• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
پاسخ : انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

به نقل از sibsorkh2008 :
بچه ها میشه منم راهنمایی کنید؟2288 منطقه1(دختر)
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار شریف
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار تهران
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار امیرکبیر
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار بهشتی
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار علم و صنعت
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار خواجه نصیر
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار الزهرا
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار رجایی
مهندسی کامپیوتر-آی تی شریف
مهندسی کامپیوتر-آی تی امیرکبیر
مهندسی کامپیوتر-آی تی تهران
مهندسی کامپیوتر-آی تی الزهرا
علوم کامپیوتر شریف
علوم کامپیوتر امیرکبیر
علوم کامپیوتر تهران
مهندسی هوافضا خواجه نصیر
خیلی کمه واقعا نمیدونم 150 تا رو چی بزنم.همه موارد بالاهم روزانه هستند.
بعد اینکه من میخواستم م.پزشکی رو بالاتر از همه بزنم ولی با گرایشهاش آشنایی ندارم. اگه میشه راهنمایی کنید.

در مورد رشته های صنایع هم مطمطن نیستم که بزنم یا نه.دوستانی که بالاخره از ما بیشتر میدونن کمی درمورد آینده شغلی این رشته کمک کنن.همین طور آینده شغلی هوافضاوپلیمر
بعد اینکه دبیری رو کجا بذارم؟آیا رجایی هم مثل دبیری فرهنگیان حقوق داره؟
شوخیه این انتخاب رشته؟!
می‌شه بگی سخت و آي‌تی دقیقا چقدر فرق دارن با نرم که اینطوری برداشتی انتخاب رشته کردی؟!

sibsorkh2008

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان
شهر
تهران

به نقل از سعیـد :
چرا همچین برخوردی با کامپیوتر داری؟ :D
مگه تفاوت آی تی و نرم افزار چقدره که اینطوری انتخاب رشته کردی؟ سخت افزار چی؟
خوب چون به کامپیوتر بیشتر از رشته های دیگه علاقه دارم.درضمن اون زیرهم چند شوال پرسیدم که اه میشه راهنماییم کنید.
منظورتون چیه؟آی تی و نرم افزار چون تفاوت زیادی ندارند زدم.ولی خوب اول ترجیح میدم که نرم افزار قبول شم تا آی تی هرچند هنوز قطعی نشده.
سخت افزار بیشتر به کارهای فنیه و با برق اشتراک داره ولی من به برنامه نویسی بیشتر علاقه دارم.

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

به گزینه دو اطلاعات الکی بدید انتخاب رشته کنید. فقط رتبه و منطقه رو درست بدید.
تا جایی که یادمه من و دوستم پارسال این کار رو کردیم.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

به نقل از sibsorkh2008 :
بچه ها میشه منم راهنمایی کنید؟2288 منطقه1(دختر)
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار شریف
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار تهران
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار امیرکبیر
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار بهشتی
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار علم و صنعت
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار خواجه نصیر
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار الزهرا
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار رجایی
مهندسی کامپیوتر-آی تی شریف
مهندسی کامپیوتر-آی تی امیرکبیر
مهندسی کامپیوتر-آی تی تهران
مهندسی کامپیوتر-آی تی الزهرا
علوم کامپیوتر شریف
علوم کامپیوتر امیرکبیر
علوم کامپیوتر تهران
مهندسی هوافضا خواجه نصیر
خیلی کمه واقعا نمیدونم 150 تا رو چی بزنم.همه موارد بالاهم روزانه هستند.
بعد اینکه من میخواستم م.پزشکی رو بالاتر از همه بزنم ولی با گرایشهاش آشنایی ندارم. اگه میشه راهنمایی کنید.

