• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بحث و گفت و گو در مورد خودروها

محصولات کدام شرکت چینی را بیشتر می پسندید ؟

• رای‌دهندگان
    14

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
پاسخ : بحث و گفت و گو در مورد خودروها

باو جاده ایه ک حداقل روزی دوبار با انواع ماشینا میرم میام :-" راه مدرسمه اصلا,هدفم این بود بگم ک ای ال ایکسی ک شما میگی خوبه با کف خواب کردن گند خورده بهش :د

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

خخ کرمان موتورز چیه دیگه؟!!! :))

sadafak

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

اولا باید یه تعریف مهم از امنیت خودرو بدیم. ;;) امنیت این نیس که وقتی تصادف کردی ماشینت لوله نشه در حدی که گل گیرت بچسبه به داشبورد مثن.صرفا اینه که ماشین هر بلایی سرش اومد افراد داخلش زنده بمونن :-"
بعد من جدیدن کلاس رانندگی که میرفتم استاد فنی میگف بین خودروسازای ایرانی پارس خودرو از همه مطمئن تره.بازم خیلی داغونه ها ولی باز بهرحال :-" بعد مثن میگف L90 جزو ماشیناییه که این خاصیت رو در ابعاد بالایی داره و ایمنیش خوبه کلن.ولی مردم ما ترجیح میدن نخرنش.
چـرا حالا؟
چون زشته :|

نتیجه اخلاقی اینکه اکثر مردم وقتی ما میخوان ماشین بخرن دو تا فاکتور *پول* و *زیبایی* رو مدِّ نظر قرار میدن بیشتر و لاغیر.[nb]جواب سوال بالا رو خودمم وقتی این ماشینُ دیدم تو فکرم بود البته :-"[/nb]
بعد همون‌آقا اشاره کردن که شاید بـاورتون نشه ولی تنها کاربرد دلشبورد قرار دادن سیدی و دسمال‌کاغذی و فندک نیس.کاربرد اصلیش به ایمنی مربوطه که درواقع این فضا یه استوانه فلزی ضربه گیر هست که چیزی که ما ازش میبینیم صرفا روکش و تزئینات پلاستیکیش هس و شاید جالب باشه واستون که پــراید که به عنوان *مادرِ ایمنیِ سال* معرفی شده این استوانه فلزی رو نداره و صرفا از ازئینات درست شده :| :) :)

• شروع کننده موضوع

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

ببینید سیستم تعلیق پارس با 405 تفاوت چشمگیری نداره ! تا الان هم نظر عموم بر این اساسه که سیستم تعلیق زانتیا از پژو و سمند و تندر بهتره.

کف خواب هم یعنی اینکه ماشین رو از طریق بریدن فنر لول‌ها و خارج کردن اکسل از تنظیم به سطح زمین نزدیک تر کنن. جدیدن یه روشی به اسم پنوماتیک هست که بهتر از روش قبلیه.

کرمان موتور هم شرکتیه که لیفان رو وارد بازار خودرو کرده.

ال 90 هم جزء خودرو هایی به حساب میاد که امنیت خیلی خوبی دارند اما باز از نظر مقاومت ، سمند امنیت بیشتری داره چون قسمت زیرین خودرو ، از زیر داشبورد تا انتهای خودرو کاملا فولادیه . از طرفی ال 90 شاید خودروی زشتی باشه اما تا وقتی تیبا هست ال 90 ملکه زیبایی به حساب میاد.

Farzin2x

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی3کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

عاشق اون عکس پرایدا شدم:
7565938091.jpg

منو یاد نظریه ی داروین میندازه منتها این دفعه از میمون به دمپایی تبیدل شدن :D :D

البته از شوخی گذشته پراید بهترین ماشین موجو تو ایرانه(از لحاظ وضع درآمد مردم )چون قطعاتش ارزونه و اون موقعی که ارزون بودش داغون میشد ناراحت نمی شدی.
ولی چون تو ی رتبه بندی ماشینای ساخت ایران پراید رتبه 22 رو گرفت(امتازش منفی شده!!!!) باید مواظبش باش،شاید خواست به عزرائیل خدمت کنه.

