• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حمله به کلوب همجنسگرایان

• شروع کننده موضوع ma76
  • تاریخ شروع

دلیل این حمله رو چی میدونین؟

• رای‌دهندگان
    97
  • شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

ma76

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
tab
عمر متین جوان 29 ساله در پی حمله به کلوب همجنسگرایان در امریکا 48 نفر را کشته و حدود 50 نفر را زخمی کرد.
گفته شده پدرش در پی ویدئویی این گزینه را که پسرش از داعش دستور میگرفته رد کرده و دلیل این اتفاق را تنفر پسرش از همجنسگرایان اعلام میدارد.
و نیز پدرش در این ویدئو هیچ اظهار تاسفی درباره این اتفاق نداشته وپدر عمر متین نیز که در بین افغان ها چهره ای شناخته شده است هم تفکراتی شبیه پسرش دارد.
همچنین امروز خبر جدیدی مبنی بر دستگیری یک مهاجم با مواد منفجره که هدفش حمله به رژه همجنس گرایان در امریکا بوده دستگیر شده.
اخرین اطلاعات به دست امده نشان میدهد این دو مورد ربطی به هم ندارند وهر دو بر اساس تفکرات شخصی انجام گرفته.
نظر شما در این باره چیه؟ دلیل تنفر مسلمانان از همجنسگرایان و دخالت در زندگی خصوصی بقیه چیه؟
این اتفاق رو میشه به همه مسلمان ها نسبت داد؟
چه اموزه های اسلامی یا اجتماعی باعث میشه که یک شخص به خودش اجازه بده دست به همچین جنایت هایی بزنه؟
در حالی که در کشور های دیگه وهمچنین در بین مسیحیان و اظهارات جدید پاپ رفتار های ملایم تری نسبت به همجنسگرایان پیشنهاد میشه دلیلش چیه که جایگاه اسلام در بین این تغییر رفتار وپذیرش این واقعیت که همجنسگرایی یک پدیده طبیعی هست حالت عقب گرد داره؟

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

ma76

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
tab
پاسخ : حمله به کلوب همجنسگرایان

این موضوع دو روزه پر بحث ترین خبر تو رسانه های دنیاست و امریکا هم اونو مخرب ترین جنایت تو قرن معاصر دونسته.
و ترامپ هم حسابی داره استفاده میکنه از این وضعیت.
متعجبم تو سمپادیا چرا کسی دربارش نظری نداره؟ :-"

pic-29462-1465800965.jpg

اخرین پیامک یکی از مقتولین فلوریدا به مادرش.نتونستم عکس کاملی ازش پیدا کنم.
این پیامک متنش واقعن دلخراشه.متنش حدودن به این مضمونه
مقتول فرار میکنه به سرویس بهداشتی کلوب و از اونجا به مادرش پیام میده که دوستت دارم...اون داره میاد.من میمیریم..

اهان اینو یادم رفت بگم.پدر این عمر متین رو همین چند ساعت قبل ویدئوشو پخش کردن.
این شخص که خودشو رییس جمهور افغانستان میدونه.
کاملن پررو اومده جلوی دوربین گفته که این مجازات کار خداست.پسرم نباید تو مجازات خدا دخالت میکرد.

طبق اخرین اخبار وزارت خارجه این اقدام رو یک اقدام تروریسی گفته.

ولی وابستگان به راستگرا ها و حذب اللهی ها واینا پشت سر هم دارن شبکه های اجتماعی نظر میدن واین اتفاق رو مجازات خدا میدونن برای اون افراد و خشنودن از این ماجرا.
مخصوصن اینکه این اتفاق مصادفه با رمضان جهت خاصی به جهت گیری های این افراد میده.ساختار؟

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

یه تفکری هست تو تندروهای برخی ادیان به اسم اینکه ما خوبیم و فقط ما درستیم. بقیه باید برن به درک. بعد این جماعت علاوه بر مشکلات اعتقادی اکثرا مشکلات روان شناختی هم دارند. معجونی از اینا تبدیل میشه به یک آدمی مثل این. توی اسلام اکثر اینا پاکستانی افغانستانی و یا عربستانی هستند. اصلا پاکستان مدارس مذهبی مشهوری داره که کلا تروریست و آدمای این شکلی تولید میکنن !

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

ma76

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
tab

به نقل از میم ح میم دال :
یه تفکری هست تو تندروهای برخی ادیان به اسم اینکه ما خوبیم و فقط ما درستیم. بقیه باید برن به درک. بعد این جماعت علاوه بر مشکلات اعتقادی اکثرا مشکلات روان شناختی هم دارند. معجونی از اینا تبدیل میشه به یک آدمی مثل این. توی اسلام اکثر اینا پاکستانی افغانستانی و یا عربستانی هستند. اصلا پاکستان مدارس مذهبی مشهوری داره که کلا تروریست و آدمای این شکلی تولید میکنن !
ببینین خانواده قاتل ده سال قبل از تولدش میرن امریکا.عمر متین حتی یه بار هم افغانستانو ندیده.توی امریکا متولد شده وبزرگ شده وزیر نظر اموزش پرورش اونجا کل تحصیلاتشو گذرونده.