در مورد رشته های صنایع هم مطمطن نیستم که بزنم یا نه.دوستانی که بالاخره از ما بیشتر میدونن کمی درمورد آینده شغلی این رشته کمک کنن.همین طور آینده شغلی هوافضاوپلیمر
بعد اینکه دبیری رو کجا بذارم؟آیا رجایی هم مثل دبیری فرهنگیان حقوق داره؟

به نقل از sibsorkh2008 :
آی تی و نرم افزار چون تفاوت زیادی ندارند زدم.ولی خوب اول ترجیح میدم که نرم افزار قبول شم تا آی تی هرچند هنوز قطعی نشده.

اصلـــــن نمیتونم بفهمم چجوری میتونی آی تی شریف و تهران رو ترجیح ندی به نرم افزار امیرکبیر/ بهشتی / علمص / خواجه نصیر!!!
و اینکه سخت افزار رو کلا به هیچکدوم

در مودر هر کدوم از اینا تحقیق کردی که چی هستن و فرقشون در چه حده؟

چرا اینقدر سرسری میگیرین این انتخاب رشته رو انگار؟ :D

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

عملص =))

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

چند نفر از بچه ها در مورد تغییر رشته از برق به مکانیک و دلیلش پرسیدن ، گفتم بد نیس اینا رو اینجا هم بذارم :D

سلام علی آقا حالتون خوبه؟!
:)من قبلا هم مزاحمتون شدم ولی بازم یه زحمتی داشتم براتون!
راستش میخواستم راجع به انتخاب رشته ازتون راهنمایی بگیرم؛ من الان بین دو راهی برق و مکانیک شریف موندم... رتبه م به هر دوشون میخوره ولی متاسفانه دید خوبی نسبت بهشون ندارم، از هر کی پرسیدم یه سری چیزای کلی که اکثرا تکراری هستن بهم دادن! مثلا اینکه برق بیشتر ریاضی و تئوریه و مکانیک ملموس تره و اسونتر ، یا اینکه میگن الان مهندس برق خیلی هست و دیگه جا نداریم :D و و و...
من به هر دوشون علاقه دارم اما عاشقشون نیستم :D و قصدم هم اینه که تا دکترا ادامه بدم هر کدومو انتخاب کردم...
حالا از شما که دو سه ساله تو این محیط هستین و آشنایی بیشتری در مقایسه با من دارید، میخوام که یه کم راجع به اینا منو ارشاد کنید مکانیک Vs برق!
خیلی ممنون!

