• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
برق
  • لایک
امتیازات: Blank

sepeedar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
من باشم سی.ای میخونم چون بنظر میاد به نسبت راحت تره چون ۶۰ واحد ریاضی نداره! که توی سی.ای فقط ریاضی ۱و۲، گسسته، معادلات دیفرانسیل و ریاضیات مهندسی میخونی.
شما سی اس خوندی دیدی 60 واحد ریاضی داره؟
طبق چارتی که همین الان از سیستم آموزش شریف دانلود کردم علاوه بر درسای الزامی دانشگاه که برای هم هرشته ها الزامیه، سی اس جبرخطی داره که بقیه رشته ها هم دارن، درس آمار و احتمال تو بقیه رشته ها 3 واحده ولی تو سی اس 6 واحد و دو سه واحدی منطق ریاضی و آنالیز عددی جز دروس الزامیه، همینطور یه سه واحدی از بین تمام دروس ریاضی باید بردارین که انتخابیه
کلا 12 واحد ریاضی نسبت به سی ای بیشتر داره

MRz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
بین شریف و تهران واقعا تفاوت هست‌

مخصوصا بین دانشجوهاشون
چرا دانشجو ها؟
رتبه های کنکورشون -حداقل توی شرایط من-یکسانه.تازه معمولا تهرانیا رتبه های بهتریم دارن

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
اون بخش خوابگاه
خوابگاه شریف تو این دو سال کرونا باز سازی شده
خوابگاه دخترونه اش سوییته (حموم دستشویی آشپزخونه داره) پسرونه ها ش دو حالت داره و ممکنه سوییت هاش بهتون بیوفته
نزدیک داشگاهه و بسیار عالیه
خوابگاه شریف بود که می‌گفتن دورش پر تعمیرگاهه و شبا فضای ترسناکی میشه؟:-"

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
img_20220807_132300_781_1hi1.jpg

سه‌شنبه ساعت ۱۰ تا ۱۲
http://194.225.24.96/marasem-memari/

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
خوابگاه شریف بود که می‌گفتن دورش پر تعمیرگاهه و شبا فضای ترسناکی میشه؟:-"
آره جاش (طرشت) جای بدیه ولی دسترسی خوبی بقیه جاهای تهران داره تا انقلاب یه ربع راه با ماشینه

• لایک
امتیازات: f@him
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
چرا دانشجو ها؟
رتبه های کنکورشون -حداقل توی شرایط من-یکسانه.تازه معمولا تهرانیا رتبه های بهتریم دارن
دقیقا بحث انتخابه نه رتبه...

شریف درسخون ترن، جو سیاسی خاصی نداره، اکثر بچه هاش به فکر رفتنن، و مجموعا رقابتی تره
(این صفات همه شون هم جنبه مثبت داره هم منفی)
تهران استادهاش خوبن (البته بستگی به رشته داره) ولی بچه هاش فان ترن جمعا جو سیاسی داره

(تهران حراستش به بچه ها گیر نمیده میتونی بری حرف بزنی باهاشون)

MRz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دقیقا بحث انتخابه نه رتبه...

شریف درسخون ترن، جو سیاسی خاصی نداره، اکثر بچه هاش به فکر رفتنن، و مجموعا رقابتی تره
تهران استادهاش خوبن (البته بستگی به رشته داره) ولی بچه هاش فان ترن جمعا جو سیاسی داره

مشکل من اینه که در چه حد فرق دارن و می ارزه بخوام برم دانشگاه پایین تر یا نه‌
چون دوتا رشته ایم که میخوام زیاد فرق نداره.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
خوب چی برای تو مهم تره
از نظر درسی تو شریف پیشرفت بیشتره
ولی تو تهران بیشتر خوش میگذره

• دیسلایک
امتیازات: |تا

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
شیطان پرستیِ آنتوان لاوی(ص)

من حس می کنم جو تهران بهتر از شریفه
تهران دانشگاه مادر حساب می شه و تعاملات اجتماعی خیلی بالا داره و همین باعث می شه که رویکرد پیشرفت بیش تری دیده شه

