• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

Aimoi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
برای المپیاد کامپیوتر مطالعاتی داشتم.
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
پاسخ : انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

به نقل از Dr.Stansfield :
چرا بیوتکنولوژی تو دفترچه نیست؟ پارسال تو قسمت دانشگاه تهران زده بود.امسال من نمیبینم.جای دیگست آیا ؟
بیوتکنولوژی تهران تو قسمت رشته‌های نیمه‌متمرکز باید باشه. چون تا اون‌جایی که می‌دونم مصاحبه داره.

مهرناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
NeYshaBerliN
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از Aimoi :
بیوتکنولوژی تهران تو قسمت رشته‌های نیمه‌متمرکز باید باشه. چون تا اون‌جایی که می‌دونم مصاحبه داره.
امسال مصاحبه نداره.متمرکزه.پارسالم که مصاحبه داشت تو لیست خود رشته های روزانه ی تهران بود.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

چرا بیوتکنولوژی تو دفترچه نیست؟ پارسال تو قسمت دانشگاه تهران زده بود.امسال من نمیبینم.جای دیگست آیا ؟
صفحه‌ی ۷۳ دفترچه ی انتخاب رشته‌ی تجربی(۶۰ pdf)-
۱۹۰۶۰- دکترا پیوسته‌ی بیوتکنولوژی

فقط پارسال متمرکز بود. امسال دوباره نیمه‌متمرکزه

مرسی >:D<

:Oپارسال نیمه متمرکز بود دوستِ من الان بیوتک میخونه پارسال مصاحبه داد :-s همه جا گفته بودن امسال متمرکزه که :rolleyes:
عه جدی!؟‌
ببخشید فکر می‌کردم پارسال مصاحبه نداشته.

مهرناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
NeYshaBerliN
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از مهســـــــــــــا :
صفحه‌ی ۷۳ دفترچه ی انتخاب رشته‌ی تجربی(۶۰ pdf)-
۱۹۰۶۰- دکترا پیوسته‌ی بیوتکنولوژی

فقط پارسال متمرکز بود. امسال دوباره نیمه‌متمرکزه

مرسی >:D<

:Oپارسال نیمه متمرکز بود دوستِ من الان بیوتک میخونه پارسال مصاحبه داد :-s همه جا گفته بودن امسال متمرکزه که :rolleyes:

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

چرا هیچکی جواب سوالای منو نمیده ؟ :)) یعنی انقد سخته سوالام ؟ :-"

"جایابی" یعنی چی ؟
من جایابی رو جایی ندیدم ولی شنیدم و میدونم که بعضی دانشگاها به این صورت هستن که میگن شما برین جای مناسب پیدا کنید مارو خبر کنید(!) بیایم قرارداد ببندیم!

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

"جایابی" یعنی چی ؟

جایابی رو من واسه سهمیه شاهد میدونم چیه!

Behrad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب یک
دانشگاه
دانشگاه تهران

یک سوال کلّی "-:
ببینید یه آدمایی هم هستن به پزشکی-دندون-دارو علاقه‌ای ندارن و تو فاز این «خوشگلا» نیستن و تو فازای دیگه ای ـن "-: در عوض عاشق علوم پایه‌ و ریسرچ ـن و طوریکه «مرا عهدیست با جانان که تا جان در بدن دارم, هواداران کویش را چو جان خویشتن دارم». بعد علوم پایه‌ی تهران رو پیش روشون دارن، و شهر و دیار خودشون رو. آیا تهران رفتن و سختی کشیدن خوابگاه -که البته براشون خیلی سخت هم هست- می‌ارزه به سطح علوم پایه‌ی تهران؟

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از بهـراد :
یک سوال کلّی "-:
ببینید یه آدمایی هم هستن به پزشکی-دندون-دارو علاقه‌ای ندارن و تو فاز این «خوشگلا» نیستن و تو فازای دیگه ای ـن "-: در عوض عاشق علوم پایه‌ و ریسرچ ـن و طوریکه «مرا عهدیست با جانان که تا جان در بدن دارم, هواداران کویش را چو جان خویشتن دارم». بعد علوم پایه‌ی تهران رو پیش روشون دارن، و شهر و دیار خودشون رو. آیا تهران رفتن و سختی کشیدن خوابگاه -که البته براشون خیلی سخت هم هست- می‌ارزه به سطح علوم پایه‌ی تهران؟
فک کن یه درصد این یه پست بده شعر نگه توش. :-"
من مثلا زیست دانشگاه تهران رو خبر دارم که اسنتفورد اینا میرن ازش.

alex delpiero

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی (شعبه دیگری ندارد ...)
شهر
کرج
مدال المپیاد
سال 1388 قبولی المپیاد نجوم مرحله اول ، سال 1389 و 1390 قبول مرحله اول المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

بچه ها برید همایش ها رو خیلی خوبه ....
سوالی هم داشتید بپرسید .....

