• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات کنکوری های 95 (فقط سوالات غیردرسی)

Rezvan.gh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان خرم آباد
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
دوبار مرحله اول شیمی و زیست..یک بار ادبی:دی
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : سوالات و مشکلات کنکوری های 95 (فقط سوالات غیردرسی)

به نقل از .shadi. :
اینو ببخشید اینجا میپرسم جای دیگه ای پیدا نکردم :د چه کتابایی از آبی های کانون واقعا به درد بخورن؟

کنابای آبی سوالای کنکوره!و البته ی سری از سوالای تالیفی مولفای کانون هم داره!بستگی به نیازتون داره ولی برای اختصاصیا منبع خوبیه که یک دور بخونید! :-"

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه های تجربی به نظرتون زمین بخونم؟؟؟؟؟؟
ارزش داره؟ :-<

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از .shadi. :
اینو ببخشید اینجا میپرسم جای دیگه ای پیدا نکردم :د چه کتابایی از آبی های کانون واقعا به درد بخورن؟

ریاضی فیزیک 10 سال کنکورشون واقعن خوبن . منتها برا دو ماه اخر ! چون دو ماه اخر وقت نمیکنین یه کتاب تست حجیمو بزنین . بهترین منبع خود سوالهای کنکوره .
مثلن ریاضیش یادمه 1000 تا سوال بود تو 20 روز میشه جمعش کرد روزی 50 تا تست کل ریاضیو . کل ریاضی 10 سال کنکور ازاد و سراسری اخیر و یه سری سوالهای کتاب درسی .

زیست ابی هم اسونه . ب درد کنکورای الان نمیخوره :د

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از @@sin :
بچه های تجربی به نظرتون زمین بخونم؟؟؟؟؟؟
ارزش داره؟ :-<
سلام،ب نظر من بخونید،مثلا ن بخش هایی مثل کانیها،اما بالاخره بتونین 40درصد بزنین،درسته ک تاثیری برای دندون و پزشکی نداره ولی،شاید یهو نظرتون عوض شد و بعد کنکور خواستین برین دارو،اون موقع پشیمون میشید،مثل من..خلاصه بخونید..خیلی وقت نمیبره،مثلا بین زنگ تفریحا،تو راه ،یا حتی اگر برنامتون درست باشه،هفته ای یک ساعت ب درسای دیگه اسیب نمیزنه...

Andia98

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز

دوستان به نظرتون كلاس كنكور رفتن لازمه ؟ :-?? اكثر بچه هاي ما( حتي خيلي زرنگا ) كلاس هاي مختلف ميرن ، مشاور دارن ، يني بدون اينا نميشه رتبه ي مثلا دو رقمي اورد ؟ بعضي از دبيرا ميگن تا اين كلاسا رو نريد نكته ي كنكوري هيچي نمي دونيد و نمي تونيد تستاي كنكور رو سريع بزنيد نه با شيوه كتاب نه با شيوه كتاب تستا :-ss بعدم كلاس كنكور بريم كلاسا چند ساعته هستن بعد مدرسه ديگه انرژي نميمونه برامون تا تست بزنيم .من خودم به شخصه تو مفهوم و اصل دروس مشكلي ندارم ولي خب اگه اين شيوه هاي كنكوري كه تو كلاس كنكور ميگن ندونيم نميتونيم تستاي كنكور رو تو مدت زمان استاندارد بزنيم ؟