===

سلام . ممنون .
مبارک باشه :D
===
ببین اگر حقیقت رو بخوایی ، مکانیک رشته ی خیلی شیرینیه . اما خب به مذاق بعضیا خوش نمیاد
رشته ی مکانیک یعنی اینکه ترسی از آچار به دست گرفتن نداشته باشه ، یعنی اینکه کارگاه های جوش و ماشین ابزار و ... رو با چندش نری :D ، یعنی اینکه درس هاش رو با علاقه بخونی ، درساش به هم مربوطه و پرت و متفرقه نیستن
رشته ایه که توی دوره ی کارشناسیش ، کار کردن با نرم افزار هایی مثل اتوکد و سالیدوورکز خیلی حال میده :D
مثلا یه قطعه رو بتون میدن شما اون رو سه بعدی ـش رو میکشی ، بعد نقشه ی دو بعدی ـش رو در میاری
ترم های بالاتر ، همون قطعه رو میایی بررسی میکنی که با توجه به جنس و شکل و ... چقدر تحمل داره بش فشار یا کشش بیاد ، چقدر میتونه گشتاور و نیرو و ... تحمل کنه و هزار تا چیز دیگه
حتی توی ترم چهار توی درسی مثل طراحی اجزا ، شروع میکنیم طراحی کردن قطعات
مثلا یه سیستم سیلندر پیستون رو طراحی میکنیم
محاسباتشو انجام میدیم
شکلش رو با سالید سه بعدی ـش رو در میاریم و خیلی کارای باحاله دیگه :D
یا مثلا توی درس های مربوط به گرایش سیالات ، میاییم جریان آب رو بررسی میکنیم
یا مثلا لوله های انتقال نفت رو محاسباتش رو انجام میدیم
که مثلا هر چند کیلومتر نیاز داره پمپ بذاریم و ...
روی هم رفته ، درساش شاید تا جاهایی تئوری باشه ، اما درباره ی موضوعاتیه که واقعا وجود دارن :D
حداقل میشه حس بشن .
مثلا درس هایی مثل دینامیک مکانیک ، مکانیک سیالات ، طراحی اجزا ، دینامیک ماشین یا حتی درس پایه ای مثل استاتیک ، واقعا درس هایی هستن که پرت و پلا نمیگن :D البته بعضیاشون یه ذره چرت و پرته :-" اما خب اکثرشون درسای خوب و خوش برخوردی ـن :D
کارگاه هم معمولا سه چهار تا داریم
آزمایشگاه هم دروس مثل سیالات و انتقال حرارت و ... هم داریم که معمولا ترم های بالاتر میگیریم ـشون
جزو معدود رشته هایی هم هستیم که دو تا کارآموزی داره
یعنی دو تا تابستون ، میریم کار یاد میگیریم ، توی شرکت های مختلف
من خودم تابستون سال بعد و تابستون بعد از فارغ التحصیلی میرم کارآموزیم رو .
اما بچه هایی که رفته بودن ، واقعا راضی بودن
شغلش هم بد نیس . بالاخره هر جا بری ، یه دست به آچار نیاز هست :D
توی گرایش های سیالات کار توی پالایشگاه ها ، نیروگاه ها و ... کار هست
یا مثلا شاید برات جالب باشه ، هر ساختمونی که ساخته میشه ، اگر بیشترا ز 4 طبقه باشه ، نیاز به یه
مهندس مکانیک داره :D عمرانی ـا دیگه از پسش به تنهایی بر نمیان :D
===
روی هم رفته رشته ی خوبیه ، توی شریف هم استاد شاخ زیاد داره
سر دسته ی استاداشونم ، پروفسور درعلی ـه . که خب توی ام آی تی خونده و یه آدمیه که امکان نداره ببینیش و عاشق ـش نشی :D
===
برق هم خوبه . این جوری هم میگن تئوری ـه محض ـه و هیچ حسی توش نیس ، کاملا اینجوری نیس
اتفاقا جزو رشته هایی هست که از همون ترم اول آزمایشگاه دارن :D
شاید چون یه ذره درس هاش ، ریاضیات خاصی نیاز داشته باشه ، اون رو سخت و ریاضی وار کرده
مثلا درسی مثل معادلات دیفرانسیل و حتی ریاضی مهندسی ، جزو درس هایی هست که بچه های برق یک یا دو ترم زود تر از بقیه رشته ها بر میدارن
خیلی از بچه ها واقعا علاقه دارن به این رشته
بعضیا هستن واقعا عاشق مدار و خازن و ... ـن :D
همین که مدار می بندن و نتیجه ی تئوری ـه اون رو توی طبیعت می بینن ، خیلی حال میکنن
با نرم افزار هایی مثل متلب کار میکنن
برای محاسباتشون میان از نرم افزار های اینجوری هم استفاده میکنن
یا مثلا یه سری نرم افزار هست که مدار رو می بندی به طور مجازی ، بعد نتایج رو می بینی ، بعد تو آزمایشگاه هم مدار رو می بندی و مقایسه میکنی :D
بچه ها شون هم با حال ـن . بعضیاشون خرخون هستن ، اما جو آنچنان خشکی نداره . من تو دو ترمی که باشون بودم ، با اکثرشون رفیق شدم . اکثرشون خیلی باحال هستن و اون جوّ سر-تو-کتاب رو ندارن واقعا
مگر توی ترم اول که معمولا بعضیا جوگیر میشن . وگرنه از ترم دو به بعد همه چی میشه مثل یه دانشکده معمولی
البته اینم باید بگم که معمولا استاد های رشته برق سخت گیر هستن و تمرین زیاد میدن
البته تا ترم های دو و سه معمولا بچه ها تمرین ها رو از هم دیگه کوپ میزنن و کسی حال حل کردنشون رو نداره :D
روی هم رفته رشته ی خوبیه ، برای اونایی هم که به برنامه نویسی علاقه دارن ، توی گرایش مخابرات خیلی میتونه مفید باشه ، گرایش قدرتش هم جزو گرایش های شیرین ـه برق . تئوری هاش کمتره و با موتور و ژنراتور و نیروگاه و ... سر و کار داره
استادای دانشکده هم خیلی خوبن :D مثلا مخابراتیا دکتر عارف رو دارن :-" و خیلی استادای دیگه :D
شغلشم خوبه . ببین الان بازار کار پر از مهندس برقه ، اما مهندس برقه شریف کجا و مهندس برق پیام نور سلفچگان کجا :D
برای شریفی جماعت ، اگر اهل کار باشن و فقط سرشون تو کتاب نباشه ، کار هست :D خیالت راحت :D