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
واقعا این گنده کردن و خاص بودن شریف رو نکنید تو ذهن بچه ها.
تفاوت جو تو همه دانشگاه ها هست ولی نباید به خاطر اسم و این چرت و پرت ها از علاقتون دور شید.
هر وقت بهتون گفتن شریف خاصه بهشون یاد آور بشید دانشگاه رنک ۴۰۰ دنیا هست این دانشگاه.
بین شریف و تهران و امیرکبیر واقعا اولویت رو بذارید علاقه. بله درسته کیفیت گاها فرق داره و جو هم فرق داره ولی نه در این حد که خودتون رو بکشید فقط واسه یک اسم.
درباره آزاد بودن و این های دانشگاه تهران بریزید دور هر چی بهتون گفتن. با سر کار اومدن رئیس جمهور حدید واقعا دارن اذیت میکنن.
جو تهران از نظر سیاسی هم فعال نیست و بسیج ماشالا همه چیو دستش گرفته حتی در حد شورای صنفی هم خیلی وقت ها دانشگاه تهران نداره و منحل میشه.
برید تو دانشگاه ها با استاد ها و دانشجوها حرف بزنید.
درباره رشته ها به انگلیسی سرچ کنید و سیلابس و ریسرچ ها رو توی دانگاه های معروف دنیا ببینید. ببینید تهش چیکار میکنن توی اون رشته. سیلابس ایران رو هم ببینید. حتی یک سر به هئیت علمی های این سه تا دانشگاه بزنید ببینید چیکار میکنن از کجا مدرکشون رو گرفتن و خیلی چیز ها دستتون میاد که کمک میکنه بهتر تصمیم بگیرید.

اینم که میبنم میگید دانشگاه تهران فان و آسونه خندم میگیره واقعا.

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT
من به شخصه طبق تجربه خودم (که تاکید میکنم مربوط به ۴ سال پیشه و شاید الان ولید نباشه و هم اینکه یه برداشت محدود خودمه و الزاما قابل تعمیم نیس. اما در هر صورت گفتنش از نگفتنش بهتره به نظرم)، وقتی تی‌ای بودم برای درس جاوا و قرار بود تمرین طرح کنم، میرفتم تمرینای مربوط به اون سرفصل رو از دانشگاه‌های دیگه و ترمای قبل خودمون نگاه میکردم تا ایده بگیرم و اینا، این حس بهم دست داد که شریف سخت‌گیرانه تره
حالا این سخت‌گیری ممکنه دقیقا سر همین باشه که تی‌ایی که سال قبل تمرین طرح میکرده همین کارو کرده، بعد گفته خب ما بالاخره هیچی نباشه شریفیم و باید یه پله سخت تر باشیم و ... و این روند ادامه پیدا کرده.
در واقع من معتقدم اون لیبل شریف به خودی خود نباید تاثیر بذاره، ولی چون با انسان سر و کار داریم (و نه ربات) که علاوه بر بخش منطقی یه بخش احساسی هم داره که توی تصمیم گیری‌هاش اثر میذاره در نهایت همین فاکتور لیبل شریف توی ذهن استادا، تی‌ایا، دانشجو‌ها تاثیر میذاره و اون فضای یکم (۱) سخت گیرانه تر رو ممکنه ایجاد کنه

۱) این یکم یه چیزی (به نظر من ماکسیمم) در حد ۸ از ۱۰ و ۷ از ۱۰ عه منظورم.

-------------------
و یه نکته دیگم اینکه برای فهمیدن علاقتون تلاش کنین واقعا، ولی این کار خیلی هم آسون نیس. یکی ممکنه به چنتا رشته علاقه داشته باشه واقعا و دادن این حس که نهه حتما برو دنبال علاقت ممکنه یه وسواسی توش ایجاد کنه و اذیت باشه تا مدت‌ها و از یه چیز کوچیکی که توی یه رشته‌ای خوشش نیومد حس کنه اووو ممکنه این علاقه من نباشه و از اول اشتباه کردم...
یکی هم تا مدت‌ها ممکنه نفهمه علاقش چیه، استیت ایده‌الی نیس ولی پیش میاد واقعا، با ترس از این موضوعم که دیگران این لیبل رو بهتون بزنن توی چیزی که حس میکنین دوست ندارین نمونین، خیلی‌ها مثل شمان، اکسپلور کنید : )

هاینتس

کافرِ مُزلف | فاحشه
نام مرکز سمپاد
شهر
سال فارغ التحصیلی
0000
یکی از بچه‌های علوم کامپیوتر شریف یه کانال داشت داخل تلگرام درباره رشته و دانشگاه یه سری مطالب گذاشته بود.
احتمالا مطالبش به دردت بخورن:
t.me/cs_sharif_intro

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
خب نمی دونم کدومو بیشتر دوست دارم :))
بازار کارش یه ذره برام مهم هست که اگه بلافاصله بعد لیسانس نتونستم برم یه منبع درآمدی داشته باشم.

