• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

sibsorkh2008

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان
شهر
تهران
پاسخ : انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

به نقل از sibsorkh2008 :
از کسی که کارشناسی سخت خواجه خونده بود پرسیدم هم گفت نمی ارزه نرم الزهرا رو بالاتر از سخت بهشتی بزنم.
کس دیگه ای هم این پیشنهاد رو داد:سخت بهشتی نرم الزهرا سخت خواجه نصیر
نطرتون در این باره چیه؟سخت خواجه پایین تر از نرم الزهراست؟
راهنمایی میکنید؟
راستی به نظر من الان جو کامپیوتر توی جامعه خوابیده!نمیدونم چرا بچه های اینجا خیلی علاقه مندند ولی میدونم که اطراف خودم هرکی رو دیدم گفت حیفه بری کامپیوتر (و حتی گاهی به بعضی حرفا اشاره کردم)و میدونم اگه این رشته برم باید با علاقه زیادی باشه.
مسلما کار در رشته های دیگه بعضا بیشتر از این رشته هست و مهم تر از هرچیز سخت کوشی فرده و دانشگاه و رشته آدم رو موفق نمیکنه.
دوستان به این موارد خیلی خیلی خوب اشاره کردند
کامپیوتر برخلاف اسمش اصلا رشته آسونی نیست و مانند سایر رشته ها پشتکار زیادی می طلبه.

Farzaneh.B

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2
شهر
کرمان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر / هندسه محاسب

به نقل از sibsorkh2008 :
راهنمایی میکنید؟
راستی به نظر من الان جو کامپیوتر توی جامعه خوابیده!نمیدونم چرا بچه های اینجا خیلی علاقه مندند ولی میدونم که اطراف خودم هرکی رو دیدم گفت حیفه بری کامپیوتر (و حتی گاهی به بعضی حرفا اشاره کردم)و میدونم اگه این رشته برم باید با علاقه زیادی باشه.
مسلما کار در رشته های دیگه بعضا بیشتر از این رشته هست و مهم تر از هرچیز سخت کوشی فرده و دانشگاه و رشته آدم رو موفق نمیکنه.
دوستان به این موارد خیلی خیلی خوب اشاره کردند
کامپیوتر برخلاف اسمش اصلا رشته آسونی نیست و مانند سایر رشته ها پشتکار زیادی می طلبه.
ببینین به نظر من بین اون سه تایی که گفتین ترتیب اینجوری باشه بهتره :
سخت خواجه نصیر- سخت بهشتی- نرم الزهرا
دلیلشم دید شخصیه منه به این دانشگاها ...صرفا نظر شخصیه ...

Pouria.K

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
Tehran-Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

