• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات کنکوری های 95 (فقط سوالات غیردرسی)

anis

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی ایلام
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : سوالات و مشکلات کنکوری های 95 (فقط سوالات غیردرسی)

با بی دقتی چیکار کنیم؟

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از انیـــس :
با بی دقتی چیکار کنیم؟

بی دقتی خطرناکه .
باید ب عنوان یه مشکل جدی بپذیریش اول ک ب عنوان یه مشکل و ضعف وقتی سوال حل میکنی حواست باشه ک دیگه تکرار نکنی و با بیشترین تمرکز حلش کنی .
یکی از بهترین کارایی هم ک تا حد زیادی بت کمک میکنه اینه ک سعی کنی بنویسی تا ذهنی حل کنی مسائل ریاضی و فیزیک و شیمیو . حتی یه ضرب ساده . حتی فرمول اصلی . اینجوری درصد خطات کمتر میشه . و نوع نوشتنه هم مهمه . مرتب بنویسی یه جا بنویسی . با خط خوانا بنویسی . و دیگه اینکه زیر موارد مهم سوال خط بکشی و حتی نکاتی ک باید مد نظر بگیریو کوچولو بنویسی . اینکه تعداد کمتری سوال حل کنی اما درست حل کنی بهتر از کلی سوال حل کردن اما غلط غلوطه ! استرس هم از مواردیه ک میتونه موجب بی دقتی بشه و همچنین تمرکز نداشتن . مثلن حواست ب بغل دستیت باشه ک پاشرو تکون میده و ... . تسلط بیشتر هم با بی دقتی رابطه عکس دارع .

هر ازمون نسبت ب ازمون قبل و حتی هر سری سوال حل کردن تو خونه نسبت ب سری قبل با خودت قرار بذار ک تعداد سوال بی دقتیات کمتر شه .

بی دقتی میتونه رتبه 200 تو رو بکنه 1500 #جدی

اینا صرفن تجربه خودم بودن چون تنها مشکلم همیشه بی دقتی و استرس بود .

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی

اینکه بغل دستیمون سر ازمون پاشو تکون میده این افتضاحه من اصلا نمیتونم باهاش کنار بیام
کلا داغون میشم مدادو میذارم پایین نمیتونم هیچکاری بکنم :|
نمیدنم چیکار کنم

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از incognito :
اینکه بغل دستیمون سر ازمون پاشو تکون میده این افتضاحه من اصلا نمیتونم باهاش کنار بیام
کلا داغون میشم مدادو میذارم پایین نمیتونم هیچکاری بکنم :|
نمیدنم چیکار کنم

مقنعتو بکش جلو ! دیگع پاشو نمیبینی ک تکون میدع ! # از سری راهکارای خودم (((:

target

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
ایران

کسی شیمی پیش آفبا رو داره؟
چطوره بنظرتون؟ :-?
مال دکتر بابایی بهتره یا استاد مصلایی؟؟

salour73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
امین
شهر
اصف
سال فارغ التحصیلی
88

به نقل از target :
کسی شیمی پیش آفبا رو داره؟
چطوره بنظرتون؟ :-?
مال دکتر بابایی بهتره یا استاد مصلایی؟؟

تدریس پیش 1 بابایی نسبت به مصلایی خیلی حیلی بهتره

مصلایی کلا دست بالا تدریس میکنه توی این دی وی دی!ینی با این پیش فرض که تو به مفاهیم مسلطی و صرفا میخوای کنکوری بخونی

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :'(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام

