• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات کنکوری های 95 (فقط سوالات غیردرسی)

amirali.a

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : سوالات و مشکلات کنکوری های 95 (فقط سوالات غیردرسی)

به نقل از ı ๓คгzเє ı :
سلام
خب يه مشكلي پيش اومده، منيكم دير اقدام مردم واسه كلاس و كلاس رياضي گيرم نيومد :D
الان من ٢تا راه دارم حلوم يا صبر كنم تا مهر و اون زمان كلاس بگيرم كه احساس ميكنم يكم دير ميشه
يا كلا بيخيال كلاس رياضي بشم و با دي وي دي و ودرسنامه و اينا خود خواني كنم كه امكان داره نتونم... و منبع چندان مناسبي هم سراغ ندارم...
خب به نظر شما كدوم راهو انتخاب كنم؟؟ اگر راهه دوم مد نظرتونه لطفا منبع هم پيشنهاد بدين ،
لازمه بگم رياضي چندان ضعيفي هم ندارم ولي يه جوري از رياضي پيش و كنكور ترسوندنم ...
پيشاپيش تشكر ميكنم
به نظر من از دی وی دی استفاده نکن اگه ریاضیت خوبه درسنامه ی کتابا برات کافیه اگه ریاضیت ضعیف بود می گفتم مهر و ماه که درسنامش خوبه ولی یکم زیاده و سطح تستاش پایینه حالا که می گی ریاضیت خوبه و به نظرت درسنامه و تستای خیلی سبز کمه به نظر من گاج بهترین گزینس
فقط حواست باشه که الان وقتت زیاده به نظرت میاد خیلی سبز کمه وقتی مدرسه شرو شه و درسای پیشم اضافه شه ممکنه نتونی گاج و کامل بزنی یه ذره روحیت و از دست بدی به این دلیل به نظر من خیلی سبز بهتره
از ریاضی کنکورم نترس برو درصدای هر سال و ببین و این که چن نفر بالا 50 , 60 زدن می بینی که تعداد از حد انتظارت خیلی پایین تره و درصد بالای 60 تو ریاضی برا بچه های تجربی خیلی خیلی خوبه
مبحثارو با تست زدن می تونی به هم ربط بدی تو این مورد مشکلی برات پیش نمیاد

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از ı ๓คгzเє ı :
احساس كردم يكم خيلي سبز بيش از حد خلاصه هست، و تستاش كمه، واقعا ميشه با درس نامه ي اون خوب خوندو جلو رفت!؟! يه جوري ميترسم! بعد مثلا من تابع رو تيمه تيكه ميخونم مثلا اول دوم ميخونم بعد پيش با اين كه يه مبحثن، ايا خودم ميتونم به هم ربط بدم و برم جلو؟!
از همون اول كلاس تك نفره ميخواستم و ميخوام ، نميتونم كلاس عمومي رو تحمل كنم :D
مرسي بابت كمك >:D<

درسنامه هاش خلاصگی ش خوبه ، یعنی مختصر و مفید هست در واقع .
فقط درسنامه های گاج نقره ای من داشتم سال سومشو ، اون توش تمرین اینا بیشتر داشت اگه می خوای با شیب ملایم تری بخونی برو سراغ اون . کلاس بیرون کلاً راندمان ش یک چهارم خوندن مفید در خونه نیست . برای گرفتن نکات اصلی خوبه آره ، بدونی چیا مهمتره و چقدر خوبه و نیازه گاهی ، اما نه بیشتر .
الان وارد حیطه تاپیک منابع کنکور داریم می شیم !