ایشالا که هر کدوم رو انتخاب کردی ، موفق باشی توش :D

sibsorkh2008

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان
شهر
تهران

به نقل از مهســـــــــــــا :
شوخیه این انتخاب رشته؟!
می‌شه بگی سخت و آي‌تی دقیقا چقدر فرق دارن با نرم که اینطوری برداشتی انتخاب رشته کردی؟!
واقعا نمیدونم چرا میگید شوخیه!!درسته که امیرکبیر و شریف رو همینطوری گذاشتم ولی فک نکنم برای الزهرا یا بهشتی و خواجه نصیر شوخی باشه!بالاخره آیندمه!
من که بعد از نرم افزار آی تی رو هم زدم.امسال آی تی زیر شاخه کامپیوتر شده.سخت افزار با برق اشتراکای زیادی داره و کارای فنیه ولی نرم افزار برنامه نویسی و کدنویسیه و آی تی هم که به کارهای مخابراتی و ایرانسل و رایتل و ... مربوطه.
خواهش میکننم اگه فک میکنید اشتباهه یا رشته های بهتری هست راهنماییم کنید.من برای همین اینو اینجا گذاشتم.
من در مورد ک.پزشکی و شیمی و صنایع اطلاع زیادی ندارم وتصمیم گیری سخته.کسی می گفت رشته های صنایع و م.شیمی و مواد به کارخونه مربوط میشه که خوب من به محیط کارخونه برای کار در آینده زیاد علاقه ندارم و مایل نیستم.
بازهم نمیدونم برای تحقیق بیشتر چیکار کنم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از sibsorkh2008 :
ممنون با حرفای شما من تصمیم گرفتم علوم کامپیوترشریف رو آخرا بزنم و نرم افزار بهشتی رو بالاتر.
نه نه :D به نظر من علوم کامپیوتر شریفو بالاتر بزن. من منظورم این نبود که :D نرم و سخت و آي‌تی و علوم کامپیوتر کلا تو یه سبد قرار می‌گیرن. به نظر من می‌ارزه علوم کامپیوتر شریف رو بالاتر بزنی. (فقط شریفو)
منظورم این بود که مثلا اگر کامپیوتر دوست داری و شریف قبول نمیشی الکی نری صنایع و م.شیمی و اینای شریف که هیچ ربطی به کامپیوتر ندارن...

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از حــائـــل :
دوستان کسی از دو رشته ای خوندن و اینکه چطور میشه این کارو کرد و کلا هر چیزی مربوط بهش اطلاعی داره؟

هر چقدر توی نت سرچ میکنم به مطلب بدرد بخوری نیمرسم.
من خیلی دنبالش بودم، ولی خب تهش به این نتیجه رسیدم که کار احمقانه ایه. :))

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد

به نقل از sibsorkh2008 :
من که بعد از نرم افزار آی تی رو هم زدم.امسال آی تی زیر شاخه کامپیوتر شده.سخت افزار با برق استراکای زیادی داره و کارای فنیه ولی نرم افزار برنامه نویسی و کدنویسیه و آی تی هم که به کارهای مخابراتی و ایرانسل و رایتل و ... مربوطه.

