• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

از معجزه های ریش-فقط در ایران

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
پاسخ : از معجزه های ریش-فقط در ایران

به نقل از Iman.Rage :
سهمیه هیئت علمی این طوری نیست که طرف والدینش هیئت علمی هر دانشگاهی باشن بچشون هر دانشگاهی بتونه بره ولی خب دانشگاه کار ولی رو میتونن.(البته چون تعدادشون هم زیاد نیست بعد از انتخاب رشته اعمال سهمیه میکنن)معمولا هم کسانی که والدینشون هیئت علمی هستن درسشون خوبه بدونه اعمال سهمیه وارد دانشگاه میشن ولی خب مسلما مثال نقض هم هست.
اره خب ولی کلمه "معمولا" برای جمله بچه هایی ک هیئت علمی هستند،درسشون هم خوبه ،صدق نمیکنه :د

Iman Rage

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
نه اینور نه اونور
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1394

آمار دارین ؟من چون خودم زیاد میشناسم رتبه هاشونم میدونم میگم.شاید تو رشته تجربی بیشتر باشن کسایی که اعمال سهمیه میکنن

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از Iman.Rage :
آمار دارین ؟من چون خودم زیاد میشناسم رتبه هاشونم میدونم میگم.شاید تو رشته تجربی بیشتر باشن کسایی که اعمال سهمیه میکنن
نه امار ندارم،ولی از دور و بریام میشناسم ک میگم،رتبه هاشونم خوب نبود.

Iman Rage

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
نه اینور نه اونور
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1394

اره منم یکی رو میشناسم به زور دانشگاه قبول میشد با سهمیه یکی از مهندسی های شیراز رو اورد ولی خب تو اکثریت نیستن مخصوصا کسانی که پدر مادرشون اساتید شریف و دانشگاه های مطرح هستن معمولا خوب عمل میکنن تو کنکور

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از MHO :
مگه سهمیه هیئت علمی بعد از نتایج اعمال نمیشه؟
از کجا قبلش میدونن ک فلان تعداد فرزند هیئت علمی دارن؟ :-?
بیشترین افراد با سهمیه هیءت علمی میان دانشگاه های مطرح در رشته های خاص. مثلا یه حدودی دارن که پزشکی فلانجا 200 تا جا داره، 30تا بزاریم بمونه با هیءت علمی پر میشه. دیگه حواسشون هست اون 30تارو با کیا پر میکنن.
کم پیش میاد کسی با هیءت علمیش بره تغذیه بخونه تو شهرستان! همه رشته های خوبو میخوان تو جاهای خوب.از اینایی که پر طرفداره جا نگه میدارن، اون رشته هایی که طرفدار نداره ممکنه حالا دو نفر برن، یا نرن، اره اونارو جا نگه نمیدارن. ولی تو اینایی که حساسیت روش زیاده از قبل دانشجو کمتر میگیرن که با اونا پر بشه. اون تعدادشونم با توجه به کلفتی پارتی انتخاب می کنن که بعد میگن فلانی تو با توجه به محل تدریس پرر مادرت نمیاری اینجا رو، اگر کاملا اپن بود قضیه، همه شون همون جایی که رتبه شون با این سهمیه میرسید میومدن میخوندن، ولی بعضیاشون باید یکم به پایین تر راضی بشن، به جای دندان برن پزشکی یا برن یه دانشگاه پایین تر،در واقع یه حدی داره تعداد، و تا اونجا دانشجو میگیرن، ثانیا فقط تعداد نیست ها، این افراد دارن میان اون رشته و اون دانشگاه واقعا شاید مهم نباشه 71 یا 72 نفر باشن از جهت تعداد ولی هزینه رو که داره دولت میده و اون فرد صلاحیت نداشته چرا باید بره جایی که نفر بعدی با رتبش نتونسته بره؟ گیرم که یه صندلی براش اضافی گذاشتن وسط کلاس نشسته، خوب اون صندلی رو برای نفر رتبه بعدی میشد بزارن.

