• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تولید آب توسط مولکول اکسیژن و هیدروژن موجود در هوا

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی
چن روز پیش تو کلاس بحث خوارزمی بود و یکی از دوستام از من پرسید که میشه دستگاهی درس کرد که از مولکول های اکسیژن و هیدروژن هوا آب تولید کرد؟!
میشه واقعا؟ این که اون دستگاه فقط مولکول های اکسیژن و هیدروژن رو بگیره سخته. :|

faydim

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس
پاسخ : تولید آب توسط مولکول اکسیژن و هیدروژن موجود در هو

سلام
جدا از اینکه کار سختیه جداکردنه هیدروژن و اکسیژن هوا تو شیمی پیش میخونید که چنین کاری به انرژی فعال سازی فوق العاده زیادی احتیاج داره و همین طوری نیست که مخلوط کنیم آب تشکیل بشه علاوه بر اون اگه هم این انرژی خیلی زیاد رو بدیم بهش واکنش با انفجار شدید همراهه
موفق باشید

• لایک
امتیازات: ayda

niki2525

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پاکدشت

اتفاقا ما هم سر کلاس شیمی گفتیم اینو :D :D :D :> #S-:
دبیرمون گفتش که ترکیب شدن اکسیزن و هیدروژن همونطور که تجزیش دما خیلی بالا میخاد ترکیبش همون دمای خیلی زیاد رو میخاد، و به این راحتیا نمیشه :D :D :D :D :D

Parsa_

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
منتظری
شهر
نجف آباد
سال فارغ التحصیلی
1405

سلام
جدا از اینکه کار سختیه جداکردنه هیدروژن و اکسیژن هوا تو شیمی پیش میخونید که چنین کاری به انرژی فعال سازی فوق العاده زیادی احتیاج داره و همین طوری نیست که مخلوط کنیم آب تشکیل بشه علاوه بر اون اگه هم این انرژی خیلی زیاد رو بدیم بهش واکنش با انفجار شدید همراهه
موفق باشید
درسته که انرژی زیادی برای اکتیواسیون مصرف میکنه اما واکنش تشکیل آب گرماده هست و انرژی زیادی هم تولید میکنه.
الان برای من این سوال پیش میاد که اکتیواسیون انرژی بیشتری مصرف میکنه یا واکنش تشکیل انرژی بیشتری تولید میکنه؟

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
درسته که انرژی زیادی برای اکتیواسیون مصرف میکنه اما واکنش تشکیل آب گرماده هست و انرژی زیادی هم تولید میکنه.
الان برای من این سوال پیش میاد که اکتیواسیون انرژی بیشتری مصرف میکنه یا واکنش تشکیل انرژی بیشتری تولید میکنه؟
دونستنش چ توفیقی داره؟

بالا