نظرتون درباره راست گراهای داخل کشور که میگن از این واقعه خشنودن چیه؟

• لایک
امتیازات: Diyar
  • شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

ma76

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
tab

حکم لواط :
ماده ۲۳۴- حد لواط برای فاعل، درصورت عنف، اکراه یا دارا بودن شرایط احصان، اعدام و در غیر این صورت صد ضربه شلاق است. حد لواط برای مفعول در هر صورت (وجود یا عدم احصان) اعدام است.(3)

در قانون مجازات ایران، دخول کمتر از ختنه‌گاه در حکم تفخیذ(4) است. در تفخیذ، حد فاعل و مفعول صد ضربه شلاق بوده و از این جهت فرقی میان محصن و غیرمحصن و عنف و غیرعنف نیست.

همچنین مطابق ماده ۲۳۷، همجنس‌گرایی انسان مذکر در غیر از لواط و تفخیذ از قبیل تقبیل و ملامسه از روی شهوت، موجب سی و یک تا هفتاد و چهار ضربه شلاق تعزیری درجه شش است.
حکم مساحقه
ماده ۲۳۹- حد مساحقه، صد ضربه شلاق است.

من درک نمیکنم حکومتی که خودش همچین قوانینی داره واهمجنسگرایان رو اعدام میکنه چطوریه که همچین اقدامیو تروریستی گفته؟ اونوقت تکلیف خودش چیه؟

A.R.P

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

اون به عنوان یک خارجی تو امریکا تحقیر شده اومده عقده گشایی کنه

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

اقلیت های تحقیر شده همین میشن. مثلا تو ایران بخشی از کردها سر همین موضوعات اسلحه به دست گرفتن علیه ایران میجنگن.

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

من مخالف شدید این اقدام وحشیانه بودم چون تروریسم یک حشونت کوره خشونتی که حس امنیت را از جامعه می بره.
ولی این دلیل نمیشه طرفدار همجنس باز ها بشیم.همجنس بازی یک جرم و یک عمل شنیع غیر اخلاقی است.بعضی از دوستان مدام می گویند که خب اونا خودشون این جوری راحتن به ما چه؟ همجنس بازی اخلاقیات جامعه رو از بین می بره. اگر افرادی بدون اینکه کس دیگری بفهمن این اقدام شنیع رو انجام بدن و در خفا باشه به طوری که جامعه رو تحت تاثیر قرار ندهد که مجازات نمی شوند. در اسلام هم نباید در حریم خصوصی افراد جامعه تجسس کرد.ولی اگه فردی رسما گفت من همجنس بازم و به این عمل شنیع رسمیت بخشید از نظر تجاوز به حقوق معنوی آحاد جامعه قطعا مجرمه.
از دکتر سروش نظرش رو در باره ی همجنس بازی پرسیدند.گفت والا این مسئله رو باید ریشه ای تر روش فکر کرد.گفت در دنیا ی قدیم همه بحث ها حول وظیفه کرایی بود. مدام همه اندیشمندان می گفتن انسان چه وظایفی دارد و حقوق انسان ها مغفول بود.در دنیای جدید همه حول حقوق انسان ها بحث می کنند گویی که انسان ملزم به رعایت هیچ وظیفه ای نیست و فقط دارای حقوق است.
متاسفانه کم کم یه عده چنان تحت تاثیر تبلیغات برای همجنس باز ها قرار گرفته اند که حتی این عمل رو دیگه یک عمل غیر اخلاقی هم نمی دونند و معتقدند این رابطه دقیقا شبیه به رابطه با جنس مخالفه. وقتی هم صحبت می کنند عمده دلایلشون اینه که این یه مسئله است بین دو فرد و اگه اون ها این جور می خوان پس کار غیر اخلاقی نیست!! این حرف دقیقا مثل اینه که بگیم رابطه ی جنسی با محارم چون بک رابطه بین دو انسان بالغه پس این هم یک عمل اخلاقی است!! که البته در برخی از کشور ها داره این اقدام شنیع آزاد میشود ولی به نظر من نشان از سقوط اخلاقیات در دنیای مدرنه.
پ.ن:البته متاسفانه بنیاد گرا ها مخصوصا در سال های اخیر به قدری سبک زندگی خودشون را با جزیات به عنوان سبک کاملا درست زندگی فریاد زده اند که شاید کسانی نظر من را راجع به همجنس باز ها(توجه شود من یک بارم از واژه همجنسگرا استفاده نکردم چون گرایشات ممکنه در هر کسی وجود داشته باشه. مثلا شاید کسی ذاتا بسیار خشن است و گرایشش به قتل دیگران بیشتر از افراد عادی باشه این دلیل نمیشه که بگیم او کار خلافی کرده بلکه بعد از این که اقدام به جرم کرد مجرم محصوب میشه) خواندند پیش خودشون کر کنند که حالا حتما من می گم کار کسی مثل این عمر امتین درست بوده و دوست دارم به یه جمعیتی زور بگم.نه این طور نیست این نظر من و من هم نظرات خودم رو دارم شاید اگه توی آمریکا زندگی می کردم به نامزد هایی که مخالف قانونی شدن ازدواج همجنس باز ها هستند رای می دادم و سعی در اصلاح قانون داشتم