ببین درسته با هم فرق دارن ولی به نظر من اونقدر تفاوت ندارن که بخوای یهو دانشگاهت رو عوض کنی به یه دانشگاه سطح پائین تر

من اگه بودم واسه هر دانشگاه 3 تا رشته نرم آی تی سخت افزار رو میزدم پشت سر هم ( که سال خودم واقعا هم همین کار رو کردم ) و بعد میرفتم سر دانشگاه بعدی

ولی بازم نظر شخصی منه البته

به نقل از حــائـــل :
دوستان کسی از دو رشته ای خوندن و اینکه چطور میشه این کارو کرد و کلا هر چیزی مربوط بهش اطلاعی داره؟

هر چقدر توی نت سرچ میکنم به مطلب بدرد بخوری نیمرسم.

توی سایت هر دانشگاه باید شرایط مربوط به اون دانشگاه رو بخونی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از sibsorkh2008 :
واقعا نمیدونم چرا میگید شوخیه!!درسته کمی امیرکبیر و شریف رو همینطوری گذاشتم ولی فک نکنم برای الزهرا یا بهشتی و خواجه نصیر شوخی باشه!بالاخره آیندمه!
من که بعد از نرم افزار آی تی رو هم زدم.امسال آی تی زیر شاخه کامپیوتر شده.سخت افزار با برق استراکای زیادی داره و کارای فنیه ولی نرم افزار برنامه نویسی و کدنویسیه و آی تی هم که به کارهای مخابراتی و ایرانسل و رایتل و ... مربوطه.
خواهش میکننم اه فک میکنید اشتباهه یا رشته های بهتری هست راهنماییم کنید.من برای همین اینو اینجا گذاشتم.
من در مورد ک.پزشکی و شیمی و صنایع اطلاع زیادی ندارم وتصمیم گیری سخته.کسی می گفت رشته های صنایع و م.شیمی و مواد به کارخونه مربوط میشه که خوب من به محیط کارخونه برای کار در آینده زیاد علاقه ندارم و مایل نیستم.
بازهم نمیدونم برای تحقیق بیشتر چیکار کنم.
ببین پس بذار یه دور برات توضیح بدم... (برای بار ۱۵۰۰مه احتمالا دارم و این سایت اینارو می‌گم:D )
نرم-سخت-آی‌تی
کلا با هم ۳۰ واحد فرق دارن.
علوم کامپیوتر شریف و نرم افزارشریف کلا با هم ۲۰حدود واحد اختلاف دارن.
اینا یه سری دروس مشترک دارن. تو یه سری واحدهای خاصی با هم فرق می‌کنن. ولی تو دروس اختیاری می‌تونید بری ددرسای اون یکی گرایش رو بردارید و جبران کنید اون تفاوت رو.
به خصوص نرم و آي‌تی واقعا یکین :D
همه‌شون هم تو ایران یه کارو انجام می‌دن.
سخت‌افزار هم اصلا اونقدری که فکر می‌کنی به برق شبیه نیست!
کلا اینو بگم که این طرز انتخاب رشته‌ت به نظر من اصلا درست نیست (طبق پستهای بالا می‌بینی که از نظر بقیه هم درست نیست)
من ترتیب پیشنهادی خودمو می‌گم:
نرم-آي‌تی-سخت شریف
نرم-آی‌تی-سخت تهران
نرم-آی‌تی-سخت امیرکبیر
علوم کامپیوتر شریف
نرم-سخت-آ‌تی بهشتی
نرم-سخت-آي‌تی علم و صنعت
نرم-سخت-آي‌تی خواجه نصیر
و بعد هم بقیه‌ی دانشگاه‌ها به همین ترتیب...

