• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و بحث‌های عمومی در مورد انتخاب رشته

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : انتخاب رشته‌ی دانشگاهی

خب تهران چه رشته هایی رو قبول میشی؟

andia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
برق

کامپیوتر.مدیریت و.. برق.راستی دانشگاه شاهد بهتره یاشریعتی

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به هرحال مدیریت صنعتی اصلا توصیه نمیشه برای شما. توی مدیریت ها مدیریت بازرگانی از همشون بهتره.

دانشگاه شاهد بهتره.

A30

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

بچه ها اینجا کسی درمورد دانشگاه بین الملل اطلاعی داره؟
یکی از دوستام رتبه اش شده 7000 معدل دیپلم و پیشش هم 15.40 شده!
عشقه پزشکیه!
مثلی هم که خرپوله! پولش براش مهم نیست!
می تونه بره؟
راهنمایی می خوام!

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی قم،علامه حلی تهران
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
مدال نقره ی المپیاد ریاضی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

یه طرح 2+2 )two plus two( توی دانشگاه تهران وجود داشت که من می دونم حدود 6 7 سال پیش قیمتش حدود 70 میلیون تومن بود،در مورد مهندسی ها فکر می کنم الانم هست!پزشکی نمی دونم داشته باشه یا نه!ولی اگه وجود داشته باشه یه پولی میدید ،میرید می خونید،ولی خب روی مدرکتون درج میشه که دانشجوی پولی هستید

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از A30 :
عشقه پزشکیه!
می تونه بره؟
راهنمایی می خوام!
نمیدونم با چه رتبه ای میشه اورد. اما میدونم 2 سال علوم پایه رو تو دانشگاه خودشون میخونن(مثلا یکیش کیشه) و بعد میان تهران. گویا استادای کیش عالی هستن و استادای برتر ایران و انگلیس هستن و علوم پایه قوی دارن. مثه اینکه ترمی 8 میلیون (یا 14 میلیون :D شک کردم یهو) هست.

mavara

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از A30 :
عشقه پزشکیه!
می تونه بره؟
راهنمایی می خوام!
اون باید ببینه میکشه اصن ؟؟ :D
بین الملل مث ازاد و پیام نور نیس که فقط با پول بری...درساشون سخته....زبان هم که بیچارت میکنه :-??
بهتره از یکی که رفته بپرسه....ببینه شرایطش رو داره یا نه :)

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از A30 :
عشقه پزشکیه!
می تونه بره؟
راهنمایی می خوام!

اگه واقعن هدفش بین المللی رفتنه ، از نظر من چند تا دانشگاه علوم پزشکی های خوب رو ( از قبلی تهران - شهید بهشتی - بین المللی بزد - شیراز ، اصن هر جایی که خود میخوادو) بزنه ... اونا بررسی میکنن با توجه به رتبش ( البته اینجا هم زیاد با توجه به رتبه نیست! به میزان تقاضای داوطلبا خیلی بستگی داره ) ، فقط 2 تا از گزینه های انتخابیشو معرفی میکنن واسه مصاحبه ( پس حواسش باشه کدوم شهر ها رو میزنه ) .... بعد واسه مصاحبه که میره ( بعضی دانشگاه ها میخوان ازشون که تمامی مدارکشون رو براشون بفرستن ، یادمه دانشگاه تهران سال پیش شرط نمره ی درس هم گذاشته بود ، اینکه نمره ی زیست نهایی نمیدونم زیر 16 نباشه ، و این حرفا ) بعد هم که میره مصاحبه ... من شنیدم ( مطمئن نیستم ولی ) میگن مصاحبه اش بیشتر جنبه ی آشنایی با پول ِ پدر و مادر رو داره و اینکه ببینن میتونه هزینه اشو پرداخت کنه یا نه !!
اینقدرا رتبه و معدل هم واسشون مهم نیست ! شاید چون بین المللی پزشکی تهران و دندون شهید بهشتی هر ساله تقاضای زیادی داره ، ممکنه واسه این 2 تا یکم شرط رتبه رو بیشتر اعمال کنن ...
پولش هم تا جایی که من شنیدم بدون خوابگاه ، بیمه و غذا حدودن ترمی 14-16 میلیونه ( بستگی به رشته داره ، داروسازی از پزشکی و دندون مثل اینکه 2 میلیون ارزون تر بود سال پیش ) ... خوابگاهشون هم که عین هتله ( از دوستایی که اونجا هستن شنیدم ) ...
اینا تا امتحان علوم پایه ( سال دوم ) اون شهر میمونن و اگه بر فرض دوست ِ شما بین المللی تهران ( پردیس کیش ) باشه ، بعد امتحان علوم پایه میاد تهران و سر کلاسایی میشینه که بقیه ی دانشجوهای پزشکی خود ِ تهران میشینن ! یعنی عملا دیگه از اون موقع کلاساشون هم فرقی نمیکنه !
کلاً هم اینجور افراد چون با پول میرن اون رشته ای که دوست دارن رو بخونن ، بیشتر قدر میدونن و درس میخونن !
همونطوری هم که بچه ها گفتن اساتیدشون بیشترشون عالی اند ...
کلاً اگه پول داره و براش این پولا چیزی نیست ، بره خب ... :-<