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

به نقل از علی دلاور :
من مخالف شدید این اقدام وحشیانه بودم چون تروریسم یک حشونت کوره خشونتی که حس امنیت را از جامعه می بره.
ولی این دلیل نمیشه طرفدار همجنس باز ها بشیم.همجنس بازی یک جرم و یک عمل شنیع غیر اخلاقی است.بعضی از دوستان مدام می گویند که خب اونا خودشون این جوری راحتن به ما چه؟ همجنس بازی اخلاقیات جامعه رو از بین می بره. اگر افرادی بدون اینکه کس دیگری بفهمن این اقدام شنیع رو انجام بدن و در خفا باشه به طوری که جامعه رو تحت تاثیر قرار ندهد که مجازات نمی شوند. در اسلام هم نباید در حریم خصوصی افراد جامعه تجسس کرد.ولی اگه فردی رسما گفت من همجنس بازم و به این عمل شنیع رسمیت بخشید از نظر تجاوز به حقوق معنوی آحاد جامعه قطعا مجرمه.
از دکتر سروش نظرش رو در باره ی همجنس بازی پرسیدند.گفت والا این مسئله رو باید ریشه ای تر روش فکر کرد.گفت در دنیا ی قدیم همه بحث ها حول وظیفه کرایی بود. مدام همه اندیشمندان می گفتن انسان چه وظایفی دارد و حقوق انسان ها مغفول بود.در دنیای جدید همه حول حقوق انسان ها بحث می کنند گویی که انسان ملزم به رعایت هیچ وظیفه ای نیست و فقط دارای حقوق است.
متاسفانه کم کم یه عده چنان تحت تاثیر تبلیغات برای همجنس باز ها قرار گرفته اند که حتی این عمل رو دیگه یک عمل غیر اخلاقی هم نمی دونند و معتقدند این رابطه دقیقا شبیه به رابطه با جنس مخالفه. وقتی هم صحبت می کنند عمده دلایلشون اینه که این یه مسئله است بین دو فرد و اگه اون ها این جور می خوان پس کار غیر اخلاقی نیست!! این حرف دقیقا مثل اینه که بگیم رابطه ی جنسی با محارم چون بک رابطه بین دو انسان بالغه پس این هم یک عمل اخلاقی است!! که البته در برخی از کشور ها داره این اقدام شنیع آزاد میشود ولی به نظر من نشان از سقوط اخلاقیات در دنیای مدرنه.
پ.ن:البته متاسفانه بنیاد گرا ها مخصوصا در سال های اخیر به قدری سبک زندگی خودشون را با جزیات به عنوان سبک کاملا درست زندگی فریاد زده اند که شاید کسانی نظر من را راجع به همجنس باز ها(توجه شود من یک بارم از واژه همجنسگرا استفاده نکردم چون گرایشات ممکنه در هر کسی وجود داشته باشه. مثلا شاید کسی ذاتا بسیار خشن است و گرایشش به قتل دیگران بیشتر از افراد عادی باشه این دلیل نمیشه که بگیم او کار خلافی کرده بلکه بعد از این که اقدام به جرم کرد مجرم محصوب میشه) خواندند پیش خودشون کر کنند که حالا حتما من می گم کار کسی مثل این عمر امتین درست بوده و دوست دارم به یه جمعیتی زور بگم.نه این طور نیست این نظر من و من هم نظرات خودم رو دارم شاید اگه توی آمریکا زندگی می کردم به نامزد هایی که مخالف قانونی شدن ازدواج همجنس باز ها هستند رای می دادم و سعی در اصلاح قانون داشتم
اون ولی مجموع نادانی و حماقته.
چون که رو این مسئله زیاد در این سایت بحث شده و همچنین این تاپیک جای بحث نیست،ادامه نمیدم.ولی برای شروع میتونید از تاپیک مناظره در باب همجنسگرایی استفاده کنید.

اگه به اسلام معتقد باشید پس نمیتونید این عمل رو محکوم کنید.کلا روشنفکر نماهای دینی مثال بارز مجموع الاضداد هستند.

pouya1997

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید احمدی روشن
شهر
قروه-کردستان
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

دوستان یکی از کشور هایی که که سابقه ای زیاد در همجنس بازی داره.ایرانه X_X اوج همجنس گرایی در دوران صفویه بوده :-ss :-ss .والبته در اشعار شاعران به نام هم این عمل وجود داشته.در اشعار کلمه ((شاهد))که برای ما به عنوان زیبارو معنی شده به معنی معشوقه مرد هست.واگرهم بخواهید میتونید کتاب دکتر سیروس شمیسا رو مطالعه کنید.
47472d4bd1d8dcf5a2d003491bd7b9d8.jpg

فک کنم pdf باشه تو نت.بخونید کلی نظرتون عوض میشه.