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از بهـراد :
یک سوال کلّی "-:
علوم پایه‌ی تهران... قطعا تهران!
امکانات آزمایشگاهی تهران رو هیچ‌جا نداره. به اضافه‌ی جو علمیش و شناخته شده بودنش تو دنیا و استادهای بی‌نظیرش... (تعجب نکنید که خبر دارم کامل از دانشکده ی زیست‌شناسی! هم‌اتاقیم ترم۶ زیست‌شناسیه.)

Niloofar.z

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر

کسی جواب منو نمیده؟!؟! :-w

بچه هایی که از شهرای دیگه رفتن پزشکی دانشگاه تهران یا بهشتی از نظر خوابگاه، زندگی، فاصلشون تا شهرشون و چیزای دیگه مشکلی نداشتن!؟؟!

AraSh.HaShemi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Tehran Polytechnic / University of Naples federico II
رشته دانشگاه
B.Sc. Mechanical Eng / M.Sc. Autonomous Vehicle Eng
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Niloofar.z :
کسی جواب منو نمیده؟!؟! :-w

بچه هایی که از شهرای دیگه رفتن پزشکی دانشگاه تهران یا بهشتی از نظر خوابگاه، زندگی، فاصلشون تا شهرشون و چیزای دیگه مشکلی نداشتن!؟؟!
از نظر خابگاه دوستام هستن مشکلی ندارن
زندگی هم ک داری تو شهر زندگی میکنی :D همه امکاناتی هست
2هقته ای یبارم میری شهرتون دیگه
تازه اگه عین من باشی شاید 2 ماهی یبار
دیگه سوسول بازیو بزارید کنار بابا بزرگ شدید

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

بچه‌ها...توروخدا :D
رحم کنید به من...
داره حالم از رشته‌م به هم می‌خوره بس که توضیح دادم... نرم..سخت...آي‌تی...علوم کامپیوتر...
باز هم بپرسید می‌گم ها! مشکلی نیست. ولی واقعا خب منم گناه دارم :D یه کم رحم کنید.

بعضی‌هاتون دیدتون درمورد بازار کار و آينده‌ی شغلی اشتباهه!‌ واقعا فکر می‌کنین ایران اینقدر کشور پیشرفته ایه که صنایع سخت‌افزاری داشته باشه؟!‌ نه بابا...نرم و سخت و آي‌تی اسمشون فرق داره فقط! اگه نه سه تاشون تهش می‌رن یه کار وانجام می‌دن! هیچ فرقی نداره جای کارشون با هم. خیلی کم می‌شناسم(کمتر از تعداد انگشت‌های دست) که کارشون واقعا الان سخت‌افزاریه و خب اونام به خاطر علاقه‌شون رفتن دنبال کار سخت‌افزاری.

در ضمن از هر رشته‌ای میشه ارشد هر رشته ی دیگه رو شرکت کرد کلا. علوم کامپیوتر هم که با نرم‌افزار خیلی مشترکات داره. نرم‌افزاریها به سختی می‌تونن کنکور علوم کامپیوتر بدن ولی وارونه ش راحت‌تره. (از لحاظ دروس پاس شده) ----> باز هم می‌گم من فقط علوم کامپیوتر شریف رو گفتم نسبت به یه سری مهندسیها ارجحیت داره.

بعد اینکه می‌گن نرم‌افزار به درد نمی‌خوره و می‌ریم یه کلاس برنامه‌نویسی بیرون و ...
این حرفها اصلا درست نیست. مهندسی نرم‌افزار نصب ویندوز و زدن برنامه ی محاسبه‌ی فاکتویل به زبان c نیست! کامپیوتر یه علمه. و شاخه‌های مختلفی داره. و اون چیزی که با بیرون کلاس رفتن می‌شه یاد گرفت صرفا یه برنامه‌نویس معمولی شدنه و نه بیشتر! ضمن اینکه اگر تصورتون اینه که هر ترم یه زبان یاد می‌دن تو دانشگاه و بچه‌ها واسه خودشون خوشحالن که مثلا زبان‌های برنامه‌نویسی رو دارن یکی پس از دیگری یاد می‌گیرن اشتباه می‌کنید! کامپیوتر این نیست اصلا! ترم اول و دوم اصول طراحی شی‌ءگرا رو یاد می‌دن و یه زبان برنامه‌نویسی رو به طور مشخص درس می‌دن. (درس هم نمی‌دن درواقع:D پروژه می‌دن می‌گن برین انجام بدین بیاین:D و در نتیجه یاد می گیرین خودتون) از اون به بعد دیگه اصلا و ابدا کسی به شما زبانی یاد نمی‌ده. تو هر درسی هر زبانی که لازم بود خودتون باید یاد بگیرید و یاد گرفتن در حد معمولی یه زبان بیشتر از یه روز طول نمی‌کشه. کلا کار خاصی نیست که بخواد کسی یادتون بده!!‌ بقیه‌ش دروس الگوریتمی و زیرشاخه‌هایی مثل علم داده‌ها(مثل بازیابی داده و دیتابیس ) و از طرفی دروس مهندسی هست (مدیریت یه پروژه‌ی بزرگ).
کلا هم اینکه اگر می‌آید کامپیوتر باید آدم فعالی باشید و پویا باشید. یعنی دائم دنبال یادگیری چیزهای جدید و دائم در حال پیگیری اخبار تکنولوژی... دانشگاه به شما فقط ابزار کار رو می‌ده. چیز خاصی یادتون نمی‌ده. وقتی می‌رید سر کار یه سری ابزار خام دارید و باید یاد بگیرید ازشون چه جوری استفاده کنید. کامپیوتر رشته‌ی کلاسیکی نیست. یعنی اینجوری نیست که برید واسش کتاب حل مسئله بخرید و بشینید مسئله حل کنید و درس مدون باشه و یه امتحان روتین(هرچند سخت) و ... نه! خلاقیت لازم داره+به روز بودن+ ذهن باز(مسائل کامپیوتر یه جوابی نیستن اصلا! )