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از Dixie Pixie :
دوستان به نظرتون كلاس كنكور رفتن لازمه ؟ :-?? اكثر بچه هاي ما( حتي خيلي زرنگا ) كلاس هاي مختلف ميرن ، مشاور دارن ، يني بدون اينا نميشه رتبه ي مثلا دو رقمي اورد ؟ بعضي از دبيرا ميگن تا اين كلاسا رو نريد نكته ي كنكوري هيچي نمي دونيد و نمي تونيد تستاي كنكور رو سريع بزنيد نه با شيوه كتاب نه با شيوه كتاب تستا :-ss بعدم كلاس كنكور بريم كلاسا چند ساعته هستن بعد مدرسه ديگه انرژي نميمونه برامون تا تست بزنيم .من خودم به شخصه تو مفهوم و اصل دروس مشكلي ندارم ولي خب اگه اين شيوه هاي كنكوري كه تو كلاس كنكور ميگن ندونيم نميتونيم تستاي كنكور رو تو مدت زمان استاندارد بزنيم ؟
سلام.به نظر من تست زدن و اشناشدن با تیپ های مختلف سوالات خیلی مهم تره ینی اگر اینقدر خسته میشی ک کتاباتو نتونی بزنی واقعا لازم نیست..مثلا درسی مثل عربی رو خیلی از بچه های ما کلاس میرفتن و خب خوب هم نتیجه میگیرفتن چون تو متن خوانی و ترجمه کمکشون میکرد..ولی بعضی از کلاسامون واقعا بیخود بود..ولی کلا به نظرم کلاس رفتن یا نرفتن,معیار خوبی نیست واسه دورقمی شدن یا نشدن...حالا دوتا نکته:1_اصلا اصلا اصلا ب دیگران کار نداشته باش,حتی مثلا ترازای دوستاتو نپرس..یعنی خودتو فقط با خودت مقایسه کن,فقط با خودت رقیب باش
2-اگر دو دلی واسه کلاس رفتن,ی مدت برو,اگر تغییر مثبتی در ترازت ایجاد شد,بررسی کن عامل افزایشش معلما و کلاسا بودن یا نه..اگر اره ادامه بده

@rmina@

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Frz 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از Dixie Pixie :
واسه عمومي كه اصلا لازم نيس
اختصاصي هم ممكنه فيزيك لازم باشه فقط. شيمي و زيست كه راحت خودت ميتوني بخوني با درسنامه ها
رياضيم كه رفتن و نرفتنش فرقي نداره به نظرم :-" مگر اين كه بخواي ٨٠ به بالا بزني كه بعيد ميدونم ;;)
فقط واسه فيزيك اگه دييرتون كنكوري كار نميكنه يا جزوه به درد بخوري نداري برو به نظرم.
من به شخصه اگه كلاس فيزيك نميرفتم نابود بودم چون تا حالا هيچ درسنامه و جزوه اي به خوبي جزوه خودم پيدا نكردم

موفقیت

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان برازجون
شهر
بوشهر

از الان کنار کذاشتن شمارش تکوا|ژ و اینا کار درستیه ؟ :D

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از موفقیت :
من دو سه ماه اخر خوندم کل زبان فارسیو و کل سوالای زبان فارسی کنکورو درست زدم...اخه اینا خیلی وقت نمیبره

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از فاطمه م. :
برای ادبیات آیا اصلا لازمه متن کتاب خونده بشه؟ لغت و تاریخ ادبیات خوندن کافی نیست؟
خب راستش تا الان من فقط لغت و تاریخ ادبیات میخوندم، درصدامم بالای هفتادو خورده ای، هشتاد بود، این جوری پیش رفتن ضرر میزنه؟

خوندن کتاب به اون معنی متن خوانی و سوالای مستقیم نه خب .
می خونید که آرایه ها رو روی متن تمرین کنید . املا و لغت رو روی متن یاد بگیرید . ضمن اینکه مفهوم تک تک عبارات و ابیات مهم کتاب های درسی براتون جا بیفته . توی قرابت و املا بطور ویژه تاثیرش هست . توصیه کلی این هست که همراه با آزمون درس ها رو تک تک بخونید . بعد برای آزمون های جمع بندی برید سراغ روش های خلاصه .

به نقل از موفقیت :

اگه حوصله و علاقه داری ، وقتش رو هم داری بخون . هر کدومش رو نداری بنظرم می شه ریسک نکرد .
به نقل از MHO :
من دو سه ماه اخر خوندم کل زبان فارسیو و کل سوالای زبان فارسی کنکورو درست زدم...اخه اینا خیلی وقت نمیبره

ریسکش زیاده ! خیلی زیاد !

farnoosh hashemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان یـک
شهر
تــهــران
مدال المپیاد
مرحله دوم 24 امین المپیاد کامپیوتر -ناکامی در مرحله۳
دانشگاه
صنعتی شریف

به نقل از موفقیت :
به هیچ وجه . ترجیحا تا قبل از عید ( با توجه با تاریخ کنکورتون) نباید به فکر حذف کردن باشید.

