• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

Steps to becoming a Physicist

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
این برای ما خیلی مهمه بدونیم برای اینکه یه فیزیکدان ِ خوب از آب دربیایم باید چه کارایی انجام بدیم؟ و اینکه آگاهی بیشتری از این رشته داشته باشیم.
نوشته ی زیر از michio kakuهست که شما حتما با مقاله ها و صحبت هاش آشنایین .
1) in high school, read popular books on physics and try to make contact with real physicists, if possible. (Role models are extremely important. If you cannot talk to a real physicist, read biographies of the giants of physics, to understand their motivation, their career path, the milestones in their career.) A role model can help you lay out a career path that is realistic and practical. The wheel has already been invented, so take advantage of a role model. Doing a science fair project is another way to plunge into the wonderful world of physics. Unfortunately, well-meaning teachers and counselors, not understanding physics, will probably give you a lot of useless advice, or may try to discourage you. Sometimes you have to ignore their advice.

Don’t get discouraged about the math, because you will have to wait until you learn calculus to understand most physics. (After all, Newton invented calculus in order to solve a physics problem: the orbit of the moon and planets in the solar system.)

Get good grades in all subjects and good SAT scores (i.e. don’t get too narrowly focused on physics) so you can be admitted to a top school, such as Harvard, Princeton, Stanford, MIT, Cal Tech. (Going to a top liberal arts college is sometimes an advantage over going to an engineering school, since it’s easier to switch majors if you have a career change.)

2) next, study four years of college. Students usually have to declare their majors in their sophomore (2nd) year in college; physics majors should begin to think about doing (a) experimental physics or (b) theoretical physics and choosing a specific field.
البته من فقط یه قسمت از پستشون که مربوط به مبحثمون بود رو گذاشتم.
اما خوبه که این پست رو کامل بخونین. و حتی بیشتر باهاشون آشنا بشین.
در نهایت میخوام نظر شما رو درباره ی یه فیزیکدان ِ خوب شدن بدونم ;;)

MOTAHARE-G

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
90
پاسخ : Steps to becoming a Physicist

برای فیزیکدان شدن که راه دور و درازی در پیش هست ولی فیزیک پیشه شدن رو میشه راجع بهش صحبت کرد (;

به نظر من یه فاکتوری ک خیلی لازمه،قبل از اینکه حتی بری دنبال مطالعات و اینا یه سری ویژگی های شخصیتیه.یعنی یه آدمی ک فیزیک رو دوست داره اگه بخواد یه روزی یه فیزیکدان موفقی بشه باید خیلی جستجو گر باشه،روحیه ی ماجراجویی داشته باشه در برخورد با هر پدیده ای باید جذبش بشه سوال براش پیش بیاد و مهم تر از همه اینکه اون سوال ذهنش رو درگیر کنه و بره دنبال جوابش یا حداقل یه گوشه از ذهنش بذارتش و هراز چندگاهی بهش سر بزنه...
اگه یه همچین آدمی بره سراغ فیزیک میتونه آدم مفیدی باشه میتونه مولد باشه و اونقدر انگیزه داره ک هرجور تلاشی بکنه
یه همچین آدمی اونقدری علاقه داره ک به نظرم راه فیزیکدان شدن رو پیدا کنه

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

یه چیز مهم دیگه : لذت بردن از مستند های علمی برای فیزیکدان شدن کافی نیست، اگه تو دوره ی دبیرستان علاوه بر فیزیک از ریاضیات خوشتون نمیاد شاید بهتر باشه به سمت فیزیک نظری نیایین (;

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

برای شروع مطالعه در زمینه‌ی فیزیک چه کتابایی پیشنهاد می‌کنین؟ برای فردی که دوست داره جدا از مسائل رشته و دانشگاه و اینا فیزیک رو دنبال کنه.

MOTAHARE-G

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
90

به نقل از حمیـده :
برای شروع مطالعه در زمینه‌ی فیزیک چه کتابایی پیشنهاد می‌کنین؟ برای فردی که دوست داره جدا از مسائل رشته و دانشگاه و اینا فیزیک رو دنبال کنه.
کتاب های خوب زیاد فیزیک عمومی هستن ک فارغ از ریاضیات ماجرا به شرح فیزیک و تفکر فیزیکی می پردازن مثل
شش قطعه ی آسان ریچارد فاینمن .فاینمن یکی از اساتید فوق العاده ی حوزه فیزیک بوده
یا مثلا کتاب شش عدد مارتین ریس که تو حوزه ی کیهان شناسیه میشه گفت البته یه مقدار سنگینه برای شروع
همینطور من کتاب تکامل فیزیک نوشته ی آلبرت آینشتاین و لئوپولد اینفلد رو فعلا دارم میخونم که خیلی کتاب عالیه.
کتابای زیادی هستن مث کتبایی ک هاوکینگ نوشته و ....

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

من هیچ وقت به این توجه نکردم در چه سطحی از ریاضیات و فیزیک هستم،همیشه دلم میخواست کتابای خیلی معروف،کتابایی که المپیادیا و دانشجوعا می خونن رو بخونم :-" شاید اون سالی که یه کتابی بود راجع به ترمودینامیک و من راهنمایی خوندم جمعن بیست صفحه ش رو متوجه شدم :D ولی احساس پیروزی خاصی می کردم که من فلان کتاب رو خوندم.
الانم همینطورم البته اوضاع یکم بهتر شده. چون چندتا وب سایت فیزیکدانای معروف رو پیدا کردم و علاوه بر اون کتابای پایه رو با دقت بیشتری می خونم.
ولی خب مثلا یه جا گفته بود یه فیزیکدان باید بتونه تمام پدیده های اطرافش رو با همین قوانین مختصری که میدونه توجیح کنه. من بیشتر چیزایی که برا خودم توجیح می کنم غلط از آب در میان :D
اینکه میگن ریاضیات قویی لازم داره منظورشون چیه؟
مثلا من ریاضیم خوبه،اما تکرار و تمرین زیاد دارم،گاهی وقتاعم خلاقیت دارم تو حل مسائل ولی نه همیشه.
دقیقا چی لازم داره؟

rozhina.sh

bitmask
نام مرکز سمپاد
فرزانگان (log (10
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
فیزیک مدرن عملا ریاضیات زیادی درش استفاده میشه با اینکه ریاضیات در فیزیک کلاسیک هم استفاده میشه ولی در فیزیک کوانتوم بدلیل تجربی نبودن مسائل معادلات ریاضی تنها وسیله ای هستش که داریم!
وقتی وارد فیزیک میشی ریاضیات چیزیه که امکان نداره نیاز نشه!

آخرین ویرایش:
بالا