• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور ارشد

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
پاسخ : کنکور ارشد

به نقل از شــقایــق :
بله میشه خارج از رشته کارشناسی کنکور داد.

+ سوال اینکه تا معدل ترم چند رو تاثیر میدن برای بحث بدون کنکور و اینا؟
تا پایان ترم 7
و برای اونایی که فارغ التحصیل شدن معدل کل کارشناسی

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از امـیـرحـسـیـن :
تا پایان ترم 7
و برای اونایی که فارغ التحصیل شدن معدل کل کارشناسی

اقا برای ارشدم تاثیر معدل داریم ؟ اگه اره چند درصده :-?

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

طبق آخرین چیزی که یادمه 20 درصدی بودش(دقیقش یادم نیست راستش) ولی اونقدری تاثیر نداره که بهش دل خوش کنید اگه از یه حدّی خیلی بالاتر باشید یا از یه حدّی خیلی پایینتر باشید تاثیر خودش رو خیلی نشون میده
هر دانشگاهی هم یه ضریب معدلی داره که معدل اون شخص در اون ضریب ضرب میشه و معدل موثر رو مشخّص میکنه.
اون چیزی که همه براش سر و دست میشکونند رتبه یکی تا پایان ترم 8 هستش که رتبه کنکور رو معمولاً حدود یک سوم میکنه
قانونش به این صورته که اگه شما رتبه یک تا پایان ترم 8 بشی و تمام نمراتتون تا پایان تیر ماه سال فارغ التحصیلیت رد بشه و بتونی 9 دهم تراز (یا بیشتر) از آخرین نفری که دانشگاه مورد نظر با رتبه دانشگاهش قبول شده رو بیارید و رتبه یک با تراز بهتر از شما درخواست نداده باشه اون دانشگاه قبولید. ( به زبان ساده تر به طور معمول رتبه کنکور یه چیز حدود یک سوم میشه :)) )
باید کارآموزی رو ترم 6 بگیرید و پروژه هم قبل پایان تیرماه نمرش رد بشه معرفی به استاد هم نگیرید.

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

طبق آخرین چیزی که یادمه 20 درصدی بودش(دقیقش یادم نیست راستش) ولی اونقدری تاثیر نداره که بهش دل خوش کنید اگه از یه حدّی خیلی بالاتر باشید یا از یه حدّی خیلی پایینتر باشید تاثیر خودش رو خیلی نشون میده
هر دانشگاهی هم یه ضریب معدلی داره که معدل اون شخص در اون ضریب ضرب میشه و معدل موثر رو مشخّص میکنه.
اون چیزی که همه براش سر و دست میشکونند رتبه یکی تا پایان ترم 8 هستش که رتبه کنکور رو معمولاً حدود یک سوم میکنه
قانونش به این صورته که اگه شما رتبه یک تا پایان ترم 8 بشی و تمام نمراتتون تا پایان تیر ماه سال فارغ التحصیلیت رد بشه و بتونی 9 دهم تراز (یا بیشتر) از آخرین نفری که دانشگاه مورد نظر با رتبه دانشگاهش قبول شده رو بیارید و رتبه یک با تراز بهتر از شما درخواست نداده باشه اون دانشگاه قبولید. ( به زبان ساده تر به طور معمول رتبه کنکور یه چیز حدود یک سوم میشه :)) )
باید کارآموزی رو ترم 6 بگیرید و پروژه هم قبل پایان تیرماه نمرش رد بشه معرفی به استاد هم نگیرید.

فاک فـــاک :O
جدی نمیدونستم
همه ۸ ترم باید رنک ۱ باشی ؟
معدل الف چی ؟ قبول نیست؟ :-"

خب اینجوری یکی که توی دانشگاه دهات همش اول شده :-? خوشحال باشه پس :-? البته بازم نه به این راحتی اما بازم به نفعشه

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

باید معدل کل 8 ترمش اوّل بشه دیگه مثلاً من 4 ترم اوّل شدم و رقیبم هم 4 ترم ولی در مجموع اون اوّل شد و الان میره شریف :D
ما رتبه یک داشتیم 20-30 کنکور قدرت شده شریف نیاورده از اونور یه رتبه یک دیگه داشتیم 180 داشتیم شریف آورد
یه مقدار هم بستگی به شانس داره :D
نتیجه معدل موثر خوب تا حالا ندیدم که بتونم بگم

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

باید معدل کل 8 ترمش اوّل بشه دیگه مثلاً من 4 ترم اوّل شدم و رقیبم هم 4 ترم ولی در مجموع اون اوّل شد و الان میره شریف :D
ما رتبه یک داشتیم 20-30 کنکور قدرت شده شریف نیاورده از اونور یه رتبه یک دیگه داشتیم 180 داشتیم شریف آورد
یه مقدار هم بستگی به شانس داره :D
نتیجه معدل موثر خوب تا حالا ندیدم که بتونم بگم

بای ۴ اور
اعصابم خورد شد :D
یعنی چی آقا :)) الان بچه ها غیرانتفاعی کوچیکا گوسالن خب :)) ۹۰% اخرین نفرو احتمالن بیارن چون کنکور خیلی درصدا نزدیکه به هم :(

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

اطّلاع ندارم که این قانون برای دانشگاه های غیر انتفاعی یا آزاد صادق هست یا نه ولی فکر نمیکنم اینطور باشه چون تعدادشون خیلی زیاد میشه

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

اطّلاع ندارم که این قانون برای دانشگاه های غیر انتفاعی یا آزاد صادق هست یا نه ولی فکر نمیکنم اینطور باشه چون تعدادشون خیلی زیاد میشه

