• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,181

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
سلام. مهلت انتخاب رشته تموم شد ولی سامانه هنوز بسته نشده. به نظر شما ریاضیات و کاربردهای شریف رو به مهندسی کامپیوتر خواجه نصیر ترجیح بدم یا نه؟ میدونم به خودم بستگی داره. ولی اگر دورادور هم اطلاعی دارید خواهش میکنم نظرتون رو بگید. من با تئوری بودن مباحث ریاضیات و کاربردها مشکلی ندارم. فقط چند تا پرسش دارم. اینکه واحدای اختیاری ریاضیات و کاربردها رو چه قدر میشه کامپیوتری گرفت؟ علم داده که تو حوزه ریاضیات و کاربردها هم هست چه قدر تو ایران براش شغل هست؟ و اینکه اگه ریاضیات و کاربردها خونده باشه آدم اپلای برای علوم کامپیوتر یا شرکت توی آزمون ارشد مهنسی کامپیوتر چه قد سخت تر میشه؟ شما مزیتی برای ریاضیات و کاربردهای شریف قایل هستید؟ خیلی ممنون میشم پاسخ بدید.
دیتاساینس تو حوزه ریاضیات نیست ها. فقط اون قسمت های خفنش که مرزهای علمه و رو الگوریتم ها کار میکنن یکم ریاضیه و پول و کار تو اون قسمتش اونقدرا نیست.
ریاضی شریف بخونی بعید میدونم برسی اونقدرا بری سمت کامپیوتر. باز مثلا علوم مهندسی تهران باشی یه چیزی.

A.D.00

A.D.00
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق
سلام. مهلت انتخاب رشته تموم شد ولی سامانه هنوز بسته نشده. به نظر شما ریاضیات و کاربردهای شریف رو به مهندسی کامپیوتر خواجه نصیر ترجیح بدم یا نه؟ میدونم به خودم بستگی داره. ولی اگر دورادور هم اطلاعی دارید خواهش میکنم نظرتون رو بگید. من با تئوری بودن مباحث ریاضیات و کاربردها مشکلی ندارم. فقط چند تا پرسش دارم. اینکه واحدای اختیاری ریاضیات و کاربردها رو چه قدر میشه کامپیوتری گرفت؟ علم داده که تو حوزه ریاضیات و کاربردها هم هست چه قدر تو ایران براش شغل هست؟ و اینکه اگه ریاضیات و کاربردها خونده باشه آدم اپلای برای علوم کامپیوتر یا شرکت توی آزمون ارشد مهنسی کامپیوتر چه قد سخت تر میشه؟ شما مزیتی برای ریاضیات و کاربردهای شریف قایل هستید؟ خیلی ممنون میشم پاسخ بدید.

تاجای که من میدونم دانشجوهای ریاضی شریف صرفا یه درس برنامه نویسی پاس میکنن مثل بقیه ترم 1و یه برنامه نویسی پیشرفته ترم 2 ، بعد از اون دیگه به طور حرفه ای کاری با برنامه نویسی ندارن ، وارد خود فضای ریاضی میشن و اگه اشتراک داشته باشن تو درسای تیوریه مثل نظریه گراف و ریاضیات گسسته !
ببینین اینو در مورد واحدای ریاضی و علوم کامپیوتر تو شریف :
http://math.sharif.edu/sites/default/files/ketab%20sharif%2091-6-19.pdf

mystic

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد اژه اي ٢
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
اقا ترو خدا راهنمايي كنيد
الان اتفاقي صفحه ي انتخاب رشته كه سيو كرده بودم رو باز كردم ديدم تو يكي از اولويت هام يه رقم اشتباه شده و به جاي مهندسي كامپيوتر، علوم و مهندسي اب وارد شده و به احتمال خيلي زياد اولين چيزيه كه ميارم
خواهش ميكنم كمك كنيد
الان چي كار بايد بكنم ؟؟؟؟؟

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
یه چیزی هست به نام کارنامه سبز. میگه که کلا رشته هایی که زدی رو قبول میشدی یا نه. شاید با اون بتونی یه کارایی بکنی

mystic

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد اژه اي ٢
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
اقا ترو خدا راهنمايي كنيد
الان اتفاقي صفحه ي انتخاب رشته كه سيو كرده بودم رو باز كردم ديدم تو يكي از اولويت هام يه رقم اشتباه شده و به جاي مهندسي كامپيوتر، علوم و مهندسي اب وارد شده و به احتمال خيلي زياد اولين چيزيه كه ميارم
خواهش ميكنم كمك كنيد
الان چي كار بايد بكنم ؟؟؟؟؟
دارم ديوونه ميشم
لطفا اگه ميدونيد كمك كنيد خيلي حياتيه

