• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بيوانفورماتيك

• شروع کننده موضوع

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی
شايد خيلي از شما هم مثل يكي دو هفته پيش كه من واسه اولين بار اسمشو شنيدم هيچ ايده اي راجع بهش نداشته باشيد.
راستش من تو سايت گشتم نديدم چيزي در اين باره :) و احساس كردم يه جورايي جاش خاليه اينجا.
اما پرچونگي نكنم بريم سر اصل مطلب : :D
بيوانفورماتيك يا به قول فرهنگستان هنر و ادب پارسي :D زيست-داده ورزي يه علم جديده كه به وسيله ي افزارهای کامپیوتری به تجزیه داده های زیستی میپردازند.
يه جور بهتر و كاملتر يعني
با پیشرفت دانش و تجهیزات در علوم زیست‌شناسی به ویژه علوم سلولی و مولکولی با افزایش حجم عظیم داده‌های استخراج شده از سلول‌ها و به تبع آن موجودات مواجه هستیم. افزایش این حجم از داده‌ها و به سبب آن نیاز به ذخیره، بازیابی و تحیل مناسب این داده‌ها، موجب پیدایش علم بیوانفورماتیک گردید. این دانش نوظهور، به عنوان یک دانش بین رشته‌ای، تلاش می‌کند تا با استفاده از تکنیک‌های موجود در علوم کامپیوتر، ریاضیات، شیمی، فیزیک و علوم مرتبط دیگر، مسایل مختلف زیست‌شناختی را که معمولاً در سطح مولکولی هستند حل کند. تلاش‌های پژوهشی اصلی در این رشته عبارتند از: تطابق توالی، کشف ژن، گردآوری ژنوم، تنظیم ساختار پروتئینی، پیش‌بینی ساختارهای دوم و سوم پروتئین، پیش‌بینی بیان ژن و تعاملات پروتئین- پروتئین و مدلسازی تکامل.
اما اگر اسم مكتب خونه رو شنيده باشيد شبيه coursera است به زبون فارسي مي مونه
والان يه كورس خوبي گذاشته در اين موضوع من كه مي خوام از ويديوهاش استفاده كنم انشاا.. لينكش رو گذاشتم براتون
بريد اين جا :
https://pishgam-bio.ir/

بالا