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

@ali kh:چرا اگر به اسلام معتقد باشیم نمی تونیم این عمل را محکوم کنیم؟ کجای اسلام گفته شما می تونی تفنگ دست بگیری و بری به یه عده افرادی که جرمشون ثابت نشده شلیک کنی؟ در ثانی امنیت لازمه ی هر جامعه ایه این فرد امنیت جامعه رو مختل کرده و به خیلی از افراد جامعه حس ترس وارد کرده که هیچ کس به جز یه فرد خشن و بیمار نمی تونه این حرکات رو تایید کنه
من حتی اگر این ترور در کلوپ قاتلین هم می افتاد باز اون رو محکوم می کردم

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

شما وقتی یاد گرفتی کلمه درست رو که "همجنسگرایی" و یا "همجنس خواهی" رو به جای "همجنس بازی" استفاده کنی بعدش درباره خوب یا بد بودنش بحث کنید.
لطفا در این موضوع ها یک طرفه و با تمایلات مربوط به خودتون بحث نکنید.
بعضی ها هستند که واقعا به جنس خودشون گرایش دارن و به جنس مخالف هیچ گرایشی ندارن و تو همه ی جوامع علمی هم اثبات شده.

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

چند وقت پیش توی اراِئه ی دکتر مکری از با موضوع سوشیال برین شرکت کردم. یک بخشی از ارائه هم مربوط می شد به تاثیر اجتماع و قرار داد هاش برای تعیین ارزش ها و خوب و بد. اونجا اشاره کردند که بعضی ها از وجود یک هسته توی مغز صحبت می کنند که باعث تمایل به همجنس میشه.که خب واقعا همچین چیزی هنوز ثابته نشده (اگر شما اطلاعات دقیق تری دارید خوشحال میشم بدونم) یعنی هم مقاله هایی هست در تایید این قضیه و هم ردش. خلاصه نظریه ایشون نهایتا این بود که شاید افراد همجنس گرا شاید مشکلی در ثبت هنجار ها در مغزشون داشته باشند. ولی به هر ترتیب این که فردی تمایل به انجام جرمی داشته باشه باعث نمیشه اون جرم دیگه جرم نباشه و کیفر نداشته باشه. مثلا افرادی هستند که یکی از هسته های مغز که واسه حس همدردی و درک احساسات دیگران است رو ندارند(مثلا وقتی شما تصویری می بینی که استخوان انگشت یکی از پوست زده بیرون باعث میشه نرون های مربوط به حس انگشت خودت فعال بشن که این عمدتا مربوط به یه هسته توی مغزه) این افراد عموما شکنجه گرای خوبی میشن چون اعمال خشونت براشون راحت میشه بعد موارد دیگه ای هست مثل سادیسم که حتی فرد از رنج کشیدن دیگران لذت میره. آیا همه این ها باعث میشه که ما بگیم خیلی خوب چون این افراد تمایل به خشونت درشون بیشتر از افراد عادیست(حتی در مورد افراد سادیسمی قطعا میش گفت که بیمارند) پس اگه جرمی مرتکب شدند برای این ها جرم نیست چون به این کار تمیل دارند. چه استدلال مسخره و احمقانه ای

arezoo.s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
فقط نه فصل مورتیمر خوندم......

تا جایی که من میدونم عملی جرم محسوب میشه که باعث آزار به کسی یا چیزی بشه...اینکه من بخوام به خودم آسیب بزنم جرم نیست یا اینکه بخوام فقط با دوستم به مدت سه ماه ارتباط داشته باشم ودر اون مدت با هیچ کس دیگه ارتباط نداشته باشم...(مثالام عمدا مسخره بودن!)
اما شما دارین شکنجه کردن رو با همجنس گرایی مقایسه میکنین درصورتیکه اصلا بهم شباهتی ندارن

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

به نقل از علی دلاور :
چند وقت پیش توی اراِئه ی دکتر مکری از با موضوع سوشیال برین شرکت کردم. یک بخشی از ارائه هم مربوط می شد به تاثیر اجتماع و قرار داد هاش برای تعیین ارزش ها و خوب و بد. اونجا اشاره کردند که بعضی ها از وجود یک هسته توی مغز صحبت می کنند که باعث تمایل به همجنس میشه.که خب واقعا همچین چیزی هنوز ثابته نشده (اگر شما اطلاعات دقیق تری دارید خوشحال میشم بدونم) یعنی هم مقاله هایی هست در تایید این قضیه و هم ردش. خلاصه نظریه ایشون نهایتا این بود که شاید افراد همجنس گرا شاید مشکلی در ثبت هنجار ها در مغزشون داشته باشند. ولی به هر ترتیب این که فردی تمایل به انجام جرمی داشته باشه باعث نمیشه اون جرم دیگه جرم نباشه و کیفر نداشته باشه. مثلا افرادی هستند که یکی از هسته های مغز که واسه حس همدردی و درک احساسات دیگران است رو ندارند(مثلا وقتی شما تصویری می بینی که استخوان انگشت یکی از پوست زده بیرون باعث میشه نرون های مربوط به حس انگشت خودت فعال بشن که این عمدتا مربوط به یه هسته توی مغزه) این افراد عموما شکنجه گرای خوبی میشن چون اعمال خشونت براشون راحت میشه بعد موارد دیگه ای هست مثل سادیسم که حتی فرد از رنج کشیدن دیگران لذت میره. آیا همه این ها باعث میشه که ما بگیم خیلی خوب چون این افراد تمایل به خشونت درشون بیشتر از افراد عادیست(حتی در مورد افراد سادیسمی قطعا میش گفت که بیمارند) پس اگه جرمی مرتکب شدند برای این ها جرم نیست چون به این کار تمیل دارند. چه استدلال مسخره و احمقانه ای
به اندازه ی کافی درباره این موضوع در اینجا بحث شده و با ارائه دلایل و مدارک علمی معتبر که گویا خودتون هم شرکت داشتید توش!