آقا ، من اجازه دارم یه اعتراضی بکنم ؟

این بحث علاقه رو من واقعا درک نمیکنم ! یعنی تا یه حدیش رو میفهمم ، بعد از اون به بعدش رو نع !
آقا ، منی که فقط تازه از دبیرستان فارغ التحصیل شدم ، چرا خیلیا انتظار دارن ، بخاطر علاقه بیام انتخاب رشتمو با قدرت انجام بدم و بگم فقط این !؟
مگه من نوعی چقدر میتونم اطلاعات داشته باشم از هر رشته و بعد به یه رشته خیلی علاقه پیدا کنم و بعد بیام بر اساس اون انتخاب رشته کنم ؟ :د
ما الان خیلیامون (نه اینکه هممون !) با توجه به افرادی که تو خانواده داریم و با توجه به شغلشون و این حرفا ، یه علاقه ای ایجاد میشه تومون ! برا همین شاید من اصن عمران رو بیشتر دوست دارم ! چون از همون بچگی یه عکس مهندسی چیزی تو کتاب دیدیم ، تو خانواده هم داشتیم ! ولی خوب مهندس صنایع رو من نه تو خانواده داشتم ، نه تو کتابا از بچگی مثلا نشون دادن !چرا نباید علاقه به صنایع به وجود بیاد مثن ؟:د من علاقم در این حد بودش که تونستم بگم آقا ، من برق و کامپیوتر دوست نداشتم و نمیزنم ! خوب ؟! ولی دیگه در این حد هم به یه رشته علاقه ندارم که بگم الا و بلا همین و لا غیر ! و این در مورد خیلیا صادق هست ! خیلی ها هم شبیه منن ! من نمیدونم چرا همه رو این تاکید دارن که هر چیزی دوست داری بزن !
آره ، مثلا یکی اومد تو دبیرستان برنامه نویسی کار کرد ، بعد عاشقش هم شد ، فقط هم همینو دوست داره ، درست ! میزنه کامپیوتر فقط !
یکی مثن وارد رباتیک شد ، بعد خیلی از مکانیک خوشش اومد ، خوب مکانیک رو نسبت به همه رشته ها ترجیح میده ! اینم باز یه چیزی !
ولی خوب خیلیا اینجوری نیستن ! صرفا بخاطر نوع علاقه به یکی دو درسی که تو دبیرستان خوندیم یعنی باید رشته بگیم ؟ من ریاضی خیلی دوست دارم ، پس پاشم برم برق ؟
بعضیا میگن خوب برو درساشونو ببین ، اینم درست ، کمک میکنه ، ولی چقدر دیگه ؟ مثلا میخونم که ، عمران ، مقاومت مصالح داره ، خوب ؟ :د
یعنی اینکه مثلا یه بنده خدایی میگه بین کارشناسی گرگ و آبیاری ، کدوم یکی ؟ چرا تعجب میکنین ؟ یا بهتر بگم ، چرا فکر میکنین اینقدر عجیبه ؟ خوب تو اون 12 سال تحصیل که وارد کار نشدیم بگیم علاقه ای ندارم ! همونطوز که گفتم ، یه برادری ، خواهری ، یه آشنایی چیزی ، رفتن تو یه رشته ، کار هم میکنن مثن ، خوب یکم علاقه پیدا میشه به هر حال ، ولی بعد میشینی میخونی ، میبینی این رشته هم خوبه ها ! در حالی که نمیخورن به هم ! و سوال من اینه که چرا باید بخورن اصن ؟:د
ما فقط شاید صرفا بتونیم ، با استفاده از علاقه هامون ، خیلی از رشته ها رو حذف کنیم ! ولی شاید نتونیم مثل خیلیا (بیشتر کسایی که عشق برنامه نویسی و پی سی هستن و فقط میخوان برن این رشته) بگیم فقط به فقط این !
خلاصه ، با استفاده از این بحث علاقه شاید بشه محدود کرد ، ولی نمیشه صرف علاقه انتخاب کرد ! دلیل نمیشه چون چند تا رشته رو گفته ، به همش جز یکیش علاقه نداشته باشه ! هر چند بی ربط باشن !
* آقا این بیشتر خطاب به خانوادم بود ! هی میگن علاقه علاقه ، بعله :D :))

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

سلام. من دو تا سوال دارم.
1. آیا مهندسی شهرسازی معادل urban planning هست؟
2. این رشته دو تاست تو دانشگاه تهران یا یکی؟ آخه یکی رو زیر مجموعه دانشگاه هنر تهران نوشته. کدوم بهتر هست اصلا؟

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

به نقل از پـــوریـــــا . ک :
آقا ، من اجازه دارم یه اعتراضی بکنم ؟

این بحث علاقه رو من واقعا درک نمیکنم ! یعنی تا یه حدیش رو میفهمم ، بعد از اون به بعدش رو نع !
آقا ، منی که فقط تازه از دبیرستان فارغ التحصیل شدم ، چرا خیلیا انتظار دارن ، بخاطر علاقه بیام انتخاب رشتمو با قدرت انجام بدم و بگم فقط این !؟
مگه من نوعی چقدر میتونم اطلاعات داشته باشم از هر رشته و بعد به یه رشته خیلی علاقه پیدا کنم و بعد بیام بر اساس اون انتخاب رشته کنم ؟ :د
ببینید تنها ملاک که علاقه نیس. اینکه میگن علاقه، به این معنی نیس اسم رشته هارو بزار جلوت ببین از اسم کدومش خوشت میاد!
بلکه به این معنیه که مجموعه ی اون رشته رو ببین، ببین مطابق با سلایق و توانایی هات هست یا نه. خود به خود وقتی یه چیزی مطابق سلیقه و توانایی ادم باشه، جزء علاقه هاش هم میشه. و طبیعیه چیزیو که نشناسی علاقه ای هم بهش نداری.
ضمن اینکه در کنار علاقه، معیار ها و ملاک های زیادی هست که یه بخشیشو توی این پستی که توی بانگم هست گفتم. خیلی از بچه ها هم در طول تاپیک نوشتنشون.