یه مسئله‌ی دیگه‌ای که می‌پرسید راجع به ارشد هست:
دوتا کنکور در حال حاضر برگزار می‌شه تو ارشد یکی واسه رشته‌ی آي‌تی و دیگری واسه رشته ی کامپیوتر. کامپیوتر گرایشهاش نرم و سخت و هوشن. آي‌تی گرایشهاش شبکه و امنیت شبکه و تجارت الکترونیک و خود آي‌تین. (تازه شما که مهندسی آي‌تی براتون رشته نیست و صرفا گرایش کامپیوتره و مدرکتون مهندسی کامپیوتر می‌خوره خیلی هم بهتره براتون. احتمالا تا زمان شما کنکور ارشدشون هم یکی می‌شه)

آي‌تی‌ها که تقریبا تمام دروس کنکور نرم‌افزار رو پاس می‌کنن. سخت‌افزاری‌ها چند تا درس رو پاس نمی‌کنن که تو اختیاری برمی‌دارن اونارو و هیچ مشکلی واسشون نیست.

کلا من باز هم تاکید می‌کنم که اینا یه چیزن! اسماشون فرق داره فقط!

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

علوم پایه‌ی تهران... قطعا تهران!
امکانات آزمایشگاهی تهران رو هیچ‌جا نداره. به اضافه‌ی جو علمیش و شناخته شده بودنش تو دنیا و استادهای بی‌نظیرش... (تعجب نکنید که خبر دارم کامل از دانشکده ی زیست‌شناسی! هم‌اتاقیم ترم۶ زیست‌شناسیه.)
سلولی مولکولی اصفهان چی؟ اون بیخوده یا نه؟

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از سمپادك :
بیخود که نیست خب. هیچ جا بیخود نیست. ولی دانشکده ش تو تهران خیلی شاخه بخدا.

N.KH

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه کردستان
رشته دانشگاه
مهندسی برق - الکترونیک

کنکوری های عزیز دقت داشته باشید: تو اصلاحیه سازمان اوده مهندسی شیمی دانشگاه تهران دانشجو پذیرش نمیکنه به عبارتی حذف شده !

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از سمپادك :
من کی گفتم بیخوده؟!‌
ایشون گفتن تهران ارزش خوابگاه رفتن داره یا نه که گفتم بله...
یعنی تهران به اصفهان مطمئنا اولویت داره. ولی اگر تهران قبول نمی‌شید(فقط خود دانشگاه تهران) نه خب بقیه‌ی دانشگاه‌ها چه ایرادی دارن؟!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از N.KH :
کنکوری های عزیز دقت داشته باشید: تو اصلاحیه سازمان اوده مهندسی شیمی دانشگاه تهران دانشجو پذیرش نمیکنه به عبارتی حذف شده !
شما کنکوری این مثلا...بعد نباید برین یه چک بکنید تو دفترچه؟!
اون کد رشته مال پردیس فنی فومنه... نه پردیس اصلی دانشگاه تهران

N.KH

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه کردستان
رشته دانشگاه
مهندسی برق - الکترونیک

شما کنکوری این مثلا...بعد نباید برین یه چک بکنید تو دفترچه؟!
اون کد رشته مال پردیس فنی فومنه... نه پردیس اصلی دانشگاه تهران
نه مال رضوانشهر گیلانه!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از N.KH :
نه مال رضوانشهر گیلانه!
ببخشید منظورم پردیس فنی کاسپین بود.
آي‌تیه مال پردیس فنی فومنه.
ولی مهم اینه که مال دانشگاه تهران اصلی نیست!

بالا