Sana.Ma

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام کسی می‌تونه رشته های مدیریت انسانی و مالی و بازرگانی رو توضیح بده؟( منبع خوب هم معرفی کنید ممنون میشم. خودم مطالعه ش میکنم)

چه رتبه ای میخواد؟
موقعیت شغلی چطوره؟
پیشنهادتون اینه که از اول مدیریت بخونیم یا بعد از مهندسی گرفتن کارشناسی ارشد رو مدیریت بخونیم ؟(اگه آره موقعیت شغلی کدوم رشته ی مدیریت برای ارشد پیشنهاد میکنید؟)

fereshtehh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دوره دوم گنبد کاوس
شهر
گنبد کاوس
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام بجه ها
برا مهندسی کامپیوتر شریف لازمه که از قبل برنامه نویسی بلد باشی؟ کلا اطلاعاتت چقد باید باشه؟

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
بچه هایی که میرن کامپیوتر شریف، خیلیاشون المپیادی(المپیاد کامپیوتر و ریاضی مخصوصا) هستن. برنامه نویسی رو تا حدی بلدن اکثرا. ولی چیزی که مهمه، تفکر برنامه نویسی هست. این که بتونی منطقی فکر کنی، ریاضیات گسستت خوب باشه و از این دست. مهارت رو در طول تحصیل میتونی به دست بیاری (هر چند قطعا از خیلی از اونا عقب تری، و کلی کار میخواد تا برسی) ولی خب کار میبره دیگه. و نباید ناامید شی. موفق باشی!!!

بچه ها دانشگاه تهرا مثل چند سال گذشته، برنامه ای داره تحت عنوان "روز با دانشگاه تهران"
اولا کاملا رایگانه!
دوما برنامه ها مشخصه، و اساتید منتخب هر رشته میان و سخنرانی طور در مورد رشتشون، گرایش هاش، بازار کارش و چیزایی که لازمه صحبت میکنن. بچه های همه رشته ها هم هستن و میونید واقعیات رشته رو از اونا بپرسید.
آدرس کانال تلگرام برای اطلاعات بیشتر و پوستر هم اینه : https://t.me/opendayut
اگه کسی رو میشناسید تو دوست وفامیلتون که کنکور دادن و این براشون مفیده هم لطفا بگید بهشون.
خوشحال میشم بینمتون!!! (دانشکده مکانیک)

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

MAHDI.....

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
والا رفتیم ولی دریغ از برگزیده شدن.......
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد
کسی اطلاعاتی از مهندسی پلیمر داره؟ خیلی بهش علاقه دارم ولی یکی رو میخوام که رشتش همین باشه راهنماییم کنه....:-s[-o<

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
بچه ها کسی آماری از علایق و تمایلات کنکوریا ۹۸ داره؟

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
علایق که سال به سال تغییر نمیکنه. روندش کنده تا حدی. چند سال طول میکشه. احتمالا مثل 97 باشه. ولی خب کامپیوتر اوله قطعا. علوم کامپیوتر داره هر سال محبوب تر میشه. علوم مهندسی فکر میکنم افراد بیشتری میرن سمتش. تمایل به مکانیک اینا کمتر میشه احتمالا.

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
همین قدر بگم یکی از بچه های کلاسمون
از نظر رتبه و اینا خیلی سطحش خوب بود تو آزمونا (در حد دو رقمی ) ولی خوب بیش تر به المپیاد ریاضی علاقه نشون می داد تا کارای فنی یعنی می گفتی اگر قرار باشه سر علاقه بره می رفت ریاضی محض
که اصلا فکرشم نمی کردیم بره کامپیوتر به خاطر شرایط داره کامپیوتر رو انتخاب می کنه .