در اخر هم اینو بگم که مشکلی نیس اگه شما خیلی رشته هارو نمیشناسید. چون اینجوری نیست که توی کل دفترچه، فقط و فقط یک رشته وجود داره که به درد شما میخوره! بلکه اتفاقا تعدادش میتونه زیاد باشه رشته هایی که به درد شما میخوره و میتونید توش موفق باشید.

باز یه چیز دیگه هم که هست،اینه که این علایق و اینا خیلی عوض میشه بعدا. خیلی ها هستن از رشته متنفرن، اما وقتی یکم میخونن عاشقش میشن. برعکسشم هست. ادمی میشناسم که عاشق رشتش بوده بعد از 4 ترم در حدی متنفر شده که ترک تحصیل کرده اصن رفته مغازه زده :D

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
دانشگاه تهران - دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی نقشه برداری- سیستم های اطلاعات مکانی GIS

به نقل از SalehM :
سلام. من دو تا سوال دارم.
1. آیا مهندسی شهرسازی معادل urban planning هست؟
2. این رشته دو تاست تو دانشگاه تهران یا یکی؟ آخه یکی رو زیر مجموعه دانشگاه هنر تهران نوشته. کدوم بهتر هست اصلا؟

اسم انگلیسیش الان به خاطرم نیست ...اما رشته ی شهرسازی توو دانشگاه تهران داخل دانشکده هنره... مث معماری!

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از !..Per$iaNboY..! :
اسم انگلیسیش الان به خاطرم نیست ...اما رشته ی شهرسازی توو دانشگاه تهران داخل دانشکده هنره... مث معماری!
دو تا جدا گذاشته ها! یکی رو زیر دانشگاه تهران نوشته، یکی رو زیر دانشگاه هنر تهران.
نه آقا مطمئن شدم یکی نیستن. :))
چون ظرفیت هاشونم فرق داره، اون یکی پردیس کرجه!

Pouria.K

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
Tehran-Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از Hespride :
ببینید تنها ملاک که علاقه نیس. اینکه میگن علاقه، به این معنی نیس اسم رشته هارو بزار جلوت ببین از اسم کدومش خوشت میاد!
بلکه به این معنیه که مجموعه ی اون رشته رو ببین، ببین مطابق با سلایق و توانایی هات هست یا نه. خود به خود وقتی یه چیزی مطابق سلیقه و توانایی ادم باشه، جزء علاقه هاش هم میشه. و طبیعیه چیزیو که نشناسی علاقه ای هم بهش نداری.
ضمن اینکه در کنار علاقه، معیار ها و ملاک های زیادی هست که یه بخشیشو توی این پستی که توی بانگم هست گفتم. خیلی از بچه ها هم در طول تاپیک نوشتنشون.

در اخر هم اینو بگم که مشکلی نیس اگه شما خیلی رشته هارو نمیشناسید. چون اینجوری نیست که توی کل دفترچه، فقط و فقط یک رشته وجود داره که به درد شما میخوره! بلکه اتفاقا تعدادش میتونه زیاد باشه رشته هایی که به درد شما میخوره و میتونید توش موفق باشید.

باز یه چیز دیگه هم که هست،اینه که این علایق و اینا خیلی عوض میشه بعدا. خیلی ها هستن از رشته متنفرن، اما وقتی یکم میخونن عاشقش میشن. برعکسشم هست. ادمی میشناسم که عاشق رشتش بوده بعد از 4 ترم در حدی متنفر شده که ترک تحصیل کرده اصن رفته مغازه زده :D
نه خوب ببین آخه مثلا ! من میام میگم فقط بین ایکس و ایگرگ موندم ! خیلی هم تحقیق کردم ، ولی خوب هر کدوم یه سری برتری هایی داره و این چیزا ... ! بعد میان میگن ، نه سخت نگیر ! ببین کدومو دوست داری ! عه ! خوب من تو این 12 سال ، فقط چند ماه هست که اسم ایگرگ رو شنیدم و در موردش تحقیق کردم و دیدم که خوبه ! بعد رشته ایکس رو هم چندین و چند سال هست که شنیدم و دیدم در موردش ، خوب طبیعیه علاقم بیشتره به رشته ایکس ! ولی چرا با این وجود میگن مهم ترین قسمت علاقست ؟ :د الان کجاش درسته آخه ؟ ملاک هست ! ولی بیشتر برا محدود کردن ، نه برا انتخاب !