من یه مشکل دارم!
من وقتی آزمون رو ارزیابی می کنم می بینم که خیلی از سوالا رو بدون نگاه به پاسخ نامه حل می کنم حتی بعضی سولا که سر آزمون برام خیلی پیچیده بود رو تو سی ثانیه حل می کردم یا مثلا سر آزمون بی دقتی های خیلی احمقانه ای دارم!(36 تا غلط تو آزمون :-")
یعنی حداقل هر درس باید ده بیست درصد بالاتر بزنم مثلا شیمی پیشم رو 35 درصد زدم در حالی که تو خونه با احتصاب(؟!) زمان نه تا از ده تا سوال رو بلد بودم در حالی که همین سوال ها تو آزمون برام خیلی پیچیده بود!
سره جلسه هم اصلا استرس ندارم ولی خب تمرکز هم ندارم یعنی خوب نمی تونم روی سوال زوم کنم!
چی کار کنم؟ خیلی زوره که آدم تلاششو بکنه اما اون نتیجه ای که حقشه رو نگیره! [-(

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از آقا حمید رضا :
من یه مشکل دارم!
من وقتی آزمون رو ارزیابی می کنم می بینم که خیلی از سوالا رو بدون نگاه به پاسخ نامه حل می کنم حتی بعضی سولا که سر آزمون برام خیلی پیچیده بود رو تو سی ثانیه حل می کردم یا مثلا سر آزمون بی دقتی های خیلی احمقانه ای دارم!(36 تا غلط تو آزمون :-")
یعنی حداقل هر درس باید ده بیست درصد بالاتر بزنم مثلا شیمی پیشم رو 35 درصد زدم در حالی که تو خونه با احتصاب(؟!) زمان نه تا از ده تا سوال رو بلد بودم در حالی که همین سوال ها تو آزمون برام خیلی پیچیده بود!
سره جلسه هم اصلا استرس ندارم ولی خب تمرکز هم ندارم یعنی خوب نمی تونم روی سوال زوم کنم!
به نظرم اگه توی خونتون برای خودت شرایط آزمون رو محیا نمایی شاید تاحدی بتونه به تمرکز بیشترت سرجلسه کمک کنه. منظورم اینه که وقتی تست می زنی حتما تعدادی تست رامشخص نمایی که آنهارا قشنگ درحالی که پشت میز نشسته ای و ساعت مچی تودسته بزنی و خودت روملزم کنی که توهمون تایم مشخص اونهارو حل کنی. من حتی برای تست زدن از چک نویس های محدود و کوچک مشابه آنچه دربرگه های آزمون دراختیار قرار می دادند استفاده می کردم.
برای بی دقتی هایت رو کم کنی باید اونها راخیلی خوب شناسایی کنی. منظورم اینه که هرسوالی رو که بی دقتی می کنی دریک جایی جداگانه بنویسی و مثلا بگی دلیل بی دقتیه من فلان بود و راه اینکه دیگه تکرارش نکنم اینه وهی اون راهکارتو در سوالات مشابه با اون سوال تکرار نمایی. به عبارتی بایستی نسبت به اونها به نوعی ایمن بشی.
برای تمرکز بیشتر هم سرجلسه وقتی به هرسوال می رسی فک کن آزمون فقط همون یک سواله و به سوالات قبلی وبعدی اصلا فک نکن و سعی کن درزمان متعارفی اون روحل کنی.
نکته دیگری هم که به ذهنم درمورد این گفته ات که سرآزمون سوالات برات پیچیده اند ولی توی خونه نه اینه که به نظرم تکنیک ضربدار و منها را بخوبی اجرانمی کنی. منظورم اینه که حتما دراوقات استراحت یه مجموعه سوالی روبردار و توی زمانی مث 10 دقیقه ببین که باخوندن هرسوال،اون تو کدوم دسته ای قرار می گیره. یعنی مثلا می تونی تودور اول حل کنی یا باید برای دور دوم باشه یا کلا نمی تونی.