افخم نیا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید سلطانی 3 (1 سابق)
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

با سلاام لطفا نظر بدید که چه مدادی یا اتدی برای آزمون دادن خوبه من اتد 0.5 دارم ولی برا پر کردن گزینه ها اونم برا قلمچی که گزینه هاش بزرگه سریع نیست مـــمــــنـــونـــ] :D

• لایک
امتیازات: lys

الهام1375

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
شیمی میخوندم.
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

من 0.9 داشتم :-" ،سر جلسه کنکور هم ازهمون استفاده کردم.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از افخم نیا :
با سلاام لطفا نظر بدید که چه مدادی یا اتدی برای آزمون دادن خوبه من اتد 0.5 دارم ولی برا پر کردن گزینه ها اونم برا قلمچی که گزینه هاش بزرگه سریع نیست مـــمــــنـــونـــ] :D

مداد بگیرین .
مداد فابر کاستل
اچ بی
دو طرفشم میتونین بتراشین نیاز ب تراش دیگه پیدا نمیکنین . من نمیکردم .
:D

با اتود کنکور ندین چون وقتتون رو بیشتر میگیره (حدود 2 3 دقیقه دیرتر میشه)

nasrin.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی( گرایش جداسازی)

به نقل از افخم نیا :
از مداد معمولی استفاده کن من واسه کنکور از اتود واسه حل سوالا استفاده میکردم واسه پرکردن گزینه هاهم از مداد معمولی

amirali.a

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از افخم نیا :
من خودم اتود و کلن گذاشته بودم کنار سال کنکور و از مداد استفاده می کردم از اتود خیلی بهتره سر امتحان اوایل سخته با مداد ولی عادت می کنی
اگه به نظرت مداد سخته از اتود 0.9 یا 1 استفاده کن 0.5 که الان استفاده می کنی خوب نیس
این که یه مداد و یه اتودم ببری سر آزمونا خوب نیس، که با اتود سوال حل کنی با مداد گزینه پر کنی یه ذره سختت می شه

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

من در طول سال 0.5 می بردم و با همون هم تو پاسخنامه رو پر می کردم ، نوک های ضخیم تر از اون هم کُند می شه هم جای نوشتن رو کم می کنه . رفته رفته با 0.5 محاسبات می کردم و با مداد طراحی پاسخنامه پر می کردم . کنکور هم بدین منوال . دستت به هر کدوم ش بیفته تقاوت وقت ش قابل توجه نمی شه :D

hamidhanek

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Heli
شهر
Tehran

سلام
آقا ی نفر بدون اغراق ب من بگه زیر هزار شدن ریاضی منطقه دو سخته عایا ؟؟
اگه آره چقدر
اصن چقدر تلاش میخواد حدودا ؟
( میدونم خیلی سواله کلی ای بود ولی خوب مهمه واسم :D )

Persian Knight

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اسفراین
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر/سخت افزار

به نقل از افخم نیا :
این سوالو از ده نفر بپرسی احتمالا ده تا جواب مختلف میگیری
من خودم از حل سوال با مداد اعصابم خرد میشد و حوصله عوض کردنم نداشتم و بنظرم وقتگیر بود برای همینم کلن با 0.7 کار میکردم
یکی از دوستام حتی با اتود هم حال نمیکرد سوال حل کنه،با خودکار حل میکرد با مداد علامت میزد
خلاصه اینکه روشای مختلف رو امتحان کن ببین با کدوم راحت تری

rakma

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
کرمانشاه
مدال المپیاد
شیمی فقط مرحله اول

سلام
من درس میخونم چشام خسته میشه،کسی اینجوری بوده؟؟ :D

m0rvarid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان مرکز طهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
تا مهر نود و دو که اومدم تجربی، المپیاد ریاضی بودم

به نقل از r£z@ r :
سلام
منم چشمام درد میگیره
حتی اوله تابستون رفتم عینک بگیرم گفت چشمات صفره:|
مامانم از ی برنامه ی تلویزیونی شنیده بود نور سفید کلا باعث خستگی میشه
نور اتاق منم سفید بود. خلاصه لامپ رو عوض کردیم آفتابی گذاشتیم باز فایده نداشت
الان من تو اتاقم هم لامپ آفتابی دارم هم مهتابی هر وقت اعصابم خورد میشه اینا رو روشن خاموش میکنم
فک میکنم نور خیلی تاثیر داره

