• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره و کلاس خصوصی

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
سلام

اینجا برای بحث و سوال در مورد کلاس خصوصی و مشاوره است. هرکس تجربه و سوالی داره مطرح بکنه.

کلاس بگیریم؟ مشاوره بریم؟ واسه چه درس هایی؟ در چه حد؟

نکته مهم : بسیاری دوستان شما اصلا رو نمیکنن که کلاس خصوصی میرن یا مشاوره دارند. شما باید خودتون به فکر باشید. ممکنه لازم داشته باشید.

پژواک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
95
پاسخ : مشاوره و کلاس خصوصی

همونقدر که یه مشاور خوب میتونه موثر باشه و کمکتون کنه یه مشاور نامناسب هم میتونه فوق العاده اثر مخربی داشته باشه.حواستون باشه که یه مشاور خوب هم باید سعی کنه به شما روحیه بده و روند درس خوندنتون رو دنبال کنه، و هم مهم تر از اون طبق تجربه ای که داره راهنماییتون کنه که توی هر برهه زمانی شما باید چه درس هایی رو و به چه صورتی مطالعه کنید و تست بزنید.یعنی مهم ترین کمک یک مشاور تجربه ای هست که باید دراختیار شماهایی که هیچ تجربه ای از کنکور ندارین قرار بده. باید خوب بگردین و ترجیحا از بچه های سال های قبل اون مشاور - چه کسایی که نتیجه خوب گرفتن چه کسایی که نگرفتن - هم پرس و جو کنید.
خلاصه که بشینین یه ارزیابی از خودتون داشته باشین. ببینید واقعا نیاز به مشاور دارید یا نه. نه لجبازی کنید و فکر کنید خودتون میتونین از پس همه چی بربیاین و نه اضطراب داشته باشین که چون فلانی مشاور داره و من نه ، پس موفق نمیشم. خیلی از بچه های موفق سالای پیش مشاور داشتن و خیلیا هم نه. درآخر فراموش نکنین مشاورتون هرچقدر هم خوب باشه،این شمایین که باید برنامه هارو به درستی اجرا کنین و با "تلاشتون" به چیزی که میخواین برسین.

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

من خودم زیاد کلاس رفتم سال پیش ولی به ضررم شد فک کنم...
دلیلشم اینکه کلاس معلمایی میرفتم که درس دادنشونو متوجه نمیشدم.....معلمای شاخیم بودنا واکثرن متوجه میشدن بقیه ولی من نه.....

سلیفه افراد با هم فرق داره....نباید به تبلیغات وشهرت معلما توجه کنین....پیشنهاد من اینکه جند تا از معلمارو انتخاب کنین کلاس هر کدوم یکی دو جلسه برین و ازشون بخواین یک مبحث مشترک رو درس بدن....بعد میتونین انتخاب کنین کدوم یکی درسشو میفهمین وکدوم یکی کنکوری درس میده

Flying_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
هیچ
دانشگاه
تربیت مدرس
رشته دانشگاه
پیشرانش

نظر شخصی من اینه که بچه ها هرکس باید یه مشاور داشته باشه که یه برنامه منظم بهش بده و ازش عمل به اون برنامه رو بخواد
وقت امسال خودتو با کلاس های بیرون پر نکنید و بهترین معلمتون همون تست های کنکوره و شما امسال به یکی احتیاج دارید که فقط براتون اون تست هارو رفع اشکال کنه
امسال شماها بیشتر از هرچیز به تست احتیاج دارید ولی تست های درست، خیلی از تست های تالیفی فقط شما رو از مسیر کنکور دور میکنه به نظر من و بر اساس تجربه امسالم بهتون پیشنهاد میکنم که فقط یه کتاب برای درس های تخصصی تون بگیرید و اون کتاب پوشش سوال های کنکور باشه وانقدر بزنیدش که بدونید چه سوالی برای کدوم ساله!!
و یادتون باشه بغل دستیتون دروغگو ترین آدمه دنیاست وقتی درمورد درس خوندنش ازش سوال میکنی

بالا