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

به نقل از علی دلاور :
@ali kh:چرا اگر به اسلام معتقد باشیم نمی تونیم این عمل را محکوم کنیم؟ کجای اسلام گفته شما می تونی تفنگ دست بگیری و بری به یه عده افرادی که جرمشون ثابت نشده شلیک کنی؟ در ثانی امنیت لازمه ی هر جامعه ایه این فرد امنیت جامعه رو مختل کرده و به خیلی از افراد جامعه حس ترس وارد کرده که هیچ کس به جز یه فرد خشن و بیمار نمی تونه این حرکات رو تایید کنه
من حتی اگر این ترور در کلوپ قاتلین هم می افتاد باز اون رو محکوم می کردم
وَلُوطًا إِذْ قَالَ لِقَوْمِهِ إِنَّكُمْ لَتَأْتُونَ الْفَاحِشَةَ مَا سَبَقَكُم بِهَا مِنْ أَحَدٍ مِّنَ الْعَالَمِينَ ... إِنَّا مُنزِلُونَ عَلَى أَهْلِ هَذِهِ الْقَرْيَةِ رِجْزًا مِّنَ السَّمَاءِ بِمَا كَانُوا يَفْسُقُون» (العنکبوت، 28 تا 34)
ترجمه: و [ياد كن] لوط را هنگامى كه به قوم خود گفت‏ شما به كارى زشت مى‏پردازيد كه هيچ يك از مردم زمين در آن [كار] بر شما پيشى نگرفته است ... ما بر مردم اين شهر به [سزاى] فسقی كه میكردند عذابی از آسمان فرو خواهيم فرستاد.

هر گاه لواط کننده و دهنده هر دو عاقل و بالغ باشند هر دو را باید کشت و فاعل را به وسیله شمشیر یا سنگسار یا زنده با آتش سوزانیدن یا یا از بالای بلندی مانند کوه به پائین پرت کردن با دست و پای بسته،بایستی کشت و انتخاب نوع قتل به نظر حاکم جامع الشرایط است.(کتاب گناهان کبیره از آیت الله دست غیب،بخش لواط،حد لواط)

حد همجنس گرایی در مردان خواه فاعل باشد یا مفعول، اعدام است.(تحرير الوسيله، حضرت امام خميني، ج 1، ص 274)

این ها نمونه های کوچکی از صحبت های پیرامون مجازات های در نظر گرفته شده بود.پس اگر کسی اسلام رو قبول داره باید از این حرکت حمایت کنه چون که دینش دستور کشتن داده.تازه باید شاکی هم باشه که چرا به جای کشته شدن با گلوله از کوه پرت نشدن پائین.

به نقل از علی دلاور :
چنین هسته هایی وجود نداره.این حرف چرته.این مسائل در حوزه تحقیقات زیست شناسیه نه علوم اجتماعی.
در مورد یکی از ژن هایی که در مسئله همجنسگرایی دخالت داره و همچنین تحقیقات زیست شناسیش میتونید به لینک های زیر رو مطالعه کنید.خوشبختانه علم یک مسئله شخصی نیست که بتونید بگید نظر منه.(اگه درباره مخالفان این تحقیقات علمی میخواد بگید،بهتره لینک ارائه بدید.)
https://en.wikipedia.org/wiki/Xq28
sciencemag
sciencemag
Wiki
به نظرم این این هم به کارتون میاد.گرچه همونجا نیلوفر جواب تحلیل های شخصیتون رو داد.

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC

به نقل از ali kh :
وَلُوطًا إِذْ قَالَ لِقَوْمِهِ إِنَّكُمْ لَتَأْتُونَ الْفَاحِشَةَ مَا سَبَقَكُم بِهَا مِنْ أَحَدٍ مِّنَ الْعَالَمِينَ ... إِنَّا مُنزِلُونَ عَلَى أَهْلِ هَذِهِ الْقَرْيَةِ رِجْزًا مِّنَ السَّمَاءِ بِمَا كَانُوا يَفْسُقُون» (العنکبوت، 28 تا 34)
ترجمه: و [ياد كن] لوط را هنگامى كه به قوم خود گفت‏ شما به كارى زشت مى‏پردازيد كه هيچ يك از مردم زمين در آن [كار] بر شما پيشى نگرفته است ... ما بر مردم اين شهر به [سزاى] فسقی كه میكردند عذابی از آسمان فرو خواهيم فرستاد.

