• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و بحث‌های عمومی در مورد انتخاب رشته

!sadaf

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
مدال المپیاد
:-<
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : انتخاب رشته‌ی دانشگاهی

به نقل از samira16 :
من مامانم میخواد هر طور شده بفرسته منو تربیت دبیرو اینا!! :|!اول جدی نگرفتم زیاد.میگفتم اگه رتبه ای که میخواسم نشد اوکی!ولی الان هر وقت منو میبینه بهم یاداوری میکنه باید دبیری بخونی! :rolleyes:میگه آینده شغلیت معلومه!میگه مهندسی واسه یه دختر معلوم نیس آخرش به دردش بخوره یا بیکار بمونه! یعنی چی الان؟ :(( من اصن کلا به عشق این که بشم خانوم مهندس اومدم ریاضی!!! :-< دیگه خودمم دارم به عرضه ی خودم شک میکنم!به این که بتونم!! نمیدونم حرفام شاید با تاپیک بی ربط بود؟یا پستم پاک میشه آیا؟ :( فقط یکی بگه من چیکار کنم حالااا :((

اگه دوست نداری راضی نشو....به مامیت بگو یه مهندس می تونه معلمم باشه با کلاس خصوصی و این حرفا :> اما دبیر نمی تونه مهندس باشه...با یکم تلاش راضی میشه ;;)

ALt3rnA

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
مدال المپیاد
ریاضی خوندم 2 سال . هیچ کدوم ثبت نام هم نکردم حتی .

شیمی دبیرستانو خیلی دوس داشتم اما فک نکنم رشته ای تو دانشگاه باشه ک ب شیمی دبیرستان ربطی داشته باشه :-??
راجع به مکانیک تحقیق کن یکم

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

به نقل از sAmane ;) :
آقا من موندم :-/ الان احساس میکنم هیچ رشته ای ب دردم نمیخوره
شیمی دبیرستانو خیلی دوس داشتم اما فک نکنم رشته ای تو دانشگاه باشه ک ب شیمی دبیرستان ربطی داشته باشه :-??

چرا هست, "شیمی کاربردی" خیلی قشنگه و کلا هم با شیمی سروکار داره و شریفم داره رشتشو و بازار کار خیلی خوبیم داره

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

به نقل از ALt3rnA :
راجع به مکانیک تحقیق کن یکم

مکانیک!!!!! کلا ماکنیک بنده خدا 3 واحد شیمی مورتیمر داره, چه ربطی به شیمی داره ؟؟؟ :D یکی از درساشونم "مواد" که اونم اختیاری اصولا

mona*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
پایتخت تاریخ و تمدن!(Hamedan DC!:D)
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه های تجربی لطفا یکمی از سایر رشته های ممکن برای تجربی حرف بزنین :-"

تمام حرفمون شده مثن پزشکی فلان جا بهتره یا داروی فلان جا؟

خو شاید یکی اصن پزشکی دندون و دارو و بیوتک قبول نشه خو :-"

رشته چی هست دیگه؟ :D

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

آغا یکی رتبه‌ش بشه ۲۰۰۰ اینا٬ دانشگاه‌های تهران مهندسی چی می‌تونه قبول بشه؟ صنایع خواجه‌نصیر هم تا ۱۵۰۰ گرفته بود :|

AraSh_HaShemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اراک
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از فهیم² :
آغا یکی رتبه‌ش بشه ۲۰۰۰ اینا٬ دانشگاه‌های تهران مهندسی چی می‌تونه قبول بشه؟ صنایع خواجه‌نصیر هم تا ۱۵۰۰ گرفته بود :|
مکانیک و برق شهید عباسپور و صنعت نفت و تربیت دبیر

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از فهیم² :

فهیم جان با استناد ب سایت کانون :-"
1986 دختر يزد مهندسي شهرسازي -دانشگاه هنرتهران - روزانه
بقیه هم با این رتبه اونایی بودن که آقای هاشمی گفتن

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مــُـنـــا :
بچه های تجربی لطفا یکمی از سایر رشته های ممکن برای تجربی حرف بزنین :-"

تمام حرفمون شده مثن پزشکی فلان جا بهتره یا داروی فلان جا؟

خو شاید یکی اصن پزشکی دندون و دارو و بیوتک قبول نشه خو :-"