Aimoi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
برای المپیاد کامپیوتر مطالعاتی داشتم.
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

نرم و سخت و آي‌تی و علوم کامپیوتر کلا تو یه سبد قرار می‌گیرن.
واقعن CS با این‌یکیا تو یه سبد قرار می‌گیره؟ این‌طوری که عالی می‌شه! منظورتون از سبد چیه؟ من سیلابس‌هاشون رو نیگا کردم و از خودتون هم پرسیدم گفتید اوضاع مهندسی برای کار و اینا خیلی بهتره ها؟ مثلن CS شهیدبهشتی واقعن ینی این‌قدر خوبه؟

sibsorkh2008

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان
شهر
تهران

به نقل از پگاه :
اصلـــــن نمیتونم بفهمم چجوری میتونی آی تی شریف و تهران رو ترجیح ندی به نرم افزار امیرکبیر/ بهشتی / علمص / خواجه نصیر!!!
و اینکه سخت افزار رو کلا به هیچکدوم

در مودر هر کدوم از اینا تحقیق کردی که چی هستن و فرقشون در چه حده؟

چرا اینقدر سرسری میگیرین این انتخاب رشته رو انگار؟ :D
خوب چون فک میکردم رشته مهم تر از دانشگاهه!
واقعا سرسری نگرفتم ولی نمیدونم برای تحقیق چیکار کنم!!
دوست خواهرم که علوم کامپیوتر شریف خونده بود و الان توی موسسه معتبری در کنار خواهرم که نرم افزار قم خونده کار میکنه گفت که نرم افزار برم تا علوم کامپبوتر شریف.الان واقعا نظرات متفاوته و من گیج شدم ..کسانی رو میخوام که کاملا به این سه رشته اشراف دارند.میشه چنین کسی رو بهم معرفی کنید؟

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد

به نقل از Aimoi :
واقعن CS با این‌یکیا تو یه سبد قرار می‌گیره؟ این‌طوری که عالی می‌شه! منظورتون از سبد چیه؟ من سیلابس‌هاشون رو نیگا کردم و از خودتون هم پرسیدم گفتید اوضاع مهندسی برای کار و اینا خیلی بهتره ها؟ البته رتبه‌ی من به شریف نمی‌رسه ولی مثلن CS شهیدبهشتی واقعن ینی این‌قدر خوبه؟

cs رو اگه میزنین ترجیحا شریف باشه یا تهران فکر میکنم بقیه جاها مهندسی شون بهتر باشه تا cs

به نقل از sibsorkh2008 :
دوست خواهرم که علوم کامپیوتر شریف خونده بود و الان توی موسسه معتبری در کنار خواهرم که نرم افزار قم خونده کار میکنه گفت که نرم افزار برم تا علوم کامپبوتر شریف.الان واقعا نظرات متفاوته و من گیج شدم ..کسانی رو میخوام که کاملا به این سه رشته اشراف دارند.میشه چنین کسی رو بهم معرفی کنید؟

من نظرم شبیه مهسا ـه دیگه نمیگم که اینجا پر از پست شبیه هم نشه

رشته مهم تر هست از دانشگاه ولی این 3 تا خیلی شبیه همن

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Aimoi :
واقعن CS با این‌یکیا تو یه سبد قرار می‌گیره؟ این‌طوری که عالی می‌شه! منظورتون از سبد چیه؟ من سیلابس‌هاشون رو نیگا کردم و از خودتون هم پرسیدم گفتید اوضاع مهندسی برای کار و اینا خیلی بهتره ها؟ البته رتبه‌ی من به شریف نمی‌رسه ولی مثلن CS شهیدبهشتی واقعن ینی این‌قدر خوبه؟
فقط گفتم csشریف...
خیلی تفاوت زیادی هست بین cs شریف با بقیه جاها.
مثلا تو شریف دوستم که علوم کامپیوتره می‌گفت که نرم افزار و علوم کامپیوترشون زیر ۲۰ واحد فرق دارن.
در حالی که مثلا تو تهران اصل اینجوری نیست. چون هم چارت نرم افزارش فرق داره با شریف هم چارت علوم کامپیوترش!