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از آقا حمید رضا :
من یه مشکل دارم!
ی چیز دیگه ای هم ک میتونه باشه،ترسیدن از سواله..مثلا سوالای شیمی پیش،ظاهرش خیلی گندست ولی در نهایت هیچی نداره...ک اون ترس موقع حل کردن تو خونه نیست.به خودتون تلقین کنین ک فقط ظاهرش سخته(چون خودم همین مشکلو داشتم،گفتم شاید شمام میترسین:د)
برای کم کردن غلط ها هم ،ی درصد معقول واسه خودتون در نظر بگیرین و حساب کنین چنتا نزده میتونین داشته باشین،اونجوری خیلی راحت تر از شکیات میگذرین و غلطا کم میشه.
موقع تست زدن تو خونه،شرایط ازمونو شبیه سازی کنین،ینی راحت و با خیال اسوده تست نزنین(درواقع یکم استرس بگیرین،دلیل علمیشم اینه ک یکم استرس،باعث بازگردانی مطالب میشه،اما مقدار فلج کنندش،مسیر اطلاعاتو سد میکنه.)

+شرایط ازمون،علاوه بر ساعتی تست زدن ک بچه ها گفتن،اینم هست ک میز مطالعه بزرگتره و دست ادم بازتره ولی سر ازمون اینجوری نیست،اونم اگه حلش کنین خوبه

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه ها برای شما پیش میاد که احساس کنید درسا رو بلد نیستسد ؟
یه حس کاذبه ها !
ولی همچنان هی هست :-"

amirhj

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
Saveh
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
یه المپیاد اونم از نوع شیمیایی!! ... تجربه خیلی خوبی بود ولی ای کاش نبود :D
دانشگاه
علوم پزشکی اراک
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از @@sin :
یه حس کاذبه ها !
منظورت از بلد نبودن چیه؟؟ :-?
اگه فراموش کردن درس های قبلیه که خب این یه چیز طبیعیه و آزمون های جمع بندی و دوره ای فرصت خیلی خوبیه برای درسهای فراموش شده :-"

• لایک
امتیازات: ----

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از @@sin :
یه حس کاذبه ها !
این حس پیش میاد،بخاطر همین مرورارو بیشتر کنید،یا مثلن درسی مث شیمی رو هر هفته ی ازمون بگیرین..اگر ازمونی ک گرفتین خوب شد،مرورا هم دیدین 90درصد مطالبو یادتونه،چیزی ک میمونه کاذبه :D

• لایک
امتیازات: ----

iran1372

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
...........
شهر
ساری
رشته دانشگاه
حقوق

من خیلی اعتماد به نفسم کمه همش فکر می کنم از همه عقب ترم و به هیچی نمی رسم :(
چکار کنم؟

A.H.Z

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرّم آباد
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

اینطور فکرایی تو سال کنکور اپیدمی قابل توجّهی بین کنکوریا دارن.خاطرم هست یه مطلبی رو در همین مورد تو مقدّمه کتاب دیفرانسیلِ خیلی سبز خونده بودم که میگفت بهترین راهکار، ایگنُور کردن اینطور افکاریه.

و مورد مهم ترم اینه که دلیلی نداره شما خیلی خودتونُ با بقیه مقایسه بکنین.هر کسی شرایط خاص خودشو داره و شما بهتره خودتُ رقیب اصلی خودت بدونی و تلاش کنی نسبت به خودت پیشرفت کنی.تجربه شخصیم بهم میگه که داشتن ی برنامه منسجم درسی خیلی تو این مورد به شما کمک میکنه.

× خودتم گفتی که "فکر میکنم" :د
مطمئن باش در هر صورت وضعیت موجود تو از اون چیزی که راجع بهش متصوّر میشی قطعن مطلوب تره

ahoo3654

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
7 ماه تا کنکور 95 مانده.آیا میشود؟؟؟

سلام دوستان.

من فارغ التحصیل هستم و رشتم تجربیه.تا حالا خوندم اما با برنامه نخوندم و کم خوندم و یه جورایی از خوندنم اصلا راضی نیستم.