رشته چی هست دیگه؟ :D
خب رشته که مسلما زیاد هست! که بعضیاشون بهتر از دندون و دارو پزشکی هستن. دنبال رشته هایی هستی که رتبه شون بعد از اینا باشه؟ یا مثلا علاقه داری به یه درس خاصی؟
مثلا میتونی بری سایت گزینه دو به نظرم توضیحاتش واسه اشنایی اولیه با رشته ها خوبه.

mona*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
پایتخت تاریخ و تمدن!(Hamedan DC!:D)
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Niloof@r :
خب رشته که مسلما زیاد هست! که بعضیاشون بهتر از دندون و دارو پزشکی هستن. دنبال رشته هایی هستی که رتبه شون بعد از اینا باشه؟ یا مثلا علاقه داری به یه درس خاصی؟
مثلا میتونی بری سایت گزینه دو به نظرم توضیحاتش واسه اشنایی اولیه با رشته ها خوبه.
آره رتبشون بعد از اینا باشه :D من به کارای تحقیقاتی بیشتر علاقه دارم و بازار کار هم برام مهمه .مثن عشق زندگیم بیوتکنولوژی بود ولی قبول نمیشم :-< :-" تو این مایه ها چه رشته هایی هست مثلا؟ :-? زیست مولکولی؟ :-?

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

دفترچه انتخاب رشته رو دانلود کن. لیست تمامی رشته ها و دانشگاه‌ها هست.

ehsanta

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدقدوسی
شهر
قم
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از Kenji :
الان داشتم اینو میخوندم خواگاهاش اکثریت پیش ازادی و طرشت هستش , طرشت قدیم بافت شهریش کم بود و طبیعتا مشکلات و نا امنی داشت تا یه حدی اما الان خیلی چیز خوبی شده فکر کنم معلمت خیلی وقت پیش اونجا بوده
البته وضع با اینکه بهتر شده اما همچنان داغونه.
من نمی خوام وارد جزئیات بشم فقط در این حد بگم شبا جرئت ندارن برن سمت پارک.
البته اون قدر ها هم که افتضاح نیست. همه چی آرومه

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-&quot;
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

من نمیدونم چه رشته ای مناسبمه! عمران؟کامپیوتر؟شیمی؟ پلیمر؟مواد؟صنایع؟و... علاقه آخرین معیارمه آخه هیشکدوم ب نظرم بد نمیان(تو معماری شک دارم البته). واسم آینده شغلیش مهمه و بازار کارش و این که مناسب خانوما باشه تا مامانم بذاره برم اون رشته رو! :rolleyes: دانشگاهی که میخوام برم واسم مهمه که اون بستگی به رتبم داره!ولی من الان حتی نمیتونم اولویت بندی کنم واسه خودم!!لطفا راهنماییم کنید!از کجا شروع کنم اصن؟

• لایک
امتیازات: Kenji

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

به نقل از samira16 :
من نمیدونم چه رشته ای مناسبمه! عمران؟کامپیوتر؟شیمی؟ پلیمر؟مواد؟صنایع؟و... علاقه آخرین معیارمه آخه هیشکدوم ب نظرم بد نمیان(تو معماری شک دارم البته). واسم آینده شغلیش مهمه و بازار کارش و این که مناسب خانوما باشه تا مامانم بذاره برم اون رشته رو! :rolleyes: دانشگاهی که میخوام برم واسم مهمه که اون بستگی به رتبم داره!ولی من الان حتی نمیتونم اولویت بندی کنم واسه خودم!!لطفا راهنماییم کنید!از کجا شروع کنم اصن؟
اینارو اگه میخوای یه نگاه بنداز , بد نیست:

http://aut.ac.ir/www/aut/main/?l=3&s=page&p=course

اول علاقتو پیدا کن بعد رتبه بندی کن

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از samira16 :
تواناییا و علایقی که معماری لازم داره، با باقی رشته ها متفاوته، ولی فکر میکنم اگه اون تواناییا و علایق رو داشته باشید، معماری گزینه ی خوبیه
بین بقیه رشته ها هم خب معلومه دیگه، برق و کامپیوتر و صنایع بازارکار مناسبتر برای خانوما دارن. شیمی و پلیمر و مواد و نساجی و از این قبیل هم بازار کارشون ضعیفتر از رشته های پرطرفدار مهندسیه.