هر گاه لواط کننده و دهنده هر دو عاقل و بالغ باشند هر دو را باید کشت و فاعل را به وسیله شمشیر یا سنگسار یا زنده با آتش سوزانیدن یا یا از بالای بلندی مانند کوه به پائین پرت کردن با دست و پای بسته،بایستی کشت و انتخاب نوع قتل به نظر حاکم جامع الشرایط است.(کتاب گناهان کبیره از آیت الله دست غیب،بخش لواط،حد لواط)

حد همجنس گرایی در مردان خواه فاعل باشد یا مفعول، اعدام است.(تحرير الوسيله، حضرت امام خميني، ج 1، ص 274)

این ها نمونه های کوچکی از صحبت های پیرامون مجازات های در نظر گرفته شده بود.پس اگر کسی اسلام رو قبول داره باید از این حرکت حمایت کنه چون که دینش دستور کشتن داده.تازه باید شاکی هم باشه که چرا به جای کشته شدن با گلوله از کوه پرت نشدن پائین.

اگه هم می خوان مجازات بشن دستگیرشون می کنن بعد توی دادگاه حکمشون مشخص میشه بعد به سزای عمل خاک بر سری ـشون می رسن :D

چاله میدون ـه؟ :))

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

@ali kh:شما جدی متوجه حرف من نمی شید؟ بله طبق نظر اکثر اسلام شناسان اگر کسی لواط کرد و این جرم ثابت شد مجازاتش اعدامه. همون طوری که مثلا مجازات قتل اعدامه بنده هم بالا صراحتا اعلام کردم که اگر به جای کلوپ همجنسباز ها به کلوپ قاتلین هم حمله تروریستی می کردند باز هم این اقدام رو محکوم می کردم. اعدام یک مجازات قضاییه ولی ترور یک خشونت کوره خشونتی که امنیت جامعه رو از بین می بره. مثلا توی قوانین همون آمریکا برای بعضی از جرم ها مثل جاسوسی وقتل های خیلی فجیع اگه اشتباه نکنم مچازات اعدام وجود داره. پس این دلیل میشه هرکسی فکر کرد مثلا توی فلان کلوپ مثلا طرفدارای روسیه رفت و آمد می کنند و مشکوک به جاسوسی هستند خودش تفنگ برداره و همه رو بکشه در آخر هم بگیم چون مجازات قضایی این عمل هم اعدام بوده پس دولت امریکا نمی تونه اون رو محکوم کنه!!!!!
در ثانی دوست عزیز شما که این قدر ادعای علم می کنی. سوشیال برین زیر مجموعه ای از نورولوژیه و علوم ناختیه نه زیر شاخه ای از علوم اجتماعی و دکتر مکری یکی از قوی ترین اساتید علم تشریحی و روانپزشکی ایرانه.اتفاقا اصلا هم جهت گیری های مذهبی طور نمی کنه. این تحقیقات هم نظیر دخالت ژن و غیره فعلا در سطح تحقیقاته. از این مقاله ها در پزشکی هم بسیار چاپ شده البته منظور من این نیست که بگم این تحقیقات ارزش ندارن(چه این که من نوعی بی سواد تر از اونی هستم که بخوام در باره ی شیوه علمی این تحقیقات نظر بدم) بله این تحقیقات ارزشمندند ولی فکر نمی کنم دلیل همجنسازی وارد تکست بوک ها شده باشه. کما اینکه من بار ها از اساتید پرسیدم هیچ کدوم قطعیتی نداشتن بر اینکه همجنس بازی به دلیل یه عارضه ی مغزی یا ژنیه. اما بر فرض هم که باشد دوست عزیز شما چرا به جای جواب به سوالات من باز هم ادعا های قبلی خودت رو تکرار می کنی.اصلا قبول به همین دلیلی است که شما می گویید حرف من اینه که ایا این گزاره که فلان عمل به دنبال اختلال در فلان ژن است باعث مبیشه که اون عمل مجرمانه نباشه؟ مثالی هم عرض کردم که در سندرمی میل به خشونت در بیمار زیاد میشه چون نمی تونه درد طرف مقابل رو درک کنه ولی این باعث میشه که اگه این فرد مثلا یکی رو به شدت کتک زد بگیم چون اون گرایش به خشونت داره پش کارش جرم نبوده و حتی ازون بالاتر بگیم کارش اخلاقی بوده؟
پ.ن: ولی خود هجنس باز ها اصرار عجیبی دارن که گرایش به همجنس یه مسئله ی طبیعیه و نه بیماری است نه اختلال. البته خود من هم معتقدم بالاخره باید این ها یه تفاوتی با انسان های معمولی داشته باشند که میل به این عمل شنیع دارن حالا یا تفاوت روانشخاتی یا فیزیلوژیک حتی. همون طوری که تحقیقات زیادی روی مجرمین می کنند خیلی از مجرمین مثلا قاتل ها یا افراد خشونت طلب هم یا مشکلات شخصیتی دارند و یا حتی بعضا به بیماری هایی مبتلا هستند
پ.ن: در ضمن در باره ی اون مناظره هم باید بگم که خودتم هم اونجا نظراتی دادم که به بخشی اش امروز هم معتقدم. ولی بعد از اون مناظره بود که بیشتر به این موضوع علاقه مند شدم و بیشتر در باره اش فکر کردم و نظرات فعلی ام راجع به این قضیه همین است که در چند پست اخیرم نوشتم که البته تناقضی با نوشته های قبلی ام نداشت ولی هیچ وقت قبلا از منظر علوم عصبی و شناختی به این قضیه نگاه نکرده بودم
پ.ن2: ثانیا من باز هم می گم حسی از نوع پرستی و روشنفکری متاسفانه امروز توسط هژمونی های رسانه ای در حال تبلیغ است که مسئله ای مثل هم جنس بازی چندین بار توی این سایت مورد بحث قرار می گیره(که البته هر نوع بحثی خوبه چون باعث میشه انسان ها با دیدگاه های دیگه اشنا بشن) ولی مسائل خیلی مهم تر و مبتلا به تری مثل حق استفاده برابر انسان ها از منابع زمین، مثل حقوق کشور ها در سازمان ملل، حق وتو داشتن و یا بودجه های نظامی کلان کشور ها و حتی دغدغه های محیط زیستی کمتر از این مسئله همجنس بازی مطرح میشن. و این بنظر من جای تاسف داره