چند تا دیگه از این پارامترا میگین ؟ من هیچی نمیدونم :)
از نظر بازار کار ایران فکر کنم تفاوتی خاصی نداشته باشند.
پارامترها شخصی هستند و شاید من برات لیست کنم از نظرت بی‌ارزش باشه باید ببینی چه چیزی برات با ارزشه.
مثلاً برای من سرعت رشد یک رشته مهمه ولی این مهم بودن اینطوریه که من نمی‌خوام هر روز درگیر این باشم که یک چیز جدیدی که به رشته‌ام اضافه می‌شه یاد بگیرم. دوست دارم که رشته‌ام راکد نباشه ولی دوست ندارم اونقدر سریع تغییر کنه که برای خوب بودن درش همیشه از باقی ابعاد زندگیم بزنم. حالا یک نفر دیگه ممکنه برعکس من فکر کنه.
اینکه فضای رشته با ساختار فکری من هم راستا باشه احتمالاً مهم‌ترین پارامتر من می‌شه.
اگه هنوز بین این دو رشته نمی‌تونی انتخاب کنی بهت پیشنهاد می‌کنم که از دانشجویان همین رشته‌ها از دانشگاه‌های مد نظرت بیشتر صحبت کنی. چون از نظر فردی که خارج این رشته‌ها بوده این دو خیلی شبیه به هم هستند.
از دانشجوها بپرس در روز چند ساعت مطالعه داشتند؟ بپرس که چطوری زمینه مورد علاقه خودشون رو برای ارشد انتخاب کردند؟ استادها چقدر در این انتخاب نقش داشتند؟ ازشون بپرس که چقدر دانشجوها با هم برای پروژه‌ها همکاری می‌کردند؟ ارتباط با سال‌ بالایی‌ها چطوره؟ مثلاً تو ممکنه بگی مهندسی کامپیوتر 100 نفر میگیرند و رقابت سخت‌تره و علوم کامپیوتر که 30 نفر می‌گیرند راحت‌تره ولی بعد ببینی بین همون 30 نفر تو یک دانشگاه خاص رقابت جوری برای نمره شدید هست که عملاً همه کارهاتو باید تنهایی انجام بدی و سخت‌تر بگذره. در خصوص کیفیت حل‌تمرین‌ها بپرس و اینکه چقدر سطحش از کلاس‌های آموزشی بالاتر هست بپرس. میانگین معدل دانشگاه‌ها هم می‌تونه کمکت کنه.

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
چرا دانشجو ها؟

هر چند که در مورد رتبه های کنکور تو رشته های مشترک شک دارم حرفت درست باشه، ولی حتی اگر هم درست باشه بازم باید تاکید کنم که روحیه ی ۱۰ ۲۰ درصد بالای دانشجوهای شریف خیلی متفاوته با روحیه ی ۱۰ ۲۰ درصد بالای تهران.
من اصلا کاری با هوش و استعداد ندارم. واقعا قوی های شریف وحشیانه قوی هستن و من اینو به عنوان یه نخاله ی شریف دارم میگم. وقتی مثلا‌ یه دانشجوی سال دوم یا سوم کارشناسی فیزیک یا ریاضی شریف درسای دوره دکترا رو برمیداره و نمره ی تاپ کلاس میشه. یا دانشجوی مکانیکش برای کارآموزی میره bmw یا برقیایی که واسه کارآموزی میرن جاهایی مثل epfl و eth و TUM (و حتی قبل تر که وضع ویزا خراب نبود مورد MIT هم بوده).
موفق بودن این آدما به خاطر این که برچسب شریف روشون بوده نیست، به خاطر این بوده که تو فضای رقابتی بودن.
اگه آدم تنبل باشه، نه تو شریف‌ چیزی میشه نه تو تهران، ولی اگه پشتکار داشته باشه با احتمال بالایی شریف شتاب‌ بیشتری به پیشرفتش میده.

