• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

زنجیر های خود ساخته (حج برم یا نرم )

tinaradvand

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره دوره 11 المپیاد نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران
پاسخ : زنجیر های خود ساخته (حج برم یا نرم )

1. مراسم ختم خیلی خوبه وقتی همه ی فامیل دور هم جمع میشن اولا آدم حجم غصه هاش کمتر میشه دوما نمیریزه تو خودش ، سوما باعث خوشحالی روح جمعی میشه .
2. همه جا اشتباه میگن چرا نباید مراسم عروسی بگیریم ؟ واسه این یه موردم دیگه شاد نباشیم ؟ چه حرفایی میزنی ...
3. مگه همه باید بدن به مردم نیازمند ؟ من نمیگم کمک کردن به کسی که محتاجه لازم نیست اتفاقا هست ولی یکی عشقش میکشه پول بده با فامیل خودش یه دور همی بگیرن ... شما حق ندارین کسی رو به خاطر مهمونی ای که میگیره حالا به هر بهونه ای قضاوت کنین.

هزار جور جشن ما از بین رفته . خواهش میکنم این چند مورد رو دستور ندین از بین بره . جشن گرفتن و دور همی به هر بهونه ای خوبه . به هر بهونه ای چون آدمو شارژ میکنه .
همین جوری هم همه اش سرمون به کار خودمونه هیچ کیو نمیبینیم همین دو تا مراسم هم از بین بره دیگه واقعا دیدنی میشیم

باعث گرفتاری میشه ؟ دقیقا مثه اینه بگین علم نباید پیشرفت کنه چون باعث میشه بمب اتم ساخته بشه ... به نظرم به جای اینکه شادیامونو حذف کنیم بهتره رفتارمون رو اصلاح کنیم

Kinay

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
87

سلام

من که نگفتم جشن نگیرید! گفتن عاقلانه بگیریم. :)
مگه همه باید بدن به مردم نیازمند ؟ من نمیگم کمک کردن به کسی که محتاجه لازم نیست اتفاقا هست ولی یکی عشقش میکشه پول بده با فامیل خودش یه دور همی بگیرن ... شما حق ندارین کسی رو به خاطر مهمونی ای که میگیره حالا به هر بهونه ای قضاوت کنین.

من که نمی گم مهمونی ندیم! می گم وقتی مهمونی تموم شد باقی مونده ی غذای سالم و دست نخورده رو از رستوران بگیریم و بین مردم نیازمند تقسیم کنیم.

tinaradvand

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره دوره 11 المپیاد نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از Natsu :
سلام

من که نگفتم جشن نگیرید! گفتن عاقلانه بگیریم. :)
3. مگه همه باید بدن به مردم نیازمند ؟ من نمیگم کمک کردن به کسی که محتاجه لازم نیست اتفاقا هست ولی یکی عشقش میکشه پول بده با فامیل خودش یه دور همی بگیرن ... شما حق ندارین کسی رو به خاطر مهمونی ای که میگیره حالا به هر بهونه ای قضاوت کنین.
:D حذف
نظرم رو توی پست اول گفتم این پست بیخود بود .

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از مازیمون :
من خیلی خوندم ولی هنوزم نفهمیدم چی میگید :-"

ولی در کل قبل از رفتن به حج بد نیست در مورد اوضاع اخیر فرودگاهش هم اطلاعاتی داشته باشید :

این لینک
.
l

چند تا مساله مطرح شد :

حج که خوب دو نوع واجب و غیر واجب داره اگه از درسایه راهنمایی درست یادم باشه.

ادم ها هم دو نوع مسلمون و غیر مسلمون دارن.

غیر مسلمون ها به دو نوع توانا در پرداخت اجاره و غیر توانا در پرداخت اجاره تقسیم میشن.

خوب اگه توانایی مالی دارید، خوب گویا حج واجب خیلی واجبه :-"

اگه ندارید گویا اصلن نباید برید یا بهتره نرید یا چیزی شبیه به این ( خلاصه که واجب بودنش میپره )

من هدفم از ایجاد این تایپیک بررسی جنبه های اجتماعیش بود نه اعتقادیش.من گفتم که به حج اعتقاد ندارم وصرفا به عنوان یه مسافرت نگاه میکنم بهش.خوب زیاد فرقی هم نداره برم یانه.ولی به قول دکتر شریعتی هستن تو جامعمون پیر زنهایی که همهی داراییشونو که یه گاوه میفروشن ومیرن حج.وباعث میشن.........
در ضمن :D :D من دیشب کلی واسه تایپیک زحمت کشیدم وهمین لینکی رو هم که گذاشته بودین گذاشتم تا راجع بهش بحث بشه. ولی خوب دیشب یه اتفاقایی اینجا افتاد :-" :-"ویهویی نصف پستها رفت رو هوا.این پستهای منم فدا شدن این وسط.واسه همون نمیفهمین منظورمو.................+من از بچگی در بیان مقصود خودم مشکل داشتم.

Kinay

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
87

سلام
یکی دیگه از عادت های غلط که خیلی هامون داریم، خرید الزامی شب عید هستش. انگار یه چیزی ما رو مجبور می کنه که حتما شب عید بریم خرید اجناس جدید.
یا حتی بعضی ها مقید هستند که حتما در طول سال چیزی نخرند و شب عید برن خرید.

ولی مگه چی می شه که در طول سال آدم هر وقت نیاز داشت و وسع مالی اش اجازه می داد خرید کنه و تا جای ممکن از اون جنس به صورت صحیح استفاده کنه. و تا وقتی اون جنس قابل استفاده است یک دونه جدید نخره.
این جوری هم سیستم عرضه و تقاضا دچار مشکل نمی شه، هم الکی رو دست خودمون خرج نذاشتیم و هم اصراف نکردیم.

حالا نمی دونم شاید بعضی ها خیلی براشون مهم باشه که ایام عید نو و تازه باشن. ولی شاید باید بعضی وقت ها خواسته های خودمون رو سبک و سنگین کنیم ببینیم چه قدر باید بابتشون هزینه بدیم.

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

من خودم وقتی 9 سالم بود مادرم فوت شدن و همیشه تو مراسم ختم کلی داغون بودمو گریه میکردم!
وقتی همه میرفتن آشناهای نزدیک که میموندن دلداریم میدادن وگرنه که بقیه برام حکم ...یوانو داشتن و فقط رو اصابم میرفتن!
باید تو این قبیل مراسما فقط آشناهای نزدیک و محرمو دعوت کرد تا راحت باشه آدم!

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی

ببینید حساب کتابتون که یه کوچولو ایراد داشت،
سوغاتی هم از اینجا بخرید هم ارزون تره هم پول تو جیب عربا نریختید
اگه روحیه تون امادش نیست نرید و صبر کنید تا اماده ی روحی پیدا کنید،ولی به نظرم تجربه ی جالبی باشه هم زیارته هم خودسازی و خودشناسیمن نرفتم یکی که رفته بود می گفت،
ما در برابر چیزایی که شناخت کمی داریم یا تجربه نکردیم واکنش نشون میدیم ولی به نظرم ارامشی که حس خواهید کرد ارزش هزینه شو داره

بالا