زﮩرا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
کِرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Farzin2x :
عاشق اون عکس پرایدا شدم:
7565938091.jpg

منو یاد نظریه ی داروین میندازه منتها این دفعه از میمون به دمپایی تبیدل شدن :D :D

البته از شوخی گذشته پراید بهترین ماشین موجو تو ایرانه(از لحاظ وضع درآمد مردم )چون قطعاتش ارزونه و اون موقعی که ارزون بودش داغون میشد ناراحت نمی شدی.
ولی چون تو ی رتبه بندی ماشینای ساخت ایران پراید رتبه 22 رو گرفت(امتازش منفی شده!!!!) باید مواظبش باش،شاید خواست به عزرائیل خدمت کنه.

یه سوالی که برای من پیش اومده اینه که ایران چنتا خودرو بلده بسازه که پراید عزیز 22 وُم شده؟؟؟؟ :-?

• شروع کننده موضوع

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

به نقل از Farzin2x :

رتبه بندی کجا ؟ میشه لطفا لینک بدید ؟ آخه من فقط یه رتبه بندی واسه سال 93 دیدم که این بود !

Farzin2x

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی3کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از Nirman :
رتبه بندی کجا ؟ میشه لطفا لینک بدید ؟ آخه من فقط یه رتبه بندی واسه سال 93 دیدم که این بود !
راستش من از رادیو شنیدم که رتبه بندی ماشنینا ی آبان یا آزر ماه بود(تولید داخل)
اولیش تیانا بود و اون آخرا هم پراید

• شروع کننده موضوع

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

حالا شاید خیلی ها فکر کنن قطعات پراید ارزونه و همه جا گیر میاید ، کم مصرفه و کار ادم رو راه میندازه . سالی یکی دوبار هم میشه باهاش مسافرت رفت.
اما به این نکته توجه نمیکنن که پراید با کوچک ترین ضربه خیلی سریع جمع میشه و اگه شدت برخورد زیاد باشه شما رو با یه زباله فلزی آشنا میکنه .
البته اگه شانس زنده موندن داشته باشید. :D بر فرض طرف بیست تومن پول بی زبون رو میده پراید و خیلی هم خوشحاله که نه امنیت داره نه امکانات،به محض تصادف هم تمام رنگ به حساب میاد و باید نصف قیمت بفروشه.
جالب اینجاست با اون همه آمار مرگ و میر مردم ما بازم پراید میخرن. :|

Sevda Gholami

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران

میان کلامتون

یکی از دوستان یه پیشنهادی مطرح کردن که یکم اطلاعات درباره ماشینای مختلف و شرکت های مختلف ایران وجهان توی یه تاپیک جداگانه قرار بدین و مثل تاپیک موبایل و اینا بشه
پیشنهاد خوبی بود بنظرم میتونه به کسایی که اطلاعات کمی درباره صنعت خودرو سازی دارن کمک بکنه

مرسی

• شروع کننده موضوع

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

هنوز تاپیک انقدر گسترده نشده ، برای جدا کردن انجمن باید مباحث و تاپیک ها متنوع و تعدادشون زیاد باشه.
این ایده رو هم اجرا کردم تا ببینم اصلا ازش استقبال میشه یا نه. اگه استقبال زیاد بود و بحث گسترده شد اونوقت میتونیم
براش انجمن جدا کنیم مثل موبایل ئ غیره.

Aroosak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

سلام.
من هنوز گواهینامه نگرفتم ولی به زودی میگیرم و ماشین هم قراراه بگیرم.
ماشینم قراره سوناتا باشه، به نظر شما قبلش یه پرایدی چیزی بگیرم یکی دوماه باهاش کار کنم تا ماهر بشم یا اینکه از اول همون سوناتا رو بگیرم ولی بیمه بدنه هم بکنمش ؟
ضمنا همه معایب و مزایای سوناتا رو بنویسین لطفا. اگه همینقدر پول داشتین آیا انتخاب دیگه ای به غیر از سوناتا انجام میدادین ؟ چرا ؟

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

خیلی وارد نیستم من,ساناتا رو هم چند بار بیشتر سوار نشدم,ولی صرفا چن بار از اهل ماشین شنیدم ک میگن ساناتا خوب نیس.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

حداقل 6 ماه پراید برون. تجربه روندن ماشین و مخصوصا تجربه رانندگی تو شهر رو باید به دست بیاری تا بتونی راحت ماشین برونی. من 4 سال رانندگی تازه الان میتونم بگم تجربه به حد کافی دارم و میدونم کجا گاز بدم کجا ترمز کنم و کجا پام رو آماده بگذارم روی ترمز. از کجا ممکنه آدم در بیاد. کجاها فاصله بین دوماشین کافیه واسه اینکه برم بینشون و ...