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

@ali kh:شما جدی متوجه حرف من نمی شید؟ بله طبق نظر اکثر اسلام شناسان اگر کسی لواط کرد و این جرم ثابت شد مجازاتش اعدامه. همون طوری که مثلا مجازات قتل اعدامه بنده هم بالا صراحتا اعلام کردم که اگر به جای کلوپ همجنسباز ها به کلوپ قاتلین هم حمله تروریستی می کردند باز هم این اقدام رو محکوم می کردم. اعدام یک مجازات قضاییه ولی ترور یک خشونت کوره خشونتی که امنیت جامعه رو از بین می بره. مثلا توی قوانین همون آمریکا برای بعضی از جرم ها مثل جاسوسی وقتل های خیلی فجیع اگه اشتباه نکنم مچازات اعدام وجود داره. پس این دلیل میشه هرکسی فکر کرد مثلا توی فلان کلوپ مثلا طرفدارای روسیه رفت و آمد می کنند و مشکوک به جاسوسی هستند خودش تفنگ برداره و همه رو بکشه در آخر هم بگیم چون مجازات قضایی این عمل هم اعدام بوده پس دولت امریکا نمی تونه اون رو محکوم کنه!!!!!
فرق این حمله با مثال شما در اینه که سیستم قضایی این کشور بر مبنای دین اداره نمیشه،و همچنین اثبات کردن این جرایم خیلی سخته پس سیستم قضایی ابدا اجازه حرکت فردی نمیده.ولی در قضاوت دینی این مسئله فرق میکنه.فردی که بر مبنای دینش فکر میکنه و تصمیم میگیره تا خشونت انجام بده،دچار اون طرز تفکره.شما میگید که با خشونت تروریسم مخالفید در حالی که تفکری که به این آدم اجازه این عمل رو داده رو غلط نمیدونید.این همون چیزیه که بهش میگن تضاد.

در ثانی دوست عزیز شما که این قدر ادعای علم می کنی. سوشیال برین زیر مجموعه ای از نورولوژیه و علوم ناختیه نه زیر شاخه ای از علوم اجتماعی و دکتر مکری یکی از قوی ترین اساتید علم تشریحی و روانپزشکی ایرانه.اتفاقا اصلا هم جهت گیری های مذهبی طور نمی کنه.
دقیق تر میگم:این مسئله عمدتا به طور کامل مربوط به علوم زیست شناسی تکاملی،رفتار شناسی زیستی و ژنتیک میشه.نه علوم روانشناختی و روانپزشکی
این تحقیقات هم نظیر دخالت ژن و غیره فعلا در سطح تحقیقاته. از این مقاله ها در پزشکی هم بسیار چاپ شده البته منظور من این نیست که بگم این تحقیقات ارزش ندارن(چه این که من نوعی بی سواد تر از اونی هستم که بخوام در باره ی شیوه علمی این تحقیقات نظر بدم) بله این تحقیقات ارزشمندند ولی فکر نمی کنم دلیل همجنسازی وارد تکست بوک ها شده باشه. کما اینکه من بار ها از اساتید پرسیدم هیچ کدوم قطعیتی نداشتن بر اینکه همجنس بازی به دلیل یه عارضه ی مغزی یا ژنیه.
اون لینک هایی که من دادم یا تو اون مناظره گذاشتن رو مطالعه کردید؟اگه کرده باشید می بینید که این تحقیقات در اون حدی معتبرند که خیلی از سازمان های بهداشتی جهان همجنسگرایی رو از فهرست بیماری ها حذف کردن.(حالا نه این دوتا تحقیقی که من گذاشتم.برید در سایت های معتبر بهداشتی جهان دلایلشون مبنی بر بیماری نبودن همجنسگرایی هست)