به نقل از sibsorkh2008 :
رشته مهمتره. مثلا شما کامپیوتر دوست داشته باشی بعد ت وشریف قبول نشی و امیرکبیر مثلا قبول بشی بعد بزنی صنایع شریف :| خب این اشتباهه!
ولی نرم و سخت و آي‌تی واقعا شبیه همن و نمی‌ارزه که دانشگاه بهترو از دست بدی به خاطر چند تا درس اینور و اونور.
علوم کامپیوتر هم فقط تو شریف...

sibsorkh2008

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان
شهر
تهران

ببین پس بذار یه دور برات توضیح بدم... (برای بار ۱۵۰۰مه احتمالا دارم و این سایت اینارو می‌گم:D )
نرم-سخت-آی‌تی
کلا با هم ۳۰ واحد فرق دارن.
علوم کامپیوتر شریف و نرم افزارشریف کلا با هم ۲۰حدود واحد اختلاف دارن.
اینا یه سری دروس مشترک دارن. تو یه سری واحدهای خاصی با هم فرق می‌کنن. ولی تو دروس اختیاری می‌تونید بری ددرسای اون یکی گرایش رو بردارید و جبران کنید اون تفاوت رو.
به خصوص نرم و آي‌تی واقعا یکین :D
همه‌شون هم تو ایران یه کارو انجام می‌دن.
سخت‌افزار هم اصلا اونقدری که فکر می‌کنی به برق شبیه نیست!
کلا اینو بگم که این طرز انتخاب رشته‌ت به نظر من اصلا درست نیست (طبق پستهای بالا می‌بینی که از نظر بقیه هم درست نیست)
من ترتیب پیشنهادی خودمو می‌گم:
نرم-آي‌تی-سخت شریف
نرم-آی‌تی-سخت تهران
نرم-آی‌تی-سخت امیرکبیر
علوم کامپیوتر شریف
نرم-سخت-آ‌تی بهشتی
نرم-سخت-آي‌تی علم و صنعت
نرم-سخت-آي‌تی خواجه نصیر
و بعد هم بقیه‌ی دانشگاه‌ها به همین ترتیب...
خیلی ممنون از راهنماییتون
حوب اگه بخوام کمی واقع بین باشم احتمال قبولیم در 9 تا انتخاب اول خیلی کمه.پس اینطوری یعنی علوم کامپیوتر شریف باید برم.
من خودم به ارشد فک میکنم ولی اگه با فرض محال مسائلی پیش بیاد که نتونم ادامه بدم داشتن مدرک علوم کامپیوتر به مهندسی نرم افزار می ارزه؟آیا کار برای یه کسی که علوم کامپیوتر خونده به اندازه مهندس نرم افزار هست؟
نمی دونم شاید بشناسید،تو همایشی که چند روز قبل در دانشگاه تهران بود آقای باطنی و سلیمانی که مشاور بودند هردو گفتند نرم افزار خواجه نصیر ارجحیت داره به علوم کامپیوتر شریف!منم قبلش همین نظر رو داشتم ولی حالا خیلی به کمک و راهنمایی نیاز دارم.
کسی آقای میرزا بیگی رو میشناسه؟برای انتخاب رشته با توجه به وضغیت من لازمه برم پیش ایشون و پول بدم؟
حیلی خیلی ممنون از راهنماییها و توجهتون