البته با سوناتا هم میشه تجربه کرد ولی تجربت ممکنه خیلی گرون و پردردسر تموم بشه.

اگر کمی بیشتر پول داری شاسی بلند تویوتا RAW4 بخر. سعی کن ماشینی بخری که حتما دنده اتوماتیک باشه. و سعی کن ماشینی بخری بتونی تسلط داشته باشی بهش. ماشین های حجیم روندنش سخته.

• شروع کننده موضوع

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

به نقل از Aroosak :
سلام.
من هنوز گواهینامه نگرفتم ولی به زودی میگیرم و ماشین هم قراراه بگیرم.
ماشینم قراره سوناتا باشه، به نظر شما قبلش یه پرایدی چیزی بگیرم یکی دوماه باهاش کار کنم تا ماهر بشم یا اینکه از اول همون سوناتا رو بگیرم ولی بیمه بدنه هم بکنمش ؟
ضمنا همه معایب و مزایای سوناتا رو بنویسین لطفا. اگه همینقدر پول داشتین آیا انتخاب دیگه ای به غیر از سوناتا انجام میدادین ؟ چرا ؟

سوناتا یا نیو سوناتا ؟ فرقشون کم نیست .

راستش در مورد هردوش ، نیو سوناتا قیافه ش بیشتر به خانوما میاد به نسبت سوناتا .
از رو کاغذ ماشین خوبیه ولی سوارش نشدیم تا ببینیم فازش چیه :-"

اما در کل ، شما که انقد میتونید واسه ماشین اولتون هزینه کنید پیشنهادم اینه که به جای یه پراید و یه سوناتا برید ولوو C30 بگیرید.
خیلی ها فک میکنن ولوو فقط واسه اتوبوس و کامیونه ، غافل ازینکه بهترین ماشین های سواری رو تولید میکنه.
الان هیوندای و تویوتا و بنز و غیره توو هر شهری پیدا میشه ، اما ولوو ماشین های خاصی هستن.

Aroosak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از Nirman :
سوناتا یا نیو سوناتا ؟ فرقشون کم نیست .

راستش در مورد هردوش ، نیو سوناتا قیافه ش بیشتر به خانوما میاد به نسبت سوناتا .
از رو کاغذ ماشین خوبیه ولی سوارش نشدیم تا ببینیم فازش چیه :-"

اما در کل ، شما که انقد میتونید واسه ماشین اولتون هزینه کنید پیشنهادم اینه که به جای یه پراید و یه سوناتا برید ولوو C30 بگیرید.
خیلی ها فک میکنن ولوو فقط واسه اتوبوس و کامیونه ، غافل ازینکه بهترین ماشین های سواری رو تولید میکنه.
الان هیوندای و تویوتا و بنز و غیره توو هر شهری پیدا میشه ، اما ولوو ماشین های خاصی هستن.
ماشین اولم نیست ماشین اول و آخرم هست. بعیده که پول داشته باشم که حالا حالاها عوضش کنم.
ضمنا سوناتا 2012 میگیرم.

شما خودت اگه یکی ازت بپرسه ماشینت یه روت میشه بهش بگی ولوو ؟ من اگه بگم ماشینم ولوو هست ازم میپرسن چند چرخ؟ شاگردت کجاست؟ چرا سیبیل کلفت و دستمال یزدی نداری :|

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

به این فکر نکن!به این فکر کن که ولوو عالیه,واقعا عالیه,شخصا بعد بنز ولوو رو ترجیح میدم.

• شروع کننده موضوع

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

به نقل از Aroosak :
ماشین اولم نیست ماشین اول و آخرم هست. بعیده که پول داشته باشم که حالا حالاها عوضش کنم.
ضمنا سوناتا 2012 میگیرم.