.!؟

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
کرمان
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
معماري

ببخشید بچه ها
کسی که این 8 صفحه رو در جریان هست و خونده اگه میشه یه خلاصه فقط از منابع قابل استفاده برای اشنایی اولیه با رشته ها بذاره تو یه پست!
تو این صفحه سایت گزینه 2رو دیدم فقط!

AraSh_HaShemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اراک
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مکانیک

والا من خودم معمولا از ویکیپدیا فارسی استفاده میکنم
اطلاعاتش تکمیل و خوبه

ولی خوب اگه دررابطه با رتبه و این چیزا میخای همون گزینه2 و کانون

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-&quot;
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از S@ene :
تواناییا و علایقی که معماری لازم داره، با باقی رشته ها متفاوته، ولی فکر میکنم اگه اون تواناییا و علایق رو داشته باشید، معماری گزینه ی خوبیه
بین بقیه رشته ها هم خب معلومه دیگه، برق و کامپیوتر و صنایع بازارکار مناسبتر برای خانوما دارن. شیمی و پلیمر و مواد و نساجی و از این قبیل هم بازار کارشون ضعیفتر از رشته های پرطرفدار مهندسیه.
آها... عمران چطوریاس؟ و مهندسی پزشکی؟
پ.ن: گفتم تو معماری شک دارم یعنی به نظرم بد میاد آخه انگاری همش نقاشیو ایناس نه استعدادشو دارم نه حوصلشو! تازه معماریو یکی از اقوام بود فکر کنم شاهرود میخوند دخترم بود بعدش به زور و پارتیو اینا اومد استخدام آموزش پرورش شد!!!حتما به درد نمیخورده دیگه!! اصن خوشم نمیاد به سرنوشت اون گرفتار شم :((

• لایک
امتیازات: Kenji

astronomer_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سمنان
شهر
سمنان

با اون یه موردی که شما دیدی نمیشه قضاوت کرد که! معماری اتفاقا خیلی پول توشه، اگه دانشگاه خوب درس خونده باشی و تو چهار سال واقعا مهندس بار اومده باشی.
منتها دوران دانشجوییش سختی زیاد داره. تو خوابگاه ما اکثرا بچه های معماری شبا بیدارن واسه تکلیف و پروژه و از این چیزا + علاقه به کارهای عملی و هنری میخواد.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

دوستان من هر رشته‌ای خوبه و کاربرد خاص خودش رو داره و بازار کار خودش. اون چیزی که میزان موفقیت شما در آینده رو تعیین میکنه توانایی‌های شماست. اگر درستون رو خوب خونده باشید٬ آدم اهل تلاشی باشید و خلاقیت به خرج بدید و مهارت‌های مختلف هم کسب کنید قطعا موفق میشید.

ممکنه یک رشته‌ای رو بخونید مثلا برق و برید صرفا یک کارمند ساده تو یک شرکتی بشید و یک حقوق معمولی بگیرید و پیشرفتی هم نکنید. اما ممکنه برید فیزیک بخونید و از دوران دانشجویی شروع کنید به تدریس خصوصی و وقتی فارغ التحصیل شدید یک معلم شناخته شده باشید که ۹۰ دقیقه تدریس خصوصی رو بالای ۷۰ تومن بگیرید و درآمدتون چندبرابر اون برقی کارمند باشد. بعد مدتی هم موسسه بزنید یا مثلا دی وی دی آموزش فیزیک تولید کنید و میلیونی فروش کنید.

در انتخاب رشته مهم علاقه‌ست و در ادامه زندگی مهم توانایی‌هاتون. کار بلند بودن٬ تسلط به درس‌هاتون٬ روابط اجتماعیتون و شبکه اجتماعی دوستانتون٬ خلاقیتتون و تلاش و پیگیریتون٬ تسلط به زبان انگلیسی و ... اینا همه آیتم‌هایی هستند که میزان موفقیت شما رو تعیین میکنن.

علاقه از این جهت مهمه که شما بتونید با لذت درس بخونید نه به زور. آدم توی کاری که دوست نداره خلاقیت و تلاش به خرج نمیده اما وقتی چیزی رو دوست داری شب و روز بهش فکر میکنی.

بالا