افخم نیا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید سلطانی 3 (1 سابق)
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

سلام بچه ها ما برنامه مدرسمون 5 روز در هفته است اونم تا 2.15 بعد کلاساش زیاد چنگی به دل نمیزنه یعنی فقط عربیشه که خوب درس میده و طبق قلمچیه حالا میخواستم بپرسم من اگه بعضی روزا غیبت کنم وتعدادشون تا آخر سال زیاد شه چیکار میکنن به نظرتون؟؟ ~X( :-??

salour73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
امین
شهر
اصف
سال فارغ التحصیلی
88

به نقل از افخم نیا :
سلام بچه ها ما برنامه مدرسمون 5 روز در هفته است اونم تا 2.15 بعد کلاساش زیاد چنگی به دل نمیزنه یعنی فقط عربیشه که خوب درس میده و طبق قلمچیه حالا میخواستم بپرسم من اگه بعضی روزا غیبت کنم وتعدادشون تا آخر سال زیاد شه چیکار میکنن به نظرتون؟؟ ~X( :-??

ببین قضیه خیلی سلیقه ای هستش!
بعضیا ک اصلا از بعد عید مدرسه نمیان!

ولی یه تکنیک،سعی کن خیلی تابلو غیبت نکنی!ینی مثلا همیشه کلاس یه معلم خاص رو نپیچون!
سعی کن دست جمعی هماهنگ نکنی برای غیبت!چون حساسیت برانگیزه و هیچوقت همیشه بچه ها هم حمایت نمیکنن
روزهای غیبترو هم سعی کن یه روز قبل یا بعد از تعطیلات باشه ک بتونی روزای بیشتری خونه باشی

• لایک
امتیازات: lys

farhid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
مرحله 1 کامپ
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از افخم نیا :

واقعا متفاوته برخوردا از سال بالاییاتون آمار بگیر ک قلقش دستشونه
ممکنه کاری نداشته باشن یا ممکنه اذیت کنن و امتحان نگیرن ازت..

E.ss

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farz 2
شهر
isf

نمیدونستم کجا بپرسم
ولی جواب بدین لطفا
بچه ها من کلا با فیزیک مشکل دارم
اصن نمیدونم چجوری باید بخونمش
الان کتابو میخونم بعد درسنامه های گاجو بعدم تست میزنم
ولی درصدم تو آزمونا پایینه :-<
چیکار کنم ؟

Rezvan.gh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان خرم آباد
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
دوبار مرحله اول شیمی و زیست..یک بار ادبی:دی
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از یسنا. :
نمیدونستم کجا بپرسم
ولی جواب بدین لطفا
چیکار کنم ؟

خب فیزیک ی مقدار استثناست به نظرمن ی جزوه خوب و ی دبیر نسبتا خوب نیازه تا به ی حد نرمال رسید البته طبیعیه که مثل بقیه درسا تلاش فرد حرف اول میزنه بین خوندن کتاب و درسنامه گاج ی جزوه خوب نیاز دارین :) و نووشتن اشتباهات متداول و اینکه انواع تیپ سوالای ی فصل بدونین هم کمک میکنه...ابی قلمچی تیپ بندی خوبی انجام داده :-"

salour73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
امین
شهر
اصف
سال فارغ التحصیلی
88

به نقل از یسنا. :
نمیدونستم کجا بپرسم
ولی جواب بدین لطفا
چیکار کنم ؟

بنظرم توی فیزیک اگر با درسنامه به نتیجه نمیرسی حتما سعی کن پیش یک معلم خوب بری
یا دی وی دی خوبی تهیه کنی!

ولی یه پیشنهاد!حمید فدایی فرد مولف کتاب درسی فیزیک
توی دبیرستان صنعتی شریف تدریس میکنه
فیلم تدریس امسالش(هر هفته ک تدریس میکنه 2 تا 3 جلسه اس) بطور کاملا رایگان به همراه جزوه سر کلاسش(ک کامله کامله) رو توی سایت میذاره
میتونی ازش استفاده کنی
بنظرم خیلی مفید میتونه باشه برات
اینم لینکش
http://sanatisharif.ir/Sanati-Sharif-Lesson/11/20/