شما خودت اگه یکی ازت بپرسه ماشینت یه روت میشه بهش بگی ولوو ؟ من اگه بگم ماشینم ولوو هست ازم میپرسن چند چرخ؟ شاگردت کجاست؟ چرا سیبیل کلفت و دستمال یزدی نداری :|

مشکل جامعه ما فقط توو ماشین نیست ! حاضریم به چینی های نجس خور باج بدیم ولی با کشور های مسیحی حرف نزنیم.
حاضریم نفت بدیم در ازاش پلاستیک چینی بخریم ولی نریم سمت تکنولوژی غربی.

حرف شما مثل اینه که بگیم من مگان فرانسه رو نمیخرم چون به خوشگلی لیفان نیست .

من روم میشه به دوستام بگم ولوو دارم ، اما بعدش که ماشین رو دیدن و اگه عکس العملشون
مثل دوستای شما باشه (که قطعا نیست ) نمیذارم به دستگیره در نگاه کنن .

صرفا جهت اطلاع هیوندای ازینا داره :

52007584808090392350.jpg

فردا که خریدین بقیه میتونن بگن هیوندای خریدی ؟ میخوای سرکوچه گوجه ، خیار بفروشی ؟ :rolleyes:

سطح کیفی ولوو انقدر بالاست که محدود ولی با کیفیت تولید میکنه . در ضمن تویوتا و هیوندای "خز" تشریف دارن چون
تو هر کوچه ای الان لاقل دوتا پیدا میشه . هیچ کدوم از شرکت های شرقی توانایی رقابت با ولوو رو ندارن.
شرقی ها ماشین هاشونو میفروشن به ما و خودشون میرن از اروپا ماشین میگیرن.
در حال حاضر بیشترین خریداران سواری های ولوو مربوط به چینی ها بوده.
ولوو هنوز خز نشده . کمتر کسی شانس دیدنش توی خیابونا رو داره . (;

files_cars_5209865%5Bc60d4d6c60241b0c5f2da538ee49e3dc%5D.jpg

• شروع کننده موضوع

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

نظرتون در مورد خودروی جدیدی که قراره از این به بعد به عنوان نسل جدید سمند ، با اسم "دنا" وارد خیابون ها بشه چیه؟
این خودرو همچنان بر روی پلاتفرم 405 بنا شده که واقعا جای تعجب داره ! چون گفتن این خودرو یک نوآوری در صنعت خودروسازی
ایران به حساب میاد و براش یه مراسم رونمایی باشکوه گرفتن.
این خودرو از موتور سمند EF7 بهره میبره .
از نظر ظاهری میشه گفت تغییرات چشمگیری داشته و میشه گفت چراغ های جلو + جلوپنجره خودرو تقلیدی از خودروهای سوزوکی به حساب میاد.
حالا سر قیمت این خودرو شدیدن بحث شده . ایران خودرو قیمت رو 48 میلیون تعیین کره در حالی که شورای رقابت قیمت رو حدود 42میلیون
تعیین کرده . ایران خودرو هم تهدید کرده که دست به توقف تولید این خودرو میزنه . تکلیف خودرو های پیش فروش شده با قیمت 35
میلیون چیه ؟
به نظر شما این خودرو 48 میلیون ارزش داره ؟ قرار شده قیمت نهایی این خودرو شنبه اعلام بشه.
ایران خودرو فکر میکنه که باید قیمت این خودرو با قیمت خودرو های چینی در یک سطح قرار بگیره.
در حالی که مهرماه طی یک مصاحبه ، مدیر این شکرت گفت که حدود 15 میلیون تومن ارزون تر از خودرو های چینی وارد بازار میشه.
قرار بود این خوردو با قیمت 35 میلیون تومان تابستان 92 وارد بازار بشه اما بعد از حدود یک سال و نیم تأخیر
قیمت های جدید خریدارانی که به صورت پیش فروش این خودرو رو خریده بودن متعجب شدند.

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

هوم خب قیمتشو باس مثن ۴۵ بزارن ک نه سیخ بسوزه نه کباب :د قیافش خیلی خوبه,از سمند خوشگل تره :D بعد یادمه یه جا خوندم قراره یه مدلش موتور توربوشارژر داشته باشه,درسته؟تولید میشه این مدل بعدا؟

بالا