• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

Predestination

• شروع کننده موضوع

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام
فیلم predestination که به تازگی ساخته شده و توو این زمان کم طرفداران زیادی هم پیدا کرده .

سازندگان: Michael Spierig, Peter Spierig
نویسندگان : Michael Spierig, Peter Spierig, Robert A. Heinlein
ستارگان : Ethan Hawke, Sarah Snook, Noah Taylo

خلاصه داستان اینه که یه مأمور باید یه مجرم رو پیدا کنه ، اما نکته اینجاست که این مأمور در گذر زمان دچار فراموشی شده .
تا اواسط فیلم چیز جدیدی وجود نداره و داستان به صورت روایتی پیش میره دقیقاً مثل فیلم Nymph()maniac اما از اواسط میشه گفت
داستان رنگ و بوی دیگه ای به خودش میگیره و یه جورایی به فیلم Inception نزدیک میشه از نظر گذر زمان ولی خب بازم
فازش با Inception فرق داره ، چرا که اینجا برخلاف Inception اتفاقات در حالت خواب نیست بلکه شخص توو زمان تغییر موقعیت میده.
نمیخوام زیاد در مورد فیلم توضیح بدم ، به نظرم بهتره اول فیلم رو ببینید بعد در موردش بحث کنیم .

ashitaka

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
مدال طلای المپیاد فیزیک 93
رشته دانشگاه
فیزیک
پاسخ : predestination

عالیه این فیلم .

یه ایده خفن با پردازش بسیار عالی و پایان بندی خوب .یکی از بهترین فیلم ۲۰۱۴ بوده که دیدم . توصیه میکنم بقیه ببیننش .

• شروع کننده موضوع

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام
پاسخ : Predestination

جدی غیر از من و یک نفر دیگه کسی این فیلم رو ندیده ؟ کام آن L-: :D

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

خطر لو رفتن داستان. کسانی که فیلم رو ندیدن این پست رو نخونن.

عاشق این مدل فیلمهایی هستم که یه ناشانس وارد یه کافه یا بار میشه و شروع میکنه به تعریف یه داستان مرموز و فلش‌بک زدن به اتفاقات گذشته تا رسیدن به زمان حال.
جدای از اون پایان مبهم که انگار خاص فیلمهای "Time Travel" هست، Predestination برای من از خیلی جهات شبیه فیلمهایی مثل Shutter Island هست که دقیقا مصداق همون کاراگاهی هست که شروع میکنه به تحقیق درباره یه مضنون، غافل از اینکه خودش جواب اون تحقیقات و تمام اون معماهاست و در واقع اون کاراگاه داره دنبال خودش میگرده.

خوب سوال اصلی اینجاست که بعد از این همه پرش به گذشته و آینده که در نیمه دوم فیلم شاهدش بودیم. بالاخره جین/جان کی هست؟
آیا این شخص اصلا وجود خارجی داره یا همون ایتن هاکه؟

به نقل از Nirman :
جدی غیر از من و یک نفر دیگه کسی این فیلم رو ندیده ؟ کام آن L-: :D

این فیلم هم خودش و خیلی قبلتر هم تریلرش رو دانلود کرده بودم ولی از اونجایی که حوصله دیدنش تا امروز پیش نیومده بود این پست یکم با تاخیر شد. :D

• شروع کننده موضوع

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

ببین من در اصل نمیتونم درک کنم که یه شخص چطور میتونه در آن واحد شخصیت های مختلف یه داستان واحد باشه !
و یه سوال اساسی ! بالاخره جین باید از یه جایی آفریده بشه ! یه نقطه شروع لازمه ! دقیقا داره مثال مرغ و تخم مرغ رو به رخ ما میکشه :))

ولی در نهایت هرچی که هست زیر سر رابریتسونه ! :D :rolleyes:

mari_1997

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز

دیروز داشتم نیگا میکردمش جالب بود! ولی زیاد ازش سر درد نیاوردم چجوری بود که همشون یکی بودن!!!!! ^-^
رابرتسون دقیقا چه نقشی داشت؟!!

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از Nirman :
ببین من در اصل نمیتونم درک کنم که یه شخص چطور میتونه در آن واحد شخصیت های مختلف یه داستان واحد باشه !
و یه سوال اساسی ! بالاخره جین باید از یه جایی آفریده بشه ! یه نقطه شروع لازمه ! دقیقا داره مثال مرغ و تخم مرغ رو به رخ ما میکشه :))

ولی در نهایت هرچی که هست زیر سر رابریتسونه ! :D :rolleyes:

همچین در "آن واحد" هم نبود!
وقتی مدام تو زمان عقب و جلو بری دیگه آن واحد معنی خودش رو از دست میده.
اونم با توجه به اینکه ایتن هاک خودش میگه به جین علاقه دارم و توی سکانس آخر فیلم هم با باز بودن دکمه‌های پیراهنش و دیدن وضعیتی که بدنش داره این احتمال هرچه بیشتر هم قوت میگیره که این دو در واقع یک نفر بودن.(بگیر منظورم چیه. :D)

بالا