10 روز هست که دارم با برنامه ریزی دقیق و با تایم حداقل 12 ساعت در شبانه روز میخونم.به نظرتون امکان داره یه رتبه ی زیر 500 بیارم باتوجه به این زمان باقی مونده؟؟؟

میدونم سوالم تکراریه.ولی کسی نیست جواب بده در واقع باورم نمیشه که بشه اگر بخوام.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی
پاسخ : 7 ماه تا کنکور 95 مانده.آیا میشود؟؟؟

سوالت رو تو انجمن کنکور باید مطرح کنی :)

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

یکم وقت بده میان جواب میدن ملت.
رتبه زیر 500 با 12 ساعت خوندن و برنامه ریزی منطقی و درست کاملا دست یافتنیه.

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نظرم برو داستان اقای رستگار رحمانیو بخون؛)
مسلما شرایطت بدتر از ایشون نیست،درسته ک کنکور سخت تر شده،اما برای همه سخت شده و در زمان ایشون هم همینطور بوده نسبت ب بچه های اون زمان..
اولش بگم ک اقای رحمانی بعد از دو یا سه سال بعد از تموم شدن دبیرستان کنکورو شروع کردن،و قبلش رشته ریاضی بودن ک کنکور تجربی دادن..و دیر هم شروع کردن!
حتما بخون،یکی بتونه،بقیم میتونن،بستگی ب خودت داره..

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

ببین کنکور یه ازمون سادست یه رقابت علمیه از یه سری منابع معین و تو باید اون 4 ساعت بتونی نشون بدی اون اطلاعاتتو . یکم بزرگش کردن . اینکه همه از تیر شروع میکنن میخونن طی یه سال . اینکه اگه نخونی فک میکنی عقبی . فقط تو باید بتونی وقتتو مودیریت کنی بیشترین بازده رو داشته باشی سیاست ب خرج بدی تو درس خوندنت ک چیکار بکنی و چیکار نکنی و حتی کی بخونی کی نخونی .
هدفتو در نظر بگیر . وقت طلاست . جوری پیش برو ک هم سیاست خوبی تو برنامه و شیوه درس خوندنت داشته باشی هم مفید بخونی ک واقعن اطلاعات داشته باشی سر اون 4 ساعت . خودتو با بقیه نسنج اصن فقط باعث بهم ریختن تمرکزتو از دست دادن همین وقت باقی موندست اونم در حالیکه میتونی قشنگ اون اطلاعاتیو ک اونهام دارن توعم ب دست بیاری برا اون 4 ساعت . فقط رشته دلخواهت دانشگاه دلخواهت و اون 4 ساعت و ب دست اوردن تسلط خوب رو مباحثو بذار هدفت و با این طرز فکر برا رسیدن بهشون درس بخونو ب هیچ چیز دیگه فک نکن .

من کسیو میشناسم از اسفند شروع کرد "مفید" خوند و 900 شد . پس این سه ماه اضافه(کنکور شما دیرتره) میتونه جابجات کنه . ولی کسی هم میشناسم از دوم شروع کرد و خوند و 700 شد ! کسی هم میشناسم 3 ساله پشت کنکوره و 12 ساعت میخونه و بازم موفق نشده و چند هزار شده . پس ملاک مقدار خوندن و از کی استارت زدن نیست . ملاک اینه ک بتونی مودیریت کنی و اطلاعات داشته باشی و ب این دو برسی حالا چ یه سال چ 3 سال چه 7 ماه .

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

ببین مهم نیست که زیاد بخونی حتماً ، نمیگمم که ساعتو ببرپایین چون ساعت هم لازمه ، مهم اینه منابع ای که از روشون میخونی و روش درس خوندن ِ خودت شاخ باشه ، منظورم اینه که وقتتو پای ِ سرسری خوندن واسه رسیدن به کانون و کتابای ِ چرتی که میبینه به کارت نمیان وخریدیشون تلف نکن ، درمورد وقتم باید بگم اصلاً دیر نیست من خودم تا اسفند هفته ای 20 ساعت بود ساعت مطالعه م و بعدش ولی به معنای تمام از هم گسیختم ولی تونستم جمعش کنم و بالای ِ هزار نشدم .

بالا