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

به نقل از !.!Hamid :
سلام
آقا ی نفر بدون اغراق ب من بگه زیر هزار شدن ریاضی منطقه دو سخته عایا ؟؟
اگه آره چقدر
اصن چقدر تلاش میخواد حدودا ؟
( میدونم خیلی سواله کلی ای بود ولی خوب مهمه واسم :D )

سلام .
بستگی به هزارتا عامل از جمله اینکه اون فرد تا حالا چقدر درس خونده ، پایه ش چطوره ، سال کنکور چه برنامه یی داره و غیره و غیره داره .
ولی خبرخوش می تونه این باشه که منطقه 2 ریاضی از منطقه 1 راحت تره . ( حداقل از آمار رتبه برترهای کشوری و مقایسه رتبه منطقه با کُل من به این نتیجه رسیدم ) و خُب راجع به اینکه چقدر تلاش می خواد هم باید دید همین الانش شما در چه وضعیتی هستید .

oo00oo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نچ!
دانشگاه
بقیت الله
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

به نقل از r£z@ r :
سلام
از نور طبیعی استفاده کن پنجره هارو باز کن و پرده رو بکش :D :D
نور خورشید بهتره ... سایه سرت نیفته رو کاغذ ات و اینکه
تو تایم های استراحتت چشات رو ببند و از کمپرس سرد یا گرم روی چشات استفاده کن، من تو خرداد این مشکل بود ... ولی من خیار رو تیکه تیکه میکردم خنک ، میذاشتم رو شقیقه هام و چشام :D خیلی خوب بود :P

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از r£z@ r :
سلام

سه تا بالایی هم گفت .
اول ک لامپ اتاقتو نور زرد بذار و مهتابی نور سفید . باید هر دو رنگ قاطی باشن .
طی روز هم نور خورشید .

و منو دوستام سال کنکور از اشک مصنوعی استفاده میکردیم وقتی خشک میشه چشمات میسوزه خسته میشه . چیز خوبیه اونم .

فاصله کتاب هم با چشمات رعایت کن.. وقتی اینجور شدی ب یه نقطه دور خیره شو چند لحظه

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

البته من یه مشکلی داشتم پارسال ، اونم این بود که گاهی درس و کتاب به عنوان خواب آور برام عمل می کرد و با اینکه به اندازه ی کافی خوابیده بودم باز خییلی خوابم می گرفت . توصیه م اینه که در این حالت اصلاً نخوابید ( البته با فرض اینکه قبلاً خوب خوابیدید ولی الانم خوابتون میآد ) چون بیدار که بشید هم عذاب وجدان دارید هم خسته ترید . من از اونجایی که خیلی بااراده بودم گاهی در این مواقع سرمُ میذاشتم رو کتاب می خوابیدم :D

تجربیات خوابالوها

سککککرت

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد

خوابم قد یه نوزاد شده |:
دوازده میخوابم ، دهو نیم به زور بیدار میشم :-"""" :rolleyes: بین خوندنا هم احساس میکنم خوابم میگیره گاها ، خصوصا بعد ناهار !
چیکارکنم صبح بتونم ساعت 7 - 8 بیدار شم ؟ :D صبحا بس که خواب خوشی دارم ، خودمو هم یادم نمیاد چه برسه به اهمیت زمان !!!

