1. با توجه به بحث‌ها و مشکلات پیش اومده به اطلاع میرسونیم که موارد زیر بی‌تعارف و بدون تذکر قبلی باعث بسته شدن اکانت شما میشه:
  ۱. استفاده از ادبیات جنسی
  ۲. تمسخر و توهین به سایر کاربران (حتی به صورت غیرمستقیم)
  ۳. اکانت با مشخصات ناقص (جنسیت و اسم مدرسه و شهر ناقص یا اشتباه)
  ۴. تمسخر و توهین به شخصیت های سیاسی و مذهبی
 2. اگر سمپادی هستید برای دسترسی کامل به مطالب و امکانات سایت عضو شوید :
  ثبت نام عضویت

گزارش های ویژه انجمن ها

شروع موضوع توسط kahroba ‏2014/9/27 در انجمن خبرگزاری سمپادیا

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.
 1. kahroba

  kahroba کاربر فوق حرفه ای

  ارسال‌ها:
  882
  امتیازات:
  +5,005 / -86
  نام مرکز سمپاد:
  شهید بهشتی
  شهر:
  تنکابن
  سال فارغ التحصیلی:
  1392
  دانشگاه:
  پزشکی رشت
  • لایک لایک x 7
 2. kahroba

  kahroba کاربر فوق حرفه ای

  ارسال‌ها:
  882
  امتیازات:
  +5,005 / -86
  نام مرکز سمپاد:
  شهید بهشتی
  شهر:
  تنکابن
  سال فارغ التحصیلی:
  1392
  دانشگاه:
  پزشکی رشت
  انجمن: مباحث علمی تاریخ انتشار خبر: سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۳ تهیه گزارش: پژواک


  انجمن ِ علمی ِ مظلوم

  اگر سری به انجمن مباحث علمی بزنیم و کمی منصفانه برخورد کنیم ، به این نتیجه میرسیم که مدت هاست در حق این انجمن -چه از طرف کاربران و چه از طرف مدیران بالاتر - اجحاف شده است .
  هیچ کس منکر وجود سایت سمپادیا ، با هدف گذران اوقات فراغت نیست ؛ اما فکر می کنم در اجتماعی که همه خود را سمپادی و استعداد برتر میدانند خاک خوردن این جور انجمن ها برایمان کسر شان است.

  چرا استقبال کم است؟


  متاسفانه درطول زمان استقبال شایسته ای از انجمن علمی صورت نگرفته و این روند همچنان نیز ادامه دارد.
  مسلما تعدادی از کاربران اطلاعات تخصصی و چندان سطح بالایی از مباحث علمی ندارند ، ولی هرکدام حداقل در یک شاخه و موضوع هم که شده علاقه بیشتری داشته و پیگیرترند کمااینکه فعالیت در این انجمن تنها به معنی قرار دادن اطلاعات حرفه ای از موضوعی خاص نیست و روند بحث و پرسش و تبادل اطلاعات میتواند بسیار جذاب تر باشد . کم بودن اعتماد به نفس سایر کاربران هم می تواند از دیگر علل کم بودن استقبال از این انجمن باشد ، به طوریکه کاربران حتی اگر اطلاعات اندکی هم درباره ی موضوع موردنظر داشته باشد از ترس اشتباه بودن یا مورد تمسخر واقع شدن توسط دیگران در بحث ها شرکت نمی کنند.
  به گفته ی August McJosephپس شاید اگر بتوان مرزی میان این انجمن و سایر انجمن های مرتبط قایل شد ، و به کاربران اجازه خروج از مرز های تعیین شده هنگام بحث کردن را نداد چارچوب بحث و تداوم آن افزایش یابد .