ثالثا که قسمت قشنگ تر قضیه است، سهمیه المپیاد رو که دوستای من اقدام میکردن بهشون گفتن که ما ظرفیتمون با هیءت علمی پر شده و فول شدیم و جا نداریم :| حدود 6نفر بودن سال ما متقاضی داروی تهران که همچین در مقابل دندان و پزشکی علاقمند نداشت تو سهمیه هیءت علمی،و همه شون دوست داشتن بچه شون برن دندان و پزشکی ، (چنانکه رفتن و پزشکی تهران، پردیس ایران، با هیءت علمی پرشد تقریبا و حدود نصفشون هیءت علمی بودن، یعنی 90 نفر اعلام کردن، و 180 تا گرفتن. صندلی گذاشتن هم نبود مشخصا :| 90 تا کم اعلام کردن تا کل هیءت علمیایی که دوست دارن بیان دانشگاه تهران پزشکی، برن اونجا و پردیس مرکزی کمتر بیان. ) ولی این المپیادی هارو راه ندادن داروی تهران و اونا رفتن بهشتی، چون 10تا با سهمیه هیءت علمی گرفته بودن و گفتن جا نداریم. 22نفرم هیءت علمی نبودن، معلوم نبود چی بودن، سهمیه اعلامی 78تا بود که شاهدم داخلش بود، بعد با کنکور 100 تا اومدن، 10تا ام هیءت علمی اومدن 110تا شد، بعد برای المپیادیا جا نداشت :|

چون عدد و رقم داشتم ورودی خودمونو مثال زدم وگرنه شریفم عین همین کارو با بچه ها کرد.

بعد یه مدل جالبترش هم هست، سال ما اصلا اصلا ایران ورودی نداشت چون ادغام شده بود و بعد جداییش همه پردیس ایرانی ها اومدن تهران، بعد الان ورودی 90 دارن و کل ورودی انتقالی با پارتی های کلفت هستن از پزشکی شهرستان به پزشکی ایران. با نامه از وزیر و ،،
خیلی جالبه نه؟.

k.s

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی

نظرتون راجع به سهمیه جانبازی و ایثارگری چیه؟
من این سهمیه رو هم قبول ندارم اصلا جدا از سهمیه هیئت علمی و بسیج.
از نظر من شخصی که با چنین سهمیه ای میاد حق یه سریارو خورده بازم.

Iman Rage

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
نه اینور نه اونور
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1394

تو سال ما برای اعمال سهمیه المپیادیها طلا ها که هر جا میخواستن رفتن بچه ها رفته بودن شکایت که چرا مثلا شریف یا بهشتی سهمیه رو قبول نمیکنه.وزیر شخصا نامه زد به رییس دانشگاه کارشون درست شد

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از Iman.Rage :
تو سال ما برای اعمال سهمیه المپیادیها طلا ها که هر جا میخواستن رفتن بچه ها رفته بودن شکایت که چرا مثلا شریف یا بهشتی سهمیه رو قبول نمیکنه.وزیر شخصا نامه زد به رییس دانشگاه کارشون درست شد
سهمیه مدال غیر طلا المپیاد قوانین و مدلش مثل هیءت علمی هست ولی درصدش بالاتره ولی این سهمیه تو بعضی رشته شهرها اصلا و ابدا کارکرد نداره و دلیلشون اینه ما هیءت علمی گرفتیم و پر شده

rezaostore

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
محل حکومت پــــــارت ها
مدال المپیاد
زیست شناسی وشیمی
دانشگاه
علوم پزشكي بـابـل
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از Detective :
نظرتون راجع به سهمیه جانبازی و ایثارگری چیه؟
من این سهمیه رو هم قبول ندارم اصلا جدا از سهمیه هیئت علمی و بسیج.
از نظر من شخصی که با چنین سهمیه ای میاد حق یه سریارو خورده بازم.
نظرمن اينه كه اگراون عزيزان نبودن،الان من و شما عــرب بوديم.
البته منحصربه شهداي جنگ نميشه.چندسال پيش درمرز يك اتوبوس دخترودزديدن،بعدچندسال سه اتوبوس دختربرگشتن.هركدوم چندتابچه داشتن!!
البته من خودم باشيوه ي اجراش مشكل دارم.