sharif

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی

14 ملیون تریمی :O :O :O؟؟؟ خیلییییییییییه {-8 رشته های ریاضی هم همین قیمتاس :-? ؟؟؟ خب طرف اگه این همه پول داره که دیگه نیازی به درس خوندن نیست ، والاااااا [-(

mahla jan

کاربر نیمه‌فعال
شهر
اصف

به نقل از A30 :
عشقه پزشکیه!
می تونه بره؟
راهنمایی می خوام!
من یه چند وقتی بدجور رفتم تو نخ این بین ال ها!گفتم اگه قرار باشه بری با بروبچ دانشگاه تهران بخونی چکاریه الکی الکی یه سال دیگه کنکور بخونی به عشق تهران!ترمی 7-8 تومن می شه نه 14!البته این فقط هزینه خود تحصیله یعنی خوابگاهشم ححدود 1 تومن می گیره .دانشگاه کیش(تهران)که سایتشو بزنین عکسایه خوابگاهشو داره.بسیار توپ :-\خوابگاه نیست که هتل 10 ستارس .واقعا امکانات رفاهی خیلی خوبی داره.استاداشم من شنیدم از تهران می یان(پروازین).ولی تا دکتری پزشکی حدود 100 تومن می شه .ادم بره خارج بدرسه بهتر نیست؟
من که خیلی مرددم می گم ادم بره خارج بهتره ها هزینش همین حدودا می شه خوب
دوما من خیلی تهرانو دوس دارم می خوام امسال برم ازاد پزشکی بعد برای کنکورم بخونم برم تهران!(چه انگیزه ای واقعا)
ولی اخه این بین الم که ادمو می بره دانشگاه تهران دیگه چه کاریه!
من پردیس کیش پارسال دیدم با رتبه 7000-8000 هم قبول شدن.این شرطایی که می زارن که تافل می خوان و اینا الکیه!
فقط پول می خوان"پول"
یکی به من کمک کنه بگه من چی کار کنم؟ :-s
1-پزشکی ازاد هم زمان کنکورم بخونم
2-پزشکی بین ال
مالی مشکلی نیستا یعنی بابام می گه حتما بین الا رم بزن دیگه برو اونجا اگه هیچ جا نشد :D اما من یکم زورم میاد یعنی هی می گم خو اگه این جوریه برم قبرس !که بهتره

• لایک
امتیازات: A30

Werner

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد

سلام به همه دوستان...

نميدونم بين رشته برق و نرم افزار كدومو انتخاب كنم.....هر دو تا رشته رو هم دوست دارم...

برق خواجه نصير و شهيد بهشتي (+صنعتي اصفهان) قبولم <--------> نرم افزار امير كبير و علم و صنعت هم قبولم

حالا موندم ميرزه برق برم يه دانشگاه ضعيف مثل شهيد بهشتي(نسبت به امير كبير و علم و صنعت) يا برم يه دانشگاه قوي مثل امير كبير نرم بخونم؟...

راستي از بچه هاي اينجا كسي رشته فني توي دانشگاه شهيد بهشتي ميخونه؟دانشكده برقش قويه؟

با تشكر

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از Werner :
سلام به همه دوستان...

نميدونم بين رشته برق و نرم افزار كدومو انتخاب كنم.....هر دو تا رشته رو هم دوست دارم...

برق خواجه نصير و شهيد بهشتي (+صنعتي اصفهان) قبولم <--------> نرم افزار امير كبير و علم و صنعت هم قبولم

حالا موندم ميرزه برق برم يه دانشگاه ضعيف مثل شهيد بهشتي(نسبت به امير كبير و علم و صنعت) يا برم يه دانشگاه قوي مثل امير كبير نرم بخونم؟...

راستي از بچه هاي اينجا كسي رشته فني توي دانشگاه شهيد بهشتي ميخونه؟دانشكده برقش قويه؟

با تشكر
اگه به رشته ی نرم هم اندازه ی برق علاقه داری من پیشنهاد میکنم که بری نرم افزار امیرکبیر یا علم و صنعت!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Werner :
سلام به همه دوستان...

با تشكر
مهندسی های دانشگاه بهشتی اصلا اصلا اصلا قوی نیستن. برق صنعتی اصفهان از بهشتی قوی تره.
نرم افزار رو من در صورتی که واقعا عاشقش باشین توصیه ش میکنم.اونم فقط امیرکبیر نه علم و صنعت.

Werner

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد

ممنون بابت راهنمايي هاتون...