  به انجمن علمی رونق ببخشیم


  یکی از امور بدیهی این است که رونق بخشی به یک انجمن ، نیازمند تلاش دو طرفه ی مدیران و کاربران می باشد که متاسفانه دررابطه با انجمن علمی سهم کاربران از این رونق بخشی بسیار کم است.
  با گفت و گوهایی که با مدیران این انجمن صورت گرفت میزان تلاش مدیران برای جذب مخاطب کاملا مشهود است. طبق گفته های مدیران ، ایشان با شروع مدیریت خود ، سعی به جذاب تر نمودن این انجمن داشته اند . برای مثال August McJoseph از ابتدا سعی کرده با ایجاد تاپیک های ملموس و آشنا ذهنیت کاربران نسبت به انجمن علمی را به سمت و سوی مناسبی سوق دهد و درک صحیحی از مباحث علمی و کارکرد انجمن به کاربران ارایه دهد. شقایق.س هم درکنار داشتن سمت مدیر داخلی ، تمام سعی اش بر نظم و ترتیب دادن به انجمن و جلو گیری از از هم پاشیدگی آن بوده است .
  مطمعنا با وجود این تلاش ها ، وقتی استقبال کاربران کم باشد و ابن فعالیت ها نادیده گرفته شوند ، خود مدیران هم انگیزه ی اولیه ی خود را از دست می دهند که این امر موجب فروپاشی انجمن است و باید از آن جلوگیری کرد .
  انجمن علمی مانند هر انجمن دیگری تاپیک هایی دارد که از دید مخاطبان جذاب تر هستند. اما آیا تمام این تاپیک ها واقعا بحثی علمی را دنبال می کنند ؟
  طبق نظرات مدیران،اکثر موضوعات پرمخاطب این انجمن مربوط به تاپیک هایی مانند «عینکیا باهوشترن؟» یا «چپ دستان و راست دستان» «سرعت تایپ» و سایر تاپیک هایی که بیشتر جنبه سرگرمی دارند و نیازی به داشتن اطلاعات علمی چندانی در آن ها نیست ، می باشند .
  البته در این بین تاپیکهایی مانند «سفر در زمان» و «کارگاه سوالات» که جذاب و کاربردی هستند نیز مخاطبان خود را دارند.ولی درهرحال پدیده "علمی گریزی" (!) کاملا مشهود است .

  با اینحال منتظر خبرهای خوبی از جانب انجمن علمی- به فرض خوش قولی و همکاری مدیران - هم باشید .

  درپایان باتشکر از صبر و حوصله شما ، امیدوارم این نوشته ها موجب تجدید نظر هرچند کوچک شما درراستای "به داد انجمن علمی رسیدن! " باشد و تایید این نوشته ها عملی باشد نه صرفا عینی !
  به قول شقایق .س :
  هیچ چیز زیباتر از علم نیست.
  کوروش کبیر

  لینک خبر
   
  • لایک لایک x 6
 3. kahroba

  kahroba کاربر فوق حرفه ای

  ارسال‌ها:
  882
  امتیازات:
  +5,005 / -86
  نام مرکز سمپاد:
  شهید بهشتی
  شهر:
  تنکابن
  سال فارغ التحصیلی:
  1392
  دانشگاه:
  پزشکی رشت
  انجمن: نوروساینس تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ تهیه گزارش: صَواع.


  [/color]
  انجمن نوروساینس را دریابیم.

  اسم نوروساینس یک مقدار سخت است، نه این که سخت باشد، ولی خب از آن کلمه‌های رایج مثل حرف‌بزن و خاطرات و این‌ها نیست. یعنی مثلا وقتی می‌گویند انجمن نوروساینس فکر می‌کنی که یک انجمن تخصصی است و فقط کسانی می‌توانند فعالیت کنند که کلی اطلاعات داشته باشند.خب این درست نیست، راه‌های زیادی برای کسانی که می‌خواهند از سطح صفر شروع کنند وجود دارد ...

  اصلا نوروساینس چیست؟
  هرکس برای اولین بار به انجمن بیاید و نگاهی به تاپیک‌ها بیندازد متوجه می‌شود که انجمن نوروساینس حول چه موضوعاتی می‌چرخد. اما اگر بخواهیم در تاپیک‌های مهم انجمن دنبال مفهوم نوروساینس بگردیم، چیز دقیقی پیدا نخواهیم کرد و به‌قولی توضیحات یک‌مقدار گنگ و مبهم هستند. و البته خود βlôкег هم در یکی از تاپیک‌های مهم این انجمن ذکر کرده که "هیچ توضیح کلی‌ای قرار نیست داده بشه و کاربرها با نگاه به تاپیک‌های انجمن و درگیری مستقیم با محتوا می‌تونن بفهمن که نوروساینس چیه."
  حال اگر که بیشتر در تاپیک‌ها و ماهیت کلی‌شان دقت کنیم، خواهیم دید که تقریبا بیشتر تاپیک‌ها مربوط به مغز و فعالیت‌های مربوط به مغز و دستگاه عصبی‌ـه و چون مغز در هر فعالیتی که ما انجام می‌دهیم دخیل‌ است، پس می‌توانیم نتیجه بگیریم نوروساینس تقریبا همه‌ی رشته‌ها رو دربر می‌گیرد.
  چه‌گونه شروع کنیم؟
  درست است که کمی اطلاعات برای شروع پست‌دادن و تاپیک‌زدن لازم است، اما حتی اگر اطلاعات کافی برای شرکت در بحث‌ها را هم ندارید، می‌توانید با خواندن تاپیک‌های این انجمن و دنبال کردن بحث‌ها، اطلاعات جالب و مفیدی کسب کنید. خواندن بحث‌های قبلی و بحث‌های در حال انجام، در عین آشنا کردن شما با مفهوم نوروساینس و افزایش اطلاعات، کمک می‌کند تا با روند کار این انجمن آشنا شوید و توانایی شرکت در بحث‌ها را پیدا کنید. خب طبیعتا جستجو پیرامون نوروساینس در اینترنت و جمع‌بندی اطلاعات به‌دست‌آمده هم کمک زیادی برای دادن یک پست مفید در انجمن می‌کند.گفتنی‌است انجمن نوروساینس سمپادیا، جزو بهترین منابع فارسی برای مطالعه‌ی نوروساینس است.
  حرف آخر.
  از آن جایی که نوروساینس علم نسبتا جدیدی‌ست، این انجمن پتانسیل بالایی برای زدن تاپیک‌های جذاب و بحث برانگیز دارد. تعداد بازدیدهای هر تاپیک، جذاب بودن موضوعات برای کاربران را نشان می‌دهد.پس اگر در این حوزه اطلاعاتی دارید، یا ایده‌ای که به رونق‌بخشیدن به این انجمن کمک می‌کند، حتما آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. اگر هم اولین بار است که اسم نوروساینس به گوش‌تان می‌خورد، برای یک‌بار هم که شده به انجمن نوروساینس سر بزنید، شاید کم‌کم این انجمن جزو انجمن‌های مورد علاقه‌ی شما گردد.