k.s

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی

من نظرتون رو در مورد سهمیه جانبازی و ایثارگری پرسیدم نه در مورد شهدا و جانبازان.

شهدا و جانبازان خیلی خدمات ارزشمندی کردن اما خب بچه هاشون که نکردن. دقیقا مثل اساتید دانشگاه؛ این اساتید هم کلی در انتقال علم و نشر اون کمک میکنن اما بچه هاشون نه.
همون ضرب المثل از فضل پدر تو را چه حاصل.

mhs.1d

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
ریاضی

راجع به سهمیه ی ایثارگران و جانبازان مخصوصا کسایی با درصد بالا به شخصه ترجیح میدم نظر ندم

من هیچوقت پدرمو در وضعیت معلولی ندیدم و با اون موقعیت درس نخوندمو نخواستم بابای جانبازمو شاد کنم ..

به نظرم بچه هایی که پدراشون جانباز با درصد بالا هستن از لحاظ عاطفی ضعیف ترِ ما هستن و ما هیچوقت نمیتونیم بفهمیم با چه شرایطی درس خوندن[nb]منظورم شرایط عاطفیِ، کسی نیاد بگه اونا پولشو میگیرن! اتفاقا نه .. میشناسم چنتا خونواده که پدر جانبازه و هیچ پولی هم بهشون نمیدن ..[/nb].. بهشون گیر ندیم!

اینکه پدرت شهید یا فوت کرده باشه فکر کنم قابل تحمل تره تا هرروز جلوی چشمت درد بکشه یا نتونه کارای شخصیشو انجام بده، اونم وقتی بدونی واسه این مملکت این کارا رو کرده ..

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از رهــــــــــــا :
راجع به سهمیه ی ایثارگران و جانبازان مخصوصا کسایی با درصد بالا به شخصه ترجیح میدم نظر ندم

من هیچوقت پدرمو در وضعیت معلولی ندیدم و با اون موقعیت درس نخوندمو نخواستم بابای جانبازمو شاد کنم ..

به نظرم بچه هایی که پدراشون جانباز با درصد بالا هستن از لحاظ عاطفی ضعیف ترِ ما هستن و ما هیچوقت نمیتونیم بفهمیم با چه شرایطی درس خوندن[nb]منظورم شرایط عاطفیِ، کسی نیاد بگه اونا پولشو میگیرن! اتفاقا نه .. میشناسم چنتا خونواده که پدر جانبازه و هیچ پولی هم بهشون نمیدن ..[/nb].. بهشون گیر ندیم!

اینکه پدرت شهید یا فوت کرده باشه فکر کنم قابل تحمل تره تا هرروز جلوی چشمت درد بکشه یا نتونه کارای شخصیشو انجام بده، اونم وقتی بدونی واسه این مملکت این کارا رو کرده ..
پِدَر بالای سر نبودن هم، مُکافاتی عِ البتّه. :)

Sme

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

پدر نداشتن یه بحث غیر قابل بحثه از نظر من ولی سهمیه های دیگه نا عادلانس ،چون ما پارسال یکیو تو مدرسمون داشتیم که پزشکی ابادان قبول شد باباش هئیت علمی هم نبود ایثار گرو این حرفام نداش،چون باباش با رئیس علوم پزشکی تبریز اشنا بود یه ترمم ابادان نبود،اومد دندان تبریز،واقعا اینجور سهمیه ها ناعادلانس