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

این شهرسازی رو من فکر میکردم خیلی چرت باشه. امروز یکم بیشتر نگاه کردم دیدم بابا عجب چیز شاخیه! حتی به این فکر کردم که بشه با game theory و اینا مشکلاتش رو حل کرد! خیلی باحال میشه.
نزنید من قبول شم. :))

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

هررشته‌ای خفونت (خفن بودن) خودشو داره اگه توش حرفه‌ای باشید و اطلاعات جنبی خوبی هم داشته باشید.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از میم ح میم دال :
هررشته‌ای خفونت (خفن بودن) خودشو داره اگه توش حرفه‌ای باشید و اطلاعات جنبی خوبی هم داشته باشید.
ممد در نظر بگیر ک مثلا بازرسی گوشت اینجوری نیست :| :-<
دیگه انقدر هم شعار ندیم باو با رشته های بسیاری(شاید هشتاد درصد)میشه ارتباط برقرار کرد و بس

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

به نقل از پوریا عابدی :
ممد در نظر بگیر ک مثلا بازرسی گوشت اینجوری نیست :| :-<
دیگه انقدر هم شعار ندیم باو با رشته های بسیاری(شاید هشتاد درصد)میشه ارتباط برقرار کرد و بس
دقیقا اتفاقا هر رشته ای هست.
خیلی سادس، هر رشته ای یه سری مشاغل مرتبط داره. در نتیجه اگه توی هر رشته ای به قدر کافی قوی عمل کنی، میتونی توی همون مشاغل مرتبط خیلی حرفه ای بشی. و بدترین مشاغل هم در بالاترین پوزیشن ها، درامد های خوبی دارن و ویزگی های خوب

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از Hespride :
دقیقا اتفاقا هر رشته ای هست.
خیلی سادس، هر رشته ای یه سری مشاغل مرتبط داره. در نتیجه اگه توی هر رشته ای به قدر کافی قوی عمل کنی، میتونی توی همون مشاغل مرتبط خیلی حرفه ای بشی. و بدترین مشاغل هم در بالاترین پوزیشن ها، درامد های خوبی دارن و ویزگی های خوب
بابا بازرسی گوشت و کاردانی نوغان داری و معلم قرآن آخه چ درآمدی داره حسین؟ :|چ ربطی ب قوی کار کردن داره؟قصد تمسخر ندارم ولی مثلا حرفه ای شی تو بازرسی گوشت؟ :|

@پایینی:البته خب شک ب جاییست و عقلانی ک آیا ایشون از تدریس قرآن میلیون میلیون در میارن یا چیز دیگه..شاید روحانی باشن حتی ب شما نگفتن!

• لایک
امتیازات: N!ma

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

معلم قرآن می‌شناسم میلیون میلیون در می‌آره. علاقه هم داره به کارش. نمی‌دونم چی‌کار می‌کنه اما در می‌آره.
#صرفاًجهت‌اطلاع

amirsaeid254

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
shahid ejei
شهر
esfahan

سلام دوستان
لطف می کنید اگه به این چند تا سوالم جواب بدید
برا رشته IT بین صنعتی اصفهان دانشگاه تهران و امیر کبیر لطف می کنید یه مقایسه ای بکنید در ضمن من ساکن اصفهانم این گزینه هم در نطر بگیرید که می ارزه برم تهران یا نه
و راجب شرایط پذیرش این رشته و رشته هایی مثله برق صنایع مکانیک در دانشگاه های خارج از کشور اگر اطلاعاتی دارید دریغ نکنید
خیلی ممنون