  لینک خبر
   
  • لایک لایک x 6
 4. kahroba

  kahroba کاربر فوق حرفه ای

  ارسال‌ها:
  882
  امتیازات:
  +5,005 / -86
  نام مرکز سمپاد:
  شهید بهشتی
  شهر:
  تنکابن
  سال فارغ التحصیلی:
  1392
  دانشگاه:
  پزشکی رشت
  انجمن: روانشناسی تاریخ انتشار خبر: شنبه، ۱ شهریور ۱۳۹۳ تهیه گزارش: ~Dr.Shariati~


  روانشناسی؛ علمی برای همه، انجمنی برای همه
  آگاهی های روانی خود را افزایش دهیم!


  روان شناسي علميست كه به همه مربوط مي شود و در زندگي همه ي ما نقشی اساسي دارد. توجه به این علم باعث می شود ارتباطات خود را با خود، خانواده و دیگران بهتر تنظیم کنیم و در نتیجه زندگی بهتری داشته باشیم. برای مثال وقتی ما با ویژگی های پدر و مادر خود آشنا هستیم، یا به عبارت دیگر خصوصیات روانی آن ها را می شناسیم، برای برقراری ارتباط، بیان درخواست ها و مشورت در کارهایمان، بهترین زمان و موثرترین شیوه را انتخاب خواهیم کرد.

  مدیر انجمن روانشناسی، در رابطه با لزوم آگاهی همه ی افراد با این علم می گوید:«روانشناسی علمی است که انسان در تک تک لحظات عمر با آن درگیر است و برای داشتن بهترین عملکرد در اعمال خود به آن احتیاج دارد.»

  نیلوفر ب. در مورد میزان فعالیت کاربران در این انجمن، گفت:«استقبال کاربران از انجمن روانشناسی راضی کننده است، به خصوص کاربران علاقه ی زیادی به تاپیک "تصور ما از کاربران سایت" نشان داده اند و عمده فعالیت های آن ها در این تاپیک است؛ البته این باعث می شود به سایر تاپیک ها توجه کمتری شود.»

  نیلوفر همچنین خبر برگزاری یک مسابقه را در انجمن روانشناسی، برای افزایش فعالیت کاربران در این انجمن داد.

  تاپیک هایی از قبیل مشاوره، افسردگی، استرس و تاثیر مشکلات خانوادگی بر شخصیت فرد، تاپیک هایی از این انجمن هستند که پتانسیل فعالیت بیشتری دارند.

  نیلوفر ب. در جواب این سوال که کدام تاپیک ها مظلوم واقع شده اند، گفت:«تاپیک مشاوره علی رغم این که جای زیادی برای بحث و پاسخگویی به مشکلات دارد، کمتر مورد توجه قرار گرفته است.»

  مدیر انجمن روانشناسی، نظرسنجی از کاربران را راهی برای بهتر شدن انجمن دانست و از ایجاد سری جدید "تصور ما از کاربران سایت" با نظرسنجی خبر داد. او همچنین گفت برای بهتر شدن انجمن و رسیدگی بیشتر، نیاز به همکار دارد.

  انجمن روانشناسی آماده ی پاسخگویی به سوالات کاربران و رفع مشکلات احتمالی آن هاست.

  لینک خبر
   
  • لایک لایک x 6
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.