اما بر فرض هم که باشد دوست عزیز شما چرا به جای جواب به سوالات من باز هم ادعا های قبلی خودت رو تکرار می کنی.اصلا قبول به همین دلیلی است که شما می گویید حرف من اینه که ایا این گزاره که فلان عمل به دنبال اختلال در فلان ژن است باعث مبیشه که اون عمل مجرمانه نباشه؟ مثالی هم عرض کردم که در سندرمی میل به خشونت در بیمار زیاد میشه چون نمی تونه درد طرف مقابل رو درک کنه ولی این باعث میشه که اگه این فرد مثلا یکی رو به شدت کتک زد بگیم چون اون گرایش به خشونت داره پش کارش جرم نبوده و حتی ازون بالاتر بگیم کارش اخلاقی بوده؟
اگر عملی موجب آسیب رساندن به دیگران بشه جرمه.مثلا همین سکس هم اگر با زور باشه تجاوز محسوب میشه.پس باید بگیم سکس هم عمل مجرمانست؟
اون فردی هم که خشونت رو دوست داره تا زمانی که به کسی یا چیزی آسیب نزنه مرتکب جرمی نشده.همجنسگرایی هم به همین شکله.اگر یه مرد به یه مرد دیگه به زور تجاوز کنه جرمه ولی اگه مورد رضایت دو طرف باشه چه جرمی داره؟

پ.ن: ولی خود هجنس باز ها اصرار عجیبی دارن که گرایش به همجنس یه مسئله ی طبیعیه و نه بیماری است نه اختلال. البته خود من هم معتقدم بالاخره باید این ها یه تفاوتی با انسان های معمولی داشته باشند که میل به این عمل شنیع دارن حالا یا تفاوت روانشخاتی یا فیزیلوژیک حتی. همون طوری که تحقیقات زیادی روی مجرمین می کنند خیلی از مجرمین مثلا قاتل ها یا افراد خشونت طلب هم یا مشکلات شخصیتی دارند و یا حتی بعضا به بیماری هایی مبتلا هستند
به دلیل این اصرار دارن که حقوقشون تا به الآن پایمال شده.میخوان به همه بفهمونن که همجنسگرایی به خودی خود مشکلی نداره.

بعد نوشت: متاسفانه توی جوامع دو قطبی مثل ایران چیزی که بیشتر از همه مردم رو اذیت می کنه تعصبه.برخی از مذهبی ها که بسیار متعصب اند و معتقد اند فقط حرف خودشون درسته و خب اینا از قدیم هم بودن.ولی در کمال تعجب در اون سوی میدان هم افرادی که ادعای مخالفت با این طیف را دارند بیشتر از این طیف متعصب اند. یه دوست داشتم می گفت بعضی ها آتئیسم ارتدوکس اند!!! این که شما بر سر یک سری از گذاره های اثبات نشده و یا لااقل مورد بحث تعصب داشته باشید و فکر کنید حرف شما حق مطلق است هم خیلی تفاوتی با اون بسیجی ها ندارید فقط دو حرف متفاوت می زنید ولی با یک شیوه. البته روی این صحبت بعد نوشتم با این دوست عزیز که اول در جواب بهش گفتم نیست بلکه با همه است حتی خودم
همین که خود شما انقدر از کلمه شنیع استفاده می کنید،نشون میده که چقدر از تعصب به دور هستید.

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

من آخر نفهمیدم شما میگید همجنس بازی به دلیل اختلالات ژنتیکی است یا بیماری نیست. من هم که می گم بیماری نیست
در مورد قسمت اول حرفتون جایی ندیدم که اسلام به مسلمین اجازه بده سر خود تفنگ دست بگیرند و هرکسی رو بکشند. توی فقه فقط چند جا دیدم مثلا دفاع از جان اگر کسی قصد تجاوز به همسر فردی را داشت و هیچ راهی مانع اون نمی شد.
بعدشم شما تفکر کلیسایی دارید در باره ی دین یعنی معتقدید کل اسلام یک برداشته و اون هم همونیه که مثلا فلان عالم میگه. نه همون طور که گفتم من به پلورالیسم دینی اعتقد دارم. و معتقدم راه های عقلانیت داریم نه راه عقلانیت. بله برخی از افراد تند رو و خشن هم نظریاتی دادند مبنی بر این که در اسلام ترور داریم. و اوج وقاحتشون اونجایی بود که یکیشون زمان خاتمی رفت سخنرانی کرد گفت ما تروریسم مقدس داریم. بعد ها قتل های محفلی کرمان هم حول همین موضوع اتفاق افتاد. خب معلومه که من با اون فرد به شدت مخالفم اون هام روی دیگر سکه ی تعصب هستند.البته از نظر شخصیمن از اون دسته خیلی بیشتر بدم میاد تا متعصبین غیر مذهبی
ببینید برای این که بحث ما به یه جایی برسه بهتره کانالیزه تر صحبت کنیم.
من یک سوال واضح دارم شما خود عمل همجنس بازی(فارغ از این که اختلالات ژنیه یا اختلالات مغزی یا نه اصلا هیچ مشکلی وجود نداره.خلاصه فارغ از هر شرطی) را یک عمل اخلاقی می دونید یا غیر اخلاقی؟ بنظر شما شیوع این عمل توی جامعه خوبه یا بده؟

بالا