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از amirsaeid254 :
سلام دوستان
برا رشته IT بین صنعتی اصفهان دانشگاه تهران و امیر کبیر لطف می کنید یه مقایسه ای بکنید در ضمن من ساکن اصفهانم این گزینه هم در نطر بگیرید که می ارزه برم تهران یا نه
و راجب شرایط پذیرش این رشته و رشته هایی مثله برق صنایع مکانیک در دانشگاه های خارج از کشور اگر اطلاعاتی دارید دریغ نکنید
خیلی ممنون
الان مهسا می‌آد می‌گه، خودتو نگران نکن. :-"

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

به نقل از پوریا عابدی :
بابا بازرسی گوشت و کاردانی نوغان داری و معلم قرآن آخه چ درآمدی داره حسین؟ :|چ ربطی ب قوی کار کردن داره؟قصد تمسخر ندارم ولی مثلا حرفه ای شی تو بازرسی گوشت؟ :|
اون کاردانیه که گفتی نمیدونم، ولی بازرسی گوشت میتونه با یه مقدار کوچیکی دور زدن قانون میلیاردر شه موقع واردات گوشت! مثلا میگما. من نمیدونم کاراشون چیه. ولی به راحتی میتونن بکنن این کارو . یا شنیدم مثلا سر جریان گوشت های آلوده چندتا بازرس بودن که خیلی خفن کار کردن.
معلم قرآن هم هست. مثلا معلم قران میشناسم واسه کنکور ساعتی خدا تومن میگیره دین و زندگی درس میده :D خب اینم رشتش همون رشته ی همه معلم قران هاست ددیگه. اما نقطه تفاوت و تمایزش اینه که توی همون رشته ای که بوده، نگفته من معلم قرانم دیگه! پس همینم که هستم. بلکه گفته باید بشم بهترین معلم قرآن !
وقتی بهترین شدی، مشتری هات هم بهترین هزینه ها رو میکنن تا از تو استفاده کنن

ینی حتی رفتگر شهرداری هم بشی، بازم اگه بهترین باشی خیلی میتونی رشد کنی. باغبون پارک جلوی خونه ما خیلی ادم باحالی بود. همسایه ها خیلی راضی بودن ازش هی زنگ میزدیم شهرداری میگفتیم فلانی خوبه :D بعد یه مدت شیرینی اورد در خونه ها داد. شده بود مسئول نمیدونم چیچی. چندوقت بعدش هم همسایه ها میگفتن شده مسئول فضای سبز منطقه توی اون شرکت پیمانکاریشون. خودشم دنبال اینه که یه شرکت پیمانکاری بزنه :D بعدش هم که طرف حسابت میشه شهرداری و نونت توی روغنه

واقعا نمیتونی کاریو اسم ببری که بهترین بودن توش، فایده ای نداشته باشه

به نقل از پوریا عابدی :
@پایینی:البته خب شک ب جاییست و عقلانی ک آیا ایشون از تدریس قرآن میلیون میلیون در میارن یا چیز دیگه..شاید روحانی باشن حتی ب شما نگفتن!
خب باز مشکلی نیس. قرار نیس ادم توی یه شغلی باشه بهترین باشه بعد تکون نخوره ها. باید پیشرفت کنه و ازموقعیت هاش استفاده کنه. به این میگن بهترین بودن و موفق شدن

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

گرچه بسیار شبهه همچنان پابرجاست(قاعدتا معلم قرآن بودن با دینی کنکور درس دادن صرفا در اسم مرتبط هستن وگرنه من و تو هم میتونیم با کمی خوردن الگو و گاج و امثالهم دینی کنکور درس بدیم و منطقا با شرافت جور در نمیاد دور زدن قانون تو صنعت گوشت و شاید اسمش بشه کلاهبرداری نه موفقیت :D)ولی در کل فهمیدم چی میگی

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از پوریا عابدی :
نه آقا، حالا هی من می‌خوام جوانب امر رو افشا نکنم. ایشون سی‌دی آموزش قرآن تولید می‌کنه.

Farzaneh.B

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2
شهر
کرمان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر / هندسه محاسب

به نقل از amirsaeid254 :
سلام دوستان
خیلی ممنون
آی تی اول تهران بعد امیرکبیر بعد صنعتی اصفهان...
این بستگی به خود شما داره که بتونی توی شهر زندگی کنی یا نه ...و نظر خانوادت ...خیلیا از اصفهان میان تهران درس میخونن ...

بالا