من نگا کردم فقط آزاد نیست
بقیه هست

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
عمران-مدیریت منابع آب

پیام نورو میدونم‌هست. کلا هر دانشگاهی که اسم دولتی روش باشه این قانونو داره. ولی خب درنظر بگیر که حتی اوناهن باید رتبه خوبی بیارن تا بتونن از این سهمیه استفاده کنن وگرنه بدردشون نمیخوره

آقا نتایج ارشد کی میاد؟ حوصله مون سررفت

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از puzzle :
پیام نورو میدونم‌هست. کلا هر دانشگاهی که اسم دولتی روش باشه این قانونو داره. ولی خب درنظر بگیر که حتی اوناهن باید رتبه خوبی بیارن تا بتونن از این سهمیه استفاده کنن وگرنه بدردشون نمیخوره
آقا نتایج ارشد کی میاد؟ حوصله مون سررفت
جدا از مسئله رتبه خوب آوردنش با رتبه یک‌های دیگه هم مقایسه میشه و باید رتبه کنکورش از رتبه یک‌های دیگه بهتر باشه برای دانشگاه عالی و اینکه دانشگاه سطح پایین لزوماً معدل بالا نمیاره تو خیلی از این دانشگاه‌ها استاد از نمره به عنوان یه سلاح استفاده میکنه و یا حق کشی‌ها به خاطر بی‌صاحاب بودن دانشگاه زیاده و یا اصلاً کشی نمره کم میدند و ...
----------
من که منتظر نتیجه نیستم علی هم منتظرش نیست نتیجش مشخّصه :)) پس دیگه زحمت چک کردنش با شما و بقیه دوستان :D
به نقل از کوزت :
معدل الف چی ؟ قبول نیست؟ :-"
راستی اگه دانشگاه‌های تهران یا مشهد باشید و معدلتون تو مایه‌های 17.5 باشه معدل موثرتون حدود 18.80 میشه برای دونستن دقیق اون ضریب باید برید آموزش دانشگاهتون

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
عمران-مدیریت منابع آب

من که منتظر نتیجه نیستم علی هم منتظرش نیست نتیجش مشخّصه :)) پس دیگه زحمت چک کردنش با شما و بقیه دوستان :D
منم نتیجه ام مشخصه. میخام ببینم ثبت نام و اینا کیه بریم مسافرت :))

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از puzzle :
منم نتیجه ام مشخصه. میخام ببینم ثبت نام و اینا کیه بریم مسافرت :))
آها از این لحاظ :D
خب چیزی که چند وقت پیش تو یه سایت نوشته شده بود نیمه دوم شهریور
حدس خودم هم 9-15 شهریوره :D

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
عمران-مدیریت منابع آب

آها از این لحاظ :D
خب چیزی که چند وقت پیش تو یه سایت نوشته شده بود نیمه دوم شهریور
حدس خودم هم 9-15 شهریوره :D
کاش همین موقعا بدن. ممنون

k.s

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی

راستی اگه دانشگاه‌های تهران یا مشهد باشید و معدلتون تو مایه‌های 17.5 باشه معدل موثرتون حدود 18.80 میشه برای دونستن دقیق اون ضریب باید برید آموزش دانشگاهتون
شکر میان کلامتون داشتم بحثاتون رو دنبال میکردم. میخواستم بپرسم معدل موثر چیه؟

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از Detective :

انتخاب رشتتو بکن ،بهت میگم :D

k.s

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی

به نقل از کوزت :
انتخاب رشتتو بکن ،بهت میگم :D
والا دیروز انجامش دادم. :‌دی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
عمران-مدیریت منابع آب

به نقل از Detective :

با توجه به رنکینگ دانشگاهتون، سازمان سنجش معدلتونو تو یه ضریبی ضرب می کنه و توی کنکور تاثیرمیده؛ مثلا معدل من 16.03 بود ولی معدل موثرم 17.30 شده بود. تا جایی که میدونم این ضریب برای دانشگاههای آزاد زیر 1 هست ولی غیرانتفاعی و پیام نور رو نمیدونم.

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از puzzle :
با توجه به رنکینگ دانشگاهتون، سازمان سنجش معدلتونو تو یه ضریبی ضرب می کنه و توی کنکور تاثیرمیده؛ مثلا معدل من 16.03 بود ولی معدل موثرم 17.30 شده بود. تا جایی که میدونم این ضریب برای دانشگاههای آزاد زیر 1 هست ولی غیرانتفاعی و پیام نور رو نمیدونم.

مسخره ست، یعنی اگه یه نفر دانشگاه آزاد بخونه معدلش 20 هم باشه میاد زیر 20 معدلش :| یعنی طرف حتی اگه پرفکت پرفکتم باشه تو کارشناسی بازم ارزش کارشو میارن پایین.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از H̶O̶S̶E̶I̶N̶ :
مسخره ست، یعنی اگه یه نفر دانشگاه آزاد بخونه معدلش 20 هم باشه میاد زیر 20 معدلش :| یعنی طرف حتی اگه پرفکت پرفکتم باشه تو کارشناسی بازم ارزش کارشو میارن پایین.
این ضریب رو من شنیدم تراز میکنن. یک کاری میکنن شرایط دانشگاه ها در نظر گرفته بشه. به نظر من که کار درستیه. اونی که تو شریف معدلش ۱۷ میشه با اونی که تو پیام نور ۱۷ میشه خیلی فرق داره خب.

n@sataran

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

سلام
درمورد سهمیه شاگرد اولی برای کنکور ارشد، اگه یه نفر هفت ترمه تموم کنه و شاگرد اول بشه باید صبر کنه تا بقیه ورودیاش ترم هشتشون تموم بشه و با اونا مقایسه میشه یا اینکه همون شاگرد اول میشه؟
کلا درمورد این سهمیه اگه تجربه ای دارین بگین

بالا