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
واقعا این گنده کردن و خاص بودن شریف رو نکنید تو ذهن بچه ها.
تفاوت جو تو همه دانشگاه ها هست ولی نباید به خاطر اسم و این چرت و پرت ها از علاقتون دور شید.
هر وقت بهتون گفتن شریف خاصه بهشون یاد آور بشید دانشگاه رنک ۴۰۰ دنیا هست این دانشگاه.
بین شریف و تهران و امیرکبیر واقعا اولویت رو بذارید علاقه. بله درسته کیفیت گاها فرق داره و جو هم فرق داره ولی نه در این حد که خودتون رو بکشید فقط واسه یک اسم.
درباره آزاد بودن و این های دانشگاه تهران بریزید دور هر چی بهتون گفتن. با سر کار اومدن رئیس جمهور حدید واقعا دارن اذیت میکنن.
جو تهران از نظر سیاسی هم فعال نیست و بسیج ماشالا همه چیو دستش گرفته حتی در حد شورای صنفی هم خیلی وقت ها دانشگاه تهران نداره و منحل میشه.
برید تو دانشگاه ها با استاد ها و دانشجوها حرف بزنید.
درباره رشته ها به انگلیسی سرچ کنید و سیلابس و ریسرچ ها رو توی دانگاه های معروف دنیا ببینید. ببینید تهش چیکار میکنن توی اون رشته. سیلابس ایران رو هم ببینید. حتی یک سر به هئیت علمی های این سه تا دانشگاه بزنید ببینید چیکار میکنن از کجا مدرکشون رو گرفتن و خیلی چیز ها دستتون میاد که کمک میکنه بهتر تصمیم بگیرید.

اینم که میبنم میگید دانشگاه تهران فان و آسونه خندم میگیره واقعا.
صد درصد علاقه مهم تره.

من اصلا منظورم این نبود که مبنا رو بذارید دانشگاه ها :))

صرفا اگه یه نفر تو یه رشته بین شریف و تهران مونده بره شریف بهتره.

و همینطور اگه مردد مونده بین چند تا رشته و واقعا براش اولویت خاصی ندارن بازم شریف انتخاب بهتریه.

کسی هم نمیگه تهران فان و آسونه، من حتی میتونم بگم نمره خوب گرفتن تو جایی مثل صنعتی اصفهان هم از شریف سخت تره هم از تهران. صرفا تلاش کردن تو شریف rewarding تره. مثل بزرگ شدن تو یه خانواده ی پولدار یا متوسط میمونه، تو هر دو اگه تلاش کنید پیشرفت میکنید اما خوب توی خانواده ی پولدار درهای بیشتری براتون بازه تهش.

MRz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
شبکه و سیستم های امن مربوط به برقه یا کامپیوتر؟
من هیئت علمی دانشگاه تهرانو دارم می بینم .رشته یه سری اساتید رو رباتیک زده.اینا مربوط به برق یا کامپیوتر؟ یا جفتش؟

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
شبکه و سیستم های امن مربوط به برقه یا کامپیوتر؟
من هیئت علمی دانشگاه تهرانو دارم می بینم .رشته یه سری اساتید رو رباتیک زده.اینا مربوط به برق یا کامپیوتر؟ یا جفتش؟
هردو. از مخابرات برق و شبکه کامپیوتری ها میشه رفت این سمت ها.
این گروه واسه تحصیلات تکمیلی تعریف شده و در لیسانس چنین گرایشی نداریم در دانشگاه تهران ولی استاداشون هم یک سری درس لیسانس میدن و هم با دانشجوی لیسانس پژوهش انجام میدن.
معمولا چه برق باشی چه کامپیوتر با استاد های گرایش دیگه دانشکده برق و کامپیوتر میتونی کار کنی و ایرادی نمیگیرن. البته از این نظر تو برق دستت باز تره کلا.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
من حس می کنم جو تهران بهتر از شریفه
تهران دانشگاه مادر حساب می شه و تعاملات اجتماعی خیلی بالا داره و همین باعث می شه که رویکرد پیشرفت بیش تری دیده شه
البته در نظر ذاشته باش که پردیس فنی جدا از پردیس اصلیه

MRz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
احیانا راه ارتباطی با یه دانشجو ce سال ۳ یا ۴ تهران دارین؟
درسشم تموم شده باشه (چند سال اخیر).اوکیه

بالا