آینده ای کثیف تر از پزشکی در انتظار کامپیوتر ریاضی

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
سلام به همه گی یه سؤالی دارم .
من برای کنکور هر چی زور داشتم دیگه زدم ولی بعید می دونم بتونم رتبه خوبی بیارم (مخصوصا با سادگی شدید کنکور)
رشته ای هم که می خوام برم از سر علاقه هم بازار کار کامپیوتر و احساس می کنم می تونم پیشرفت کنم (به خاطر یکی دو تا کار که قبلا ها تو زمینه برنامه نویسی انجام دادم و احساس می کنم از نظر خلاقیت اونقدری توانمدنی داشتم )
من رتبه ای که حدس می زنم بیارم از 1000 منطقه دو شروع می شه تا 3000ش و سایت کانون رو که نگاه کردم هر سال داره حدود 200 نفر رتبه آخرین نفر قبولی فردوسی مشهد کم می شه و پارسال 1200 بوده پس احتمال قبولیم تو فردوسی خیلی کمه و به خاطر این که بقیه دانشگاه های خوب ایران دیگه زیادی از شهرمون دورن نمی تونم جای دیگه ای غیر از بیرجند رو بزنم بیرجند هم که ماشالا سایت کانون رو نگاه کردم از 1900 منطقه دو خوبشون بود بدشون 37000 چون اینقدر دیگه دانشگاهش بازه تصمیم گرفتم دو رشته ای کنم یعنی اول مهندسی کامپیوترش رو بزنم بعد علومش رو هم بزنم نظرتون رو می خواستم (آخه به علوم کامپیوتر هم علاقه دارم و با خودم می گم شاید بعد برای فوق لیسانس این دو مدرکه بودنم به دردم خورد)
فردوسی یکی از پارسالی ها 1500 شده بود کارنامه سبزش رو نگاه می کردیم مهندسی کامپیوتر فردوسی نفر 10ام بود که قبول نشده بود.

دارم ديوونه ميشم
لطفا اگه ميدونيد كمك كنيد خيلي حياتيه
شما چی شد می گین سرنوشتتون چی شد؟
یک هزارم درصد الاهی برا کس دیگه ای اتفاق نیوفته ولی می گین چی شد و اگر برای کسی همچین کاری شد باید چه کنه؟

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

♡marianne♡

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farzanegan
شهر
Teh
سال فارغ التحصیلی
97
اقا ناموسن تموم کنیییین این بازی کثیفو
والا
برید هنر بخونید کیفشو ببرید ما که از دبیرستان چیزی عایدمون نشد از این زندگی:d

e.razi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
خب من یه دوترمی کامپیوتر خوندم و خب میتونم بگم ازونایی بودم که به‌خاطر تمایل زیاد حال حاضر به این رشته کامپیوتر زدم.(تا ابد هم منکرش نمیشم)
این رشته علاقه میخواد..کار سخت میخواد و ترم یک و دوش اگه اشنایی به برنامه نویسی ندارین به شدت براتون سخت خواهد بود ولی با علاقه و پشتکار عالی خواهد بود براتون
ولی اگه از خودتون مطمئنین و فک میکنین که از پسش برمیاین این رشته رو بزنین..حتی اگه ذره ای اشنایی با برنامه نویسی ندارین و گسسته‌تون هم خوب نیست ولی فک میکنین اگه کار کنین بهتر میشین و حس میکنین که میتونین توش موفق بشین بزنین این رشته رو
+علوم رو هم نمیدونم ولی اگه کلا ت فضای علوم کامپیوتری و المپیادش هستین به نظرم رشته خوبیه
(البته مهندسی کامپیوتر همه چیزش برنامه نویسی نیست و کلا دو تا درس برنامه نویسی ارائه میشه ولی خب ازتون انتطار میره تا حد خوبی برنامه نویسی بلد باشین)

kiamf80

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
98
سلام رتبه 96 منطقه 2 علوم کامپیوتر شریف میاره؟ اگه نه بین تهران و امیرکبیر کدوم بهتره؟

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
اقتصاد از ریاضی کسی نرفته ????

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,200

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
سلام رتبه 96 منطقه 2 علوم کامپیوتر شریف میاره؟ اگه نه بین تهران و امیرکبیر کدوم بهتره؟
احیانا منظورت مهندسی کامپیوتر نیست؟

اقتصاد از ریاضی کسی نرفته ????
اقتصاد رشته که ریاضیات زیاد داره. بیشتر تئوری و نظریه محوره. بازار کارش ضعیفه در سطح لیسانس.

بالا