× دوماه رو میشه گفت خیلی شل کارکردم و رسما هیچی نخوندم ، پیشنهادتون برای یه ماه باقی مونده چیه ؟
چی کار کنم که تاحدودی جبران شه ؟ :-<
اگه از این به بعد خوب عمل کنم ؛ میشه به که بشه به چیزی که میخوام برسم ؟! ؛؛)

• لایک
امتیازات: lys

Persian Knight

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اسفراین
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر/سخت افزار

برای خستگی چشم اشک مصنوعی ک سدلاو گفت خودم استفاده نکردم ولی برای کسایی ک چشمشون یکم پتانسیل خشک شدن داره خیلی مفیده(اصن میریزی جیگرت حال میاد :D )
غیر اینم هروقت چشماتون خسته شد سعی کنید برای چن دقیقه یا به یه نقطه دور نگاه کنید(دورتر از 7,8متر)مثلن کوهی داری درختی ک از پنجره اتاقتون دیده میشه.یا چن دقیقه چراغ اتاق رو خاموش کنید تا تاریکی محض بشه،اگرم نشد یه پارچه دور چشماتون ببندید خلاصه جوری ک چشم هیچی نبینه. اینجوری عضله های چشم ک منقبض شده بودن ب حالت عادی برمیگردن.

راجع به خواب: تا روز کنکورم من مشکلم با این خواب حل نشد :D مخصوصا بعد عید مدرسه نمیری هواهم خوب هیچکسم خونه نیس =P~ ... اصن دلت میخواد بخوابی دیگه بلند نشی :)) سعی کنین با بدنتون کنار بیاین دیگه.یه حد وسطی بگیرین ک ن اون سردرد بگیره ن شما از درس بیفتین

راجع به از دست دادن این دوماه. بله فرصت برای جبران هست. حقیر خودش دوماه اول مشغول یادگرفتن ویولون بود(ک نتیجه مطلوبی نداشت) :D وقت برای جبران هست فقط ن اینکه بخواین تلافی اون دوماه رو تو این یه ماه دربیارین چون با توجه به اینکه هنوز یه سال پیش رو دارین احتمالش هست اوردوز کنین. همین ک تصمیم بگیرید و این یه ماه رو به اندازه خودش خوب بخونید کافیه بنظرم

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

به نقل از Shin :
× دوماه رو میشه گفت خیلی شل کارکردم و رسما هیچی نخوندم ، پیشنهادتون برای یه ماه باقی مونده چیه ؟
چی کار کنم که تاحدودی جبران شه ؟ :-<
اگه از این به بعد خوب عمل کنم ؛ میشه به که بشه به چیزی که میخوام برسم ؟! ؛؛)

ارجاعتون میدم به جمله ی طلایی ِ " هیچ وقت - هیچ وقت - دیر نیست " : )

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

به نقل از MorteZ :
میدونم ربط زیادی به تاپیک نداره !

ولی خواهشن از جمله هایی که برای عید و اینا استفاده میشه محتاط تر استفاده کنین !

من ترسم از اینه که این دلخوشی باعث کمتر درس خوندنشون بشه !

باید قبول کنین که دو ماه رو از دست دادین و حریفاتون خوندن پس باید بیشتر تلاش کنین

و "الان " نه هر وقت دیگه وقت برای جبران تا حد خوبی "کامل " مونده ، به شرطی که تلاشتون بیشتر از اونا باشه (کمّی و کیفی )
اتفاقاً خیلی ربط داره به تاپیک ، بحث های کنکوری ِ غیردرسی : )
از یه لحاظ هم شما حق دارین . ولی در جواب به جمله ی " به نظرتون دیر نشده " من همیشه میگم هیچ وقت دیر نیست . چون زمانـی که رفته جبران نمشه ولی با فکر کردن به اینکه "دیگه دیر شده" ، زمان فعلی هم از دست میره و فقط استرس و حسرتش باقی می مونه . و الآنم میشه جبران کرد ، همیشه هم میشه تازه از صفر شروع کرد ، ولی مسلماً تلاش بیشتر نتیجه ی بهتری داره . فقط ، اگه به هر دلیلی گذشته از دست رفته نباید خیال کرد که دیگه همه چی تموم شده ، و نبایدم انقدر بی خیال بود و دست رو دست گذاشت که فرصتا از دست بره .

بالا