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

با اینکه این حرف به ضرر خودمه ولی سی اس شریف رو بزنین. استادای فوق العاده شاخی داره. مثلا پروفسور تابش، استاد دانشگر، استاد رمضانی، پروفسور محمودیان، ...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از sibsorkh2008 :
خیلی ممنون از راهنماییتون
حوب اگه بخوام کمی واقع بین باشم احتمال قبولیم در 9 تا انتخاب اول خیلی کمه.پس اینطوری یعنی علوم کامپیوتر شریف باید برم.
من خودم به ارشد فک میکنم ولی اگه با فرض محال مسائلی پیش بیاد که نتونم ادامه بدم داشتن مدرک علوم کامپیوتر به مهندسی نرم افزار می ارزه؟آیا کار برای یه کسی که علوم کامپیوتر خونده به اندازه مهندس نرم افزار هست؟
نمی دونم شاید بشناسید،تو همایشی که چند روز قبل در دانشگاه تهران بود آقای باطنی و سلیمانی که مشاور بودند هردو گفتند نرم افزار خواجه نصیر ارجحیت داره به علوم کامپیوتر شریف!منم قبلش همین نظر رو داشتم ولی حالا خیلی به کمک و راهنمایی نیاز دارم.
کسی آقای میرزا بیگی رو میشناسه؟برای انتخاب رشته با توجه به وضغیت من لازمه برم پیش ایشوم و پول بدم؟
حیلی خیلی ممنون از راهنماییها و توجهتون
بین نرم‌افزار امیرکبیر و علوم کامیپوتر شریف وقتی مشورت کردیم با سال بالایی‌ها و کسانی که الان شاغل هستند و استادهای دانشگاه شریف بهمون گفتند اگر می‌خواید کار کنید تو ایران برید نرم‌افزار امیرکبیر. اما اگر می‌خواید اپلای کنید بیاید علوم کامپیوتر شریف.
ولی سر بقیه‌ی نرم‌افزارهای بقیه دانشگاه‌ها نظر همه به اتفاق این بود که بعد از کامپیوترهای شریف و تهران و امیرکبیر علوم شریف ارجحیت داره.
(اون استادی که من باهاش مشورت کردم که خیلی باحال بود!‌حتی به امیرکبیر هم راضی نبود :D می‌گفت بعد از تهران بزن علوم کامپیوتر شریف)

+درضمن من اگر حرفی می‌زنم از سر جوگیری نیست. بچه ی ترم۲یی نیستم که نشناسم رشته‌هارو. ترم۶م و اکثر درسهای اصلیم رو گذروندم و تقریبا فقط واحدهای اختیاریم و آزمایشگاه‌هام مونده...(سر جمع ۳۳واحدم مونده)

مهرناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
NeYshaBerliN
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

چرا هیچکی جواب سوالای منو نمیده ؟ :)) یعنی انقد سخته سوالام ؟ :-"

چرا بیوتکنولوژی تو دفترچه نیست؟ پارسال تو قسمت دانشگاه تهران زده بود.امسال من نمیبینم.جای دیگست آیا ؟

بچه ها این سه تا عبارت یعنی چی؟

فاقد خوابگاه
عدم تعهد خوابگاه
عدم تعهد واگذاری خوابگاه
یعنی من برم پزشکی شیراز باید برم تو خیابون بخوابم ؟ :))

"جایابی" یعنی چی ؟

جواب بدین دیگه اینا تخصصی نیس :((

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد

به نقل از Dr.Stansfield :
بچه ها این سه تا عبارت یعنی چی؟

فاقد خوابگاه
عدم تعهد خوابگاه
عدم تعهد واگذاری خوابگاه
یعنی من برم پزشکی شیراز باید برم تو خیابون بخوابم ؟ :))

من کلا درباره خوابگاه ها خیلی اطلاعی ندارم فقط میدونم سال خودم (91) یه سری دانشگاه ها که همینو گفته بودن که خوابگاه نداریم یا تضمین نمیشه که بتون داده باشه بعدش داشتن یعنی تو دفترچه نبود ولی بچه ها بعدن گرفته بودن خوابگاه

بالا