ستاره

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
فیزیک

میخواستم بدونم نظر ما آیا اهمیتی داره؟
وقتی نمیتونیم دربارش نظر بدیم خوب چرا بحث میکنین؟؟؟؟ :-" :-"

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از ستاره :
میخواستم بدونم نظر ما آیا اهمیتی داره؟
وقتی نمیتونیم دربارش نظر بدیم خوب چرا بحث میکنین؟؟؟؟ :-" :-"
اینجوری باشه که کلّن نباید بحث کنیم.

rezaostore

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
محل حکومت پــــــارت ها
مدال المپیاد
زیست شناسی وشیمی
دانشگاه
علوم پزشكي بـابـل
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از Detective :
من نظرتون رو در مورد سهمیه جانبازی و ایثارگری پرسیدم نه در مورد شهدا و جانبازان.

شهدا و جانبازان خیلی خدمات ارزشمندی کردن اما خب بچه هاشون که نکردن. دقیقا مثل اساتید دانشگاه؛ این اساتید هم کلی در انتقال علم و نشر اون کمک میکنن اما بچه هاشون نه.
همون ضرب المثل از فضل پدر تو را چه حاصل.
خب من هم همين روميگم وتصديق كردم :|.اگركساني اون همه زحمت كشيدند،دمشون گرم واجرشون عندالله.
اماااينكه اينطوري باشه رفتن به دانشگاهشون ناعادلانست.ميتونستن اينارويك ظرفيت مازاد بكنن.اينطوري هيچ احدي مشكلي نداشت
البته چيزي كه معلومه اينه كه ايناروبخاطر احترام به اون عزيزان انجام نميدن.بااينكارميخوان درهرسازمان و ارگان واداره اي افرادي داشته باشن كه كاملن درخط پيروي از نظام باشند و از شورش هاي احتمالي جلوگيري به عمل بياد.وگرنه هيچ معني نميده چيزي مثل بورسيه سپاه پاسداران درسايردانشگاه ها.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

حالا سهمیه بسیجی فعال و هیئت علمی واقعا به نظرم صحبتی نکنیم بهتره.
اما فکر کنم اگر برای فرزندان شهدا و جانبازان به جای سهمیه های ترحم آمیز که براشون بیشتر باعث می‌شه مورد لجبازی و نفرت بقیه قرار بگیرن امکانات رفاهی و درمانی فراهم کنن و سعی کنن تا حد ممکن برای اونا هم شرایط مساعد ایجاد کنن به مراتب بهتر باشه. اینکه به جانبازان رسیدگی بهتری بشه از نظر سلامتی، از نظر معیشتی و مالی هم تامین بشن چیزایی عه که وضعیت رو بهتر می‌کنه برای خانواده هاشون هم.

مانانائیل

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
bhshti
شهر
rs
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
rs
رشته دانشگاه
nd

به نقل از رهــــــــــــا :

میگما، ینی نمیشه یجوری به این افراد کمک شه که ناشایسته سالاری و بی عدالتی هم صورت نگیره؟ ینی برا کمک باید حتمن کاری کنن که طرف بره رو صندلی ای بشینه که شایستگیشو نداره؟ مثلن بهتر نیس امکانات رفاهی و آموزشیِ متناسب با وضعیتشون در اختیارشون قرار بدن؟

ستاره

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از manny :
میگما، ینی نمیشه یجوری به این افراد کمک شه که ناشایسته سالاری و بی عدالتی هم صورت نگیره؟ ینی برا کمک باید حتمن کاری کنن که طرف بره رو صندلی ای بشینه که شایستگیشو نداره؟ مثلن بهتر نیس امکانات رفاهی و آموزشیِ متناسب با وضعیتشون در اختیارشون قرار بدن؟
فک کردین ندارن؟
کلی امکانات و حقوق و مزایا دارن.مدرسه های شاهدم که دارن.علاوه بر اینا سهمیه ی دانشگاهم دارن.

بالا