قط یه نکته:اگه میخوای نمونه فیلم رو ببینی از جلسه 1 تا 5 رو نبین!چون اولا ترمودینامیک و مخصوص رشته ریاضیه
دوما توی کلاس خالی تدریس شده!!!
برا ینمونه از جلسه اول حرکت شناسی ببین تا عیار تدریسش دستت بیاد

• لایک

@rmina@

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Frz 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از یسنا. :
نمیدونستم کجا بپرسم
ولی جواب بدین لطفا
چیکار کنم ؟
به نظرم يه چيزي كه ميتونه كمك كنه اينه كه هر مسئله اي رو تا ميتوني روش فكر كن. شده ربع ساعت روش فكر كني فكر كن . تا جايي كه ميتوني فكر كن . گاج تعداد سوالاييش كه نياز به خيلي فكر كردن داشته باشه زياد نيس به نظرم . پس وقت زيادي ازت گرفته نميشه
اگرم وقت كردي به جز گاج يه منبع ديگه هم بزن تا سوالاي متنوع تري ديده باشي .
كنكور روال فيزيكش همون طور كه ميدوني به سمت فكري شدن رفته . درواقع اگه ياد نگيري چجور حسابي روي مسايل فكر كني نميتوني توي كنكور راحت جواب بدي
اينم موافقم كه جزوه خوب لازمه. چون گاج يه جاهايي زياده گويي كرده . مثلا تو همين آينه ها كلي فرمول اضافي گفته در صورتي كه كل آينه ها با دو مدل فرمول حل ميشه
من پارسال تو آزمونا اين مشكلو داشتم . سر جلسه فكر ميكردم سوالا خيلي سخته زود ازشون ميگزشتم . ولي بعد كه خونه ميومدم ميديدم اونقدام كه فكر ميكردم سخت نبوده و بايد روش فكر ميكردم فقط :-"

sina1804

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین

معلم تحلیلی و گسسته ما هیچی سر کلاس درس نمیده و برای آموزش و تست کاملا باید خودمون کار کنیم و معلم ادبیات هم بازی بازی درس میده و معلم دیفرانسیلمون هم جزوه اش کامل نیست و نمیشه بهش اتکا کرد و فقط معلم شیمی و فیزیکمون خوب و کامل درس میدن مدرسمون هم به شدت سر غیبت کردن حساسه بدجور و ناظممون مدام تهدید میکنه که اگه میخاید کلاسارو نیاید پرونده تون رو بدم برین غیرحضوری بخونین.بااین حساب به نظرتون غیر حضوری بخونم بهتره یا تا عید برم مدرسه؟

• لایک

salour73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
امین
شهر
اصف
سال فارغ التحصیلی
88

به نقل از sina1804 :
معلم تحلیلی و گسسته ما هیچی سر کلاس درس نمیده و برای آموزش و تست کاملا باید خودمون کار کنیم و معلم ادبیات هم بازی بازی درس میده و معلم دیفرانسیلمون هم جزوه اش کامل نیست و نمیشه بهش اتکا کرد و فقط معلم شیمی و فیزیکمون خوب و کامل درس میدن مدرسمون هم به شدت سر غیبت کردن حساسه بدجور و ناظممون مدام تهدید میکنه که اگه میخاید کلاسارو نیاید پرونده تون رو بدم برین غیرحضوری بخونین.بااین حساب به نظرتون غیر حضوری بخونم بهتره یا تا عید برم مدرسه؟

اول مشخص کن که اگه میخوای بری غیرحضوری
میخوای از چه منابعی بخونی؟(حالا کلاس یا دی وی دی یا کتاب )
یه دو هفته ای رو بطور کامل از اون منبع توی تمام درسها استفاده کن
ببین باهاش راحتی،نتیجه میگیری؟یا نه؟

خب اگه راحت بودی و نتیجه میگرفتی غیرحضوری بخون اما اگه اینطور نبود حتما حضوری بخون

یه مورد مهم دیگه حس رقابت هستش
ینی حتما اگه مدرسه نمیری یه کلاس خیلی خوب برو!تا از جو رقابتی و کنکور دور نشی

خیلی خیلی مهم:
اصلا به این حرفا های 0 و 100 هم توجه نکن که یسری میگن فقط باید حضوری خوند!یا فقط غیرحضوری
توی سال کنکور مهم روشی هستش که خود تو باهاش راحتی و مهمتر اینکه از اون روش نتیجه میگیری!

بالا