموناست.
بابا توهین با نقد فرق داره!
تو حق "نداری" توهین کنی! توهین جرمه! وحشی گری! بی فرهنگیه!
هر چه قدر می خوای نقد کن.مخالفتت رو ابراز کن.ولی حق نداری توهین کنی!

mrcna

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
جابر بن حیان
شهر
پاکدشت
خود پیغمبر مگه میکشت ؟ همون کار بکنیم که پیامبر کرد

بالا