من تو قزوين زندگي ميكنم پس برام بهتره كه تهران برم تا اصفهان.... در ضمن ص.اصفهان هم جو خيلي بدي داره (مراجعه شود به اخر صفحه اين http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87_%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA%DB%8C_%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D8%A7%D9%86)

ببينين اين بخش از انتخاب رشتم چطوره ؟؟؟؟

برق --- خواجه نصير
نرم ---- تهران
نرم ---- امير كبير
برق --- شهيد بهشتي
برق ---- صنعتي اصفهان
برق ---- فردوسي مشهد
نرم ----- علم و صنعت

در ضمن يه سوال ديگه برق فردوسي قوي تره يا صنعتي اصفهان؟ به نظرتون مي ارزه به خاطر جو بد ص.اصفهان برم فردوسي مشهد ؟

خيلي ممنون....

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Werner :
ممنون بابت راهنمايي هاتون...

من تو قزوين زندگي ميكنم پس برام بهتره كه تهران برم تا اصفهان.... در ضمن ص.اصفهان هم جو خيلي بدي داره (مراجعه شود به اخر صفحه اين http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87_%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA%DB%8C_%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D8%A7%D9%86)

ببينين اين بخش از انتخاب رشتم چطوره ؟؟؟؟

برق --- خواجه نصير
نرم ---- تهران
نرم ---- امير كبير
برق --- شهيد بهشتي
برق ---- صنعتي اصفهان
برق ---- فردوسي مشهد
نرم ----- علم و صنعت

در ضمن يه سوال ديگه برق فردوسي قوي تره يا صنعتي اصفهان؟ به نظرتون مي ارزه به خاطر جو بد ص.اصفهان برم فردوسي مشهد ؟

خيلي ممنون....
برق صنعتی اصفهان خیلی خیلی قویه.اصلا نمی ارزه...جو صنعتی اونجورام که شما فکر میکنید نیست!به نسبت دانشگاه شریف و تهران و امیرکبیر جوش بده!اگه نه بیچاره اصلا جو افتضاحی نداره!من کاملا مشناسمش!اون فایل که دادیدو هم خوندم.الان بیشتر دانشگاه ها همچین شرایطی دارن دقیقا! (و البته رئیس وقت دانشگاه صنعتی اصفهان آدم بسیار مزخرفیه الان)
من انتخاب رشته تونو تایید میکنم.خوبه به نظرم :)
فقط چیزی که هست اینه که شما اگه برق خواجه نصیر قبول نشید که نرم امیرکبیر قبول نمیشید.میشید؟! (رنج رتبه های خواجه نصیر دستم نیست)

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

برق خواجه نصیر فک کنم با رتبه های حدود 1000-1200 قبولی داشت. خدایی حیفه نرم تهران رو بیخیال بشین برین برق خواجه نصیر. برق خواجه قبول نشین معلومه نرم تهران قبول نمیشین.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از محمّد :
برق خواجه نصیر فک کنم با رتبه های حدود 1000-1200 قبولی داشت. خدایی حیفه نرم تهران رو بیخیال بشین برین برق خواجه نصیر. برق خواجه قبول نشین معلومه نرم تهران قبول نمیشین.
گفتن نرم تهران قبول نمیشن.نرم امیرکبیر قبول میشن.نرم تهران اگه قبول میشدن، برق امیرکبیرم میشدن.
نرم امیرکبیر هم که میانه رتبه منطقه1 ش 800 بود!به نظرم اگر نرم امیرکبیر قبول بشن باید خواجه نصیر برق قبول بشن.
پس دیگه انتخابای بعدی زیاد مهم نیستن

Werner

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد

خيلي خيلي خيلي ممنون بابت جواباتون...

من خودم برقو بيشتر به نرم افزار ترجيح ميدم(با اينكه نرمو 1% بيشتر دوست دارم :D)

نظر شما دوستان اينه كه نرم تهران به برق خواجه نصير مي چربه( :D

به نظرتون اين انتخاب رشته الان درست تره؟

نرم ---- تهران
برق --- خواجه نصير
نرم ---- امير كبير
برق --- شهيد بهشتي
برق ---- صنعتي اصفهان
برق ---- فردوسي مشهد
نرم ----- علم و صنعت

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Werner :
خيلي خيلي خيلي ممنون بابت جواباتون...

من خودم برقو بيشتر به نرم افزار ترجيح ميدم(با اينكه نرمو 1% بيشتر دوست دارم :D)

نظر شما دوستان اينه كه نرم تهران به برق خواجه نصير مي چربه( :D

به نظرتون اين انتخاب رشته الان درست تره؟

نرم ---- تهران
برق --- خواجه نصير
نرم ---- امير كبير
برق --- شهيد بهشتي
برق ---- صنعتي اصفهان
برق ---- فردوسي مشهد
نرم ----- علم و صنعت
بله این بهتره به نظر من :)

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

میگم بهتر نیست در مورد گزینه هایی مثل صنایع یا عمران یا علوم کامپیوتر فکر کنید؟ خیلی خودتون رو محدود به برق و نرم نکنید.

بالا