سوالات و بحث‌های عمومی در مورد انتخاب رشته

ممنونم♥️
فقط اینکه باید پول اون مقدار مدت تحصیل رو بدیم یا پول کل مدت زمان لیسانس؟

و یک سوال دیگه ، اگر مثلا دانشجو بین دوره لیسانس بخواد از کشور خارج بشه و یک رشته دیگه از اول در خارج کشور تحصیل کنه، اگر خودش دیگه کلا نیاد دانشگاه، خودشون اخراجش نمیکنن؟ ( یا پای دانشجو گیره در هر صورت) :)) :))
بسته به سنوات تحصیل متفاوت و رشته ات ولی من یادم همون موقع که رفته بودم واس ثبت نام یک دختر اومده بودانصراف بده وازش پول گرفتند .
قسمت دوم رو نمی‌دونم

واسه فرهنگیان اولویت با فلان شهرارو می‌نویسن چقد احتمال داره به قول خودشون ظرفیت خالی بمونه و از شهرای دیگه‌م دعوت کنن؟
استان کلن سه‌تا زن میگیره و مرکز جز اولویتا نیست.
خیلی خیلی بعیده.
من توی انتخاب رشته‌ام دبیری ادبیات بقیۀ شهرهای استانمون رو که بومی‌شون نبودم رو هم زده بودم. بعدا نگاه کردم دیدم هیچ‌کدوم رو قبول نمی‌شدم.
سراغ هم ندارم کسی قبول شده باشی در حالی که غیر بومی بوده.

واسه فرهنگیان اولویت با فلان شهرارو می‌نویسن چقد احتمال داره به قول خودشون ظرفیت خالی بمونه و از شهرای دیگه‌م دعوت کنن؟
استان کلن سه‌تا زن میگیره و مرکز جز اولویتا نیست.
اصلا فرهنگیان گزینشش استانی هست استان دیگع ای بزنید سوخت میشه انتخابتون

اصلا فرهنگیان گزینشش استانی هست استان دیگع ای بزنید سوخت میشه انتخابتون
آره استانی رو میدونم
اولویتو دادن به چهارتا شهر دیگه و میخواستم ببینم اینجوری من چقد شانس دارم که گویا هیچی ندارم.
img_20220807_011509_982_yqgf.jpg

آره استانی رو میدونم
اولویتو دادن به چهارتا شهر دیگه و میخواستم ببینم اینجوری من چقد شانس دارم که گویا هیچی ندارم.
img_20220807_011509_982_yqgf.jpg
الان توی هیچکدوم از اون چهار شهر نیستین؟
واقعا افتضاحه این وضع نیرو گرفتن.

الان توی هیچکدوم از اون چهار شهر نیستین؟
واقعا افتضاحه این وضع نیرو گرفتن.
نه من محل تولد و سه سال دبیرستانم خرم آباده
جالب اینجاست قبل اومدن دفترچه از هرکی می‌پرسیدم میگفت خیلی بعیده که از مرکز استان هیچی نیرو نگیرن.
متوجه نمیشم دلیلشو یعنی خب اینا که در هر صورت محل خدمتو خودشون انتخاب میکنن واسشون چه فرقی می‌کنه بومی کدوم شهر باشه؟

دوستان این که خوابگاه داره اون دانشگاه یا نه رو از کجا میشه چک کرد ؟
بعد اینکه رشته به رشته خوابگاه متفاوته ؟

نه من محل تولد و سه سال دبیرستانم خرم آباده
جالب اینجاست قبل اومدن دفترچه از هرکی می‌پرسیدم میگفت خیلی بعیده که از مرکز استان هیچی نیرو نگیرن.
متوجه نمیشم دلیلشو یعنی خب اینا که در هر صورت محل خدمتو خودشون انتخاب میکنن واسشون چه فرقی می‌کنه بومی کدوم شهر باشه؟
قاعدتا باید از مرکز استان هم می‌گرفتن.
توجیه قابل قبولی نداره واقعا... بیشتر می‌خوان که بعدا مشکل جابه‌جایی و درخواست انتقال و اینجور چیزها نداشته باشن.

اینقدر محدودش کردن درست نیست ولی اصلا.

اگر رشته رو که قبول شدیم بخوایم با کارنامه سبز جابه جا کنیم دردسر داره یا راحته؟
رشته های لیسانس نمیتونن به دکترا پیوسته برن از رشته های دیگه نمیتونی مثلا بری دبیری که قبول شده بودی و از دبیری انصراف دادن هزینه داره فک کنم معدلت تو رشته خودتم مهمه

• دابل‌لایک
امتیازات: Blank
آقا یه سوال، من اومدم مثلا اولویت اول و سومم رو قبول شدم؛ میتونم اولویت سومم رو برم؟

بچه ها میدونین پردیس و آزاد دندون دارو و پزشکی شهریه‌ اش چه قدره ؟
واینکه هر ترم چه قدر وام میدن ؟

بچه ها میدونین پردیس و آزاد دندون دارو و پزشکی شهریه‌ اش چه قدره ؟
واینکه هر ترم چه قدر وام میدن ؟
پارسال پردیس خودگردان علوم پزشکی میانگین دو نیمسال ۲۴ میلیون بود، یعنی ترمی ۱۲، ولی دانشگاه به دانشگاه متفاوت ه و در دفترچه پیوست نوشته که بر روی سایت هر دانشگاه نگاه کنید. دندون باز ۱-۲ میلیون بیشتره.‌ دارو و پزشکی تقریباً برابرند.
آزاد (داخلی) ۶۰ درصد این مبلغ ه، و باز در دفترچه نوشته بود خودگردان آزاد ۲ برابر داخلی آزاد ه.
به میزان حدود ۱۰-۲۰ درصد امسال از پارسال گرونتر خواهد بود.

پارسال پردیس خودگردان علوم پزشکی میانگین دو نیمسال ۲۴ میلیون بود، یعنی ترمی ۱۲، ولی دانشگاه به دانشگاه متفاوت ه و در دفترچه پیوست نوشته که بر روی سایت هر دانشگاه نگاه کنید. دندون باز ۱-۲ میلیون بیشتره.‌ دارو و پزشکی تقریباً برابرند.
آزاد (داخلی) ۶۰ درصد این مبلغ ه، و باز در دفترچه نوشته بود خودگردان آزاد ۲ برابر داخلی آزاد ه.
به میزان حدود ۱۰-۲۰ درصد امسال از پارسال گرونتر خواهد بود.
آها وام مونده بود :))
در سال‌های گذشته که تبریز نهایتاً ۲.۵ میلیون ریخته بود، یک بار در سال. انقدری نیست که کمک خاصی بکنه.

https://t.me/medistU/38078
https://t.me/TelUMS/8271

گفتم اینجا هم بذارم لینک کانال‌ها رو. بچه‌های شهرها و رشته‌های مختلف تو این کانال‌ها معرفی می‌کنند و شرایط رو می‌گن. دو کانال مختلف ه.

Back
بالا